Jak přestat myslet na svého bývalého: 21 způsobů, jak na něj nadobro zapomenout

Foto: Unsplash

Jak přestat myslet na svého bývalého: 21 způsobů, jak na něj nadobro zapomenout

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Když je rozchod ještě čerstvý, chcete se naučit, jak přestat myslet na svého bývalého. To se však snadněji řekne, zvláště když zaplní vaši mysl.

Svým bývalým jste se nedávno rozešli. Možná jste se rozešli vy s ním nebo on s vámi. Ať tak či onak, stále je nemůžete dostat z hlavy. Je to těžké místo, kde přemýšlíte, jak přestat myslet na svého bývalého. Upřímně řečeno, nikdo nechce, aby mu jeho bývalý utkvěl v hlavě.

Nemůžeme si však pomoci, pokud k němu stále něco cítíme. Nezáleží na tom, kdo se s kým rozešel, rozchod bude vždycky bolet jako sviňa. Takže si nemůžete pomoct a musíte na ně myslet, i když vaše mysl ví, co vaše srdce ještě nepřijalo.

Váš vztah pro vás hodně znamenal, takže je normální, že je nemůžete dostat z hlavy. Zdá se, že ať se snažíte sebevíc, stále myslíte na svého bývalého, i když je váš vztah dávno pryč a skončil.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Ale je tu pravda, kterou je třeba neustále posilovat - když nedokážeš přestat myslet na svého bývalého, začne ti řídit život a ničit i tvou budoucnost!"

Nedokážeš se soustředit ve škole ani v práci a o svém bývalém můžeš mluvit jen s přáteli a rodinou. Pohltí každý váš krok. Ale nemusí to tak být.

Proč myslíme na své bývalé?

Není to proto, že bychom na ně chtěli stále myslet, ale je to odraz našich pocitů. Chybí vám, stále je milujete a pravděpodobně si přejete, aby se věci vyvinuly jinak. Nemůžete si pomoct, ale myšlenky na ně vás napadají, zvláště když vaše srdce po nich stále křičí.

Na nějakou dobu zabrali značnou část vašeho života a mysli. A čekat, že se váš mozek jen tak přepojí a nahradí tytéž myšlenky z ničeho nic něčím jiným? To není snadné, bez ohledu na to, jak jste odhodlaní nebo jak dobře ovládáte svou mysl!"

Je také možné, že vás zajímá, jak se s tím vyrovnávají oni - jestli jdou dál rychleji než vy a jestli už chodí s někým novým. I když víme, že myslet na ně nepomáhá, stejně to děláme. Proč? Inu, je to lidská přirozenost.

Je upřímně řečeno spornější, kdybyste na ně nemysleli vůbec, protože by to znamenalo, že vám na nich nezáleží tolik, jak si myslíte. Takže myslet na ně znamená, že pro tebe v období, kdy jste byli spolu, opravdu hodně znamenali.

Jak přestat myslet na svého bývalého s někým jiným

Ok, nebudeme vám lhát; tohle je oříšek. Posedlost myšlenkami na svou bývalou s někým jiným není zdravá a občas *nebo většinou* vás přivede k šílenství. Přestanete na něho myslet s někým jiným pouze tehdy, když se dostatečně rozptýlíte a přestanete se touto myšlenkou zabývat.

Přemýšlejte o tom, jak vám tyto myšlenky mohou být jakkoli prospěšné. Pokud vám nepřinášejí žádný užitek, prostě na ně přestaňte myslet s někým jiným. Uvědomte si, že v určitém okamžiku oba skončíte s někým novým. Čím rychleji se s tím smíříte, tím lépe pro vás oba.

Stejně jako vy máte právo udělat cokoli, abyste se posunuli dál, platí to i pro ně. Možná vás bude bolet pomyšlení na ně s někým jiným, ale nakonec se s tím budete muset smířit.

Jak nadobro přestat myslet na svého bývalého

Naučit se, jak přestat myslet na svého bývalého, se nemusí zdát nemožné. Zvláště když vás to brzdí v cestě dál, můžete na ně přestat myslet úplně. Zde je několik způsobů, jak na ně úplně přestat myslet.

1. Neposílejte jim textové zprávy

Víme, že jim chcete poslat textovou zprávu, abyste otestovali vody, ale nedělejte to. Pokud si se svým bývalým stále píšete, a to i přátelsky, nedokážete se přes ně přenést. Může se to stát nutkavým. Vymažte si jejich číslo z telefonu, abyste jim nemohli psát jako první.

Dalším krokem, který bude těžký, je zablokování jejich čísla.

Jestliže to s tím, jak se naučit přestat myslet na svého bývalého, myslíte vážně, přestaňte mu psát. To vám nepomůže; ujišťujeme vás o tom. Vymažte jejich číslo a už se nikdy neohlížejte zpět!

2. Dodržuj pravidlo zákazu kontaktu

Ale vážně. Tohle je něco, co opravdu musíte dodržovat. Pokud se chcete posunout dál, nesmíte je kontaktovat nejméně 30 dní. Přesně tak. Potřebuješ měsíc na to, abys zpracovala své pocity a vydýchala se. Pokud s nimi budete stále mluvit, nebudete schopni jít dál.

Možná jste toto oblíbené pravidlo slyšeli jako taktiku, jak získat svého bývalého zpět, ale neděláte to proto, abyste ho získali zpět. Děláte to proto, abyste na ně přestali myslet úplně. Opakujeme, neděláte to proto, abyste je získali zpět!

V okamžiku, kdy s nimi měsíc nemluvíte, si uvědomíte, že vlastně můžete žít svůj život i bez nich. Jak skvělé to je?"

3. Vždyť se s vámi ani nebaví. Žádné stalkování na sociálních sítích

Je tak snadné jít do telefonu a vyhledat si svého bývalého. Můžete sledovat každý jeho krok a zjistit, s kým je v každém okamžiku. Ale to není to, co chcete dělat. Jestli něco, tak vás to jen zdrží od toho, abyste se posunuli dál. Vymažte je ze sociálních sítí nebo je ztlumte, abyste je mohli dostat z hlavy.

Víte, že máte tendenci o někom snít, pokud ho neustále sledujete? Pokud si tedy chcete pomoci a přestat na ně myslet nebo se vám o nich dokonce každou noc zdá, přestaňte je pronásledovat na sociálních sítích. Ztlumte jejich účet, nebo je dokonce zablokujte, pokud musíte.

4. Přijmi rozchod

Nejhorší, co můžeš udělat, je doufat, že se k sobě vrátíš. Pokud chcete právě teď rozchod zpracovat a jít dál, přijměte to, co se stalo. Už se k sobě nevrátíte a musíte jít dál. Tím, že přijmete, co se stalo, pocítíte trochu úlevy a samozřejmě i smutku.

Ale to je proces. Přestat myslet na svého bývalého se naučíte jen tehdy, když rozchod přijmete takový, jaký je. Pokud budete stále myslet na to, že se k sobě chcete vrátit, a najdete v sobě jakýkoli střípek naděje, nikdy vaše myšlenky neopustí.

Víme, že je to těžké, ale musíte to udělat pro sebe.

5. Vraťte se k sobě, abyste se mohli vrátit. Poučte se ze vztahu

Co se ve vašem vztahu pokazilo? Jaké byly vaše silné a slabé stránky? A jaké byly silné a slabé stránky vašeho bývalého? Pohled na váš vztah touto optikou vám pomůže pochopit, co se stalo, a připravit se na budoucí vztahy.

Je důležité, abyste se ze vztahu poučili a přestali se myšlenkami na svého bývalého pohlcovat. Jen tak se můžete posunout dál a přijmout, proč muselo k rozchodu dojít, zejména pokud vám dal kopačky. Pokud jste však byli tím, kdo se rozešel, držte se všech důvodů, proč jste to museli ukončit i vy.

6. Trávte čas s přáteli a rodinou

Máte kolem sebe úžasnou skupinu lidí, kteří vás milují a podporují. Proč se nesoustředíte na trávení svého času a neinvestujete do těchto vztahů? Nyní je na to vhodná doba. Potřebujete si připomenout, že vás lidé stále milují a váží si vás. Těmito lidmi jsou ti nejbližší ve vašem okolí.

Chcete-li se tedy naučit, jak přestat myslet na svého bývalého, trávte čas ve společnosti svých blízkých. Připomenou vám, že máte ve svém životě tolik lásky a váš bývalý je jen jeden člověk, kterého jste ztratili.

Dovolte si být obklopeni láskou, kterou ve svém životě stále máte, protože to je nejlepší rozptýlení, jak na ně přestat myslet.

7. Odstraňte vše, co vám připomíná vašeho ex

Dali vám plyšového medvídka nebo máte zarámované fotografie vás dvou. Odstraňte je. Nemusíte je pálit v ohni; místo toho je uložte do krabice a dejte je do sklepa nebo na půdu. Pokud nechcete vzpomínky odstranit, ujistěte se, že je uložíte na místo, které není na očích.

Pokud budete svého bývalého všude vídat, budete na něj stále myslet. Jediný způsob, jak myšlenky na ně zastavit, je tedy zbavit se všeho, co vám je připomíná. Dokonce se můžete rozhodnout pro změnu výzdoby místnosti, pokud vám je váš byt tolik připomíná.

8. Zkuste se podívat na nové věci. Vyzkoušejte nové věci

Vždycky jste chtěli jet na kajaku, ale váš bývalý se toho bál? Nebo jste se vždycky chtěli naučit nový jazyk? Tak teď je ta správná chvíle. Máte ve svém dni prostor navíc pro něco nového a my vám doporučujeme využít ho ke zdokonalení sebe sama.

Když si rozšíříte obzory a vystoupíte ze své komfortní zóny, rozptýlí vás to natolik, že přestanete myslet na svou bývalou. Místo toho, abyste se zabývali rozchodem, využijte tuto příležitost k tomu, abyste dělali všechny věci, které jste nemohli dělat, když jste byli ještě spolu.

9. Nesnažte se být přáteli

Nebude to fungovat, alespoň ne teď. Pokud se chcete posunout dál, nebudete moci být přáteli. Potřebujete si od této osoby odpočinout a může chvíli trvat, než se přes to přenesete. Přátelství s ním ti jen ještě více zamotá hlavu.

Jestliže tedy chceš vědět, jak přestat myslet na svého bývalého, nepokoušej se o přátelství. To můžete udělat až poté, co se přes to přenesete, pokud s nimi opravdu chcete zůstat přáteli. Pokud se však stále ještě léčíte, nadělá to více škody než užitku.

10. V případě, že se s bývalým partnerem budete chtít přátelit, je to pro vás velmi důležité. Buďte laskaví ke své rodině a přátelům

Jsou po vašem boku, aby vás podpořili při rozchodu, ale pamatujte, že čas běží dál. Budete smutní, a to je pochopitelné, ale nezapomeňte se ke svým blízkým chovat laskavě. Mohou udělat jen tolik, aby vám v tomto období pomohli.

Je tak snadné být na své blízké hrubý, když procházíte srdečními problémy, ale neodstrkujte je ani se na ně nevrhejte. Snaží se vám jen pomoci a jsou to právě oni, koho potřebujete, abyste na svého bývalého zapomněli. Nedržte si je tedy na délku paže.

11. Dopřejte si to

Jestliže je čas na to, abyste si to dopřáli, je to právě teď. Právě jste prošli náročnou zkušeností, tak proč k sobě nebýt laskavý? Pokud chcete vědět, jak přestat myslet na svého bývalého, zajeďte si na jeden den do lázní, kupte si to tričko, které jste si vyhlédli, nebo vyrazte na víkendový pobyt jen sami se sebou nebo s přáteli.

Tohle je ideální příležitost dát si přednost, tak se nedržte zpátky! Udělejte si radost a kupte si věci, které jste si vždycky chtěli koupit. Slibujeme, že vám to pomůže dostat vašeho bývalého z hlavy.

12. Držte se dál od lahve

Ah ano, pití, abyste se dostali přes bývalého, zní jako perfektní řešení. A ano, téměř každý, kdo pije, využije rozchod jako záminku k tomu, aby se s řevem opil. Ale je to ta nejzdravější volba? Ne, ani náhodou.

Oh, je snadné dát si po emotivním rozchodu pár skleniček, ale pak se tyto skleničky mění v láhev každý večer. To přece nepotřebujete. A pak, když už si myslíte, že toho máte dost, budete muset bojovat s více věcmi najednou - se svým bývalým, zuřivou kocovinou, strachem ze závislosti a rizikem, že budete alkohol používat jako berličku, abyste se s bývalým vyrovnali.

Vyhýbejte se drogám a alkoholu jako způsobu, jak se vyrovnat s rozchodem. Pokud se chcete jednou večer opít, je to vaše věc. Ale nedělejte z toho každodenní rutinu.

Nemusíte se vydat cestou sebedestrukce, abyste se naučili, jak přestat myslet na svou bývalou. Existují i jiné způsoby, jak se s tím vyrovnat, než je pití nebo braní drog.

13. Jak se s tím vyrovnat? Promluvte si s odborníkem

Mluvili jste o tom s přáteli, ale už je trochu unavuje mluvit o tom samém. A vy to musíte pochopit a respektovat.

Pokud se vám nedaří najít uzavření, proč si nepromluvit s odborníkem? Můžete s ním projít svůj vztah a on vám pomůže dospět k nějakému závěru.

Nejste blázen, když kvůli tomu vyhledáte terapeuta nebo poradce. Pokud chceš přestat myslet na svého bývalého, promluv si s odborníkem. Mohou vám také pomoci vyvinout zdravější mechanismy zvládání a pomoci vám pochopit, proč se cítíte tak, jak se cítíte.

14. Co se děje? Čas opravdu všechno zahojí

Pokud jste se právě rozešli s partnerem, nezbavíte se ho za týden nebo dva. Bude trvat, než rozchod zpracujete a emocionálně se posunete dál. Dejte si čas. Může trvat měsíce, dokonce i roky, než se přes to přenesete. Nesnažte se tento proces uspěchat.

Jestliže to s učením, jak přestat myslet na svého bývalého, myslíte vážně, dejte si čas a prostor. Jednoho dne si sice neuvědomíte, že jste na něho již přestali myslet, ale tento proces nemůžete uspěchat.

Nedojde k tomu přes noc, i když na něj budete chtít přestat myslet okamžitě.

15. Randěte kolem *když jste připraveni*

Návratné vztahy se nedoporučují, pokud ještě nejste připraveni a pokud rozchod cítíte příliš čerstvě. Pokud však uplynula významná doba a vy chcete vědět, jak přestat myslet na svého bývalého, pak je zcela v pořádku randit a bavit se.

Samozřejmě nerandíte proto, abyste se vrhli do dalšího vážného vztahu, ale randíte proto, abyste se bavili a poznávali nové lidi, když už jste v tom!

Nejlepší způsob, jak přestat myslet na svého bývalého, je přece rozptýlit se někým jiným. Jsi opět svobodná, tak proč se při tom nebavit?

16. Prociťte své emoce

Toto je dost možná jeden z nejtěžších úkolů v tomto seznamu, upřímně, kdo rád sedí se svým zlomeným srdcem? Ale pokud se chcete z rozchodu uzdravit a přestat na něj skutečně myslet, je to nezbytný krok.

Pokud nebudete cítit své emoce, budete neustále utíkat k jednomu rozptýlení za druhým. Je v pořádku používat rozptýlení jako mechanismus zvládání, ale jen do určité míry. Přestaňte tedy své emoce vypínat nebo otupovat a dovolte si cítit bolest.

17. Rozptylujte se

Znovu se vrátíme k rozptýlení: Ve skutečnosti není špatné a je naprosto normální ho při rozchodu využívat. Pokud se však chcete rozptýlit, musí to být zdravým způsobem a ne destruktivním způsobem *jako pití nebo kouření*.

Rozptýlení, jako je cvičení, práce na kariéře nebo něco produktivního, vám může pomoci přestat na ně myslet a zároveň není na škodu vaší pohodě.

18. Declutter!

Jedná se o podceňovaný aspekt při učení se, jak přestat myslet na svého bývalého, ale je to nezbytné. Zvláště pokud se váš bývalý neustále pohyboval ve vašem bytě, vše ve vašem prostoru by vám ho připomínalo.

Od ranního probuzení až třeba po sledování Netflixu, všechno kolem vás je jimi pošpiněno vzpomínkami.

Pokud svůj prostor vyčistíte a dokonce ho nově zařídíte, může vás myšlenky na bývalého bolet méně. Nebojte se změnit svůj osobní prostor a zkuste něco úplně jiného. V tomto případě vám změna může nesmírně prospět.

19. Uvědomte si, proč k rozchodu muselo dojít

Rozchody mohou bolet, ale často k nim dochází z nějakého důvodu. Po každém rozchodu obvykle přijde ponaučení, a abyste na ně přestali myslet, musíte si uvědomit, proč k rozchodu muselo dojít.

Měli jste protichůdné hodnoty? Možná se neshodovala budoucnost, kterou jste si oba představovali? Podváděl jeden z vás nebo ztratil zájem? Nebo šlo spíše o problém kompatibility? Přesně určete a zamyslete se nad tím, proč jste to museli ukončit, protože to je nejlepší způsob, jak na ně přestat myslet.

Připomenutí tohoto důvodu vám pomůže rozchod přijmout a jít dál.

20. Nesnažte se proces stěhování uspěchat

Pokud chcete vědět, jak přestat myslet na svou bývalou, neměli byste se snažit proces stěhování uspěchat. Neměli byste se snažit urychlit něco, co prostě nelze vynutit. Přestat na někoho myslet a uzdravit se z rozchodu vyžaduje čas.

Nemůžete očekávat, že na svého bývalého zapomenete ze dne na den, a bude trvat, než se ze zlomeného srdce vzpamatujete a vytvoříte si nové návyky bez svého bývalého. Čím více se budete snažit věci uspěchat, tím více si pravděpodobně osvojíte škodlivé návyky jen proto, abyste na něj zapomněli.

21. Neobviňujte se

Je upřímně řečeno tak snadné obviňovat se, když procházíte rozchodem. Myšlenky na ně vás však budou neustále pohlcovat, pokud budete tíhu viny neustále přenášet na sebe.

Pamatujte, že na rozchod jsou potřeba dva, takže pokud se chcete naučit, jak přestat myslet na svého bývalého, přestaňte se oddávat sebeobviňování. I váš bývalý má podíl na tom, proč vše skončilo, víte?"

Jak tedy přestat myslet na svého bývalého?"

Na svého bývalého můžete přestat myslet pouze tehdy, pokud se budete vědomě snažit dodržovat kroky, o které jsme se zde podělili. Poslyšte, posunout se dál není něco, co můžete uspěchat. A myslet na svého bývalého je normální, bez ohledu na to, kdo se s kým rozešel.

Nezdravé však je, když vás myšlenky na něj pohltí natolik, že vám brání žít svůj život nebo se posunout vpřed. Víte, že v životě jde o víc než o vašeho bývalého, který je už minulostí?"

Po rozchodu vám myšlenky na ně budou připadat jako něco, co nemůžete ovládat. Postupujte však podle těchto kroků, jak přestat myslet na svého bývalého, a můžete si pomalu budovat svůj život zpět postupně. Jak jsme již řekli, tento proces nemůžete uspěchat, ale můžeme vám zaručit, že se přes svého bývalého brzy přenesete!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články