34 důvodů, proč se s někým rozejít a odejít, i když ho milujete

Foto: Unsplash

34 důvodů, proč se s někým rozejít a odejít, i když ho milujete

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Když jde o vztahy, důvěřujte svému instinktu. Pokud potřebujete hledat důvody, proč se s někým rozejít, je to znamení, že věci nejsou zdaleka v pořádku.

K zániku vztahu přispívá mnoho věcí. Důvody mohou být různé, od přímé nenávisti vůči partnerovi až po méně drastické důvody, jako jsou osobní neshody. Jaké jsou však oprávněné důvody k rozchodu?

Ačkoli je běžné si myslet, že dostat kopačky je těžké, pojmenovat důvody, proč někoho opustit, může být často stejně těžké. Nikdy není snadné se s někým rozejít a dát mu košem, ale někdy je to nezbytné rozhodnutí.

Rozcházíte se s někým, u něhož převažuje to špatné nad dobrým a vy už nevidíte, že byste s ním rostli.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Je dost těžké se s někým rozejít, protože jste ho měli dost. Ale ještě horší je rozejít se s někým, koho milujete.

Milovat někoho může být ten nejoslnivější a nejúžasnější pocit, když se daří. Když se nedaří, vyčerpává vás to, vysává to z vás život a nechává vás to přemýšlet, k čemu je tahle cesta tady na zemi.

Problémy s láskou

Láska je problematická na mnoha různých úrovních. Za prvé, ve skutečnosti neexistuje žádné konkrétní vysvětlení, proč nebo jak se zamilováváme. Láska, která je záhadou i pro ty, kdo se jejím studiem zabývali desítky let, směsicí chemie a dalších ingrediencí, není něco, co byste mohli ovládat, prostě se to stane.

Nemůžete někoho přestat milovat jen proto, že vám to říká hlava. Pocity lásky nejsou něco, co můžete jen tak vypnout nebo zapnout.

Pokud jste v toxickém vztahu, byli jste podvedeni nebo to prostě nefunguje, rozchod s někým, koho milujete, může být tou nejtěžší věcí, kterou kdy uděláte. Vezměte si k srdci, že. Nebudete se tak cítit navždy. Prostě to nejde.

Neslibujeme vám, že je nebudete vždycky tak či onak milovat. Ale časem na ně budete moci myslet a nebudete mít v srdci svíravý pocit, jako by vám mělo srdce explodovat.

Jste špatný člověk, že jste se s nimi rozešli?"

Vztahy končí, a i když jsme to tak neměli v úmyslu, stává se to. Někdy se s námi rozejde ten druhý a jindy se rozejdeme my. Ale i když se cítíme špatně, že se s někým rozcházíme, často nemáme na výběr.

Pokud najdete důvody, proč se s někým rozejít, a prostě cítíte, že to nebude fungovat, jedinou cestou je odchod.

Jestliže je vztah toxický, vyčerpávající a jednostranný *kromě mnoha dalších oprávněných důvodů*, pak se s ním musíte rozejít.

Čím více setrváváte ve špatném vztahu, tím více se spokojíte s menším množstvím věcí, než si zasloužíte. Pokud už vnitřně cítíte, že je správné se s nimi rozejít, pak byste to měli udělat.

Pokud zůstáváte z povinnosti nebo z pocitu viny, nejsou to platné důvody, proč s někým zůstávat, ani zdaleka. Bez ohledu na to, jak moc si chcete vyčítat, že jste se s někým rozešli, je to jediná možnost, kterou máte, pokud chcete chránit svůj zdravý rozum a pohodu.

Také nikdy nenajdeš lásku, kterou hledáš, čím déle s ním zůstaneš.

Důvody, proč se s někým rozejít

Jsou chvíle, kdy se musíš rozejít s někým, koho miluješ, abys zachránil sám sebe. Pokud jste ve vztahu, kde někoho milujete, ale ubližuje vám to, zachraňte se.

Nakonec jediná osoba, kterou můžete na této zemi zachránit, jste vy sami. I když vaše srdce chce, co chce, jsou chvíle, kdy musí zvítězit vaše hlava.

Pokud hledáte platné, přímé a běžné důvody pro odchod od partnera, zde jsou nejrozumnější důvody pro rozchod s někým.

1. Nevěra

Ať už jste to vy, nebo váš partner, kdo byl nevěrný, k podnětu k rozchodu může stačit pouhá skutečnost, že je do něj zapojena třetí strana. Pokud vás partner podvedl a vy nedokážete najít v srdci sílu mu odpustit nebo se zbavit zášti, může to být dostatečný důvod k ukončení vztahu.

Nevěra je velmi pádný důvod k rozchodu. I když se pokusíte vztah napravit, důvěra se ve vztazích nenapravuje tak snadno.

Na druhou stranu, pokud jste byli nevěrní vy, můžete si říct, že už nevěříte, že váš vztah bude fungovat kvůli tomu, co jste udělali.

2. Zneužívání

Ať už se jedná o fyzické, citové nebo psychické týrání, nikdy byste to ve vztahu neměli tolerovat. V okamžiku, kdy se s tím setkáte, neodcházejte - utíkejte ze vztahu daleko.

Nikdo by neměl být vystaven jakémukoli zneužívání, zvláště pokud ho způsobuje člověk, o kterém jste si mysleli, že mu můžete důvěřovat.

Pokud jste kvůli svému partnerovi podstoupili citové, fyzické nebo sexuální zneužívání, je to jeden z nejlepších důvodů, proč se s někým rozejít a hledat člověka, kterému skutečně záleží na vašem blahu. Čím déle zůstáváte ve vztahu, ve kterém dochází k týrání, tím více ztrácíte sami sebe.

3. Vaše myšlenky se toulají po někom jiném

To není přímo nevěra, ale může to být první krok k nevěře. Zabývá se vaše mysl někým jiným? Zajímá vás romanticky někdo jiný než váš partner? Fantazírujete o tom, že jste s touto jinou osobou?

Odpadnutí z lásky se stává i těm nejlepším z nás, bez ohledu na to, jak moc se snažíme vybrat si svého současného partnera. Pokud tedy právě toto pociťujete již delší dobu, je to jeden z pádných důvodů, proč se s někým rozejít.

Je mnohem lepší se rozejít než tolerovat jeden druhého, když už necítíte lásku. Je to nefér nejen vůči vám, ale především vůči vašemu partnerovi.

4. Přemýšlíte o tom, o kolik lepší to může být bez vašeho partnera

Ve vašem vztahu nastanou chvíle, kdy si budete přát být svobodní. To je v pořádku, zejména pokud procházíte těžkým obdobím.

Jestliže však budete neustále přemýšlet o tom, že váš život by byl mnohem lepší bez současného partnera, bude to plodit pouze pohrdání a řadu výčitek.

Váš vztah by vám měl přinášet štěstí a radost do života, a ne zášť a myšlenky na to, "co by bylo, kdyby". Pokud tedy neustále myslíte na to, že život bez vašeho partnera by byl mnohem lepší, ať už v dobrém, nebo ve špatném dni, je to jeden z pádných důvodů, proč se s někým rozejít.

5. Jak se s vámi rozcházet? Příliš často se hádáte

Páry se mohou hádat kvůli maličkostem a usmiřovat se na potkání. Pokud se však vaše hádky vždy vystupňují do té míry, že zabírají velkou část vašeho vztahu, pak se asi méně milujete a více válčíte. Hádky jsou ve vztahu normální, ale jen do určité míry.

Pokud máte ve zvyku se mezi sebou hádat, možná vám chybí láska. Znamená to, že ve hře je větší problém, kterému se oba snažíte vyhnout.

6. Už nějakou dobu nejste skutečně šťastní

Vztahy čas od času procházejí kolejemi a chce to odvahu a vytrvalost, abyste se přes ně propracovali, dokud se situace nezlepší. Je však obrovský rozdíl mezi tím, když se nacházíte v těžkém období, a tím, když v něm žijete. Jak jsme již řekli, váš partner by vás měl činit šťastnými a dodávat vám radost do života.

I když vztahy s přibývajícími lety ochabují, stále je tu ta přetrvávající radost, kterou by měl vašemu životu poskytovat. Pokud se tedy už dlouho necítíte šťastní, nemyslíte si, že je čas vztah ukončit a najít si vztah, který vám poskytne štěstí, které hledáte?"

7. Jste ve vztahu jen proto, abyste se vyhnuli tomu, že budete sami

Toto je častý důvod lidí, kteří uvízli v odskočeném vztahu. Upřímně, je opravdu tak špatné být single? Než jste začali chodit, byli jste několik let svobodní a tehdy vám bylo dobře, ne? Vztahy nikdy nemohou zaplnit prázdnotu ve vašem srdci a životě.

Pokud jste tedy svobodní jen proto, že nechcete skončit sami nebo se snažíte vyhnout nějakému problému ve svém životě, pak vztah ukončete a postavte se nejprve svým problémům.

8. Nevidíte s partnerem budoucnost

I když jste si předtím představovali budoucnost s partnerem, musíte si uvědomit, že lidé se mění a rostou.

Naneštěstí to nemůžeme ovlivnit, pokud nakonec rosteme odděleně od svých partnerů. Pokud tedy se svým partnerem nevidíte budoucnost, je to jeden z pádných důvodů, proč se s někým rozejít.

Nemusíte se ve svém příběhu cítit jako ten špatný, protože proč byste se měli spokojit s někým, s kým nevidíte budoucnost?

Společný zájem by neměl být jediným důvodem, proč váš vztah stále funguje. Musíte si naplánovat a představit, jak bude váš život vypadat za několik let.

9. Jaký je váš vztah? Přebíráte otěže

Už vás nebaví být vždy tím, kdo vynakládá úsilí na to, aby váš vztah fungoval? Víte přece, že na tango jsou potřeba dva, ne?

Nikdy byste se neměli spokojit s jednostranným vztahem, protože ten nikdy nefunguje. Pokud si upřímně myslíš, že se změní a vloží do vztahu více úsilí, jak dlouho si to říkáš?

Snaha není základem vztahu, ale věci se rozpadají, když jeden přestane vynakládat úsilí. Když do vztahu vložíte tolik práce a váš partner se neobtěžuje hnout prstem, aby vám to oplatil, pak to může být dostatečně dobrý důvod k odchodu.

10. Jak se vám daří? Máte pocit, že se navzájem jen shazujete

Toto je kupodivu běžné v mnoha toxických vztazích.

Příklad když je jeden z partnerů alkoholik a druhý se alkoholikem stane také, může se tento nezdravý životní styl roztočit do začarovaného kruhu. A nemusí to být vždy tak drastické jako alkoholismus.

Když je jeden člověk poškozený, je snadné stáhnout s sebou i toho druhého. Pokud tedy ve vztahu probudíte tu nejhorší verzi sebe sama, je mnohem lepší rozhodnutí vztah prostě ukončit.

Zhodnoťte svůj vztah a své životní rozhodnutí. Pokud váš životní styl trpí kvůli toxické osobě ve vašem životě, je čas přerušit pupeční šňůru a přestěhovat se na zelenější pastviny.

11. Už nechcete věci napravovat

Když si stres z udržování vašeho vztahu nad vodou vybere svou daň, je snadné to všechno vzdát. To už může být pádný důvod, proč se s někým rozejít, protože pokud už nejste ochotni vynaložit žádnou energii na to, aby to fungovalo, žádný zázrak to za vás neudělá.

Pokud jste prostě vyčerpaní a už nemáte energii na to, aby vztah fungoval, je to okamžik, kdy je prakticky konec. Lepší je vše ukončit, abyste vztah jednou provždy zastavili.

12. "Žádný důvod zůstat je dobrým důvodem odejít."

Zodpovězte si otázku, proč jste s partnerem stále ve vztahu. Znějí vaše odpovědi tak, že se spokojujete jen proto, abyste s někým byli? Změna není nikdy snadná, ale známost a pohodlí také nikdy nejsou pádným důvodem k setrvání.

Měli byste zůstat, protože je milujete nebo si bez nich nedokážete představit budoucnost, ne proto, že vám připadají důvěrně známí.

13. Jaký je váš vztah? Ztrácíte sami sebe

Nejhorší pocit na světě je, když jste ve vztahu a nakonec z jakéhokoli důvodu úplně ztratíte sami sebe. Možná procházíte něčím osobním, možná jste kvůli němu zcela ustoupili ze svých hodnot, možná vás vztah prostě tak vyčerpal, že jste nakonec ztratili sami sebe.

Jakkoli je věta "to ne ty, to já" klišé, je to platná výmluva, proč se s nimi rozejít. Pokud nevíte, kdo jste, jak je máte správně milovat?

14. Nemůžete se na ně spolehnout

Jestliže se na svého partnera nemůžete spolehnout, jaký má pak cokoliv smysl? Důvěra je celý základ vztahu, takže pokud se na svého partnera nemůžete spolehnout, nemá smysl nutit ho do vztahu, který se nakonec rozpadne. Bez důvěry není úcta a bez úcty není láska.

Je mnohem lepší přestřihnout pupeční šňůru, než se snažit napravit něco, co už bylo v první řadě rozbité.

15. Máte zavazadla

Rozchod s někým a ukončení vztahu nemusí být vždy jeho vina. Někdy to může být kvůli našim vlastním problémům a zavazadlům. Je snadné promítnout svá zavazadla do osoby, se kterou chodíme, a myslet si, že je dokáže napravit, pokud nás bude dostatečně silně milovat.

Ale to nikdy nefunguje. Pokud máme nějaká zavazadla, i když se mohou zdát drobná, stejně je nakonec promítneme do svého partnera. Proto se musíme nejprve zcela uzdravit, než vstoupíme do jakéhokoli intimního vztahu.

Mít zavazadla je jedním z pádných důvodů, proč se s někým rozejít. Bolí to, protože nikdo nikoho nepodvedl ani nezradil, ale je to jen otázka nápravy sebe sama.

16. Není mezi vámi chemie ani kompatibilita

Když se s někým poprvé setkáte, jednou z prvních věcí, které posuzujete, je kompatibilita nebo chemie. Oba tyto faktory jsou věci, které nemůžete ovlivnit, ať se děje cokoli. Nemůžete se přizpůsobit a vynutit si kompatibilitu a chemii, pokud ji prostě už nemáte.

Možná vám do cesty vstoupil život, nebo jste prostě nikdy nebyli kompatibilní od začátku, *ale byli jste příliš slepí, abyste to viděli.* Nedostatek chemie nebo kompatibility je rozhodně pádný důvod, proč to s někým ukončit, a není to ani vaše, ani jeho chyba.

17. Jste sexuálně nekompatibilní

Pokud nejste ve vztahu konzervativní nebo vás neovlivňují jiné faktory, bude sex především na pořadu dne. Každý máme jiné touhy a potřeby, pokud jde o sex. Co se ale stane, pokud jsou ty partnerovy jiné než vaše? Zpočátku si to nepřipustíte, protože se budete snažit, aby vztah fungoval.

Z dlouhodobého hlediska se sexuální neslučitelnost stane natolik zjevnou, že ji už nebudete moci ignorovat. Nebo je také možné, že se o sobě dozvíte něco, co vaši sexualitu činí zcela odlišnou.

18. Vaše nároky na vztah se změnily

Všichni časem rosteme, takže to, co chceme od partnera právě teď, může být za pár let jiné. Pokud se tedy vaše standardy změnily, je to jeden z pádných důvodů, proč se s někým rozejít.

Možná jste dříve chtěli partnera, který je dobrodružný a spontánní, ale nyní chcete někoho, kdo se s vámi dokáže usadit a vybudovat s vámi bezpečný život - a to je v pořádku! Neznamená to automaticky, že je to vaše chyba nebo že je s vámi něco v nepořádku.

19. Vaše hodnoty se střetávají

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení se protiklady vždy nepřitahují. Pokud si myslíte, že můžete změnit jejich hodnoty a přesvědčení v něčem, co silně cítí, uvědomte si, že jeden z vás nakonec udělá kompromis.

Jestliže je například jeden z vás obzvláště věřící a druhý je svobodomyslný, bude ve vztahu vždy docházet ke konfliktům.

Takže jeden z vás se bude muset neustále přizpůsobovat, což vyvolá potlačované emoce nelibosti a hněvu. Pokud se vaše hodnoty neustále střetávají, je to jeden z pádných důvodů, proč prostě odejít a smířit se s tím, že to nebude fungovat.

Naše hodnoty tvoří to, kým jsme, takže pokud byste tuto část sebe ztratili, pokud byste nakonec udělali kompromis mezi svými a jejich hodnotami, ztratili byste podstatu toho, kým jste.

20. Pořád se rozcházíte a zase dáváte dohromady

Podívejte, tohle není film. Není romantické se s nimi neustále rozcházet a zase se k sobě vracet. Pokud se to ve vašem vztahu stále opakuje, začněte přemýšlet o tom, proč tomu tak je.

Možná je ve vašem vztahu prostě něco, co už nelze napravit, a nejlepší bude, když se tentokrát rozejdete nadobro.

21. Miluješ je, ale nejsi do nich ZAMILOVANÝ

Ano, tuto větu také nesnášíme, ale všichni víme, co znamená. Jsou chvíle, kdy ve vztahu začínáte a kouzlo je to tam. Pak chemie nejenže vyprchá, ale změní se v černou barvu.

Ve vztahu musí být nějaká fyzická přitažlivost, jinak přicházíte o něco, co vašemu životu dodává barvu.

Nezůstávejte s někým, protože ho milujete, pokud do něj nejste zamilovaní. Je lepší ublížit jim teď než později, nebo ublížit sobě tím, že si budete na věky odpírat přitažlivost.

22. Milujete je mnohem víc než oni vás

Jsou chvíle, kdy do vztahu investujete mnohem víc než osoba, se kterou jste. Nikdy nezůstávejte ve vztahu, ve kterém jste nedoceněni nebo vám není poskytován typ bezpodmínečné a starostlivé lásky, který si zasloužíte.

I když je odchod jednou z nejtěžších věcí, které děláte, je čas zamávat mu na rozloučenou.

23. Jsou narcisté

Narcisté milují pouze jednu osobu - sami sebe. To je skutečně jeho definice. Pokud jste zamilovaní do narcisty a myslíte si, že ho můžete změnit, nemůžete. Je to rys osobnosti.

Někteří lidé s narcistou žijí a milují ho, ale pokud vám způsobuje bolest, je to jeden z nejlepších důvodů, proč se s někým rozejít.

24. Zdá se, že spolu nemůžete vycházet po jakkoli dlouhou dobu

Jestliže jste ve vztahu na horské dráze, kde se zdá, že se stále točíte dokola, možná je na čase z této neveselé jízdy vystoupit. Vztah by neměl mít více údolí než vrcholů.

Pokud vás vysává a plýtvá vaší energií a časem, je na čase se odpoutat a jít dál.

25. Vztah s partnerem je pro vás jako stvořený. Jsou vaším dvojplamenem, ne spřízněnou duší

To, co se mohlo zdát jako vaše spřízněná duše, může být ve skutečnosti váš dvojplamen. Svůj dvojplamen milujete stejně jako svou spřízněnou duši, ale není to ten, s kým máte být celý život

Jsou tu proto, aby vás připravili na pana nebo paní Pravou. I když je milujete, nejsou tím, s kým máte být, a vy to cítíte.

26. Víte, že se vám v životě nelíbí? Způsobují vám problémy ve vašem životě

Pokud kradou, lžou, mluví o vás špatně za vašimi zády, znevažují vás nebo se k vám prostě jen nechovají tak dobře, zasloužíte si něco lepšího. Způsobují vám v životě více problémů, než kolik stojí jejich láska

Někdy milujete lidi, kteří nedělají nic jiného, než že vám způsobují bolest srdce. A i když je těžké se s nimi rozejít, nechat je navždy způsobovat problémy bude dlouhá a těžká cesta.

27. Víte, že je to těžké? Jste zamilovaní, ale není to hluboká a oduševnělá láska

Jsou chvíle, kdy chemie mezi vámi funguje, ale intenzivní pocity lásky, oddanosti a bezpodmínečné péče nikoli. Sex je úžasný, ale to, že se jednoho dne probudíte a zjistíte, že jste ve vztahu osamělí, už ne.

28. Už se nepoznáváte

Pokud ve vás někdo probouzí to nejhorší, možná budete muset zvážit rozchod. Pokud dělají věci, kvůli kterým se nemáte rádi nebo se chovají způsobem, který pro vás není charakteristický, pak je na čase pokusit se najít někoho, kdo vám pomůže být tou nejlepší verzí sebe sama.

29. Chcete v životě různé věci

Jestliže oni chtějí hory a vy moře, tak se to nezmění a jeden z vás se obětuje. Neradi byste se jednoho dne probudili a cítili ve vztahu nelibost. Někdy je nejlepší způsob, jak dát najevo svou lásku, nechat někoho, koho milujete, odejít.

30. Nevědí, co chtějí, a vy tak nemůžete žít

Jestliže vás jeden den milují a druhý den si nejsou jistí, pak je stejně jako vy čas jít dál. Jediný způsob, jak si uvědomí, co k tobě cítí, je, když poznají, jaké to je být bez tebe.

Rozchod nemusí být vždycky navždy, ale může stačit k tomu, aby se probudili a uvědomili si, že bez tebe nemohou být.

30. Jaký je váš vztah? Vztah ovlivňuje vaši rodinu nebo děti

Obrovsky bouřlivé vztahy nejsou v pohodě. Zvláště nejsou v pohodě, pokud máte děti, které k vám vzhlížejí jako ke svému vzoru.

Pokud se vám nedaří spolu vycházet a narušuje to vaši rodinu nebo vaše děti, je na čase zvážit rozchod. Zůstat na místě prostě není zdravé pro nikoho ze zúčastněných.

31. Teorie "osvoboďte je"

Občas, když vidíme, že někdo dělá něco špatně nebo se nechová nejlépe, potřebuje si sáhnout na dno. Pokud si někoho, koho milujete, držíte, protože se bojíte, že ho ztratíte, pak to děláte ze špatných důvodů.

Odřízněte je a nechte je, ať si vyřeší své vlastní problémy, než vás stáhnou ke dnu. Pokud někoho milujete, osvoboďte ho, a pokud se vrátí, budete vědět, že je to skutečné.

32. Vždycky se snažte, abyste se s tím vyrovnali. Potřebujete nějaký čas, abyste si věci ujasnili sami

Rozchod není vždy trvalá záležitost, ale pokud si nejste jisti, co k někomu cítíte, i když ho milujete, je rozhodující, abyste byli upřímní.

Pokud někoho milujete, ale nejste si jisti, že je pro vás "tím pravým navždy", nevoďte ho po sobě, zatímco se rozhodujete. Nezachráníte je tím před bolestí, jen ji prodloužíte.

33. Správná osoba, špatný čas

Jsou chvíle, kdy můžete milovat správnou osobu ve špatný čas ve svém životě. Pokud jste domluveni na svatbě a on o ní příští týden ani neuvažuje, pak je možná na čase se rozejít, jen abyste získali trochu perspektivy.

Znovu připomínám, že rozchod s někým, koho milujete, nemusí vždy znamenat konec. Někdy může být dokonce začátkem něčeho trvalejšího a skutečnějšího.

34. Musíte se odstěhovat

Vztah na dálku zní, jako by o nic nešlo, ale je to tak. Pokud nejste ochotni přistoupit na kompromis ohledně místa bydliště, vede to k tomu, že ztrácíte čas, roky svého života a potenciálně přicházíte o setkání s tím pravým pro vás.

Jakkoli je to smutné, stěhování je často jedním z pádných důvodů, proč se s někým rozejít.

Poznáte některý z těchto platných důvodů, proč se s někým rozejít?"

Ne všechny vztahy by měly být zaměřeny na vášeň, romantiku a syrovost. Ale když tyto věci zmizí, stále by měly existovat důvody, proč byste měli chtít zůstat.

Pod všemi přívlastky toho, jak vztah vypadá, by měla být skutečná láska, úcta a důvěra. Pokud jsou tyto věci pryč nebo si nejste jisti, zda tam stále jsou, máte svůj důvod k odchodu.

Těchto 34 výše uvedených důvodů je platnými důvody, proč se s někým rozejít. Nejste špatný člověk jen proto, že jste se rozešli nebo jste se do něj nezamilovali. Takže je v pořádku, když odstřihnete pupeční šňůru.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články