67 sladkých, ale malých romantických gest, která ukazují lásku tím největším způsobem

Foto: Unsplash

67 sladkých, ale malých romantických gest, která ukazují lásku tím největším způsobem

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Romantická gesta mohou být velká i malá, ale důležitý je záměr, který za nimi stojí. Dobrá zpráva? Mohou vám pomoci naučit se být romantičtější!

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení opravdu nepotřebujete mnoho peněz, abyste udělali svého partnera šťastným. Když přemýšlíte o nejsladších romantických gestech, nemusí být luxusní a velkolepá. Budete překvapeni, jak ho mohou potěšit i ta nejvšednější gesta.

Nejde ani tak o gesto, ale spíše o vaše úmysly a myšlenky ve vaší snaze.

Jde o prvek romantiky, který dělá romantická gesta, no, romantickými. Nemusíte být beznadějný romantik, abyste se svému partnerovi úspěšně dvořili a rozplynuli jeho srdce; stačí dokonalé provedení.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Ačkoli se vás některé romantické komedie mohou snažit nasměrovat správným směrem, pravdou je, že většina těchto triků stojí v řadě za to, abyste si vysloužili soudní zákaz styku, nikoli pohádkový konec.

Pokud se usilovně snažíte získat jejich pozornost gesty a máte pocit, že nic nezabírá, je pravděpodobné, že někde dostáváte špatné rady!

Co jsou to romantická gesta?"

V historii se romantická gesta stereotypně spojovala s událostmi, jako je například Valentýn. Květiny, sladkosti, šperky atd. Jakkoli jsou tyto věci hezké, romantická gesta nemusí mít nutně podobu pamlsků.

Romantická gesta mohou být jedinečná. Udělejte je o vás dvou společně. Co ale dělá romantické gesto romantickým?

Přemýšlejte o tom, že byste svému novému partnerovi vynesli odpadky. To je sice hezké, ale není to romantické. Pokud však svému novému partnerovi připravíte večeři, zapálíte svíčky a bouchnete šampaňské, romantické to bude.

To, co dělá gesto romantickým, je odstranění praktičnosti! Tento čin je romantický pouze z toho důvodu, že vám na něm záleží a chcete to dát najevo.

Proč záleží na malých gestech, kterými projevujete lásku

Velká gesta zanechávají velký dojem. Pokud váš partner naplánuje překvapivou dovolenou do vaší vysněné destinace, zůstane vám to v paměti. Vždycky na to budete myslet.

Ale co až tato dovolená skončí? Podpoří vás? Naslouchají vám? A pamatují si drobné detaily, o kterých se zmíníte?

Velká gesta jsou jistě příjemná. Nejsou však tím, co udržuje vztah. Drobná gesta, která páry sdílejí každý den, jsou tím, co udržuje váš vztah šťastný.

Když si uděláte čas a všimnete si těchto drobných gest, která prokazují lásku, oceníte svého partnera a to, jak dobře vás skutečně zná.

Je romantika v dnešní moderní společnosti mrtvá?"

Při všech těch řečech o romantice si možná říkáte, kam se poděly staré časy, kdy popíjení mléčného koktejlu dvěma brčky bylo to nejsladší. A co takhle požádat ženu o svolení, než ji políbíte? A také, může nám někdo říct, kam se podělo rytířství?"

Přijde nám, že velká gesta lásky jsou v dnešní společnosti téměř mrtvá. Prohlášení lásky na Facebooku odmítáme klasifikovat jako romantická gesta a k čertu s broušením na ulepeném a cigaretovým kouřem prosyceném parketu.

Můžete si říct: "No, zamilovat se a zasnoubit se je přece romantické".

No, hádejte co? Dokonce i celý koncept zásnubních prstenů byl vytvořen s ohledem na zisk. Stručně řečeno, diamantový průmysl měl problémy a nějakého marketingového génia ve společnosti De Beers napadlo, že by bylo chytré přebalit diamanty jako senzační vyznání lásky!

Svět samozřejmě na tento podvod skočil a nyní je i zasnoubení s láskou vašeho života zabarveno neromantickým obchodním pojetím.

Svět se natolik změnil, že jsme zapomněli, jaké to je někoho romanticky oslovit a smést z povrchu zemského.

Nežádáme, aby se princ z pohádky objevil v plné regálii na bílém koni. Žádáme jen o občasnou infuzi romantiky, která by nám připomněla, že láska se nevyvinula v něco zcela obchodního a časově náročného do té míry, že se mnozí rozhodnou obejít se bez ní.

Nejlepší romantická gesta, která jsou naprosto staromódní a téměř všemi zapomenutá

I uprostřed všeho toho žvanění moderního světa není nemožné vdechnout svému životu trochu romantiky ze staré školy.

Existují romantická gesta všeho druhu, kterými můžete potěšit svou drahou polovičku. Ke všem se dostaneme, ale nejprve se vydáme králičí norou do stroje času a vyhrabeme několik romantických gest ze staré školy, která by v dnešním rychlém světě rády zažily všechny ženy!

Tady jsou ta nejromantičtější gesta ze starých časů, která by se měla vrátit, než spolu s miliony lidí na světě zvadneme v neslavném cynismu.

1. Romantická gesta ze staré školy. Psaní písní

Pokud máte hudební sklony, prosím, ach prosím, napište své milované osobě milostnou píseň. Nemusí to být zrovna čtyřminutový hit. Nemusí to ani dávat nějaký smysl. Dokonce ani není potřeba žádný text. Stačí, když nám napíšete nějakou melodii a budeme šťastní do konce našich dnů.

Jestliže dokážete strávit hodiny jamováním s kapelou, pak si jistě můžete vyhradit nějaký čas na vyznání lásky prostřednictvím hudby. Všechny ženy chtějí něco, co vychází ze srdce, a nic nemluví hlasitěji než hudba vytvořená speciálně pro nás.

2. Milostné dopisy

Chápeme, jak těžké může být pro muže komunikovat, zejména když jsou postaveni před hotovou věc. Když se vás ptáme, jestli nás milujete, bylo by hezké, kdybychom se dočkali něčeho víc než jen přikývnutí a zavrčení. Co takhle to vyšperkovat a napsat své milované osobě milostný dopis?"

Jen pár řádků, ve kterých řeknete, jak moc vám na nás záleží a jak si vážíte toho, že jsme ve vašem životě. Přijmeme ho i tehdy, když přijde e-mailem, i když byste měli mít na paměti, že bonusové body získáte, pokud bude napsaný ručně na stoletém papíře a doručený havranem.

3. Jídlo v restauraci

Budeme první, kdo přizná, že ženy milují, když je někdo pozve na večeři. Romantika jistě převládá v krásné restauraci, kde se podává krásné jídlo a krásné víno uprostřed krásného prostředí. Není však nutné vyhazovat stovky, ne-li tisíce dolarů, abyste ženu potěšili.

Mnozí muži si neuvědomují, že nezáleží na ceně večeře, ale na úsilí, které do ní vloží.

Žena si kdykoli vybere jídlo připravené vámi než luxusní večeři venku. Pokud nejste příliš zdatný kuchař, vynaložte úsilí a naučte se to. Vygooglujte si jednoduché recepty na internetu a ohromte svou milou hezky prostřeným stolem, svíčkami a domácím jídlem. I když nebude chutnat nijak slavně, můžete se vsadit, že vaše dívka ocení velké gesto lásky.

4. Vylaďte technologie

Z nedostatku romantiky v každodenním životě viníme všepohlcující přítomnost technologií. Po dlouhém dni v práci se mnoho párů vydá domů a nakonec se strefí do televize, hrají hry na iPadu nebo sledují pořady na notebooku.

Je smutné, že nás zaplavení technologií v každodenním životě zcela ochromilo, pokud jde o slušnou konverzaci s tím, s kým žijete. Budete překvapeni, jak romantické může být jen tak si sednout a povídat si s partnerem bez jakéhokoli rozptylování.

5. Praktikování rytířství

Chlapi, musíte ženám dokázat, že rytířství není mrtvé a pohřbené šest stop pod zemí. Drobnosti v životě pro ženy opravdu hodně znamenají. Gesta ze staré školy, jako je podržení otevřených dveří, odsunutí židle, políbení ruky nebo to, že ji necháte objednat si před vámi, si všimnou a hluboce si jich váží.

I některé z největších feministek se rády občas nechají rozmazlovat. Jistě, chceme volební právo a rovné platy a všechno to ostatní, ale to neznamená, že chceme, abyste zrušili rytířskost.

Rozmazlujte nás občas, ano? Ale také nezapomeňte, že nemusíte být muž, abyste byli rytířští - můžeme to dělat všichni!

6. Ručně vyráběné dárky

Kdo vám vnukl do hlavy myšlenku, že ženy potřebují ke štěstí diamanty a perly, je čiré zlo. Ano, ženy čas od času rády dostávají drahé dárky, ale opravdu je nepotřebujeme neustále, abychom byly šťastné. Rády dostáváme ručně vyráběné dárky, ať už vypadají jakkoli krkolomně.

7. Tanec

Umělecká forma tance je rozšířená ve všech kulturách na světě a je to nádherné vyjádření emocí. Každá forma tance, od klasického baletu až po moderní hip-hop, vám potvrdí, že bez ohledu na rytmus tanec dokáže a dokonale vyjádří to, co cítíte.

V klubu se však vyhýbejte natřásání zadků a broušení výstřihů. Na tom není nic romantického.

Naopak, proč svého milého nevyzvat k tanci, až půjdete příště kolem buskera na ulici? Ještě romantičtější než tohle? Tanec pod hvězdami bez hudby. Povzdechněte si.

8. Být uctivý

Dalším gestem ze starých časů, které by se mělo vrátit, je být uctivý. Ačkoli úzce souvisí s rytířskostí, není to úplně totéž. Být uctivý souvisí s tím, že jste trpěliví v tom, jak s někým mluvíte, jak se k němu chováte a co od něj očekáváte.

Příkladem může být to, že na první sex s někým čekáte déle, než byste normálně čekali.

Dalším příkladem je zeptat se, než se s nimi políbíte. Mějte na paměti, že to všechno spočívá v tom, že jste v daném okamžiku.

Pokud se s vámi chtějí na prvním rande rozdovádět, klidně jim to dopřejte. Pokud jste však na vážkách, zda chtějí, abyste zamířili k nim do bytu, počkejte na další schůzku a pořádně se jim dvořte.

Jak dokonale provést romantická gesta?

Dokonalá romantická gesta jsou ta, na která vynaložíte nejvíce úsilí. Jak bylo zmíněno výše, nepotřebujete ten nejfantastičtější a nejluxusnější plán, abyste je potěšili.

Nemusíte vynulovat své úspory, pokud chcete, aby se váš partner opravdu cítil milovaný a na vrcholu světa.

Možná je to opak toho, co jste si mysleli, že je pravda, ale je to fakt. Nepotřebujete všechny peníze světa, abyste udělali svého milence šťastným, stačí, když do vzduchu pustíte romantiku.

Dokonalá romantická gesta jsou především o tom, jak dobře svého partnera znáte a jak děláte věci, o kterých víte, že by mu daly pocit, že je milován.

Není třeba jít do všeho po hlavě, abyste vytvořili dokonalé romantické gesto *ale určitě můžete uspořádat tu večeři při svíčkách, pokud se vám to líbí*.

Nejsladší a nejmenší romantická gesta pro všední den, která sbližují páry

Nabízíme vám mnoho sladkých romantických gest a nápadů na rande pro všední den, které můžete použít a dát své polovičce najevo, že všude kolem vás se stále vznáší spousta lásky. Nemusíte být dokonalým milencem, abyste ho učinili šťastným; stačí, když do vzduchu vnesete romantiku, a voila!

Přečtěte si tato romantická gesta a používejte je, když jste se svým partnerem, a láska si najde útulné místečko, aby se usadila v srdcích vás obou.

1. Obejměte je

Fyzická náklonnost nikdy nevyjde z módy, pokud jde o romantická gesta. Obejměte svého milého kolem ramen, když stojíte blízko sebe, a neudržujte mezi sebou větší vzdálenost než metr, pokud nemáte na výběr!

Držte ho za ruku, obtočte svou paži kolem jeho a v podstatě k němu buďte jen fyzicky náklonní. Je to nejlepší způsob, jak jim připomenout vaši společnou lásku.

2. Pište roztomilé malé vzkazy

Je nám jedno, že jsme v roce 2020 - ručně psané dopisy nikdy nevyjdou z módy, jak jsme zmínili v našem seznamu staromódních romantických gest. Pište malé milostné vzkazy a strčte je svému milému do kapsy, i kdyby to mělo být jen malé "Miluji tě". Tyto vzkazy nemusí být nijak složité.

Jistě přistoupí ke každému malému vzkazu, který jim dáte, zvláště když je upřímný a srdečný. K tomu, aby se cítili milováni, není třeba románu ani dopisu; nezapomeňte na to.

3. Věnujte jim pozornost, aby se cítili milováni. Nahrajte pro ně romantický vzkaz

Když zrovna nepoužívají telefon nebo se nedívají, využijte toho a nahrajte pro ně něco sladkého.

Nejspíš se toho nedočkají, takže je překvapí, když uslyší váš upřímný vzkaz. Nastavte jim na telefonu budík na dobu, kdy nebudou poblíž, se zprávou "zkontroluj aplikaci diktafonu/hlasového záznamníku" nebo něco jako "podívej se do skříně v ložnici", pokud jste pro ně schovali malý dárek.

4. Vezměte je na piknik

Překvapte svou partnerku tím, že ji pozdě v noci, když jsou ještě v nočním oblečení, vezmete na nedaleké oblíbené místo na piknik. Rozprostřete na zemi deku a uspořádejte improvizovaný útěk se šampaňským a jahodami.

Není nic romantičtějšího než piknikové rande pod hvězdami a s vínem se svou oblíbenou osobou. Je to jedno z nejromantičtějších gest, které můžete udělat a které ocení.

5. Vždyť se na vás těší, že se s vámi vyspí. Sedněte si jim na klín a chovejte se rošťácky

Sedněte si svému partnerovi na klín a chovejte se jako rošťácká rošťanda, když oba doma odpočíváte.

Nebo pokud jste chlap, nenechte svého partnera několik hodin chodit po domě. Noste je po domě, ať už chtějí jít kamkoli. Je to podceňovaný a vtipný čin, ale přesto se počítá jako romantické gesto."

6. Vezměte ho s sebou, abyste ho mohli nosit. Pomáhejte jim s domácími pracemi

Kdo řekl, že společné domácí práce nemohou být zábavné? Zvláště když je jazykem jejich lásky služba, budou se u toho bavit a zcela to ocení. Pomozte partnerovi připravit večeři a uklidit nádobí.

Vymyslete při tom něco inovativního, například vaření jen v zástěře nebo malou jídelní bitvu. Zní to zábavně, že?

7. Dopřejte jim lázeňskou léčbu

Backrub? Masáž? Nebo jen společné relaxování ve vaně? To je jedno z romantických gest, které nevyžaduje výdaje ani velké úsilí, ale je to skvělý způsob, jak strávit společný čas doma.

Napusťte vanu horkou vodou, když se váš partner vrátí ze služební cesty nebo z dlouhého dne v práci. Vlezte si do ní společně a dopřejte partnerovi masáž zad a zad. Pokud máte tu správnou náladu, zlobte.

8. Řekněte "Miluji tě"

Není jiné klasické gesto než prostě říct partnerovi, že ho milujete. Ať už to říkáte pravidelně, nebo to neříkáte často, stejně byste se mu měli podívat do očí a říct: "Miluji tě." Vždycky je to tak. Řekněte to tak, jak to myslíte, aniž byste se snažili být vtipní nebo aby to znělo otřepaně.

9. Věnujte se svým koníčkům a milujte je. Tráví čas svými koníčky

Milují hry? Nebo je snad baví sledovat sport? Možná se věnují Netflixu? Klidně se k nim přidejte v tom, co rádi dělají; je to jedno z romantických gest, které ocení, jakmile uvidí, že se s nimi snažíte sdílet jejich zájmy.

Svému partnerovi občas věnujte čas, když se věnuje svému oblíbenému koníčku, i když je to něco, co vás příliš nezajímá.

10. Jaké jsou vaše záliby? Věnujte písničku a zazpívejte ji v karaoke baru pro svého partnera

Věnujte písničku a zazpívejte ji v karaoke baru pro svého partnera. Nemusíte být Taylor Swift, než partnerovi věnujete milostnou píseň, ale musíte to prostě myslet vážně, jak píseň naznačuje.

Pár skleniček alkoholu vám může dodat potřebnou tekutou odvahu, ale pokud jste na to příliš stydliví, zazpívejte ji po telefonu.

11. Vyzkoušejte si, jak se vám to líbí. Naplánujte si flashmob

Pokud jste ještě nikdy neudělali flashmob pro svého partnera nebo nikdy předtím, pak vážně přicházíte o nejlepší životní zážitky! Nikdy není pozdě se do toho pustit.

Na výjimečný den svého partnera pro něj naplánujte flashmob, který ho naprosto překvapí. A to nejlepší na tom je? Bude se jim to moc líbit!

12. Všichni se těší na to, jak si to užijí. Pošlete zlobivý hlasový vzkaz

Možná pracují a vy jste měli přes den volno. Využijte toho jako příležitost poslat jim nezbedný hlasový vzkaz o čemkoli a poškádlit je. Tímto gestem je určitě zaskočíte!

13. Dopřejte jim masáž nohou

Dopřejte svému partnerovi masáž nohou, až budete oba relaxovat na pohovce. Můžete si přinést nějaké oleje nebo dokonce tělový krém a přejíždět rukama po jeho chodidlech, zatímco oba sledujete něco na obrazovce. A vážně, masáže nohou si užije každý!

14. Vezměte si k sobě domů oblíbené jídlo. Přineste jim domů jejich oblíbené jídlo

Možná mají chuť na svůj oblíbený dezert nebo je chcete překvapit jejich oblíbeným jídlem k večeři. Po práci se u nich zastavte a kupte jim něco, o čem víte, že to ocení.

Vždycky je něco romantického, když vám partner cestou z práce přinese domů vaše oblíbené jídlo. Je to jedno z romantických gest, které často zůstává bez povšimnutí, ale počítá se.

15. Jaké je vaše pohoštění? Vyměňte si talíře, pokud váš partner dává přednost vaší objednávce

Často děláme chybu, že si něco objednáme a nakonec dáme ještě přednost objednávce našeho partnera. Pokud se to stane vašemu partnerovi a zdá se vám, že je se svou objednávkou nespokojený, nabídněte mu, že si s ním vyměníte objednávky a talíře.

V jeho očích se tak objeví taková radost, že se tato výměna vyplatí. Vám to může připadat jednoduché, ale pro ně je to velká věc.

16. Jakmile se vám to zdá jednoduché, můžete se rozhodnout, že se na to vykašlete. Vklouzněte do postele nazí

Vklouzněte do postele nazí a překvapte partnera svou improvizovanou nahotou. Uvažte si kolem pasu nebo na jakémkoli strategickém místě malou stužku, pokud chcete být jeho dárkem na noc.

Je to jedno z těch svůdných romantických gest, kterými ho můžete překvapit a které určitě ocení.

17. Jaké jsou vaše plány? Oblečte si jejich oblečení a vyfoťte se

Jestliže jste doma a oni jsou někde jinde, zkuste si obléct jejich oblečení a vyfotit se. Poté jim ji pošlete, což jim vykouzlí úsměv na tváři.

Záleží jen na vás, jestli to bude svůdné, nebo ne *i když oblečení jen jejich trička je zaskočí*.

18. Jak se s nimi vyfotit? Oholte je nebo jim učesejte vlasy

Péče o partnera a dělání maličkostí často zůstává bez povšimnutí, protože často chceme hned velká, velkolepá gesta.

Oholte ho, když je líný. Pomozte jí učesat vlasy, když spěchá. Tyto věci možná nekřičí romantikou, ale záleží na záměru, který se za nimi skrývá.

19. Jaký je váš záměr? Dávejte levné zabalené dárky

I když u romantických gest neznamenají výdaje všechno, neznamená to, že je nemůžete čas od času obdarovat. Nemusí být drahé, ale pokud je to dobře promyšlený dárek, pak je to romantický dárek.

Může to být čokoláda, květiny, hra nebo třeba rostlina v květináči.

20. Dárek pro dárce: "Dárek pro dárce". Dejte jim pusu a objetí, když zapomenete

Ve spěchu do práce často zapomínáme dát jim pusu a pořádně se rozloučit. Pokud se to stane, vraťte se domů a dejte jim důvěrný polibek a medvědí objetí *pokud opravdu nespěcháte*. Nebo se občas vraťte domů jen proto, abyste svého partnera políbili *protože už se vám po něm stýskalo!*

21. Nebo se vraťte domů, abyste se s ním rozloučili. Přineste jim snídani do postele

Může se to zdát jako neuvěřitelné klišé, ale přinést jim snídani do postele bude vždycky pozorné a romantické.

Je to jednoduchý způsob, jak jim říct, že je máte rádi nebo že o ně rádi pečujete. Přineste snídani do postele s oblíbeným snídaňovým menu své drahé polovičky.

Snažte se je připravit sami, aby to bylo ještě promyšlenější. Vykouzlíte jim úsměv na tváři hned po probuzení *což je nejlepší způsob, jak se probudit, pokud máme být upřímní*.

22. Předveďte erotický tanec

Nezapomeňte jako romantické gesto předvést erotický tanec. Ještě lepší je, když máte obě nohy levé, což zanechá vašeho partnera v rozpacích. Není to běžné gesto, a proto ho naprosto zaskočí!

23. Chovejte se k nim jako ke královské rodině

Chovejte se k partnerovi jako ke královské rodině po celý den nebo dokonce několik hodin, pokud vám partner nedovolí hrát si na služku po celý den.

Můžete si dokonce obléknout šaty francouzské pokojské! Udělejte za něj pár domácích prací a v podstatě mu umožněte žít jeho život, i kdyby to mělo být jen na jeden den.

24. Vyzkoušejte si, jak se vám líbí, když se vám líbí. Podívejte se společně na romantický film

Společné sledování filmů je sice hodně přeceňované, ale je to jedno z romantických gest, které vás s partnerem nikdy neomrzí.

Udělejte to jednou za měsíc, objednejte si jídlo s sebou, na které jste měli chuť, a pohodlně se usaďte k filmovému maratonu. Vypněte telefony, přitulte se k sobě na celý večer a nespouštějte se jeden druhému z očí.

25. Všichni si užijte večer. Dopřejte si navzájem masáž se šťastným koncem

Proč ne, že? Je to velmi svůdná a zároveň uspokojující věc, kterou můžete pro svého partnera udělat. Je to skvělý způsob, jak si užít přítomnost toho druhého a zároveň se dobře pobavit.

26. Masáž je skvělý způsob, jak se navzájem potěšit a zároveň se dobře pobavit. Oblékněte se pro ně

Po delší době, co jsme s někým, se často chováme líně a spokojeně, ale to neznamená, že se nemůžete čas od času obléknout. Vezměte si ty šaty na tělo a podpatky; oblečte si ten oblek a vypadejte hezky!

Takový vzhled je určitě zaujme a ocení váš fyzický vzhled. *Možná vás dokonce nebudou moci přestat líbat!*

27. Vyzkoušejte si, jak se vám líbí. Udělejte jim jejich oblíbenou domácí večeři

Pokud máte spoustu času nebo chcete oslavit něco výjimečného, vždycky jim můžete udělat domácí večeři a překvapit je jejich oblíbeným jídlem.

To, že je to něco, co jste vytvořili od základu jen pro ně, jim úplně roztaje u srdce. Pokud se zrovna vracejí z práce, tím lépe.

28. Přineste jim domů suvenýr

Pokud jste nedávno cestovali nebo byli na výletě, přinést jim domů suvenýr, aby věděli, že jste na ně nepřestali myslet, je perfektní romantické gesto, které by si zamiloval každý partner.

Nemusí to být nic drahého nebo velkolepého; může to být například klíčenka nebo něco, co reprezentuje místo, kde jste byli. Možná by to mohlo být i jídlo, abyste si na něm mohli společně pochutnat!

29. Jaký je váš vztah? Dejte jim poslední sousto

Víte, co se říká - pokud někoho milujete, nabídněte mu poslední sousto!

Nezáleží na tom, jestli je to poslední sousto pizzy, dortu nebo jakéhokoli jiného jídla, které společně jíte. Dát jim poslední sousto by pro ně znamenalo celý svět.

30. Zajímejte se

Všichni jsme zahledění do sebe. I když si myslíte, že ne, jste. Ale zajímat se o koníčky svého nového partnera je skvělý způsob, jak mu ukázat, že vám na něm záleží.

I když je jeho koníček něco, o čem nic nevíte, ukázat, že jste ochotni to zkusit, abyste spolu mohli trávit více času nebo se prostě dozvědět o tom, co má rád, je romantické. I když to nesnášíte, ukazuje to iniciativu, a to je romantické.

31. Víte, co je romantické? Naplánujte si rande

Nemáme na mysli jít na večeři nebo do kina. Ve skutečnosti něco naplánujte. Zrekonstruujte rande, které se objevuje v jejich oblíbeném filmu. Vyjeďte si na pláž nebo do přírody a uspořádejte piknik.

Udělejte něco, o čem se váš partner možná jen letmo zmínil. Může to být i něco zábavného, například zoologická zahrada nebo akvárium.

32. Buďte spontánní

Spontánnost se velmi cení a je jedním z nejsladších romantických gest v novém vztahu. Udržuje věci zábavné a lehké a společné vyzkoušení něčeho nového vás jako pár určitě sblíží.

A pokud jste plánovač, ukázat svému novému partnerovi, že jste ochotni kvůli němu vyjít ze své komfortní zóny, je superromantické.

33. Objevujte

Někomu to může připadat neromantické, ale společné objevování něčeho nového je úžasně romantické. Vydejte se na výlet, zajeďte do města, kde jste nikdy nebyli, nebo se dokonce podívejte na strašidelná místa ve vašem okolí.

Učení, objevování, a dokonce i společné strašení v sobě zažehnou jiskřičky vzájemné péče, které dokáží jen tyto zážitky. Také to umocní vaše emoce a spojí vás to na hlubší úrovni.

34. Vydejte se na cestu do světa. Držte se za ruce

Ano, i taková maličkost, jako je držení se za ruce, může být považována za romantické gesto, zvláště pokud na nový vztah přistupujete pomalu.

Společně s tím může ovinutí ruky kolem partnera, položení ruky na jeho stehno nebo mazlení zažehnout intimitu, která mnoha novým vztahům chybí.

35. Komunikujte

Možná vám to nepřijde nijak super romantické, ale pro nás je komunikace nejromantičtější ze všech gest. Otevřít se o své minulosti, o svých snech do budoucna a o tom, jak se právě cítíte, je nepopsatelné.

Nic vás nemůže sblížit víc než důvěra a upřímnost jeden k druhému.

36. Vždycky se omlouvejte, když děláte něco špatně. Omluvte se, když uděláte něco špatně

Mnozí z nás jsou tvrdohlaví! Ale nechat svou tvrdohlavost stát v cestě vašemu novému vztahu není nejlepší způsob, jak začít. Když se pohádáte, ať už v malé nebo velké míře, prostě se omluvte.

Může být těžké přiznat, že jste se mýlili, ale je to opravdu dobrý pocit, když víte, že jste zase na stejné vlně.

37. Nechte je vyhrát

Nemáme na mysli nechat je vyhrát, pokud hrajete hru. Myslíme tím nechat je vyhrát, když se rozhodujete, kam půjdete na večeři, na jaký film se budete dívat atd. Nemusíte se chovat macešsky, ale nechat je rozhodnout a dosáhnout svého je zdravý kompromis.

A čím více to budete dělat, tím více to budou dělat i oni a tím spokojenější budete oba.

38. Vítězství v soutěži je pro vás důležité. Buďte ochranitelští

Nemáme na mysli, že byste měli dělat svému partnerovi bodyguarda nebo žárlit.

Myslíme tím, že je na konci noci doprovodíte ke dveřím. Napište jim SMS, abyste se ujistili, že se dostali v pořádku domů. Nedívejte se na telefon, když je vozíte *nebo vůbec, když řídíte*.

39. Pravidelné, ale opravdové komplimenty

Malé komplimenty obvykle přestanou hned na třetím rande. Proto je tak důležité dbát na jejich provádění v novém vztahu. Neříkejte si navzájem jen to, že vám to sluší, ale pochvalte i jeho mysl, smysl pro humor, obětavost, věrnost a pracovní morálku.

Jediná věta může být romantickým gestem, takže opravdu neexistuje výmluva, proč to neudělat.

40. Jděte na procházku

Víme, že vám není 60 let. Ale vyslechněte nás. Rande může být zábavné a vzrušující, ale je něco tak prostého na tom, když se prostě jen jdete projít do parku, na pláž nebo třeba po ulici.

Můžete ocenit konverzaci a čas, který spolu trávíte bez rozptylování.

41. Sdílejte svůj vztah

To neznamená mít otevřený vztah, ale trochu se předvádět. Víme, že mnoho lidí se předvádění na sociálních sítích vyhýbá, ale jeden nebo dva příspěvky tu či onde by neměly vaše přátele přivést do varu *a i kdyby, koho to zajímá? Jste přece šťastní*.

Postněte sladké společné selfie nebo rychlou aktualizaci statusu. I vtipná fotka ukazuje, že jste šťastní a cítíte se šťastní, že jste s touto osobou, a chcete, aby to svět věděl.

42. Nabídněte se dříve, než budete požádáni

Klíčem ke každému zdravému vztahu je samozřejmě komunikace, ale pokud můžete svému partnerovi nabídnout pomoc nebo pro něj něco udělat dříve, než bude požádán, ukážete mu, jak hluboká je vaše láska a spojení.

43. Vždycky se snažte, abyste mu nabídli, že mu můžete nabídnout, co chcete. Vezměte svému partnerovi jeho oblíbenou kávu

Zapomenout si na partnerovu objednávku kávy by nemělo být tak důležité, ale je to tak. Ať už je to káva nebo čaj nebo jen oblíbená svačina z obchodu, to, že si to váš partner pamatuje, vypovídá o více, než byste si možná zpočátku mysleli.

44. Víte, že si váš partner pamatuje, co si přejete? Pamatování si jejich preferencí

Pokud si váš partner pamatuje, že máte rádi v noci v pokoji chladno, že máte rádi vajíčka určitým způsobem nebo že nesnášíte stažené okénko v autě, neznamená to, že má dobrou paměť. Věnovali čas tomu, aby si tyto detaily zapamatovali kvůli vám.

45. Víte, že se vám to líbí? Udělat si čas a najít film, který se bude líbit vám oběma

Je skvělé střídat se při sledování filmů nebo pořadů, které se mohou přiklánět k vašemu vkusu nebo vkusu vašeho partnera. Když si ale dáte práci s nalezením filmu, který by se líbil vám oběma, dodá to filmovému večeru ještě větší smysl.

46. Vždycky se můžete těšit na to, že se vám podaří najít film, který se bude líbit vám oběma. Zeptejte se na jejich přátele

Většina slušných párů sdílí čas s přáteli toho druhého. Běžně na přátele svého partnera možná nemyslíte, pokud je nevyvolá. Když se váš partner ptá na vaše přátele nebo dokonce iniciuje plány s vašimi přáteli či rodinou, vypovídá to hodně o tom, jak moc mu záleží na vašem štěstí.

47. Jaký je váš vztah s partnerem? Zohledňování jejich názorů

Nemusíte spolu ve všem souhlasit, ale když při nějaké činnosti zohledníte názory svého partnera, ukazuje to, že vám na něm záleží.

Příklad pokud si kupujete novou bundu, zeptejte se partnera, co si o tom myslí, a pak to vezměte v úvahu. Nehroťte své rozhodnutí, pokud jste si jím zcela jisti, ale vyslechněte ho a berte vše v úvahu.

48. Objímejte se o ten kousek déle

Páry se objímají a objímají. Když vás ale partner chytí jen o pár vteřin déle, než je obvyklé, prohloubí to vaše spojení.

Když měl váš partner těžký den, místo abyste ho jen přitáhli k sobě a rychle uklidňujícím způsobem stiskli, opravdu ho uchopte a obejměte ho na delší dobu. Prvních pár vteřin se vám může zdát trapných, ale objetí se začne zlepšovat až ve chvíli, kdy se v něm oba uvolníte.

49. Vyvěste fotky svého partnera

Toto je něco malého. Ale když jste na svého partnera pyšní, je naprosto v pořádku, když se o svůj vztah podělíte se svými blízkými, ať už na internetu nebo doma. Už jen to, že máte na displeji telefonu nebo ve svém pokoji fotografii svého partnera, je jedno z nejjednodušších romantických gest, které si váš partner zamiluje.

50. Mluvte o budoucnosti

Ve vztahu upadáme do určitého vzorce. Chodíte na rande a sledujete filmy. Když s druhým člověkem mluvíte o budoucnosti a uvažujete o tom, co byste spolu chtěli, svědčí to nejen o lásce, ale i o lásce dlouhodobé

51. Jakmile se vám podaří s druhým člověkem mluvit o budoucnosti? Přijměte pomoc

Přijmout pomoc je pro mnoho lidí těžké, zejména ve vztahu. Dokonce i přijetí pomoci s otevřením sklenice nebo vyřešením pracovního problému se může jevit jako porážka. Když se však vy nebo váš partner vzdáte této kontroly a požádáte o pomoc nebo radu, projevíte tím zranitelnost, která je k vidění pouze v hlubokých vztazích.

52. Vždycky se snažte, abyste byli schopni pomoci. Naslouchejte jim

Někdy se drobná romantická gesta, která prokazují lásku, netýkají činů, ale nečinnosti. Naslouchání je jednou z nejvýznamnějších věcí, které můžete ve vztahu udělat. Nemusíte věci napravovat, nabízet moudra nebo je dokonce rozveselovat. Naslouchající ucho vypovídá o mnohém.

Jaká "romantická" gesta lidé nesnášejí?"

Existují nějaká romantická gesta, která lidé skutečně nesnášejí! Samozřejmě, že existují! Zde je 7 zdánlivě romantických gest, která byste měli nejspíš nechat na holičkách, pokud nechcete, aby se váš partner cítil zklamaný!

1. Jaké jsou vaše sny? Snažíte se být osobou jejich snů

Nezní představa, že jste přesně takový člověk, jakého si přejí, abyste byli, okouzlujícím a romantickým způsobem? Předstírání toho, kdo jste, může dočasně fungovat, abyste se jim zalíbili, ale v konečném důsledku je to z mnoha důvodů hrozný nápad.

Především nejste pravdiví k tomu, kdo jste. Zadruhé, podvádíte je, aby vás měli rádi. A zatřetí, kvůli prvnímu z nich vás pravděpodobně nakonec budou mít v nelibosti, že nejste tím, za koho jste se vydávali ve fázi namlouvání!

Přílišná snaha zalíbit se ve všem, co se jim líbí, nebo snaha vynutit si chemii může působit strašidelně.

2. Kupujete jim oblečení

Jaký je lepší způsob, jak se dvořit partnerovi svých snů, než mu koupit sexy spodní prádlo nebo žhavé šaty, ve kterých se může předvést? Jistě se vám budou hnědé body jen hrnout, že ano?

Mýlíte se! I když se může zdát strašně romantické oblékat svého partnera, je pravděpodobné, že má svůj vlastní vkus, zejména pokud jde o oblečení.

Vzhledem k tomu, že se velikosti v jednotlivých obchodech liší, váš partner si je pravděpodobně bude chtít před svým rozhodnutím vyzkoušet. Pokud nejste absolutní génius, pokud jde o výběr oblečení, je lepší tento dárek ponechat ve formě dárkové karty!

3. Neberu "ne" jako odpověď

Víte, jak ve filmech, když je hlavní herec odmítnut, pokračuje v neúnavném pronásledování druhé osoby, často dělá velká gesta lásky v naději, že ji získá?

Nechte nás jako první říct, že nebrat "ne" jako odpověď není romantické - je to otravné.

Pokud vás objekt vašich sympatií odmítl, pravděpodobně se cítí dost trapně. Nepotřebují, abyste svou náklonnost vykřikovali na celé město a ještě více je nutili cítit se hůře, když vás musí odmítnout podruhé *nebo podvacáté*.

4. Příliš mnoho, příliš brzy

Pokud jste s někým právě navázali romantický vztah a naprosto překypujete náklonností, raději si některé z těchto citů nechte pro sebe!

Lidé milují, když se o ně někdo stará - to dělá každý - ale předvádění světa náklonnosti, komplimentů, romantických gest, textovek, e-mailů na dobrou noc a na dobré ráno není způsob, jak je romanticky naladit... je to způsob, jak je odradit!

Může se to zdát jako přesný opak všeho, co jste kdy o vztazích slyšeli, ale pravdou je, že lidi může na začátku vztahu neuvěřitelně odradit vlezlý partner.

Pokud jim už týden nebo dva po začátku vztahu říkáte, že je milujete, budou mít pocit, že vaši nenasytnou chuť po nich nikdy nedoženou. Buďte se svou náklonností vyrovnaní.

5. Vždycky se snažte, abyste se k nim chovali láskyplně. Buď matkou mých dětí

Toto takzvané romantické gesto má mnoho špatně informovaných mužů tendenci na ženy používat.

Tím nechci říct, že by pro ni bylo narození vašeho dítěte utrpením, ale chce vůbec děti? Připadá jí tento sentiment děsivý, nebo milý?

Nejlépe je opravdu poznat názor své milenky na tyto věci, než vyrukujete s otcovstvím; jinak se může stát, že se vaší hlášce bude jen smát se svými kamarádkami!

6. Tvorba-nálepek

Neoznačujte něco, co na to není připraveno. Je to vlezlé, troufalé a otravné. Pointa je následující: nic nepředpokládejte!

Pokud jste svého milého nepožádali o to, aby se stal vaším partnerem, a on řekl ano, pravděpodobně byste v dohledné době neměli měnit stav vašeho vztahu.

7. Kupujeme jim dárky... do domu

Takže žijete se svým milým? Tak to vám oběma přejeme šťastný domácí život! Jen nezapomeňte na poslední radu: pokud se blíží výročí nebo příležitost hodná dárku, nekupujte jim dárek související s domácností.

I když nyní žijete ve společné domácnosti, možná nebudou chtít, aby zábavné dárky nahradil hrnec, nová lampa nebo nejlepší nový Swiffer na trhu. Dárky do domácnosti nemohou být romantice vzdálenější a způsobí, že budou mít pocit, že se pro vás stali domácí nudou - takovou, která si nezaslouží skutečně skvělé dárky!

Takže, jaká jsou ta nejromantičtější gesta?

Nepotřebujete mnoho nákladů a úsilí, abyste svého partnera překvapili těmi nejromantičtějšími gesty v každodenním životě.

Ve skutečnosti budete překvapeni, jak pro ně ty nejjednodušší činy znamenají vše, pokud jsou opravdové a upřímné.

Tato milá, romantická gesta jsou vším, co potřebujete k blaženě dlouhému a šťastnému vztahu. Pokud si všimnete, jsou to velmi všední a obyčejná gesta, ale mohou vám pomoci stát se vůči svému partnerovi větším romantikem.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články