42 pravidel, jak co nejrychleji zapomenout na někoho, koho milujete a na kom vám záleží

Foto: Unsplash

42 pravidel, jak co nejrychleji zapomenout na někoho, koho milujete a na kom vám záleží

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Někdy si láska prostě není souzena. Pokud se potřebujete naučit, jak zapomenout na někoho, koho milujete, cesta je dlouhá a těžká, ale časem je to možné.

Všichni máme jednu osobu... nebo dvě..., kterou chceme vymazat z paměti. Pokud celou noc nespíte a přemýšlíte o tom, jak zapomenout na někoho, koho milujete, nebo jak předstírat, že nikdy neexistoval, nebojte se, brzy budete moci klidně spát.

Může se zdát, že jste jediní, kdo tráví dny, měsíce nebo dokonce roky přemýšlením o tom, jak zapomenout na člověka, který vám zlomil srdce - ale rozhodně nejste sami.

Když se s někým poprvé rozejdete, může vám to často připadat jako ta nejhorší věc na světě. Přemýšlíte, jak na někoho zapomenout a jak byste mohli začít žít dál, když to tolik bolí.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Dobrá zpráva je, že tento pocit pomine. Čas je největší léčitel a časem zjistíte, že na toho člověka myslíte stále méně a méně, až se nakonec budete divit, proč tolik povyku.

Jak může něco, co je tak dobré, tak moc bolet?

Tady máme otázku za několik milionů dolarů, pokud jde o randění a vztahy. Jak se může něco naplňujícího a čistého náhle změnit v bolest a ztrátu?"

Je jedno přísloví, které říká: "Čím větší láska, tím větší bolest". To je pravda. Když někoho milujete celou svou bytostí, bude vás bolet, až ho ztratíte.

Nemůžete se jen tak vrátit do života předtím, než jste ho poznali. Proto si pamatujte, že když láska tolik bolí, je to proto, že jste je milovali celou svou bytostí.

Dali jste do toho všechno, co bylo ve vašich silách, a možná jste si dokonce představovali skutečnou budoucnost s nimi, jen aby se to všechno ve zlomku okamžiku rozplynulo ve vzduchu.

Když ztratíte toho, koho milujete, ať už kvůli rozchodu, nebo něčemu horšímu, naučíte se posbírat kousky zlomeného srdce a naučíte se zapomenout na někoho, koho milujete. I když nechcete, musíte to udělat.

Jinak vám bolest ze ztráty milované osoby zatemní všechny části života a může se vám zdát, že není možné pokračovat v životě. Proč se tedy láska bez vteřiny pochybností náhle změní v bolest? Je to proto, že hranice mezi láskou a bolestí lze snadno překročit, a právě proto je nejvýznamnějším rizikem lásky bolest.

Když se do někoho s vírou zamilujete, nakonec vám zlomí srdce - nebo vy zlomíte to jeho. I když to nebyl váš záměr, je to nevyhnutelné.

Proč potřebujete zapomenout na někoho, koho hluboce milujete?"

Víme, co si myslíte - proč potřebujete zapomenout na někoho, koho milujete? Když dojde k rozchodu, když ho ztratíte a když se musíte rozejít, je nezbytné naučit se truchlit a jít dál. Vztah skončil a vy to musíte začít z celého srdce přijímat.

I po všech vzpomínkách a zážitcích, které jste spolu prožili, potřebujete zapomenout. Nebo přinejmenším vaše srdce potřebuje zapomenout na to, co už vaše mysl ví. Lidé se rozcházejí z mnoha důvodů, z nichž některé nemůžeme ovlivnit ani pochopit.

Ačkoli máte právo trucovat a jíst vaničku zmrzliny, zatímco si vybrečíte své pocity u Zápisníku, nakonec se musíte naučit, jak zapomenout na někoho, koho milujete. Pokud to neuděláte *a případně si nenajdete jiného milence*, nebudete schopni jít dál a žít svůj život naplno.

Jak na něj zapomenout a nadobro zapomenout na někoho, koho milujete

Naučit se, jak zapomenout na někoho, koho milujete, není snadné, zvlášť když si nemůžete pomoct a myslíte na něj každou chvíli.

Je jedno, jestli jste s přáteli, sledujete film nebo zíráte do prázdné zdi. Pořád na ně myslíte! Zde je však několik užitečných rad, jak si pročistit mysl a na někoho zapomenout.

1. Vezměte si k srdci, že jste zapomněli. Smiřte se s tím, že to nevyšlo

Nebuďte jedním z těch, kteří se nedokážou smířit s tím, že to, co jste chtěli, nevyšlo. Na někoho, koho milujete, budete moci zapomenout mnohem snáze, pokud se smíříte s tím, co se stalo. Držet se pomyslného záblesku naděje vám neprospěje.

Je pravda, že se věci mohou změnit, ale mezitím přijměte fakta o situaci a nezabývejte se jí. Tak nebudete doufat v nějaké klasické vyústění babského filmu, kdy se osoba, která vám zlomila srdce, objeví u vašich dveří se snubním prstenem a bude vás prosit, abyste se k sobě vrátili. To se nestane.

2. Poučte se od Disneyho

Měli byste si poslechnout písničku od Disneyho, Let It Go Víme, že film z roku 2013 je deset let starý, ale tyto písničky od Disneyho mohou být někdy velmi reálné. Nechte to být. Je těžké se přes někoho přenést, ale jen tak budete schopni osvobodit svou mysl a srdce.

Pokud přijmete, co se stalo, dalším krokem je pochopit to a pak si slíbit, že musíte jít dál.

3. Gauč vs. venku

Nedělejte to, co mnozí dělají, a nejezte zmrzlinu na gauči. Obujte si boty a jděte se projít. Zajděte si na trh. Zajděte si do kavárny. Navštivte své přátele. Ano, máte zlomené srdce, ale stále ještě dýcháte - nedovolte, aby vás někdo připravil o čas.

4. Mohli jste se snažit víc?"

Nezkoušejte si ani říct, "co kdyby...". Ne, přestaňte s tím. Neohlížejte se zpět. Kdybyste udělali to či ono, nic by to nezměnilo. Přemýšlení "co kdybych se víc snažil?" nepřinese nic jiného než zhoršení vaší mysli.

Jistě, mohli jste udělat to či ono, mohli jste udělat stovky různých věcí, ale neudělali jste to.

A upřímně řečeno, i kdybyste to udělali, změnilo by to něco? To se nikdy nedozvíte. Takže pokud opravdu chcete vědět, jak zapomenout na někoho, kdo vás drží u srdce, nechte to být. Stalo se. Je to pryč. Teď jděte dál.

5. Naplánujte si pomstu z dálky!

Jestliže se cítíte na dně a mimo, nemá smysl trucovat. Chcete-li na někoho zapomenout, jedním z nejlepších způsobů je zaměřit se na sebe. Je to skvělá příležitost nahlédnout do svého nitra a rozvíjet se. Přihlaste se do kurzu keramiky, začněte sportovat - dělejte něco, co vám udělá dobře.

Je opravdu snadné sedět na gauči, dokud vám nezačnou tát svaly. Pokud ale nemáte motivaci na sobě pracovat, pojďme se nad tím zamyslet jinak.

Co když za pár měsíců narazíte na člověka, kterého stále milujete. Nejlepší pomstou je vypadat teď lépe, než když jste s ním byli!

6. Ty trpíš, ale co oni?"

Nejlepší způsob, jak se naučit zapomenout na někoho, koho miluješ? Prostě se od nich držte dál. Víme, chcete je pronásledovat a zjistit, zda trpí stejně jako vy, ale to není dobrý nápad, pokud je vaším cílem na někoho zapomenout.

Potřebujete se od této osoby očistit - tělem, myslí i duší. Pokud máte stejné společné přátele, možná ti pomůže dostat se přes něho také nějaký čas pryč.

Zásadně se musíš vyhnout všemu, co ti ho připomíná. Zapomenout na někoho, na kom vám záleží, bude vyžadovat sílu, ale zvládnete to. Přinejmenším do té doby, než nebudete mít tak zarudlé a opuchlé oči.

7. Kde je vaše pozornost právě teď?"

Pokud se váš život točil kolem této osoby, nejlepší způsob, jak na někoho zapomenout, je změnit svůj životní styl. Toho lze dosáhnout prací na sobě, můžete se však také pokusit o novou práci, změnit město nebo si najít nové přátele.

Provedení těchto typů změn zaměří vaši pozornost na něco jiného, co je větší než vztah, který se rozpadl na prach. Nezaručí vám to, že na něj nebo na ni zcela zapomenete, ale pomůže vám to a donutí vás to dělat nové věci bez této osoby.

8. Vaši společní přátelé vám můžou ublížit

Budete to muset udělat. Mít stejné přátele jako osoba, na kterou se snažíte zapomenout, je brutální. Když se snažíte jít dál, vaši společní přátelé mohou v konverzaci neustále vytahovat jeho jméno nebo se vás ptát, jak se vám daří. Přestože se vám přátelé snaží být oporou, nepotřebujete jim to neustále připomínat.

Mít přátele, kteří dotyčnou osobu neznají, může být požehnáním, protože vás nebudou bombardovat otázkami nebo vám nervózně sdělovat, že dotyčná osoba nyní chodí s někým novým.

9. Představte si, že zmizeli

Nemluvte s danou osobou. Nedělejte to, prosím, nedělejte to. Nechte minulost za sebou a snažte se jít životem dál, protože tam není nic jiného než problémy.

Nepište jim, nevolejte jim, nesnapchatujte je, nedávejte jim na Instagramu "srdíčka", nepište jim na Facebooku, nepište jim na Whatsapp, neposílejte jim holubí poštu.

Doslova je nekontaktujte. Jak můžete na někoho zapomenout, když se s ním stále bavíte? Přesně tak!

10. Myslet, nebo nemyslet?"

Nesnažte se tuto osobu odstranit ze své mysli. Pokud se snažíte na tuto osobu přestat myslet, nebude to fungovat. Ve skutečnosti vás to přiměje myslet na ni mnohem víc. Smiřte se s tím, že to může trvat měsíce nebo i déle, a to je v pořádku.

Chcete-li tedy pochopit, jak na někoho zapomenout, neseďte na gauči a neříkejte si: "Musím se přes něj/ni přenést". Jen byste se přinutili přemýšlet o tom, jak se přes něj nechcete přenést. Mysl je bláznivá věc, že?"

11. "Jak se na to dá zapomenout? Rozbijte své ghostingové tahy

Zablokujte a vymažte je na všech svých účtech na sociálních sítích. Vymažte je ze všeho - z Facebooku, Instagramu i Snapchatu. Věřte nám, že je budete kyberšmírovat až do konce.

Jediný způsob, jak tomu zabránit, je úplně je odstranit ze svého života. Bude to těžké, ale po měsíci nebo dvou přestanete chodit na jejich stránku na Facebooku - asi nám to ještě nevěříte, ale budete.

12. Probuďte v sobě Shakespeara

Napište si své pocity. Musíte vyjádřit své pocity - jedině tak zpracujete to, co se stalo, a získáte jasnost a vnitřní klid. Pravděpodobně máte spoustu emocí, které musíte zpracovat, a psaní vám v tom může pomoci.

Takže si vezměte deník, pero a začněte psát. I kdyby vaše první věta zněla: "Nevím, co mám napsat," napište ji. Dříve nebo později začnete nabírat na obrátkách a tyto pocity se začnou vylévat na stránku.

13. Jaký je váš nový program?"

Zorientujte se v cílech. Začněte s malými cíli, které vás zaměstnají a udrží v produktivitě. Váš cíl nemusí být velkolepý ani supervýznamný. Může být jednoduchý, jen pokud vám pomůže překonat tuto fázi, abyste se naučili, jak na někoho zapomenout, a rozptýlit se natolik, abyste se přes něj skutečně zcela přenesli.

Pamatujte, že tato fáze vám má pomoci zapomenout na někoho, koho jste kdysi velmi milovali. Dostanete se přes ni. Stanovte si tedy nějaké cíle. Každý den si budete deset minut psát deník nebo poslouchat hudbu, než půjdete spát.

14. Sbalte si kufry

Je čas vyrazit ven a podívat se do světa. Nemá smysl trucovat doma a čekat, až se změní. Pořiďte si lístek na vlak, letenku nebo autobus - nezáleží na tom, jakým způsobem cestujete, hlavně když si uděláte čas a podíváte se na svět, ve kterém žijete.

Věřte nám, že až jednou uvidíte, co svět nabízí, budete se divit, proč s takovým člověkem ztrácíte čas.

15. Čas je léčitel

Jo, čas. Víme, že je to klišé, ale čas opravdu všechno léčí. Může to trvat dny, měsíce nebo roky, ale život jde dál a nakonec vás ten člověk pomalu a nevědomky opustí.

16. Dostaňte se do kontaktu se svými emocemi

Když se snažíte přijít na to, jak zapomenout na někoho, koho milujete, to nejhorší, co můžete udělat, je snažit se pohřbít své negativní pocity. Musíte být schopni pochopit, co se stalo, a promluvit si o tom.

Pište si deník, mluvte s přáteli, zajděte k terapeutovi - ať už se potřebujete vypořádat s tím, co se stalo a jak se cítíte, udělejte to. Vyjádření toho, jak se cítíte, a vyrovnání se s tím vám pomůže posunout se v životě dál. Už žádné uzavírání věcí do sebe!

17. Jak se vyrovnat s chybami, které jste udělali? Smířte se s chybami, které jste udělali

Je velmi vzácné, že někdo opustí vztah, aniž by měl výčitky svědomí nad svým chováním. Je snadné se i nadále vracet k okamžikům, kdy si přejete, abyste řekli nebo udělali něco jinak. Už jsme si řekli, že na ně nemáte sedět a myslet na ně, ale musíte si své skutečné chyby přiznat.

Přestože může být zdravé zkoumat své chyby a učit se z nich, pokud se k nim budete neustále vracet, bude pro vás těžké na ně zapomenout nebo je dokonce nechat jít.

Musí nastat okamžik, kdy si odpustíte a půjdete dál. Nechejte minulost minulostí a využijte své chyby k tomu, abyste lépe pochopili sami sebe a zlepšili se.

18. Buďte k sobě laskaví

Když procházíte obtížným obdobím, například se snažíte přijít na to, jak na někoho zapomenout, protože vás to zraňuje, je důležité se o sebe postarat.

Pokud je pro vás těžké zapomenout na někoho, koho stále milujete, můžete být nakonec frustrovaní sami ze sebe a otrávení, když se vám zdá, že nejste schopni nechat to být.

Připomeňte si, že je to citlivé a těžké období, takže k sobě musíte být laskaví, abyste se uzdravili a posílili.

Dělejte pro sebe hezké věci. Vyrazte si s přáteli nebo rodinou, podívejte se na film, zajděte na masáž. Zkuste si uvědomit, že se nemůžete nutit, abyste se s někým příliš rychle vyrovnali. Musíte si dát čas.

19. Zbavte se připomínek

Když se budete cítit připraveni, musíte se zbavit připomínek, které vás drží v těch negativních emocích a vzpomínkách. Shromážděte jejich věci, stejně jako fotografie, dárky, DVD, dokonce i jídlo, které po nich zůstalo, nebo suvenýry, které vám připomínají doby minulé.

Pokud se nedokážete postavit jejich vyhazování, jednoduše je uložte do krabice nebo tašky někam, kde nebudou na očích.

20. Soustřeďte se na tady a teď

Vezměte každý den tak, jak přichází, a snažte se soustředit na daný den a zůstat v přítomnosti. Vnitřní klid není snadný, když se vaše mysl chce rozběhnout do milionu směrů, ale dejte si čas na uzdravení a snažte se co nejlépe soustředit na své bezprostřední okolí a každodenní události, alespoň prozatím.

Pokud cítíte, že vaše mysl bloudí k osobě, na kterou se snažíte zapomenout, pokuste se vrátit zpět. Vždy se probouzejte s myšlenkou, že se snažíte prožít co nejlepší den.

21. Vždy se snažte prožít co nejlepší den. Věnujte se novým koníčkům

Změna rutiny a zaměření se na nové věci vám pomůže odpoutat pozornost od osoby, na kterou se snažíte zapomenout. Pokud chcete své mysli dopřát klid, přihlaste se na nové aktivity, například na nějaký kurz, přihlaste se do posilovny nebo se věnujte něčemu relaxačnímu, jako je jóga nebo meditace.

22. Nebojte se požádat o pomoc

Snažit se přijít na to, jak zapomenout na někoho, koho milujete, může vypadat jako osamělý úkol, ale čas strávený s ostatními vám může skutečně pomoci soustředit se na to, jaké skvělé lidi máte kolem sebe. Řekněte svým přátelům a rodině, jak se cítíte, požádejte je, aby vás zaměstnali a odvedli vás od myšlenek.

23. Najděte si prostor

Někdy může být dovolená nebo odjezd na pár dní přesně to, co potřebujete, abyste si vyčistili hlavu a vrátili se s novým odhodláním a novým pohledem na věc.

Vytvoření nových vzpomínek někde jinde a zanechání smutných, znepokojujících myšlenek na ztracenou lásku daleko za sebou vám může opravdu pomoci. Pokud si můžete vzít volno, navštivte místa, která jste vždycky chtěli navštívit.

Jestliže ne, najděte si prostor, i kdyby to mělo znamenat procházku v přírodě. Čas na přemýšlení a vyčištění hlavy vám udělá moc dobře.

24. Zůstaňte pozitivní

Nic nás netáhne ke dnu a nedeptá naše srdce tolik jako negativita. Na druhou stranu, zůstat pozitivní může opravdu pomoci, když se naučíte zapomenout na někoho, koho milujete. Pokud můžete, proč si nezaložit "deník pozitivity"? Postačí vám jakýkoli zápisník.

Do něj si můžete každý den zapsat tři pozitivní věci, za které cítíte vděčnost. To vám pomůže zakončit den ve šťastném rozpoložení s vědomím, že ve vašem životě jsou věci, které jsou dobré.

Soustředění se na to, co je pro vás důležité, a na skvělé věci ve vašem životě vám pomůže připomenout, že život jde dál i bez této osoby.

Pamatujte na dobré věci, které v životě máte, stále je za co být vděčný, a čím více na tyto věci budete myslet, tím více si jich budete vážit a budete mít pocit, že se přes to dostanete.

25. Napište si důvody, proč na ně chcete zapomenout

Zapsáním věcí se může vše mnohem lépe vyjasnit. Co nejupřímnější připomenutí a zaznamenání vašich pocitů z daného vztahu vám pomůže podívat se na něj objektivně a ujasnit si, proč na ně chcete zapomenout a jít dál.

Přemýšlejte o tom, jak jste se kvůli nim cítili, jak jste se kvůli nim chovali a co bylo špatně. Neobviňujte je, nenáviďte je a nesnažte se vše svalovat na ně. Dovolte si cítit bolest a emoce, ale místo toho, abyste se těchto pocitů drželi, přijměte tento okamžik jako uzavření a pokuste se tyto negativní pocity opustit.

Objektivní pohled na věc může být také užitečný, pokud jde o určení a pochopení vzorců a témat, které vedly k rozpadu vztahu.

26. Neodhánějte lidi

Lidé, kteří procházejí rozchodem, nakonec dělají jednu ze dvou věcí - izolují se od zbytku světa, nebo se tak bojí samoty, že chodí nadměrně ven.

Nejčastěji mají lidé tendenci dělat to první. Proto bez ohledu na to, jak snadné je izolovat se od všech, se toho zdržte, protože se pak časem budete cítit jen hůř.

Vaši blízcí jsou tu od toho, aby vás podporovali a pomáhali vám, tak je neodstrkujte. Budete se cítit mnohem lépe, když se obklopíte svými nejlepšími přáteli a rodinou! Naplánujte si tedy přespání s nejlepšími kamarády, dejte si tequilu a můžete si udělat večer.

Víme, že jsme říkali, že pití není dobrý způsob, jak se s tím vyrovnat, ale když je to pár skleniček s přáteli, proč ne? Jen pokud si z toho neuděláte zvyk nebo jich nevypijete o jednu víc!

27. Zlepšete se

Nejlepším způsobem, jak se naučit zapomenout na někoho, koho máte rádi, je zaměřit se na svůj osobní rozvoj. Proto navštivte posilovnu, zaměřte se na své touhy a nové zážitky, pracujte na své kariéře, založte si firmu, udělejte cokoli, abyste se stali lepšími. A hlavně to nedělejte pro ně, ale pro sebe.

Ukažte jim, jak obrovská ztráta to byla, když vás ztratili, tím, že se stanete nejlepší verzí sebe sama. Až budete úspěšní, šťastní a bude se vám dařit, nebudete ani na vteřinu myslet na osobu, kterou jste milovali.

Budete tak soustředění na zlepšování a růst, že přirozeně upřednostníte sami sebe. Stále vám budou chybět, ale už nebudou tolik zaměstnávat vaši mysl.

28. Cvičení

Potřebujete něco, co vás účinně odpoutá od milované osoby. Cvičení je skvělý způsob, jak se naučit zapomenout na někoho, koho milujete, protože nejenže vám udělá dobře, ale také vás udrží mimo vaši vlastní hlavu. Zvláště pokud jsou vaše myšlenky pohlceny jimi, cvičení vám velmi prospěje.

Je důvod, proč se lidé, kteří procházejí rozchodem nebo těžkým obdobím, zaměřují na důsledné cvičení. Podobně jako v případě výše uvedeného návrhu jde o návyk na sebezdokonalování, který vám pomůže vyléčit se ze vší té bolesti, když se na někoho snažíte zapomenout.

Cvičení je terapeutické a připomíná vám, jaké to je být v danou chvíli naživu.

29. Myslete na jejich nedostatky

Když vztah skončí, máme tendenci soustředit se na dobré momenty místo na ty špatné. Pokud tedy chcete na někoho, koho milujete, zapomenout, musíte se zaměřit na jeho chyby. Zaměřte se na to, jak vám vadí, když nechávají otevřené dveře, nebo na to, že na vás nikdy nemají čas.

Je těžké si vzpomenout na jejich chyby, když jste tak pohlceni tím, jak moc je milujete, ale vždycky je to tam. Stačí si vzpomenout, jaké jsou, a zaměřit se na tyto nedostatky.

To vám pomůže zjistit, že přece jen nejsou tak dokonalí, a možná na nich dokonce uvidíte pár červených vlajek!

30. Změňte domácí prostředí

Když váš bývalý milenec tráví tolik času u vás, všechno vám ho bude připomínat. Bez ohledu na to, jak moc se budete snažit, jejich přítomnost bude přetrvávat, zejména když je bolest a zlomené srdce stále čerstvé. Proto je nezbytné změnit prostředí a jít ven, pokud je to nutné!

Můžete se také rozhodnout pro úpravu svého prostoru a kompletně ho přestavět nebo vymalovat, abyste si nemuseli neustále připomínat svého bývalého a útulná místečka.

Všechno, co potřebujete, je změna prostředí, abyste si uvědomili, že to, že jste o něj přišli, neznamená, že váš život okamžitě skončil.

31. Najděte znovu sami sebe

Toto je důležitý bod, jak se naučit zapomenout na někoho, koho milujete. Ve vztazích často znovu a znovu ztrácíme sami sebe, protože je snadné nechat se pohltit láskou. Není to vždy špatně, ale máme také tendenci vzdát se části sebe pro někoho, kdo nakonec nebyl tím pravým.

Takže když se snažíte naučit, jak zapomenout na někoho, koho milujete, je čas znovu najít sami sebe. Zaměřte se na své koníčky a zájmy, zjistěte, kdo jste, a naučte se o sobě znovu něco nového.

Budete překvapeni, kolik toho o sobě objevíte, když si na hledání sebe sama opravdu uděláte čas.

32. Dostaňte se ven

Neříkáme, že se musíte okamžitě vrhnout do nového vztahu, když se ještě snažíte vzpamatovat z toho posledního. Ale pokud už uplynula značná doba *dejte si pár měsíců, pokud chcete!*, mohlo by vám hodně prospět, kdybyste se dostali ven! Při učení se, jak zapomenout na někoho, koho milujete, to půjde hodně rychle.

Nemusí jít o nic vážného, může to být i tak prosté, jako že se budete bavit!

Víte, co se říká - nejlepší způsob, jak se s někým vyrovnat a zapomenout na něj, je najít si někoho nového. V moři je přece spousta ryb! Kdo ví, co vám život přichystá?

33. Poučte se z lekce

Je jedno přísloví, které říká něco v tom smyslu, že někoho potkáme buď na lekci, nebo na celý život. Takže pokud vám to zrovna nevyšlo, poučte se z lekce, kterou vám vztah do života přinesl.

Naučili vás, jaké to je cítit skutečnou lásku? Připomněly vám, že se nikdy nemáte spokojit s něčím menším? Nebo vám dali naději, že lásku lze najít i po bolesti? Ohlédněte se zpět, zamyslete se nad tím, jaké to mohlo být ponaučení, a nezapomeňte na něj.

34. Jak se vám líbila láska? Smiřte se s tím, že na ně možná nikdy úplně nezapomenete

Tohle není Věčný svit neposkvrněné mysli ani Muži v černém Nemůžeme vás připojit k přístroji a vymazat vám z hlavy všechny vzpomínky na tuto osobu, kterou hluboce milujete. I když se vsadíme, že by obchod vzkvétal, kdybychom mohli mít tyto věcičky v reálném životě!

Ale jde o to, že na ně nemůžete zapomenout ve smyslu vymazat je ze své mysli. Nesoustřeďte se tedy na to, abyste na ně "zapomněli" jako takové, ale spíše se od nich posunuli dál.

35. Snažte se o uzavření

Nyní se většina lidí těžko posouvá dál, protože mají pocit, že se jim nedostalo potřebného uzavření, jako by měli nedořešené záležitosti.

Abyste se tedy mohli posunout dál, najděte uzavření. Promluvte si s dotyčnou osobou, napište jí dopis, prostě ze sebe dostaňte všechno, co jí chcete říct. Ale pokud toho nejste schopni, stejně to napište. Pomůže vám to dostat všechno, co máte v hlavě, ven.

36. Necítit k nim nenávist

Pokud k nim aktivně cítíte nenávist, bráníte si v tom, abyste se posunuli dál. V podstatě se tak vlastně stávají středobodem vašeho světa, což je pravý opak toho, co chcete, aby se stalo.

Odpusťte jim a jděte dál a vyhněte se tomu, abyste své pocity proměnili v nenávist.

37. V případě, že se vám to nelíbí, můžete se obrátit proti nim. Mluvte o nich pozitivně

Ano, nebude to snadné, ale je to nutné. Teď to neznamená, že si o nich myslíte, že jsou úžasní a že je milujete.

Naopak, myslete na čas, který jste s nimi strávili, a spojte ho s tím, že to byla zkušenost, která vás naučila. Strávili jste s nimi čas, dobrý i špatný. Teď už je to minulost.

38. Odstraňte myšlenky na připoutanost

Poslouchejte, možná si myslíte, že bez nich nemůžete žít, ale jde o to, že můžete. Měli jste život i před nimi a potřebujete si jen vytvořit rutinu bez nich.

Přijměte, že k životu nepotřebujete nikoho jiného - to musíte vědět.

39. Co jste na nich viděli?"

Důležité je využít této příležitosti k zamyšlení nad svým vztahem k této osobě. Proč jste se s touto osobou přátelili nebo milovali? Proč jste s touto osobou navázali vztah?"

Je důležité se nad tím zamyslet, protože v některých situacích si uvědomíte, že jste tuto osobu vlastně nemilovali tak, jak jste si mysleli.

41. Jak jste se k této osobě chovali? Přiznejte si, že na něj budete někdy myslet

I když se přes tuto osobu přenesete, budou chvíle, kdy na ni budete myslet. Jde o to, abyste se do myšlenek na ně nenutili.

Pokud na ně budete myslet, později se zamyslete nad tím, proč vám přišli na mysl. A pak si řekněte, že ano, váš vztah skončil, ale v budoucnu vás čekají další vztahy.

42. Nedovolte si doufat

To je to, co lidem brání jít dál, naděje. Nedoufejte, pokud chcete zapomenout na někoho, koho jste kdysi milovali.

Možná si myslíte, že se vrátí, a v některých případech se tak stane. Ale nejhorší je doufat, že se to stane, a cítit se zklamaný. Místo toho se smiřte s tím, že vztah skončil, to vám pomůže jít rychleji dál. Navíc, pokud se ten člověk nevrátí, nebudete zklamaní.

Jaké jsou tedy nejlepší způsoby, jak zapomenout na někoho, koho milujete, a nechat ho jít?

Odpověď na otázku, jak se naučit zapomenout na někoho, koho milujete, nebude snadná. Bude to chtít hodně pokusů a omylů, než ho úspěšně zbavíte své mysli. I když se vám to podaří, stále budou přicházet prchavé okamžiky, kdy vám budou chybět. To je v pořádku!

Nezapomenete na ně ze dne na den a to je v pořádku, zejména proto, že jste je milovali z celého srdce. Čas však nakonec zahojí vaše srdce a vy se k tomu dostanete.

Při snaze na někoho zapomenout pocítíte tolik emocí. Budete cítit smutek, žal, hněv, frustraci, bolest, osamělost a bolest v srdci a může to být velmi matoucí, náročný a bolestně pomalý proces.

Ale jakmile se přes něj dostanete, budete se cítit silnější než předtím.

Nikdy není snadné naučit se zapomenout na někoho, koho jste milovali, zvláště když vám toho dal tolik, abyste si to pamatovali. Ale s trochou úsilí a těmito pravidly se jednoho dne, který není daleko ode dneška, ohlédnete zpět a uvidíte, jak snadné to ve skutečnosti bylo.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články