Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace

Foto: Unsplash

Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Pokud si chcete vytvořit webové stránky, ale obáváte se, že by vás nedostatek technických znalostí mohl brzdit, oblíbeným řešením, které se často objevuje na předních místech seznamu nejlepších tvůrců webových stránek, je Squarespace .

Se stovkami připravených šablon a rozsáhlou asistencí při návrhu můžete snadno vytvořit webové stránky pomocí Squarespace za méně než hodinu - to vše bez znalosti řádku kódu. Zde je šest jednoduchých kroků, které musíte udělat, abyste si mohli vytvořit vlastní webové stránky pomocí Squarespace.

Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace: Příprava

Než se pustíte do budování, stojí za to se rozhodnout, co budete na webu obsahovat. Budujete portfolio, píšete blog nebo doufáte, že spustíte elektronický obchod? Znalost účelu webu před jeho vytvořením vám pomůže rozhodnout se pro nejlepší návrh šablony a cenový plán pro vaše potřeby. Pro inspiraci si prohlédněte podobné webové stránky a podívejte se, jak své zboží propagují jiné firmy.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Jakmile víte, co vytváříte, budete muset vytvořit účet Squarespace - přejděte na Hlavní stránku Squarespace a začněte kliknutím na "Začít". Stojí za zmínku, že - ačkoli si můžete bezplatný plán Squarespace vyzkoušet po dobu dvou týdnů - v současné době není k dispozici žádný dlouhodobý bezplatný plán. Vytvoření účtu však nevyžaduje žádné platební údaje, takže můžete platformu předem prozkoumat.

Krok 1.: Vyberte si šablonu a název webu

Knihovna šablon tvůrce webových stránek Squarespace

Vyberte si z různých šablon, které nejlépe vyhovují potřebám vašich webových stránek (Obrázek: Squarespace)

Společnost Squarespace svou úžasnou nabídkou šablon převálcuje konkurenční tvůrce webových stránek. Všechny jsou vytvořeny profesionálními designéry, jsou plně přizpůsobitelné a mobilně responzivní a každá z nich je přizpůsobena konkrétnímu odvětví nebo funkci - od portfolií a blogů po internetové obchody a restaurace.

Na prohlížení a náhled nabízených šablon si vyhraďte čas - šablona, pro kterou se rozhodnete, vám bude sloužit jako plátno, takže se vyplatí prohlédnout si všechny, které se vám líbí, a najít takovou, která odpovídá vašim požadavkům.

Po výběru šablony budete muset zadat název webu - ten však můžete později při úpravách změnit, takže se nemusíte bát, pokud jste se ještě nerozhodli.

Krok 2: Začněte s přizpůsobením

Asistent Squarespace na stránce v rámci jeho nástroje pro tvorbu webových stránek

Využijte asistenta na stránce a začněte s přizpůsobováním (Obrázek je kreditní: Squarespace)

Po pojmenování webu je čas začít s přizpůsobováním. Po přesměrování na stránku pro sestavení si všimnete, že vpravo vyskočí praktický asistent. Vyplatí se podívat se na výukové video, které je zde k dispozici, protože - ačkoli je Squarespace poměrně jednoduchý na pochopení - na rozhraní návrhu si můžete chvíli zvykat.

Asistent také poskytuje užitečný kontrolní seznam návrhu, který vás vyzve k přidání loga webu, změně barev a písma a přidání nebo odstranění stránek. Chcete-li začít upravovat bloky na stránce, stačí na některý z nich kliknout - tím se zobrazí okno, ve kterém můžete upravit prvky, jako je text, obrázek na pozadí, výška a šířka sekce a paleta barev.

Pro další přizpůsobení přejděte do levého sloupce a vyberte možnost "Design". Zde můžete upravit celkový styl webu, abyste zajistili konzistenci barev a písem, upravit ikonu prohlížeče nebo dokonce přidat další kód CSS. Chcete-li přidat nebo odebrat libovolné stránky nebo vybrat stávající stránky, které chcete upravit, vyberte v levém sloupci možnost "Stránky".

Pokud chcete do svých stránek integrovat elektronický obchod, v levém sloupci je také místo, kam přejít - pro začátek vyberte "Obchod" a postupujte podle uvedených kroků, abyste mohli začít. Při vytváření je k dispozici spousta nápovědy na obrazovce, ale další návody najdete na Báze znalostí společnosti Squarespace pokud si nejste něčím jisti.

Krok 3: Přidejte nějaký obsah

Squarespace's website builder in use

Přejděte na levý panel nástrojů a přidejte stránky na svůj web (Kredit obrázku: Squarespace)

Typ webu, který vytváříte, bude určovat obsah, který přidáte, ale je dobré před spuštěním platformu naplnit spoustou obsahu, kterým se budou moci návštěvníci zabývat.

Pokud například chcete začlenit blog - mezi jehož výhody může patřit zvýšená návštěvnost webu - můžete před zveřejněním přidat zvláštní stránku pro tento účel. Přejděte na "Stránky" v levém panelu nástrojů a klikněte na symbol plus v horní části seznamu. Poté můžete vybrat stránku blogu a začít rovnou přidávat obsah.

Alternativně můžete také rovnou ze seznamu přidat stránku portfolia, výpis událostí nebo obchod.

Krok 4: Vyberte vlastní název domény

Vlastní možnosti domény tvůrce webových stránek Squarespace

Snadno přejděte na vlastní doménu přímo ze stránky sestavení (Image credit: Squarespace)

Vlastní doména se doporučuje, aby vaše webové stránky přilákaly návštěvníky nebo potenciální firmy. Můžete sice použít automaticky generovanou adresu URL, kterou poskytuje Squarespace, ale ta bude mít na konci adresy webu značku (.squarespace.com), což by mohlo ovlivnit vaše umístění ve vyhledávačích a ztížit nalezení vašeho webu.

Chcete-li se tomu vyhnout, můžete si zakoupit vlastní doménu. Až budete na stránce pro sestavení webu, přejděte zpět na levý panel nástrojů a klikněte na "Nastavení" a poté na "Domény" - zde můžete buď připojit doménu, kterou již vlastníte, nebo si ji prostřednictvím služby Squarespace zakoupit pomocí odkazu. Ceny se liší, ale obvykle se pohybují kolem 20 dolarů.

Mějte na paměti, že název domény můžete získat na rok zdarma, pokud přejdete na roční placený plán - to vysvětlíme dále v šestém kroku.

Krok 5: Optimalizujte své stránky

Kontrolní seznam SEO Squarespace

Squarespace usnadňuje optimalizaci webu (Obrázek kredit: Squarespace)

Dalším krokem je optimalizace webu pro vyhledávače. Dobré umístění ve vyhledávačích je základem pro přilákání klientů na vaše webové stránky a díky vestavěným nástrojům pro SEO (optimalizaci pro vyhledávače) ve Squarespace je snadné začít.

V levém panelu nástrojů klikněte na "Marketing" a poté na "SEO". Zde najdete praktický kontrolní seznam SEO, podle kterého můžete začít optimalizovat svůj web a který vás vyzve k přidání takových věcí, jako je popis webu, SEO popisy jednotlivých stránek a odkazy na vaše účty na sociálních sítích.

Jak už jste u Squarespace zvyklí, vše je přehledně označeno, technický žargon je omezen na minimum a na obrazovce najdete rady, které vám pomohou, pokud se zaseknete.

Kromě toho Squarespace automaticky poskytuje vygenerovanou mapu stránek, umožňuje přizpůsobení meta popisků a alt tagů obrázků a umožňuje přímo vyhledávat v analýze klíčových slov Google, abyste zjistili, co lidé v rámci vašeho výklenku hledají.

Krok 6: Upgrade plánu a zveřejnění webu

Ačkoli máte dva týdny, než budete muset svůj bezplatný plán upgradovat, budete tak muset učinit dříve, pokud budete chtít svůj web zveřejnit.

Chcete-li svůj plán webu upgradovat, klikněte na tlačítko "Přihlásit se" ve spodní části asistenčního pole. Poté se vám zobrazí čtyři možnosti - nejlevnější z nich je plán Personal, který stojí 12 dolarů měsíčně, pokud se roční předplatné platí předem. Kromě toho, že jsou roční plány levnější, zahrnují také název domény na rok zdarma, takže se vyplatí o něm uvažovat, pokud stejně plánujete adresu webu upgradovat.

Další plány zahrnují Business (18$), Commerce Basic (26$) a Commerce Advanced (40$) - poslední dva jmenované plány byste měli zvážit, pokud chcete do svých stránek integrovat elektronický obchod.

Po výběru plánu a zadání platebních údajů můžete svůj web publikovat a spustit.

Jak vytvořit web se Squarespace: Shrnutí

Gratulujeme, vaše webové stránky jsou nyní v provozu! To však neznamená, že byste je měli nechat stagnovat - je důležité, abyste neustále přidávali nový obsah a pravidelně aktualizovali své webové stránky, abyste povzbudili nové i vracející se návštěvníky.

Na svých webových stránkách budete také chtít průběžně sdílet novinky, obsah nebo produkty, aby návštěvníci měli přístup k nejnovějším informacím o vás nebo vaší firmě. Návštěvnost dále zvýšíte častým šířením informací; křížovou propagací webu a jeho obsahu na sociálních sítích nebo pomocí e-mailových kampaní zvýšíte angažovanost webu.

Jinak si užijte své nové webové stránky!

Zdroje: tomsguide.com, Unsplash

Podobné články