Je laserová epilace bezpečná?

Foto: Unsplash

Je laserová epilace bezpečná?

Co je laserová epilace? 

 

Laserové epilátory vyzařují světlo o vlnové délce, kterou je absorbován melanin a kořeny vlasů. Tato světelná energie se přeměňuje na teplo, které trvale poškozuje a ničí vlasové folikuly.

Laserové odstraňování chloupků se zaměřuje na chloupky, které jsou ve fázi aktivního růstu. Jakmile je léčba dokončena, tyto vlasové folikuly jsou zničeny a během dalšího cyklu nerostou. Ale protože vlasy rostou ve třech fázích, anagenní, katagenní a telogenní, ne všechny folikuly jsou ve stejné fázi současně - takže k optimalizaci výsledků budete potřebovat více ošetření laserem. To je důvod, proč se proces odstraňování chloupků obvykle provádí v pěti až šesti sezeních s odstupem jednoho měsíce.

 

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Je tedy laserové odstranění chloupků bezpečné? 

 

Laserová epilace je pro většinu lidí obecně bezpečná, ale pro ty s tmavšími odstíny pleti je nepatrný důvod k obavám. Lidé s tmavší pletí mají vyšší riziko popálenin, protože tato zařízení cílí na melanin, pigment v naší kůži a vlasech. To neznamená, že by se ti s tmavšími odstíny pleti měli laserovému odstraňování chloupků zcela vyhnout. Novější a pokročilejší laserová epilační zařízení mají integrovanější bezpečnostní provedení. To výrazně snížilo pravděpodobnost popálenin kůže a hyper- nebo hypo-pigmentační reakce, která se vyskytuje zejména u pacientů s tmavými tóny pleti.
 

Pokud tedy máte tmavší odstín pleti a chcete se vrhnout na laserové odstranění chloupků, můžete to s klidem zkusit - stačí se obrátit na odborníka a zjistit, který typ laserového zařízení je pro váš odstín pleti nejlepší. 
 

Možné vedlejší účinky laserové epilace

 

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

  • Popáleniny

Jak již bylo uvedeno výše, popáleniny jsou jedním z nejčastějších vedlejších účinků laserové epilace - zejména u osob s tmavšími odstíny pleti. Pokud máte tmavou pokožku, je důležité se před rezervací schůzky poradit o možnostech zařízení, která nabízejí služby laserového odstraňování chloupků. Najděte si bezpečné, vysoce kvalitní zařízení a zkušeného profesionála, kterému důvěřujete. 
 

  • Zarudnutí a podráždění

Zarudnutí, podráždění a svědění jsou dalšími běžnými vedlejšími účinky laserového odstraňování chloupků - bez ohledu na tón pleti. Všechny tyto vedlejší účinky jsou normální zánětlivé reakce po léčbě a jsou [obvykle] vyřešeny během několika hodin. Pokud však vaše nepohodlí přetrvává, můžete se poradit s lékařem. 
 

  • Nedostatek účinnosti

Sobě to není vedlejší účinek, ale dalším běžným důsledkem laserového odstraňování chloupků je, že nevidíte žádné výsledky. To se může stát, zvláště pokud máte světlejší vlasy. Zařízení se opět zaměřuje na melanin ve vaší pokožce a vlasech, takže lidé se světlejšími vlasy mohou zjistit, že laserové odstranění chloupků není tak účinné. Pokud máte v oblasti, kde se chcete ochlupení zbavit, blond nebo dokonce zrzavé vlasy, nejprve si promluvte s odborníkem, abyste se ujistili, že používané zařízení je nejlepší pro váš odstín pleti a barvu vlasů. 

 

Mýty o laserové epilaci
 

Nejběžnějším mýtem je, že laserová epilace je trvalým řešením pro úplné odstranění chloupků. Ale to ve skutečnosti není pravda: Volba laserového odstraňování chloupků trvale odstraní asi 80 až 90% vlasů po sérii pěti až šesti sezení, ale stále můžete příležitostně zaznamenat růst vlasů, který je jemnější a méně nápadný.

Proto je důležité, aby vaše schůzky byly přesně čtyři až šest týdnů od sebe, dokud nebude vaše počáteční série dokončena. Po dokončení série schůzek se pro udržení maximálních výsledků doporučují schůzky s údržbou jednou nebo dvakrát ročně.

Ošetření vám tedy neposkytne trvalou redukci vlasů: Sníží množství vlasů po úvodní sérii sezení (a chloupky, které rostou, budou mít pravděpodobně jemnější strukturu), ale i tak budete možná potřebovat retušování jednou za čas.
 

Jak bolestivé je laserové odstranění chloupků ?

Tento proces není zrovna příjemný. Mnoho klientů si stěžuje na bolest nebo nepohodlí během laserové epilace, ale většina pacientů to považuje za přijatelné. Mnoho profesionálů také používá topický anestetický nebo znecitlivující krém, aby byl postup ještě snesitelnější, ale přesto mohou pacienti cítit nepatrné nepohodlí.
 

To znamená, že pokud máte nízkou toleranci bolesti, začněte v malém. Neponořujte se do největší části těla - držte se menší oblasti, jako je podpaží nebo oblast brady. 

 

Takže obecně ve většině případů je laserové odstranění chloupků naprosto bezpečné. I když samotný proces může být trochu nepohodlný, pokud se budete držet pravidelně naplánovaných sezení, budete mít lepší a déle trvající výsledky. Pokud však máte tmavší odstín pleti nebo světlejší ochlupení, nemusí to být pro vás nejlepší volba a dokonce by to mohlo potenciálně způsobit poškození pokožky - doporučujeme si před objednáním ošetření promluvit s odborníkem. 
 

Zdroje: mindbodygreen.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: