12 věcí, o kterých mluví šťastné páry a které je sbližují!

Foto: Unsplash

12 věcí, o kterých mluví šťastné páry a které je sbližují!

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Co dělá pár šťastným? No, pro začátek, těchto 12 věcí, o kterých si šťastné páry povídají, může znamenat rozdíl mezi šťastnou láskou a špatným románkem!

Jednou z nejlepších věcí na vztahu je mít někoho, s kým si můžete povídat o všem, co vás napadne.

Když jste ve šťastném vztahu, může se zdát, že neexistuje nic, o čem byste s partnerem nemluvili.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Ale na druhou stranu existují témata rozhovoru, která se vám mohou opakovat poměrně často.

Šťastné páry vedou jedny z nejbohatších rozhovorů, protože témata mohou sahat od minulosti přes současnost až po výhled do společné budoucnosti.

Tyto rozhovory jsou bohaté a smysluplné *i když se zdají být jen hloupé nebo triviální!* a naznačují, že váš vztah bude ještě dlouho zdrojem štěstí.

Šťastné páry a 3 fáze rozhovorů

O čem se šťastné páry baví? Uvedli jsme dvanáct nejčastějších témat rozhovorů šťastných párů.

Pokud tyto rozhovory znějí jako ty, které vedete se svým partnerem prostřednictvím textových zpráv během dne, při pozdní večeři nebo během dlouhé cesty autem, můžete si být jisti, že svůj vztah děláte správně a postupujete spolu jako šťastný pár správným směrem!

Šťastné páry si povídají o minulosti

#1 Milé vzpomínky Nejlepší na tom, že jste šťastný pár, je to, že máte šťastné vzpomínky, na které můžete vzpomínat. Vzpomínání s partnerem je vynikajícím způsobem, jak si připomenout fantastické chvíle, které jste spolu oba prožili, a připomíná vám, proč se máte rádi.

#2 Dětství Vyprávění o částech vašeho dětství vaší drahé polovičce pomáhá pochopit, odkud pocházíte a proč jste takoví, jací jste. Tyto příběhy také spojují nejen vás dva, ale i další důležité členy rodiny ve vašem životě.

Sdílení těchto částí sebe sama může vztah prohloubit a učinit ho smysluplnějším a zážitky z dětství často tvoří ty nejfantastičtější příběhy!

#3 Hořkosladké vzpomínky Zatímco o veselých vzpomínkách je možná nejzábavnější mluvit, těžké věci, které vám zkřížily cestu, často vysvětlují o vaší osobnosti víc než cokoli jiného. Tím, že se o ně podělíte se svým partnerem, mu projevíte důvěru *je pravděpodobné, že některé z těchto vzpomínek jsou vám nejbližší*, a také mu ukážete svou emotivnější stránku.

Horko-sladké vzpomínky často zahrnují lidi, lekce a zážitky, které jsou vám nejdražší, a jejich sdílení s partnerem vás oba mnohem více sblíží.

#4 Překážky, které jste překonali. I ty nejšťastnější páry musely překonat těžké chvíle a nedorozumění. Avšak to, že tyto hádky nebo nedorozumění jsou již dávno vyřešeny, neznamená, že už o nich nikdy nebudete mluvit. Tím, že si šťastné páry promluví o minulých bojích, se mohou poučit z minulosti tím, že identifikují vzorce a chování, které je třeba ve vztahu napravit nebo změnit.

Šťastné páry mluví o současnosti

#5 Své pocity. Jedním z nejdůležitějších faktorů v komunikaci šťastných párů je jejich schopnost upřímně sdílet své pocity. Tím, že svého partnera naladíte na to, jak se cítíte, bude moci lépe posoudit své vlastní činy a reakce. A zároveň komunikace o pocitech vždy zvyšuje srozumitelnost vaší komunikace.

#6 Jejich den a jejich každodenní život. V dnešním světě se málokdy stává, že by páry mohly trávit celý den společně. Šťastné páry jsou schopny vést oddělené životy, ale snaží se jeden druhého informovat o tom, co během dne vykonali nebo prožili.

Komunikací o každodenních událostech svého života si šťastné páry lépe rozumí. Znát drobné detaily z partnerovy práce nebo slyšet o všech lidech, se kterými se denně stýká, ukazuje zájem o všechny části partnerova života, nejen o čas strávený po vašem boku.

#7 Vtípky zevnitř. Není nic vtipnějšího, než když dokážete svou drahou polovičku hystericky rozesmát jediným slovem nebo určitým výrazem ve tváři. Mít vtipy, kterým rozumíte jen vy dva, vás sbližuje a dává vám jistotu, že přežijete nudné večeře nebo pracovní akce!

Nejlepší na interních vtipech je, že mají tendenci se časem stávat stále vtipnějšími - a nikdo jiný nepochopí, proč se vám dvěma valí po tváři slzy smíchu.

#8 Individuální preference. Šťastné páry nemají problém sdělit si své preference - oblíbené druhy filmů, hudby nebo večery venku. Být upřímný a věřit, že vás partner bude mít stejně rád, je pro vytvoření šťastného a zdravého vztahu nesmírně důležité.

Pokud totiž máte pocit, že před svým přítelem, přítelkyní nebo manželem musíte neustále skrývat části svého já, nikdy se nebudete se svou drahou polovičkou cítit úplně pohodlně a sebejistě. Šťastné páry věří, že jejich vztah je dostatečně silný na to, aby zvládl upřímné rozhovory o preferovaných aktivitách, událostech nebo zábavě.

#9 Trapné okamžiky

Trapné okamžiky mohou být jedny z nejmorbidnějších částí vašeho života, ale také jedny z nejabsurdnějších! Schopnost podělit se o vtipné historky, které na vás ne vždy vrhají to nejlepší světlo, je známkou toho, že svému partnerovi zcela důvěřujete a víte, že vás bude milovat, ať se děje cokoli.

Sdílení trapných momentů je skvělou příležitostí, jak se se svou drahou polovičkou zasmát a přestat se brát vážně. Může být neuvěřitelně roztomilé slyšet o chvílích, kdy jste ze sebe oba udělali hlupáky, a to vás oba sblíží.

Šťastné páry mluví o budoucnosti

#10 Plány. Když jste ve šťastném vztahu, každé velké rozhodnutí je mezi vámi dvěma prodiskutováno předtím, než podniknete nějaké kroky. To svědčí o vzájemné úctě a touze zapojit druhého člověka do rozhodnutí, která ovlivní vás oba.

Šťastné páry spolu plánují, zejména pokud se jedná o těžká rozhodnutí, která budou mít dopad na vztah, ale mluví i o maličkostech, jako je například plánování večeře s kamarádem. Požádáte-li svou drahou polovičku o vyjádření k plánům, které děláte, a to i na individuální úrovni, dáváte tím najevo, že si jí vážíte a že si vážíte jejích názorů.

#11 Naděje. Šťastné páry dbají na to, aby jejich rozhovory zahrnovaly diskuse o tom, v co doufají, že se stane v budoucnosti. Tyto rozhovory se mohou týkat toho, v co doufáte, že se stane konkrétně ve vašem vztahu, nebo toho, v co doufáte, že se stane v profesní oblasti.

Přestože striktní pětiletý plán není pro mnoho vztahů řešením, dobré porozumění tomu, co oba partneři očekávají od své budoucnosti, a to jak jako partneři ve vztahu či manželství, tak i individuálně, vždy pomáhá komunikaci v lásce.

Důležité pro šťastné páry je mít základní porozumění tomu, k čemu jako pár snad směřují, a zajišťuje, že oba partneři budou schopni zůstat šťastní, když se vztah posune kupředu.

#12 Sny. Nejlepší na tom, když jste s někým, komu zcela důvěřujete, je, že se s ním můžete podělit o své největší sny. Tyto sny mohou být vážné nebo hloupé, jak jen chcete, ale důvěřovat své drahé polovičce v těchto věcech, které jsou vám blízké, je pro šťastné páry klíčové.

Je snadné žárlit na šťastné páry, které mají zdánlivě všechno vyřešené a přesto mají neustále neomezené množství témat k rozhovorům.

Ale s trochou snahy, důvěry a komunikace můžete tyto rozhovory vést i ve svém vlastním milostném životě.

A nejlepší na těchto rozhovorech ve vašem vlastním vztahu *bez ohledu na to, jak jste momentálně šťastní*, je skutečnost, že posílí a vybudují šťastnější vztah. Koneckonců tato témata rozhovorů ukazují upřímnost, radost ze společnosti toho druhého a vzájemný respekt - nejlepší stavební kameny každého vztahu.

Takže kolik z těchto 12 věcí, o kterých se šťastné páry baví, si ve svém vlastním vztahu dopřáváte, několik nebo všechny? Odpověď může odhalit, jak šťastní jste a o kolik šťastnější můžete být!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články