Co je pravá láska? 22 znaků náklonnosti, podle kterých poznáte, že to, co cítíte, je skutečné

Foto: Unsplash

Co je pravá láska? 22 znaků náklonnosti, podle kterých poznáte, že to, co cítíte, je skutečné

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Je láska skutečná? Co je skutečná láska? Jak poznáte, že to, co cítíte, je láska? Podívejte se na tyto znaky pravé lásky a pochopte, co to skutečně je.

Takže co je to vlastně pravá láska? Dokážete rozpoznat znaky pravé lásky ve chvíli, kdy ji vidíte? Porozumět lásce je jako porozumět vzduchu, který dýcháme. Víme, že je všude kolem nás, a přesto ji nevidíme. Je tedy pravá láska vůbec skutečná? Právě tady se dozvíte, jak přesně rozpoznat skutečnou lásku.

Je láska na první pohled skutečná?"

Toto je něco, co většina lidí špatně chápe, a my musíme tento mýtus hned vyvrátit.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Pravou lásku nepocítíte na první pohled ani na druhý úder srdce. Skutečná láska potřebuje čas, aby se zformovala. A na rozdíl od všeobecného přesvědčení láska na první pohled ve skutečnosti vůbec není láskou. Ve skutečnosti není láska na první pohled nic jiného než poblouznění. Je to silný nával romantických a sexuálních emocí, který vás zaplaví.

Než se začnete zajímat o to, co je to pravá láska a jaké jsou její znaky, musíte pochopit, že je velmi důležité ve vztahu nepospíchat, pokud chcete zajistit jeho úspěch.

Když s někým začnete chodit nebo se do někoho zamilujete na první pohled, to, co prožíváte, není láska. I když máte pocit, že jste bezhlavě zamilovaní, ve skutečnosti tomu tak není. Prožíváte pouze první fázi lásky, malou část ve fázích lásky známou jako fáze zamilovanosti.

Definice pravé lásky - Co je tedy pravá láska?

Pokud pravá láska nespočívá v tom, že se do někoho bezhlavě zamilujete, co to tedy je?

Pravou lásku paradoxně nelze definovat. Je to láska, za kterou se mnozí z nás honí, ale jen málokdo ji skutečně najde nebo si ji uvědomí, dokud není příliš pozdě. Co je to tedy vlastně pravá láska?

Pravou lásku lze nejlépe definovat jako druh lásky a náklonnosti, kterou k někomu chováte a která není svázána zákony lidského chování.

Lidské chování je jednoduché pochopit. Když vám někdo ublíží, naštvete se na něj. Když má někdo štěstí nebo získá lepší práci, žárlíte na něj. A když vám někdo zničí ego nebo vás poníží, snažíte se mu pomstít. To je lidské chování, protože tyto vlastnosti jsou v nás zakořeněny.

Když však k někomu prožíváte opravdovou lásku, vaše prvotní instinkty a chování se změní pouze vůči této osobě. Pravá láska překračuje typické lidské chování. Udělá z vás lepšího člověka vůči výjimečné osobě.

Kdy člověk prožívá opravdovou lásku?

Opravdová láska vždy potřebuje čas, než rozkvete. To, co zažíváte v prvních měsících nebo dokonce v prvním roce či letech vztahu, je zamilovanost a sexuální přitažlivost. Někteří tomu dokonce říkají "období líbánek" ve vztahu. Je to období, kdy od sebe nedokážete odtrhnout ruce, nemůžete na sebe přestat myslet a nedokážete si představit život jeden bez druhého!

Když se návaly zamilovanosti začnou vytrácet s prvními hádkami a prvními nedorozuměními, právě tehdy začne do hry vstupovat láska. A právě tady se většina párů začne citově vzdalovat, nebo dokonce skončí rozchodem kvůli neslučitelnosti.

Pokud jste ve vztahu, kde si oba opravdu rozumíte, cítíte se k sobě kompatibilní a hlavně se milujete, je pravděpodobné, že už prožíváte opravdovou lásku.

Zažíváte ve svém životě pravou lásku

Je pravá láska zážitek, který se opakuje jednou za život? Ne tak docela. Můžete ji zažít mnohokrát a s mnoha lidmi najednou. Pravou lásku můžete zažít se svým manželem nebo milencem, se svými dětmi a s jakoukoli další osobou, ke které jste ve svém životě připoutáni.

Ale i pravá láska může časem vyprchat. Pro většinu z nás je naše první láska tím, kdy bychom poprvé zažili nejčistší formu pravé lásky. Nebojíme se vpustit toho výjimečného člověka hluboko do svého srdce a nebojíme se zažít zlomené srdce, protože ještě nevíme, jaké to je. V lásce jsme nebojácní a milujeme vášnivě celým srdcem.

Když však první románek odezní, i pravá láska, kterou jsme chovali k prvnímu partnerovi, nakonec vyprchá, i když to trvá roky a několik nových vztahů, než ji překonáme.

A když vstoupíme do dalších vztahů, většina z nás se rozdělí na dvě skupiny. Jednu, která věří v pravou romantickou lásku, a druhou skupinu, která se přesvědčuje, že pravá láska není skutečná. To, jaké vztahy jste za svůj život prožili, určuje velkou měrou vaše chápání pravé lásky a očekávání od ní.

A pokud se ptáte, zda je pravá láska a romantická láska totéž, tak to tak opravdu není, i když si pravou lásku téměř vždy spojujeme s romantickou láskou. Pravá láska je láska ve své nejčistší podobě, zatímco romantická láska potřebuje k životu sexuální přitažlivost.

Pravou lásku si nelze vynutit

Pravou lásku je třeba prožívat přirozeně a z celého srdce. Pravou lásku nelze předstírat, ať se snažíte sebevíc. Pokud pár neprojde zkouškou kompatibility ve fázi zamilovanosti, je pro oba dost těžké někdy prožít opravdovou lásku.

Na druhou stranu, pokud si oba partneři dokáží porozumět a navázat k sobě vztah, začnou milovat společnost toho druhého a začnou být nerozluční. A nakonec se toto pouto změní v čistou a nesobeckou lásku, které říkáme pravá láska.

Dvaadvacet největších znaků pravé lásky v dokonalém milostném vztahu

Pravou lásku je sice těžké definovat, ale znaky, ze kterých lze vyčíst pravou lásku, jsou jasně patrné v každém dokonalém, láskyplném vztahu. Pokud jste ve vztahu a chcete vědět, zda prožíváte tu nejčistší formu lásky, použijte tyto jednoduché znaky pravé lásky, abyste to zjistili sami.

1. Jaké jsou znaky pravé lásky? Dávat a brát v lásce

Dáváte se do vztahu celým srdcem, aniž byste toužili nebo očekávali, že za to od partnera něco dostanete zpět, abyste své jednání ospravedlnili. Nedáváte partnerovi něco v naději, že za to něco dostanete zpět. Ale už jen myšlenka, že pro tuto osobu uděláte něco hezkého, naplňuje vaše srdce štěstím.

2. Naplňuje vás čistým štěstím

Jen pohled na to, jak se tato výjimečná osoba usmívá nebo nahlas směje, vás naplňuje intenzivním štěstím, i když se trápíte nebo máte těžký den.

To může znít pro někoho, kdo nezažil pravou, blaženou lásku, dost těžko představitelně. Když však někoho opravdu hluboce milujete, díky empatii, kterou k němu cítíte, prožíváte stejné pocity radosti nebo bolesti jako on.

3. Bolest a hněv

Strašně vás bolí, když vás váš milý naštve, ale jeho činy vás nikdy nerozzlobí. Možná se tu a tam naštvete nebo jste na chvíli frustrovaní, ale nedokážete se na ně zkrátka zlobit dlouho, protože zůstat naštvaný nebo jim dávat najevo mlčení vás bolí ještě víc.

4. Podporujte je přes tlusté a tenké

Váš partner bude mít své sny a koníčky. Pokud ho skutečně milujete, budete jeho touhy podporovat, pokud nebudou škodit vám ani nikomu jinému. I když jejich snům úplně nerozumíte, přesto jim fandíte a podporujete je v dosažení jejich cílů.

5. Jaké jsou vaše sny? Záleží vám na nich

Je to bezpodmínečná láska. Záleží vám na nich bez ohledu na to, co se stane. Při zranění, nemoci nebo i jen v těžkých citových chvílích stojíte po jejich boku.

Toto není snadné, i když někoho bezpodmínečně milujete. Váš partner může nakonec projít opravdu těžkými časy, které pro vás bude těžké vydržet. Ale pokud vaše vzájemná láska přes to všechno vydrží, je to opravdová láska.

6. Je to odložení vaší pýchy, abyste věci napravili

Občas budete mít neshody. Každý pár, který někdy nemá neshody, buď oba lžou, nebo se doopravdy nemilují. Obecně platí, že smyslem hádky je vyhrát. Když ale někoho milujete, nehádáte se s ním proto, abyste vyhráli, ale proto, abyste pochopili jeho názor.

A pokud ho opravdu milujete a uvědomíte si, že se mýlíte, zatnete zuby, spolknete svou hrdost, omluvíte se mu a z neshody se poučíte.

7. Obětujete se pro ně tajně

Obětujete se pro jejich štěstí nebo blaho, i když si to možná nikdy neuvědomí. Vztah založený na opravdové lásce je partnerstvím dvou lidí, kteří jsou dárci.

Ve vztahu s většinou lidí můžete být dárci, ale když někoho opravdu milujete, zjistíte, že se měníte v dárce, který má radost z toho, že může svého partnera potěšit i v maličkostech.

8. Pravé úsilí

Vynakládáte velké úsilí a snahu o zlepšení vztahu a vědomě se podílíte na snaze potěšit svého partnera a dát mu pocit, že je milován a výjimečný.

9. Víte, že se vám to líbí? Svou lásku dáváte najevo svými gesty

Nemůžete očekávat, že láska vydrží, pokud nikdy nevynakládáte žádné úsilí. Tento oheň nezůstane zapálený, pokud ho nerozděláte a nepřidáte něco, co mu pomůže hořet. Tím něčím je vaše náklonnost.

Když jste skutečně zamilovaní, ujistíte se, že váš partner ví, jak moc ho milujete, a to prostřednictvím slov i gest.

10. Nikdy mu nemůžete ublížit

Když jste do někoho opravdu zamilovaní, nedokážete si ani představit, že byste mu ublížili, ať už citově nebo fyzicky. Odplata a pomsta jsou silným lidským instinktem, ale opravdová láska způsobuje, že jste vůči nim naprosto nesobečtí.

11. Víte, že je to pro vás těžké? Snažíte se i v těch nejhorších dnech

Budete mít špatné dny. Některé z těchto špatných dnů nebudou mít nic společného s vaší drahou polovičkou. Bude snadné se na ně vrhnout ve vzteku jen proto, že tam jsou.

Pravá láska spočívá v tom, že se snažíte být milující, i když k tomu máte daleko. To je opravdu těžké, když byste nejraději trucovali a v tichosti se trápili. Když však někoho milujete, můžete se na něj obrátit, aby vás utěšil, ale nikdy nebudete chtít obrátit své životní frustrace směrem k němu.

12. "Když se vám někdo zavázal, že bude milovat, můžete se na něj obrátit, aby vás utěšil. Plníte své sliby

Když jim něco slíbíte, držíte se svého slova, i když se tato osoba nikdy nedozví, zda jste slib porušili. Když zažijete opravdovou lásku, vaše morální svědomí se stane velmi silným, pokud jde o tuto jedinou výjimečnou osobu. A vaše slovo se mění v dub. Držíte se svých zásad a děláte vše pro to, abyste dodrželi všechny sliby, které jste dali tomu, koho milujete.

13. Pozvednete je, když jsou na dně

Milujete svou drahou polovičku. Chcete se ujistit, že jsou šťastní, a proto, když se cítí na dně, chcete jim pomoci rozveselit se. To znamená, že se budete ze všech sil snažit, abyste jim zlepšili náladu, když jsou na dně.

14. Vždycky se snažíte, aby se cítili lépe, když jsou na dně. Stáváte se nesobeckými

Pravá láska není sobecká. Když má vaše drahá polovička těžké období, dáte své vlastní potřeby stranou, abyste jí pomohli. Váš partner by samozřejmě měl totéž udělat i pro vás.

Není snadné být nesobecký, zvláště když máte sami těžký den. ale už jen myšlenka na to, že se váš partner cítí lépe, vám zlepší náladu.

15. Jak se cítíte? My

V dokonalém vztahu je dobré mít svůj vlastní prostor, abyste se mohli rozvíjet jako jednotlivci. Zároveň však platí, že pokud svého partnera skutečně milujete, vnímáte ho jako velmi důležitou součást svého života. Když přemýšlíte o své budoucnosti, nemůžete si pomoci, ale vidíte je blízko sebe.

16. Sdílíte s nimi jejich břemeno

A děláte to, i když ve skutečnosti nemusíte. Nesnesete, aby se tento výjimečný člověk trápil. Pokud se potýkají s nějakým problémem, jste vždy ochotni jim nabídnout pomocnou ruku, i když máte své vlastní potíže, na které se musíte podívat.

17. Vždycky jste ochotni jim pomoci. Milujete je pro jejich chyby

Každý člověk má chyby. I váš partner bude mít určitě chyby. Pravá láska není o tom, že k nim budete slepí. Naopak, jde o to, že tyto aspekty toho, kým je, budete milovat tak jako tak.

Jestliže je vaše drahá polovička věčně zapomnětlivá, můžete být někdy frustrovaní, ale celkově se to na ní naučíte milovat. Bude to roztomilá zvláštnost místo překážky. Taková je pravá láska.

18. Vždyť to je přece láska. Pamatujete si maličkosti

O své drahé polovičce se dozvíte spoustu věcí. Pravá láska spočívá v tom, že si pamatujete drobné, ale velmi důležité detaily. Je to o tom, že víte, že nesnáší pepř na jídle, a ujistíte se, že číšník správně zapsal objednávku.

Je to o tom, že víte, kdy má jejich pes narozeniny, protože toto zvíře je jednou z nejlepších věcí v jejich životě. Snaha vědět o maličkostech a ukázat, že jste jim věnovali pozornost, je to, o čem je skutečná láska.

19. Je to chtít pro ně to nejlepší, i když to pro vás znamená méně

Někteří lidé s vámi nebudou spokojeni. Je to prostě pravda, jakkoli je těžké ji přijmout. Pokud je to opravdová láska, kterou k nim cítíš, budeš pro ně chtít to nejlepší, i když to znamená, že budeš nešťastný.

Neříkám, že by ses měl podřídit vůli někoho jiného a stát se jeho otrokem jen proto, že ho miluješ. Znamená to, že jste ochotni vzdát se několika věcí, pokud to učiní život vašeho partnera šťastnějším nebo nějakým způsobem lepším.

20. Víte, co znamená, že jste ochotni se vzdát několika věcí? Pýcha a žárlivost

Záříte pýchou, když se jim něco podaří, i když je to totéž, co se nepodařilo vám. Můžete žárlit na přítele, který vás překonal, ale když někoho milujete, žárlivost nikdy nepřichází v úvahu.

21. Utrpení

Byli byste ochotni trpět, jen abyste je viděli šťastné. Samozřejmě, i když je to skutečně známkou skutečné, bezpodmínečné lásky, přesto musíte dbát na to, aby váš partner tato gesta nikdy nepovažoval za samozřejmost. A pokud se jedná o skutečnou, vzájemnou lásku, budete hluboko v kostech vědět, že by váš partner udělal totéž i pro vás.

22. Víte, že je to láska, která se vám líbí? Jejich perspektiva

Všechno, co děláte, máte na paměti a přemýšlíte z perspektivy své milované osoby, ať už jde o plánování večírku s překvapením nebo posezení s vlastními přáteli po práci. Nikdy nechcete svému milenci ublížit, a proto vždy přemýšlíte z jeho pohledu, než učiníte jakékoli rozhodnutí, které se ho jakkoli týká.

Prožíváte pravou lásku?

Pokud jste ve vztahu a neprožíváte tyto znaky pravé lásky, nezoufejte. Možná váš vztah ještě nedosáhl stavu citové zralosti, která překonává fyzickou přitažlivost nebo stádium zamilovanosti.

Nechejte si čas a otestujte vody. Nemůžete se do někoho zamilovat tím, že se do vztahu budete nutit. Pokud to nefunguje, snažte se lépe porozumět jeden druhému. A pokud nic z toho, co děláte, nedokáže vrátit štěstí do lásky, možná by pro vás oba bylo lepší chodit s jinými lidmi.

Ale zároveň, pokud jste již oba ve vztahu šťastní, nesnažte se na něm nic měnit. Někdy trvá dlouho, než se nesobecká a bezpodmínečná láska zhmotní. Pamatujte, že se nemůžete tlačit do další fáze lásky, pokud na ni nejste oba připraveni.

Pokud jste vy i váš milenec šťastní a rozumíte si, už teď prožíváte dokonalý druh lásky!

Co je to pravá láska? Doufám, že vám tyto znaky pravé lásky a její skutečný význam pomohly pochopit, co skutečně znamená pravá nesobecká láska. A i když se vám to ještě nepodařilo, nedělejte si s tím starosti. Je jen otázkou času, kdy se šťastný románek vydá cestou pravé lásky!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články