Co je Pillow Talk? Jak ho používat a 14 příjemných rozhovorů do postele

Foto: Unsplash

Co je Pillow Talk? Jak ho používat a 14 příjemných rozhovorů do postele

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

O polštářové konverzaci jste už nepochybně slyšeli a možná jste ji i vyzkoušeli. Ale co je to vlastně polštářová konverzace a jak můžete zlepšit tu svou a svůj románek?

Je tolik věcí, které dělají šťastný vztah šťastným. Existují pravidla a nápady, existují těžké chvíle, ze kterých se můžete poučit, a hezké vzpomínky, které si můžete vážit. Ale co třeba polštářové řeči? Myslíte si, že musí být přítomna, aby byl vztah silný a romantický?"

Komunikace je ve vztahu důležitá, ale najít správný čas na komunikaci může způsobit, že se oba budete cítit zalití láskou a blahem.

A přesně to dělá polštářové povídání s romantikou!

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Co je to polštářová konverzace?"

Polštářová konverzace je druh rozhovoru, který vedete se svým milým, když spolu ležíte v posteli.

Ulehli jste někdy jeden druhému do náruče a mluvili jste spolu téměř o čemkoli, ať už šlo o vaše životy, problémy, nebo dokonce o váš vztah? Je to příjemný pocit, když si jen tak nasloucháte, že?"

Povídání na polštáři spojuje milence emocionálně i fyzicky a sbližuje dva milence, zejména pokud je rozhovor vhodný pro tuto příležitost.

Je polštářová konverzace stejná jako sprostá konverzace?"

Ne. Polštářová konverzace je více emocionální než sprostá konverzace.

Když se oddáváme sprostým řečem, je to obvykle proto, abychom milence vzrušili, ale když se oddáváte polštářovým řečem, prostě si jen povídáte. Rozdíl mezi touto konverzací a běžnou konverzací je v tom, že polštářová konverzace obvykle znamená, že vaše zdi jsou dole. Jste zranitelnější díky tomu, kde se nacházíte - jste v posteli se svým partnerem a jste sami, aniž by vás svět sledoval nebo poslouchal.

Jistě, někdy může polštářová konverzace vést k oplzlým řečem, zejména pokud jste spolu v posteli a věci naberou sexy směr, ale to není výhradně to, co polštářová konverzace je.

Je však pravděpodobné, že k polštářovému rozhovoru dojde až po sexu, když oba ležíte blahem, jste vychladlí a klidní.

Existuje někdy špatná doba na polštářový rozhovor?

No, to záleží na tom, o čem chcete mluvit! Pokud měl váš partner těžký den a oba ležíte v posteli a cítíte se uvolněně, možná bude lepší, když nebudete vytahovat těžká témata týkající se vašeho vztahu.

Zhodnoťte situaci a držte se tématu, které se vám hodí. Poslední věc, kterou chcete, je, aby se vaše intimní, pohodové chvíle změnily v obtížný nebo napjatý rozhovor, nebo ještě hůře, v hádku.

Někdy ovšem není třeba říkat vůbec žádná slova. Necítíte potřebu vyplnit každé ticho, když ležíte se svým partnerem. I vy můžete mlčet a být přitom propojeni. Je však pravda, že polštářové rozhovory jsou pro páry skvělým způsobem, jak spolu komunikovat, naslouchat si a užívat si společné prostoje.

Proč ve vztahu potřebujeme polštářové rozhovory?

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou polštářové rozhovory dělají, je budování spojení a lásky ve vztahu. Už jen poslech klidného hlasu vašeho milého v posteli vás může uklidnit a pomoci vám zbavit se všech tlaků a porážek špatného dne.

Uvolňuje vás oba a pomáhá vám otevřít se intimnějším rozhovorům bez obav z hádek nebo hněvu. A když začne být komunikace upřímná a otevřená, pocit lásky bude s každou další nocí určitě narůstat.

Povídání na polštáři je jedním z těch okamžiků dne, kdy můžete být oba dva jen jeden s druhým, aniž by vás něco rozptylovalo.

Můžete spolu strávit celý den a stále se cítit jako dva společníci, ale stačí pár minut povídání na polštáři pozdě v noci, abyste se znovu cítili jako opravdoví milenci.

Jsou páry, které si povídají na polštáři, a jsou páry, které si nepovídají. Ale pár, který si nedopřeje trochu ospalých a veselých rozhovorů, nebude nikdy tak citově propojen jako pár, který si povídá na polštáři.

O čem se v posteli nemluví

Jste se svým milencem dobří polštářoví mluvčí? Stejně jako u všeho v životě i zde platí, že existují dobré a špatné věci, o kterých se dá mluvit na polštáři.

Některé rozhovory vám mohou dodat pocit, že jste na vrcholu světa, zatímco několik dalších rozhovorů vás může zanechat sklíčené a bez energie, když se na noc ukládáte ke spánku. Jak jsme již zmínili, před zahájením rozhovoru si přečtěte místnost!

Než se dostaneme k dobrým rozhovorům v posteli, dáme vám několik tipů na ty špatné, kterým byste se měli vyhnout.

Nemluvte o problémech ve svém životě *pokud pro ně nemáte pravděpodobné řešení, o kterém lze v klidu diskutovat*. Nemluvte o finančních problémech, smutku, o tom, jak je svět nespravedlivý, ani o vlastních strastech v práci.

Páry sice o všech těchto věcech mluví, ale rozhodně to není veselé povídání na polštáři. Zkuste se na polštářové rozhovory dívat jako na světlou stránku vašeho života.

Pokud budete s milencem před ulehnutím ke spánku jen fňukat nad tím, jak je život nespravedlivý, oba se ráno probudíte vyčerpaní.

Na místo toho si povídejte o dobývání, šťastných chvílích, stříbrné stránce na temném mraku, šťastných okamžicích dne a o čemkoli jiném, co může tomu druhému vykouzlit úsměv na tváři.

Sněte o šťastném životě a společně si ho představujte. Pokud budete při polštářových rozhovorech vést šťastné rozhovory, váš vztah i vaše vlastní životy začnou být optimističtější a vzrušující.

Témata polštářových rozhovorů, která vás sblíží

Ptáte se, jaké jsou ideální rozhovory pro polštářové rozhovory? Nuže, zde je několik veselých polštářových konverzací, které vám oběma rozhodně pomohou více se zamilovat a cítit se v životě šťastnější.

1. Jaké jsou nejčastější témata polštářových konverzací? Srovnávání

Může to znít neslušně, ale jako lidé se rádi neustále srovnáváme, jen abychom se cítili lépe. Srovnávejte svůj vlastní milostný život s milostným životem svých přátel nebo kolegů.

Budete se cítit dobře, pokud budete mít lepší vztah. A pokud na jiném páru něco obdivujete, oba podvědomě provedete tyto změny ve svém vlastním vztahu, což vás oba jako milence zlepší a časem vytvoří mnohem lepší vztah.

2. Vaše sny o budoucnosti

Promluvte si o každém z vašich snů a vizí. Polštářové povídání o tom vám oběma pomůže lépe pochopit život a cíle toho druhého a vytvořit si také nádherné představy o budoucnosti.

Bude skvělý pocit představovat si dobré věci, které vás oba v budoucnosti čekají, zejména pokud oba půjdete za svými sny a budete se na této cestě vzájemně motivovat.

Co jiného je polštářový rozhovor, když ne skvělý způsob, jak se cítit optimisticky ohledně budoucnosti?

3. Komplimenty

Přidejte do svého polštářového rozhovoru sem tam trochu romantiky a koketních řečí. Podívali jste se na svého milého, když jste mu předtím mávali na rozloučenou, protože váš milý vypadal ve svém novém účesu tak neodolatelně?

Nebo na večírku všichni kolem obdivně zírali na vašeho partnera, protože vypadal tak dobře? Když o tom budete mluvit, vykouzlí to vašemu milenci na tváři obrovský úsměv.

4. Nové věci, které můžete vyzkoušet příště

Nikdy se nedívejte na těžké chvíle jako na překážky, místo toho se na ně dívejte jako na způsob, jak přijít na lepší variantu, ať už jde o práci, lásku nebo váš sexuální život.

Pokud sex jedné noci nebyl skvělý, promluvte si o věcech, které byste chtěli vyzkoušet příště. Pokud jste právě oslavili narozeniny, promluvte si o tom, co plánujete dělat na příští narozeniny. Povídání o způsobech, jak něco ve svém životě zlepšit, je vždy šťastným a vášnivým polštářovým rozhovorem.

5. Jaké jsou vaše plány? Dovolená a útěky

Nic se nevyrovná dobrému polštářovému rozhovoru tak jako dovolená nebo víkendový útěk.

Pokud oba tvrdě pracujete, promluvte si o tom, že si za tři nebo čtyři měsíce od práce odpočinete. Proberte místa, kam se vydat, co dělat, a všechny další nápady na veselou dovolenou.

Oběma vám to udělá dobře a bude vás to motivovat k ještě rychlejšímu dosažení vašich cílů.

6. Romantické vzpomínky

Povídání o romantice je šťastným časem v posteli. Zeptejte se svého partnera, zda si pamatuje na váš první polibek, první společnou dovolenou obou z vás nebo na jakoukoli romantickou událost, která ve vás zanechala šťastnou vzpomínku.

Jedna konverzace povede k další, a než se nadějete, budete se oba cítit šťastněji zamilovaní než kdy jindy.

7. Minulé zápasy, které byly překonány

Minulé zápasy jsou jako inspirativní film, zejména pokud jste oba po zápase dosáhli něčeho hodnotného.

Měli jste problém vyjít s penězi? Nebo jste oba museli hodně obětovat, abyste dosáhli toho, co máte nyní?

Povídání o starých bojích a současných dobrých časech vám oběma pomůže uvědomit si, kolik jste toho oba za tu dobu dokázali, ať už v lásce, nebo v životě.

8. Vše o vašem dni

Tento druh polštářového rozhovoru vás oba denně sbližuje. Povídejte si o svém dni, o tom dobrém i špatném, o drobných vzrušujících detailech, které vás potěšily nebo vám vykouzlily úsměv na tváři.

Čím více se budete jeden druhému otevírat o svém každodenním životě, tím více se budete oba cítit propojeni. A dokud budete oba vědět o životě toho druhého, bude jen velmi málo prostoru pro nejistotu a žárlivost a mnohem více prostoru pro důvěru a lásku.

9. Víte, jak se vám to líbí? Pokud jste právě měli sex, promluvte si v polštáři o tom, co se vám líbilo

Pokud chcete, aby byl rozhovor v polštáři intimní a produktivní, začněte tím, že si rozeberete, co se vám líbilo nebo co byste si při sexuálním styku přáli více.

Probírání podrobností o tom, co jste dělali, a vzájemné chválení za dobře odvedenou práci je vynikající způsob, jak příště udělat sex ještě lepší a jak partnera pochválit za to, co udělal, abyste se cítili dobře. Může vám to také pomoci připravit se na druhé kolo.

10. Oblíbená vzpomínka z dospívání

Musí se zdát, že to s vaším dnem vůbec nesouvisí, ale rozhovor o intimních vzpomínkách, které máte, vás pomáhá citově sblížit.

Přemýšlení partnera o šťastných chvílích strávených v jeho formativních letech vás k sobě přitáhne a propojením vašich oblíbených zážitků z minulosti vás spojí do budoucna.

Je to také skvělá příležitost dozvědět se něco o jeho rodině, aniž byste měli pocit, že vyzvídáte.

11. Vaše sny a cíle

Ptát se partnera na to, co si přeje do budoucna, je na polštářovou konverzaci trochu moc vážné. Polštářové rozhovory mají být o velkolepých a snových věcech.

Pokládejte mu tedy otázky o tom, jaký je jeho největší sen, co by chtěl nejvíc stihnout, než zemře, nebo o celoživotních povinnostech ze seznamu.

Emocionálně se s nimi spojte tím, že se s nimi podělíte o aspirace do budoucna a zjistíte, kdyby mohli mít cokoli, jak by to vypadalo.

12. Pokládejte hloupé otázky

Zvlášť pokud jste se oba rozkmotřili, zachovejte si lehkost a trochu se zasmějte. Pokládejte jim hloupé nebo filozofické otázky, které je přimějí k intelektuálnímu přemýšlení, ale nezapomeňte, že lehkému.

Když vedete hluboké a smysluplné rozhovory, nutí to lidi přemýšlet jinak. Hluboké diskuse vytvářejí intimitu a větší hloubku vašeho vztahu. Pro větší zábavu můžete zkusit i otázky typu "co byste raději".

13. Diskutujte o vašem vztahu

Pokud jste měli vážně úžasný sex a už uvažujete o rozhovoru na téma "kam tenhle vztah směřuje?", pak může být dobrý nápad zeptat se jich, když se cítíte nejblíže.

Těsně po sexu jste otevřenější upřímnosti ohledně toho, co cítíte. Je to výborná doba, kdy není třeba někoho stavět do latě, ale třeba mu říct, co skutečně cítíte. Vyslovte jakékoli přání, které si přejete, ohledně toho, co chcete, aby pokračovalo.

Nebuďte dotěrní ani zdrcující. O tom totiž polštářový rozhovor není. Polštářová konverzace má být o sdílení intimity a vytváření vztahů, ne o odstrkování partnera tím, že na něj budete příliš naléhat.

14. Nechte si něco objasnit

Pokud vám partner na začátku týdne řekl něco, co vás zmátlo, ale nepovažovali jste to za vhodnou dobu, kdy o tom mluvit, proberte to hned po sexu, kdy se oba cítíte důvěrně a zranitelně. Může to být skvělá příležitost k objasnění. Nebo když spolu prostě ležíte a užíváte si klidu.

Pokud váš protějšek řekl něco o tom, že nikdy nechce děti nebo že neuvažuje o vážném vztahu, rozhovor na polštáři je ten správný čas tyto drobnosti nadhodit. Přestaňte s tím dusnem.

Namísto toho, abyste je ignorovali ze strachu, v zápalu hádky nebo když je ošklivo, zkuste se o odpovědi pokusit, když jste na dobrém místě. Pravděpodobně se budete oba méně bránit a budete otevřenější ke sdílení a hledání řešení.

Pokud si nemluvíte na polštáři, teď je čas začít

Ne pro každého je snadné začít si prostě povídat. To je v pořádku. Ale pomocí výše uvedených tipů se budete moci začít snažit o to, abyste se svým partnerem navázali polštářovou konverzaci.

Má to několik velkých výhod a všichni víme, jak je komunikace ve vztahu důležitá.

Pokud se zdá, že váš partner nereaguje, netlačte na pilu. Možná měl špatný den a chce si prostě odpočinout. Jednoduše to zkuste příště znovu.

Polštářová konverzace se může zdát banální a snadná, ale pamatujte si toto: pár, který vede v posteli správné rozhovory, bude vždy šťastnější než pár, který vede v posteli špatné rozhovory, a to nejen v lásce, ale i v životě.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články