6 typů životních rad, které rozčilují ženy

Foto: Unsplash

6 typů životních rad, které rozčilují ženy

Předesílám, že obsah tohoto příspěvku je více černobílý, než jsem ve skutečnosti myslel. S větší nuancí by název měl znít, že tyto životní rady mohou/občas rozčilují některé ženy a samozřejmě tyto proklamace rozčilují i některé muže. Ale to už je na nadpis moc!"

Také je třeba poznamenat, že ženy mají někdy problém dovolit si cítit hněv. Protože hněv není pro ženy společensky přijatelnou emocí, jejich hněv se někdy přenáší do jiných emocí, jako je úzkost, pocit viny, pochybnosti o sobě samých, demoralizace nebo vyčerpání. Může být zdravější přiznat si i hněv, než sedět v úzkosti.

1. Eliminujte nebo outsourcujte "nedůležité" věci.

Problém je v tom, že to, co je označeno jako nedůležité, je obvykle práce, kterou neúměrně často vykonávají ženy, jako je příprava jídla nebo domácí práce.

Pokud si něčeho ceníte, pokud máte v určité oblasti silné stránky a dovednosti nebo je to prostě vaše zodpovědnost, pak může působit odmítavě, když je to opakovaně označováno za nedůležitou práci.

2. Držte dietu s nízkým počtem zpráv.

Tato rada může být zraňující a rozčilující, protože má tendenci předpokládat, že dotyčný je izolován od zpráv, které mají přímý dopad na jeho život. Pokud zprávy a politika nemají přímý dopad na váš život, pak máte pravděpodobně spoustu privilegií. A kdo je v takovém postavení pravděpodobněji? Muži.

Pro lidi je často důležitá angažovanost v komunitě a jejich práce je potřebná k boji za věci, které se v jejich komunitě dějí, i proti nim. Ne každý je od toho izolován nebo ho to prostě tolik nezajímá.

3. Svět není takový, je takový.

Zejména v případě rad týkajících se práce nebo seberegulace (např. vytváření návyků) jsou někdy rady prezentovány sice jadrně, ale velmi černobíle. Většina předních influencerů v těchto oblastech jsou bílí muži a to, co říkají (a způsob, jakým to říkají), může působit jako mansplaining, i když mají dobré argumenty.

4. Nezatěžujte se tím, že děláte chyby

.

Výzkumy ukazují, že když ženy dělají chyby, jsou jim tyto chyby započítávány přísněji a déle, než když chybují muži.

Vypadá to, že řada běžných rad, jak uspět a být produktivní, platí přinejmenším trochu jinak pro muže a jinak pro ženy (a pravděpodobně obecněji pro osoby s většími a menšími privilegii).

Podrobněji o tom pojednávám v knize Produktivita bez stresu, ale dalšími příklady jsou navazování kontaktů a vyjednávání. Vyjednávání se může ženám vymstít a networking může být pro muže cennější, protože muži mají tendenci získat od svých sítí větší pomoc než ženy.

5. Ve svých návycích musíte být stoprocentně důslední.

Mám dobře zavedený hluboký pracovní návyk. Nejsem však v jeho dodržování stoprocentně důsledný? Proč? Kvůli nedostatku sebekázně? Ne. Někdy si ho uzurpují mé jiné hodnoty a priority. Například pondělky jsou pro mě téměř vždy velkým dnem psaní. Včera (v pondělí) byla moje šestiletá dcera smutná (kvůli tomu, že její druhý rodič byl několik měsíců v zahraničí). Tak jsem se vykašlala na psaní, abych se věnovala jejím citovým potřebám. Nakonec jsem místo toho uklidila její dětský pokoj. Bylo to sice produktivní, ale stejně jsme spolu trávily čas, místo abych měla celé hodiny obličej přilepený k počítači. Ano, fungovalo to, protože jí to pomohlo cítit se lépe, a ne, nemám žádné výčitky ani pocit viny, že jsem si neudržela návyk.

Když jsou na vás ostatní lidé citově závislí, vaše návyky pravděpodobně nebudou stoprocentně konzistentní. A ano, můžete být úspěšní a být dobře regulovaným člověkem, i když oni takoví nejsou.

6. Věnujte se více péči o sebe sama.

Rady, abyste o sebe více pečovali, mohou působit povýšeně (definice: zdánlivě laskavý nebo vstřícný, ale prozrazující pocit nadřazenosti; povýšený.) Může vyvolat pocit, že skutečné problémy lidí jsou neviditelné nebo že si je vytvořili sami. Můžete si myslet: "Ne, nepotřebuji bublinkovou koupel ani terapeutické sezení. Potřebuji být schopen najít školku, která má volná místa před rokem 2024."

.

Závěr

Vytočí vás tento typ životních rad? Cítíte se z nich úzkostní, demoralizovaní nebo vyčerpaní? Přemýšleli jste někdy o tom, zda vaše neschopnost realizovat běžné rady znamená, že s vámi není něco v pořádku? Když vám životní rady nesedí, nepředpokládejte automaticky, že je to proto, že vám chybí ambice, odvaha, soustředění nebo disciplína. Zvažte širší souvislosti.

Zdroje: psychologytoday.com, Unsplash

Podobné články

3 Komentářů

omecosaivwa

omecosaivwa

před 1 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Iqeneh <a href="http://slkjfdf.net/">Ihoxavovo</a> brd.gfyy.gulu.cz.efn.xt http://slkjfdf.net/

Reply
ipuukaf

ipuukaf

před 1 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Afearoc <a href="http://slkjfdf.net/">Ewojofa</a> mvb.lymx.gulu.cz.cfc.kw http://slkjfdf.net/

Reply
rrcrvsxojk

rrcrvsxojk

před 2 týdny

6 typů životních rad, které rozčilují ženy | Gulu.cz
[url=http://www.gv29338ii88bg65902d5y0ys4wsaw7bfs.org/]urrcrvsxojk[/url]
rrcrvsxojk http://www.gv29338ii88bg65902d5y0ys4wsaw7bfs.org/
<a href="http://www.gv29338ii88bg65902d5y0ys4wsaw7bfs.org/">arrcrvsxojk</a>

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: