Problémy se rzí. Jak se jí jednoduše zbavit?

Foto: Unsplash

Problémy se rzí. Jak se jí jednoduše zbavit?

Rez ve vaší kuchyni, koupelně, na vašem kuchyňském vybavení nebo autě není dobrá. Je to vizuálně nepřitažlivé, ale může také časem opotřebovat povrchy. Podle katedry fyziky na University of Illinois v Urbana-Champaign je tou dobrou stránkou, že rez není toxická. Nebude to představovat biologické nebezpečí, ale když jsou povrchy zrezivělé dostatečně dlouho, stávají se stále křehčími a mohou korodovat a lámat se.

Kovy přirozeně reziví, když jsou vystaveny dlouhodobému působení vzduchu a vody. Pokud nejsou povrchy udržovány v čistotě, získávají na místech rez, která se může šířit jako virus. Z tohoto důvodu je nejlepší postarat se o skvrny od rzi, jakmile si jich všimnete, stejně jako byste to udělali se skvrnami od rtěnky na oblečení nebo jak byste se zbavili skvrn od deodorantu. Koneckonců, starat se o své věci, abyste je nemuseli vyměňovat, je také šetrné k životnímu prostředí!

Je zajímavé, že skvrny od rzi jsou možná nejvíce podobné skvrnám od vína. Aby se lidé zbavili skvrn od vína, často používají citrónovou šťávu, což platí také pro skvrny od rzi, na bytovou terapii. Na rez použijte citrónovou šťávu ve spojení se solí, abyste odstranili jak zabarvení, tak zbytky. Na rez však poslouží i jiné prostředky pro domácnost.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Odstraňovač rzi zakoupený v obchodě je přijatelný, ale není nutný

Citrony a sůl jsou vynikajícími odstraňovači skvrn od rzi, ale také některé další běžné prostředky pro domácnost. Podle Apartment Therapy lze pastu vyrobenou ze smetany, zubního kamene a peroxidu vodíku účinně použít na skvrny od rzi, když je vydrhnete. Obzvláště dobře funguje také na tkaninách. Jakmile pastu nanesete na látku, necháte ji uležet a poté vyčistíte. Doufejme, že po vyčištění bude skvrna odstraněna!

Čistící ocet udělá zázraky, ale bude fungovat i běžný destilovaný ocet. Podle The Spruce může být čištění kuchyňských a koupelnových povrchů octem vysoce účinným preventivním a léčebným režimem, pokud se provádí jednou týdně. Tato ošetření lze také provést pomocí určitých abrazivních látek, jako je pemza.

Samozřejmě si můžete zakoupit také vyrobený čistič rzi. Jsou dodávány s jasnými pokyny ohledně toho, jak dlouho byste s nimi měli povrchy drhnout a jak dlouho byste je měli nechat působit, než je opláchnete. Se všemi těmito možnostmi není žádný důvod, proč by se vaše povrchy nemohly vyčistit, pokud na nich uvidíte skvrny od rzi!

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Podobné články

3 Komentářů

Darek

Darek

před 1 roky

Zrezlo mi auto, ale mam štěstí, že nezkorodovalo.

Reply
Jiří Poláček

Jiří Poláček

před 1 roky

Ještě nikdy jsem nečetl tak otrocky a hloupě přeložený článek.
Paní M. Svobodová by asi potřebovala bytovou terapii a destilovaný ocet spolu se směsí se zubním kamenem

Reply
ferda

ferda

před 1 roky

Vyrobte si pastu ze zubního kamene....... Trošku to po tom autopřekladači přečíst.

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: