Kolik sexu byste měli ve vztahu skutečně mít?

Foto: Unsplash

Kolik sexu byste měli ve vztahu skutečně mít?

Jednou jsem četla, že šťastné páry mají sex jednou týdně. Takže když jsem ve vztahu měla víc nebo míň, začala jsem mít pocit, že můj sexuální život je špatný a můj vztah je odsouzen k neúspěchu. Tak asi na další!

Srovnání vztahů je tak reálné. Ať už projíždíte Instagram nebo Facebook, díváte se na To All The Boys I've Loved Before a omdléváte nad nevinnou a krásnou romancí Petera a Lary Jean, nebo se bavíte s přáteli a rodinou, je snadné mít pocit, že váš vztah není tím, co se považuje za "normální", zejména pokud jde o intimitu.

Na sex máte čekat tři dny, na společné bydlení rok, na zasnoubení dva roky a na svatbu další rok - všechny tyhle libovolné časové lhůty jsou vyčerpávající! Samozřejmě, že všichni chceme mít co nejšťastnější vztah, ale proč se musíme řídit stejným časovým plánem jako všichni ostatní? Stejně tak, proč musíme mít všichni stejný počet sexuálních styků za týden?! Podíval jsem se tedy na několik sociologických studií a rozhodl se, kolik sexu bychom vlastně měli mít, pokud chceme mít co nejlepší vztah.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Co říkají studie

Sociologové studují páry téměř stejně rádi jako sex, a tak existují spousty informací o tom, jak často by spolu šťastné páry měly spát. Studie z roku 2015 publikovaná v časopise Social Psychological and Personality Science zkoumala 30 000 párů po dobu 40 let. Zjistili, že sex jednou týdně je pro páry ideálním prostředím; nicméně páry, které mají více sexu, nejsou ani více, ani méně šťastné, ale páry, které ho mají méně, uvádějí, že jsou méně sexuálně naplněné.

Jiná studie z roku 2017 v Archives of Sexual Behavior zjistila, že průměrný dospělý člověk preferuje sex 54krát ročně, což je zhruba jednou týdně.

Moje oblíbená studie na toto téma pochází z Carnegie Mellon University. Tato studie rozdělila páry do dvou skupin: Skupina A si zachovala normální sexuální život, zatímco skupina B měla dvakrát více sexu než normálně. Na konci studie skupina B skutečně uvedla, že sex "nebyl moc zábavný" a že se začal jevit jako povinnost. Jděte na to.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Co bychom tedy měli dělat?

Tato studie Carnegie Mellon to vystihla správně. Pokud váš vztah není v napětí a vaše potřeby jsou uspokojovány, proč bychom se měli ptát (nebo věda!), jak často byste si to měli s partnerem rozdávat?! Opravdu není třeba kazit dobrou věc. Je snadné mít pocit, že se váš sexuální život nevyrovná sexuálnímu životu někoho jiného (tj. toho páru, který zná vaše nejlepší kamarádka a který má sex každou noc, oproti jinému páru, který znáte a který je naprosto v pohodě, když si zajde jednou nebo dvakrát za měsíc).

Sexuální tlak přichází ze všech oblastí a čtení jedné studie za druhou, která vám má říct, zda je váš sexuální život normální, je docela kontraproduktivní. To, jak často máte sex, není to, co dělá vztah "šťastným", často sex přichází, když se cítíte ve svém životě šťastní. Stres v práci, finanční problémy nebo rodinná dramata, to vše má negativní dopad na naše duševní zdraví a může snížit vaše libido. To, že máte méně sexu, než je vaše představa o normálu, neznamená, že je váš vztah špatný.

Ať už máte sex čtyřikrát týdně a milujete každou vteřinu, nebo si užíváte čas v ložnici jednou za dva týdny, váš vztah by neměl být závislý na počtu, aby byl považován za šťastný. O tom, co je pro vás normální, tentokrát rozhodujete vy, ne věda. Každopádně normální je jen společenský konstrukt, který v nás má vyvolat pocit méněcennosti vůči ostatním, takže na to říkám, ať už je normální cokoli.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: