Signály, že mozek může být v nebezpečí

Foto: Freepik

Signály, že mozek může být v nebezpečí

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

I když může existovat mnoho důvodů, proč pociťujeme bolest hlavy, je důležité rozpoznat změny citlivosti nebo bolesti v blízkosti hlavy, protože by mohly být známkou něčeho škodlivějšího. Mozkové aneurysma je častější, než si myslíte, herečka Emilia Clarke z Game of Thrones nedávno odhalila, že při natáčení seriálu zažila dvě mozkové aneuryzma.

Obecný typ aneuryzmatu mozku vykazuje známky otoku v cévě, než praskne. Abyste se vyhnuli někdy smrtelným komplikacím, jako je krvácení, když céva praskne, je klíčem zachytit postupné známky toho, že se ve vzorcích průtoku krve mozkem může vyvíjet něco neobvyklého. Zde je pět varovných signálů, že byste mohli být na pokraji aneuryzmatu mozku.

Bolest nad a za okem

Zatímco většina mozkových aneuryzmat nevykazuje známky, dokud nejsou velké nebo prasknou, známkou hrozícího prasknutí cévy v důsledku aneuryzmatu je situace, kdy céva vyvíjí tlak na tkáně a nervy, například ti kolem oka.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Změny vidění nebo dvojité vidění

Protože mozkové aneuryzma může vyvíjet tlak na citlivost nebo pocit oka, může také vést ke změnám funkce oka. Jeden může zažít změny vidění, jako je dvojité vidění náhle nebo postupně, jak aneuryzma vyvíjí tlak na tkáň.

Necitlivost nebo slabost

Stejně jako rostoucí a brzy prasklé aneuryzma vyvíjí tlak na tkáň a nervy oka, může to také dělat kdekoli v okolí a způsobit tak necitlivost a slabost v obličeji. Může také vést k ochrnutí obličeje.

Bolest hlavy

Někdy může aneurysma prosáknout do mozku malé množství krve, což se nazývá sentinelové krvácení. Sentinelové nebo varovné bolesti hlavy mohou být výsledkem aneuryzmatu, které trpí malým únikem několik dní nebo týdnů před významným prasknutím.

Náhlá silná bolest hlavy

Když praskne céva v důsledku aneuryzmatu mozkového mozku, zažijete náhlou a silnou bolest hlavy, která se cítí jako „nejhorší bolest hlavy vašeho života“. Krátce nebo po delší dobu můžete také pociťovat nevolnost, záchvaty, citlivost na světlo nebo ztrátu vědomí.

Zdroj: womenworking.com
Obrázek: Hand photo created by jcomp - Freepik

Podobné články