10 Nejhorších věcí, které lidé říkají na začátku konverzací.

Foto: Unsplash

10 Nejhorších věcí, které lidé říkají na začátku konverzací.

  1.  „Měli bychom si promluvit. Opravdu."
  2. „Sedíš?“
  3. „Podle mého skromného názoru.“
  4. „Bez urážky.“
  5. „Podívej, je tu něco, co bys měl vědět.“
  6. „Měl bych tě varovat: Nebude se ti líbit, co řeknu.“
  7. „Hej, jen jsem upřímný.“
  8. Jsem jediný odvážný, abych ti řekl, co ti všichni říkají za tvými zády.“
  9. „Při vší úctě.“
  10. „Myslel jsem na něco, co jsi o mně řekl už dávno, a i když si to možná nepamatuješ, od té doby mi to vadí.“

A ti, moji přátelé, jsou jen mým výběrem nejlepších deseti z nejhorších způsobů, jak začít konverzaci.

Jsou jednoduchým způsobem, jak od sebe lidi odehnat

I když zesměšňuji tyto příšerné fráze tím, že je pokládám na sebe ve snaze snížit jejich sílu, štípou mě do prstů, když jsem narazil do klávesnice. Takhle jsou emocionálně jedovatá. Necitlivá klišé, dodávaná se sotva potlačovanou radostí, mají přesně opačný účinek než výraz „abracadabra“: místo toho aby se všechny dveře otevřely se zavřou. A to i ty emocionální lidské dveře.

Chcete vyděsit svého posluchače krátkými nádechy, rozšířenými zorničkami a zrychleným tepem? Důvěrně blahosklonným tónem hlasu začněte větou „Ne, že by to byla moje věc, ale…“ a sledujte, jak jim z tváří vytéká barva. Narcisté jsou nejpovolanější při dodávání těchto zpráv, ale zkušení manipulátori a mistrovské pasivně agresivní typy také používají tyto rétorické zbraně.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Konverzace začínající „Měli bychom si promluvit“ nikdy nekončila objetím a polibkem. A ty, které začínají „Neber to osobně“ niky nepokračují něčím hezký.

„To bych ti asi ani neměl říkat“  vás rozhodně nesblíží

A každý, kdo žije v mylném přesvědčení, že mumlání „To bych ti asi ani neměl říkat“ vás sblíží, učinil nebezpečnou volbu. Vy jste ti, koho jste vystavili nebezpečí.

Pokud by vám to někdo „neměl říkat“ - pokud zradí důvěru někoho jiného tím, že to řekne, a pokud informace slouží pouze k tomu, abyste se cítili důležití, protože si myslíte, že máte tajemství - pak je varování správné. To není něco, co byste měli slyšet. Mark Twain to shrnul, když napsal: „Trvá váš nepřítel a váš přítel, kteří spolupracují, aby vám ublížili na srdci: Jeden vás pomlouvá a druhý, aby vám přinesl zprávy.“

Přítel, který pro vás dostane drby, zneklidňující, rozrušující nebo zbytečně katastrofické „zprávy“, ve skutečnosti není váš přítel. Chce vám skutečný přítel šeptat do ucha fámu nebo špatný názor, kvůli kterému se budete cítit nešťastně, zvláště pokud jde o něco, co nemůžete změnit?

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Dejte si pozor na nositele informací. Zkoumejte jejich motivy.

Zprávy o špatném osudu jsou vždy špatným signálem

Dávejte si také pozor na ty, kteří začínají konverzovat jiným způsobem, který závisí na špatném osudu ostatních. Ti, kteří si užívají veselých kol „Hádej, kdo je mrtvý?“ zahrajte si verzi této špatné konverzační hry.

Hra „Hádej, kdo je mrtvý?“ se stárnutím je stále nervóznější, protože seznam možných vítězů/poražených se prodlužuje. Přesto nikdy nevím, jak odpovědět. Chci říct, opravdu chceš, abych hádal? Jdeme podle abecedního pořadí, věku, BMI nebo splnění přání? 

Je to jako šarády, kde můžete dávat rady „Dobře, dvě slabiky, zní to jako‚ bowling ‘? Válcování? Valící se kámen? Keith Richards? " Ale ne, to nemůže být. Keith Richards. Sedmasedmdesátiletý Richards, který od početí kouřil cigarety, nás všechny pohřbí. 

Jak tyto konverzace hned zastavit

Jak můžete zastavit tyto konverzační sabotáže, tyto komentáře, které se mohou překrývat s mikroagresemi, zatímco jsou maskované jako socializační příležitosti, než explodují do skutečných špatných emočních erupcí? Můžete zvážit převzetí kontroly zpět od osoby, která se zdá, že se vás chce zmocnit, i když si toho není vědoma.

V dialogu můžete převzít otěže. Říkat něco tak jednoduchého jako "Děláš mi nervy. Můžeme se hned dostat k tomu hlavnímu?" je upřímné a přímé. Zkracuje možné špatně nebo nebezpečně jiskřící emocionální obvody a omezuje drama.

Zdroje: psychologytoday.com, Unsplash

Podobné články

2 Komentářů

kuk

kuk

před 1 roky

zrhuggzuhffgbbbgfdgjjj

Reply
Lubor Pešek

Lubor Pešek

před 1 roky

Nevím, jestli je autorka renomovaná psycholožka. Pokud ano, tak by měla rozhodně vrátit diplom. Používám podobné fráze a NIKDY jsem od sebe v konverzaci nikoho neodehnal, právě naopak je to úvod a tím i dávám najevo, o čem se chci bavit a člověk je na to aspoň trošku hned v úv

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: