Jak se rozejít s někým, kdo vás miluje, a neublížit mu ještě víc

Foto: Unsplash

Jak se rozejít s někým, kdo vás miluje, a neublížit mu ještě víc

Víte, že váš vztah skončil, ale nevíte, jak se rozejít s někým, kdo vás miluje. Tak se prostě řiďte těmito radami a bude to v pořádku.

Rozchod je vždycky těžký. Někteří lidé se prostě snaží, aby je jejich partner nenáviděl, protože nemají odvahu se s ním rozejít. Kdo by se chtěl rozejít s někým, koho miluje? Ledaže by vás to vzrušovalo. Ale pro nás ostatní je těžké vědět, jak se rozejít s někým, kdo vás miluje. Musíte se s ním sejít, sednout si s ním, promluvit si o tom, co cítíte, a pak se dívat, jak se před vámi hroutí.

Jste teď volní? Určitě, a jistě, může to štípat, ale je to pocit, jako by z vás spadla tíha, že?"

Je v pořádku rozejít se s někým, kdo je do vás bláznivě zamilovaný?"

Možná si připadáte jako pořádný blbec, když se chcete rozejít s někým, kdo je do vás bláznivě zamilovaný. Samozřejmě, že mu nechcete zlomit srdce. Takže vás možná tíží spousta pocitů viny.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Možná si také říkáte: "Co je to se mnou? Vždyť tohle chce přece každý od partnera - někoho, kdo je do něj bláznivě zamilovaný!" A tak se vám to zdá být úplně jedno. A pokud je to cílem většiny lidí, proč byste se toho chtěli vzdát?

Všechny tyto myšlenky a otázky vás možná přimějí k tomu, že budete váhat, zda se vůbec rozejít. Pokud máte někoho, kdo vás šíleně miluje, měli byste se toho vzdát? Najdete někdy někoho dalšího, kdo vás bude tak moc milovat?

Odpověď na všechny tyto otázky zní - ano, najdete někoho dalšího. A ano, je v pořádku rozejít se s někým, kdo je do vás bláznivě zamilovaný.

Tady jsou důvody. Víte, pokud máte myšlenky na rozchod, zřejmě něco není v pořádku. Váš instinkt vám říká, že tato osoba a tento vztah pro vás nejsou vhodné. Nezáleží na tom, proč. Záleží jen na tom, že vám intuice říká, že byste se měli rozejít.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Necítíte se tedy jako špatný člověk. Nejste zodpovědní za štěstí jiných lidí. Neexistuje žádný požadavek, abyste s někým zůstávali jen proto, že si myslíte, že by mu ublížilo, kdybyste ho opustili. Poté, co se s nimi rozejdete, jsou jejich pocity v jejich vlastních rukou, ne ve vašich.

Jak se rozejít s někým, kdo vás miluje

Když se rozejdete s někým, kdo vás miluje, není to tak jednoduché. Jinými slovy, samotný rozchod může být snadný. Pokud vás však skutečně miluje, nemusí být tak snadné se ho zbavit, jak jste si kdysi mysleli.

Byli jste jejich světem! Byli jste jejich životem! Co to znamená? Ano, víte, co to znamená, esemesky typu "miluji tě", opilecké telefonáty v jednu hodinu ráno - začínají se na vás valit. Ale tomu se vyhneš, když se s nimi pořádně rozejdeš.

Protože to nakonec budeš muset udělat ty - oni to za tebe neudělají.

1. Vždyť se s nimi chceš rozejít. Pokud si myslíš, že je konec, je konec

Přemýšlíš-li o rozchodu s někým, kdo tě miluje, no, je to docela dobré znamení, že bys měl své myšlenky dotáhnout do konce.

Jinými slovy, pokud tě napadne myšlenka na rozchod, pak k němu nakonec dojde. Může to trvat měsíce nebo roky, ale nakonec jste to udělali. Poslechněte svůj instinkt.

2. Sedni si sám se sebou a ujistěte se, že je to to, co chcete

Přestože jsme si právě řekli, že byste se měli řídit svým instinktem, někdy to není tak snadné.

Nezávisle na tom byste si měli sednout sami se sebou a zamyslet se nad tím, co skutečně chcete a zda to od svého vztahu dostáváte. Pokud ne, pak určitě víš, co máš udělat.

3. Víš, že nebudete kamarádi po

Jo, nečekej, že ti druhý den zavolá a zeptá se, jak bylo v práci. Vlastně nečekejte nic nejméně rok nebo tak nějak. Ve skutečnosti neznáte partnerovy city k vám, takže může trvat déle, než se přes to přenese, než jste čekali.

Pointa je v tom, že to berte, jako byste ztratili přítele. Ano, je to smutné, ale když o tom budete takto uvažovat, nebudete mít pokušení s nimi mluvit.

4. Nikdy nebude ten správný čas

Okolo toho budou chvíle, které jsou lepší než jiné, ale vždycky se blíží nějaká dovolená, takže je to jedno. Pokud chcete vědět, jak se rozejít s někým, kdo vás miluje, začněte tím, že si připustíte, že jen otálíte.

Je třeba se s ním rozejít co nejdříve, nejen proto, abyste mohli být sami, ale také proto, aby mohl truchlit a jít dál. Pokud budeš stále otálet, ublížíš vám oběma ještě víc.

5. Jak se máš k rozchodu postavit? Připravte se

Pokud s partnerem žijete, měli byste se již připravit na dobu po rozchodu. Měli byste vědět, s kým budete prozatím bydlet, kde budou uloženy vaše věci atd.

Nevíte, jak bude rozchod probíhat, proto je dobré mít připravený plán.

6. Nepřekvapuj je

Tohle není oslava narozenin, ale rozchod. A rozcházíte se s někým, kdo vás možná stále velmi miluje. Je to choulostivé, takže není třeba vyzvedávat je z práce a cestou domů utrousit větu: "Myslím, že bychom se měli rozejít."

Buďte v tomto ohledu dospělí a berte v úvahu jejich pocity. Řekněte jim, že si potřebujete promluvit. To jim napoví, že by měli očekávat nepříjemné zprávy.

7. Použijte slovo "já"

Tady jde o vás. Je to o vašich pocitech vůči partnerovi a vztahu. Proto používejte slovo "já". Musíte mu říct, co vám ve vztahu nefunguje a proč se chcete rozejít.

Řekněte tedy něco jako: "Mám pocit, že už nejsme propojeni jako dřív." Tím mu dáte najevo své pocity. Tím pro ně nevytváříte falešné emoce.

8. Poctivost je nejlepší politika, ale nebuď-čurák

Buď upřímný, lidé chtějí slyšet upřímnost, zejména pokud se týká rozchodu.

Přesto není třeba partnerovi říkat, že se s ním rozcházíš, protože je špatný v posteli. Spíše se s ním rozcházíte proto, že "už mezi vámi není ta chemie".

Nedegradujte ho a nesnižujte jeho sebeúctu. Buďte na úrovni.

9. Ne, neříkejte větu "zůstaneme přáteli"

Prosím, nepoužívejte tuto větu, zejména když se rozcházíte s někým, kdo vás miluje! To je snad to nejhorší, co by od vás měl slyšet. V podstatě to znamená: "Nevidím tě jako někoho, s kým chci strávit život, ale spíš jako někoho, s kým si můžu jednou za pár měsíců sednout do Starbucksu a pokecat." Tohle je jen taková věta. Tak to je hodné zklamání, no tak!

No, pokud vám později napíšou, abyste s nimi zašli na kávu nebo se spřátelili, to je něco jiného.

10. "Co se děje? Nepište jim zprávy

Nelíbí se vám jejich status na Facebooku, nelíbí se vám jejich fotky na Instagramu a nepište jim, když se nudíte. Tohle není žádná hra, tohle jsou něčí emoce. Musíš je nechat na pokoji, aby se uzdravili.

Když budou připraveni, dají ti lajk na Facebooku nebo ti popřejí k narozeninám nebo nějakou blbost. Jde o to, abyste je nechali přijít za vámi.

11. Nedělejte z toho dramatické loučení

Nejste ve filmu Zápisník. Tady nejde o žádné romantické drama, takže to nechte v klidu. Rozchod nemusí být plný křiku a pláče - může být, ale proč prostě neopustit vztah v pozitivním duchu?

Proč si nenechat otevřené dveře pro případné přátelství v dalším období? A když myslíme "dále", myslíme tím "za několik let".

12. Žádný rozchodový sex!

NEDĚLEJTE TO. Nezáleží na tom, jestli váš partner býval modelkou, nedělejte to. Milují vás, a pokud se s nimi vyspíte, způsobí to jen další problémy.

V podstatě jste kretén, pokud to uděláte. Pokud se snažíte rozejít s někým, kdo vás miluje, nechte ho, ať se léčí, ať má čas sám na sebe - teď ho využíváte k sexu, a to není v pohodě.

13. Jaké jsou vaše pocity? Analyzuj vztah a rozchod

Ano, jsi svobodný, ale teď se musíš podívat na vztah a rozchod. Co se ve vztahu pokazilo? Co chcete v budoucích vztazích?

Je to pro ně těžké, ale je to také lekce pro vás. Jinak skončíte ve stejném vztahu znovu.

14. Pokud se snaží jít dál, nechte je

Máte navrch, protože vy jste ten, kdo není zamilovaný. Pro vás je to skvělé, ale nebuďte ten, kdo toho zneužívá.

Snaží se jít dál, takže flirtování s nimi nebo žárlení, když jdou na rande, jim nepomáhá. To je vlastně tvé ego a musíš ho zkrotit. Oni se jen snaží přenést přes svou bolest, tak je nechte.

Jak někomu neublížit, když se s ním rozcházíte

Jistě, když se rozcházíte s někým, kdo vás miluje, nechcete tomu člověku ublížit. Proto vám přinášíme několik tipů, jak zajistit, aby to proběhlo co nejlépe.

15. Jak se s vámi rozejít? Neprotahujte to

Jakmile se rozhodnete pro rozchod, prostě to udělejte. Nemusíte to protahovat a říkat věci jako: "Musíme si promluvit."

Pokud se chcete rozejít s někým, kdo vás stále miluje, strhněte náplast rychle. Ujistěte se, že máte po rozchodu kam jít, aby nemohl vše znovu rozebírat a protahovat rozchodový rozhovor.

16. Buďte laskaví

To by mělo být samozřejmé, ale buďte k nim laskaví. Lámeš jim srdce.

I když udělali něco špatného a proto se s nimi rozcházíš, ber ohled na jejich pocity a rozejdi se s nimi laskavě.

17. Vždyť se s nimi rozcházíš jenom proto, že jsi jim něco udělal. Nekritizujte je

Ujistěte se, že nemluvíte o žádných jejich nedostatcích. Jejich ego už tak dostává ránu, protože rozchod podněcujete vy. Proto se držte dál od jakékoliv kritiky, i když ji chcete provádět.

18. Vždycky se snažte, abyste se k nim chovali přátelsky. Buďte přímí a tvrdí

Mějte na paměti, že si to možná budou chtít rozmyslet. Možná budou dokonce prosit a žadonit a slibovat, že budou lepším člověkem. Stůjte si však za svým.

Buďte přímí a řekněte jim, že svůj názor nezměníte.

19. Vyhněte se klišé

Neříkejte věci jako: "To ne ty, to já" nebo "Teď se prostě musím najít a pracovat na sobě". Použití těchto vět sice zní jednodušeji, ale pravděpodobně nejsou pravdivé. Buďte prostě upřímní a pravdiví sami k sobě, aniž byste říkali tato klišé.

20. Nedávejte žádné falešné sliby

Možná by bylo jednodušší říct: "Dáme si pauzu a uvidíme, jak na tom budeme za půl roku." To by bylo jednodušší. Taková slova vám možná pomohou vyhnout se momentálnímu špatnému pocitu, ale není to pravda.

Navíc je to nutí držet se falešných slibů a budou si myslet, že byste se k sobě mohli v budoucnu vrátit.

21. Nebudete se snažit o to, abyste se s někým rozešli. Mějte empatii

Mějte na paměti, že to pro ně nebude snadné, když se rozejdete. Mějte tedy empatii. Podívejte se na situaci z jejich pohledu a snažte se jim sdělit, že víte, jak se cítí.

22. Rozchod osobně

Jistě, může být jednodušší poslat zprávu nebo se dokonce rozejít, když spolu mluvíte po telefonu, ale není to na úrovni.

Měli byste se s nimi opravdu setkat tváří v tvář a vést rozhovor tímto způsobem. Nebuďte zbabělí - udělejte to správným způsobem.

23. Jaké jsou vaše možnosti? Zvolte správné prostředí

Pokud si myslíte, že váš partner bude reagovat opravdu špatně a mohl by začít plakat, pak se raději nerozejděte na veřejnosti. Mohlo by to pro něj být trapné.

Ujistěte se tedy, že jste pro rozchod našli to správné prostředí.

24. Smiřte se s tím, že to bude těžké

Připravte svou mysl na to, že rozchod s partnerem nebude snadný. Budete se cítit nepříjemně, a to je v pořádku.

Jen mějte na paměti, o kolik šťastnější budete, až budete moci konečně žít dál.

Nejhorší věci, které můžete někomu během rozchodu říct

Je snadné být na konci krutý a plný hořkosti. Je to lidský instinkt být v tak zranitelné chvíli tvrdší, než ve skutečnosti jste. V těchto chvílích obvykle padají slova, která nelze vzít zpět.

Jakkoli to zní hrozně, někdy je snazší žít s koncem vztahu, pokud svému bývalému způsobíte, že se bude cítit špatně, nebo ho zraníte tím, že mu řeknete něco ošklivého.

Znamená to, že je přijatelné být zraňující? Rozhodně ne! Ale je to fakt: pokud způsobíte bolest osobě, která vám bolest způsobila, dává vám to něco jiného, na co se můžete soustředit - něco jiného než vlastní trápení. Možná si to neuvědomujete, ale dělá to tak mnoho lidí.

Velmi často se stává, že rozcházející se osoba řekne něco opravdu zlého jen proto, aby ublížila svému budoucímu ex, jen aby se mu pomstila.

Ačkoli se vám to možná bude chtít říct, následující fráze patří k těm nejhorším, které lze uprostřed rozchodu říct, a doporučovali bychom vám, abyste se od použití některé z těchto vět drželi dál!

1. "Co se děje? "Už tě nemiluju"

Tato věta je hrozná, ať už spolu chodíte několik měsíců, nebo let, jednoduše proto, že je to jako říct, že po X časech s dotyčným vás už nezajímá. Už ti nestačí, abys je miloval.

2. "Na tomhle vztahu mi nezáleží a už dlouho nezáleží."

No, proč jste to neřekli dřív, když jste případně mohli problémy vyřešit? Je to urážka, protože to znamená, že vám na vztahu přestalo záležet a neobtěžovali jste se s ním komunikovat.

Ve vztahu mají obě strany právo vědět okamžitě, když k tomu dojde, ne až po týdnech nebo měsících.

3. Poukazování na všechny jejich nedostatky a nepříjemnosti

"Smrdí ti z pusy, v noci mě škrábou nohy a jsi příliš malý."

4. "Mám pocit, že jsi příliš malý."

5. "Mám pocit, že jsi příliš malý. To je od tebe hezké!

Poukazování na něčí nedostatky je skvělý způsob, jak v něm vyvolat pocit, že je pod vaši úroveň, i když tomu tak ve skutečnosti není. Nedělejte to.

4. Říct jim, že si nemyslíte, že jsou dostatečně atraktivní po sexu

Přiměje vás to přemýšlet, na co proboha váš milenec myslel při posledním sexu. Myslel na někoho jiného, nebo si to užíval, protože věděl, že je to naposledy? V podstatě vás využije a pak vás odkopne, protože jste oškliví.

5. Co se děje? "Nevěřím ti"

Očividně to jeden z vás příliš mnohokrát pokazil a všechno prasklo ve švech. Ale je tu něco, co při vyslovení těchto čtyř slovíček opravdu sype sůl do rány.

Je to jednak poukázání na to, co je zřejmé, a jednak dání najevo, že dotyčný není vůbec důvěryhodný a spolehlivý.

6. Návrh, že můžete zůstat přáteli s výhodami

Aha, takže oficiální status je příliš, ale sex je v pohodě? Stačí pár degradací, dokud si nenajdete někoho lepšího. Jakmile se tak stane, může si být jistý, že o jeho číslo přijdeš.

7. "Jsme lepší přátelé"

Toto je ekvivalentní tvrzení: "Sex není dost dobrý, nejsi dost atraktivní, ale bavíme se spolu, když se nesnažíme o fyzickou stránku."

Být lepšími přáteli znamená, že si rozumíte, umíte se spolu bavit a smát, ale je lepší, když to zůstane striktně platonické. Slyšet to během rozchodu je jako facka do tváře.

8. "Pomůžeš mi odstěhovat věci?"

Jestliže jste tak hloupí, že se na to zeptáte až po rozchodu, pak je, upřímně řečeno, lépe, když je na tom on.

Nežádejte o pomoc s odchodem - prostě odejděte. Nikdo by nikdy neměl pomáhat svému partnerovi se stěhováním, protože to bude bolet ještě víc - proces, kdy se všechno ruší.

9. Odejděte od něj. Neříkat vůbec nic

Jediná věc, která je horší než křik, sprosté výkřiky a ponižování druhého člověka, je spadnout z povrchu zemského.

Nikdy jim nepište, nevolejte a vůbec s nimi nemluvte. Rozchod by měl ctít to, co jste spolu v určitém okamžiku měli, nebo být alespoň srdečný, ale tohle je po všech stránkách dost podlé.

To je jako říct: "Nechtěl jsi pro mě dost, abys mi řekl něco o tom, že chceš jít od sebe."

Takové chování je jako říct: "Nechtěl jsi pro mě dost, abys mi řekl něco o tom, že chceš jít od sebe.

10. "Ty prostě nejsi... můj dlouhodobý cíl. Chtěl bych se podívat, kdo jiný tam je."

Toto se dá přeložit jako: "Chvíli jsi byl dobrý, ale nikdy jsem nezamýšlel, že to bude dlouhodobá záležitost, protože mám vyšší nároky."

Nejenže to naznačuje, že si myslíš, že jsi lepší než oni, ale také naznačuješ, že jsou průměrní ve srovnání s ostatními rybami v moři.

11. "Chtěl bych se podívat, kdo jiný je tam. "Můj bývalý se k nám chce vrátit"

Říkáte-li toto, znamená to jediné: návrat k sobě. Tato jednoduchá věta se rovná: "Gratuluji, byl jsi využit a odhozen poté, co jsi splnil svůj účel."

Říct to během rozchodu znamená, že jste svého drahého nemilovali; prostě jste někoho na čas potřebovali, abyste se cítili méně osamělí a zranění. Pokud jste na svého bývalého nikdy nepřestali myslet *nebo jste s ním nepřestali mluvit*, neměli jste ve vztahu co dělat.

Vyhněte se této větě za každou cenu - i když je to tak.

12. "Nestojíš mi za tu námahu"

Tato věta znamená, že jeden z vás vystavil toho druhého takové bolesti, trápení, problémům atd. že vztah zanikl. Tak to dopadá, když se stále dopouštíte stejných mizerných chyb a nikdy se nenaučíte, jak se svých špatných návyků zbavit.

Ale říkat to uprostřed rozchodu? Chladnokrevné.

13. Co se děje? "Je tu někdo jiný"

Co je horší než někoho opustit kvůli jeho chybám? Přesně tak, opustit někoho proto, že vám chyby někoho jiného připadají snesitelné.

To znamená, že odcházející osoba se poohlížela po někom jiném nebo se s někým náhodně seznámila, aniž by to měla v úmyslu. Ať tak či onak, nová osoba byla "lepší", takže váš vztah skončil.

14. Říkat cokoli o své váze nebo velikosti penisu

Jestliže je toto důvodem rozchodu, pro ostudu. Ješitnost křičí nezralostí a jistě je na tom lépe ten, kdo dostává kopačky.

Pokud je to jen to, co se říká dodatečně, ale není to jediný důvod, pak to nemyslíte vážně - jste jen ublížení. Ať už je to ale jakkoli, je to rána pod pás a je pravděpodobné, že už nejste na střední škole.

15. Co se děje? "Odcizili jsme se"

Sherlocku, vyřešil jsi zločin! Tady poukazuješ na zjevné *protože je to vždycky zjevné* a odcházíš, protože si myslíš, že jsi se vydal lepším směrem. Ačkoli je to legitimní důvod k rozchodu, oba ho už znáte; není třeba ho říkat.

Když už jsme si probrali, co byste neměli říkat, je důležité si uvědomit, že je vždy lepší být prostě uctivý. Bez ohledu na to, proč nebo jak to skončilo, vy dva jste spolu sdíleli čas, vytvořili si vzpomínky a něco cítili. Je pravděpodobné, že to stále cítíte. Pokud budete mít tyto věci na paměti a rozchod proběhne jasně, stručně a přitom s respektem, půjde vše hladčeji.

Rozchody jsou hrozné, nevyhnutelné události, kterými si každý musí alespoň jednou projít - i když pro většinu pravděpodobně mnohem častěji. Měly by ctít to, co jste kdysi oba sdíleli, ale málokdy se tak děje, protože je snazší být naštvaný.

Takže vše řečeno a hotovo, pokud se rozcházíte s někým, kdo vás miluje, vynechejte z konverzace tyto věci, abyste se po rozchodu lépe uzdravili a měli klid.

Kdo řekl, že rozchod je zábava? Není, ale pomocí těchto kroků, jak se rozejít s někým, kdo vás miluje, to můžete udělat tak, abyste ho nepřiměli sníst vaničku zmrzliny a přitom zírat na vaši fotografii. To se pravděpodobně stane tak jako tak, ale víte, ne na několik měsíců.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: