Vztahová kompatibilita: Způsoby, jak ji zlepšit: co to je, 40 znaků, že ji máte, a způsoby, jak ji zlepšit

Foto: Unsplash

Vztahová kompatibilita: Způsoby, jak ji zlepšit: co to je, 40 znaků, že ji máte, a způsoby, jak ji zlepšit

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Soulad vztahů může dva zamilované lidi přitahovat nebo naopak oddalovat. Jste se svým partnerem v kompatibilním vztahu? Zjistěte to zde.

Přemýšlet o známkách kompatibility vztahu a o tom, zda jste si s partnerem skutečně souzeni, není vzrušující téma. Může to být docela těžké, zejména pokud dojdete k závěru, že nejste tak kompatibilní, jak jste si kdysi mysleli.

Ale zároveň nikdo neřekl, že tento vztah bude trvat věčně. Může jít o krátkodobý vztah, dokud nebudete připraveni jít dál.

Je to tak, všichni jsme v tom kvůli vlastnímu prospěchu. Pokud se vám však tento člověk opravdu líbí, začněte se na vztah dívat vážně a zjistěte, zda jste skutečně kompatibilní a nejste jen v extrémním zápalu jeden pro druhého.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Co znamená kompatibilita v lásce?"

Kompatibilita může mít různé podoby. Může znamenat, že máte společné věci. Nebo může znamenat, že se na svět díváte stejně. Nebo třeba může znamenat, že máte podobné cíle.

Ačkoli je slovo "kompatibilita" takto v podstatě definováno, není to tak jednoznačné, pokud jde o vztahy. Vztah není jednoduše kompatibilní nebo nekompatibilní. Nikdo není stoprocentně kompatibilní. Pár může být v některých ohledech stále kompatibilní a v jiných ne.

Můžete být kompatibilní například ve svých zájmech. Vy a váš partner můžete preferovat podobné televizní pořady a filmy. To znamená, že váš vkus a preference v oblasti zábavy se shodují.

Pravděpodobně se nebudete hádat o to, na jaký film se podívat, nebo dokonce o to, jaké aktivity provozovat. Ale to je jen malá část vašeho vztahu.

Soulad může znamenat také sdílení hodnot a přesvědčení. Na některých úrovních je snazší být ve vztahu s někým, kdo sdílí vaše názory na svět, politiku a náboženství. To však neznamená, že páry, které nejsou v těchto věcech kompatibilní, jsou odsouzeny k zániku.

Slučitelnost má mnoho podob. Jakkoli jste v některých ohledech kompatibilní, v jiných můžete být od sebe vzdáleni na světelné roky. Můžete sdílet náboženské názory, ale lišit se, pokud jde o společně strávený čas.

Možná potřebujete, aby se vám partner věnoval, nebo máte pocit, že si váš vztah zaslouží věnovat se společně trávenému času, jako je například večerní rande, zatímco váš partner si myslí, že spolu trávíte spoustu času jen proto, že spolu žijete. To může způsobit napětí.

Ačkoli se možná nebudete hádat o to, jakého náboženství máte vychovávat děti nebo na co se dívat v televizi, vaše priority se nebudou vždy shodovat.

Soulad může ovlivnit i vaši intimitu. Jeden z partnerů může mít vysoké libido, zatímco druhý ne. Nebo máte možná odlišné preference v ložnici. Pokud oba partneři nejsou na stejné vlně, může to způsobit třenice, pokud jde o vzájemné potěšení.

Společně se sexem jsou peníze dalším místem, kde se může nedostatek kompatibility stát problémem. Pokud máte omezený rozpočet a umíte dobře šetřit, zatímco váš partner je spíše rozhazovač, může to vyvolat velkou frustraci.

To by mohla být oblast vztahu, na kterou byste se měli zaměřit.

Další témata, jako je výchova dětí, vztahy s širší rodinou a stres , mohou být oblastmi, kde je důležitá kompatibilita. Jeden z rodičů může být uvolněnější, zatímco druhý je disciplinovanější. Jeden z vás může chtít zapojit do dění celou rodinu, zatímco druhý je uzavřenější.

To všechno jsou situace, které jsou jednodušší, když jste kompatibilní. Nejsou to však věci, které by musely ve vztahu vyvolávat spory.

I když nejste kompatibilní, můžete tyto neshody překonat tím, že přijmete své rozdíly a najdete střední cestu.

Být kompatibilní neznamená, že jste pro sebe ideální. Znamená to pouze, že se v určitých tématech synchronizujete.

Chemie vs. kompatibilita

Když se s někým setkáte poprvé, obvykle mezi vámi a partnerem panuje chemie, ale existují různé typy chemie. Za prvé máte chemii sexuální. To je to, co většinu lidí napadne, když slyší slovo "chemie".

Musíte být velmi rozdílní lidé, ale můžete se navzájem divoce přitahovat na fyzické úrovni. To je skvělé, ale jde to jenom do určité míry.

Pocit extáze v tomto oddělení časem trochu vyprchá. Když se to stane, potřebujete jiné typy chemie, abyste udrželi vztah pohromadě.

Potřebujete také věci jako osobnostní rysy, mentální, emocionální a intelektuální chemii. To, že s danou osobou chcete mít sex 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ještě neznamená, že se spojíte na některé z těchto úrovní.

Je tedy důležité mít tyto rozdíly na paměti. Lidé mohou být zaslepení vůči červeným vlajkám neslučitelnosti, když je někdo fyzicky přitahuje na hluboké úrovni.

Proč je kompatibilita ve vztahu důležitá?"

Všichni jsme slyšeli termín "protiklady se přitahují", ale je to skutečně pravda? A to, že se protiklady přitahují, znamená, že jsou kompatibilní? Určitě ne.

Jde o to, že když jste něčí protiklad, máte s partnerem vzájemně se doplňující vlastnosti. Například pokud je jeden dominantní a druhý submisivní *a líbí se jim to tak*, pak existuje rovnováha sil.

Pokud by byli oba dominantní, tak by se neustále potýkali. A kdyby byli oba submisivní, pak by se nic nepodařilo.

V takové situaci by to mohlo fungovat. Dalším problematickým scénářem je však extrovert ve vztahu s introvertem, který je domácím typem. Extrovert chce pravidelně chodit ven a do společnosti a introvert nechce vyjít z domu.

V tomto případě nejsou kompatibilní.

Abych tedy odpověděl na otázku - ano, kompatibilita je ve vztahu důležitá. Pokud ji nemáte, pak si nerozumíte, což může vést k problémům mezi vámi dvěma.

Když nerozumíte osobnosti svého partnera, jeho hodnotám, morálce nebo čemukoli jinému, co se ho týká, pak to může vést k zániku vztahu. Proto je tak důležité najít si někoho, s kým si rozumíte.

Jste kompatibilní pár?

Z toho, co jsme si již řekli, možná víte, zda jste s partnerem kompatibilní, ale pokud ne, je to v pořádku.

Být kompatibilní není jednoduchá věc. Neexistuje žádné ano, jsme kompatibilní, nebo ne, nejsme Téměř každý pár na této planetě má chvíle, kdy je kompatibilní, a chvíle, kdy kompatibilní není.

Některé páry se střetnou při sebemenší neshodě, protože jeden se rozčílí, zatímco druhý ustoupí.

Být kompatibilní může znamenat, že v určitém scénáři spolu existujete bez konfliktů, ale může to také znamenat, že spolu existujete díky tomu, že konflikty uhlazujete.

Můžete se lišit v mnoha ohledech, ale pokud se dokážete spojit kvůli své největší společné vlastnosti - touze být spolu - můžete najít kompatibilitu ve většině situací.

Slučitelnost spočívá v tom, že nejde o to, abyste spolu zapadli do dokonalého rytmu. Jde o to, abyste společně pracovali na tom, aby vaše neslučitelnost fungovala ve váš prospěch. Jak se říká, naše odlišnosti nás posilují.

Pravděpodobně většina párů není kompatibilní ve většině situací, přesto si berou to, co mají společné, a zaměřují se na hledání řešení těchto problémů. Není to neslučitelnost, která vztah rozbíjí, ale úsilí, které je třeba vynaložit na práci na ní, co vztah udržuje.

Jste tedy kompatibilní? Jakkoli se to zdá důležité a jak moc vám to může ulehčit život, ve skutečnosti na tom nezáleží, pokud jste oba ochotni vynaložit úsilí.

Faktory, které ovlivňují kompatibilitu ve vztahu

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují to, jak kompatibilní jste s druhou osobou. Bohužel většina lidí o těchto věcech nepřemýšlí. Proto se ocitají s nekompatibilním partnerem. Pojďme si prozkoumat znaky vztahové kompatibility, na které byste se měli zaměřit.

1. Jaké jsou příznaky vztahové kompatibility? Citová kompatibilita

S partnerem se musíte citově propojit. Jinými slovy, váš partner by měl uznávat vaše pocity a myšlenky a měl by vám být vždy k dispozici.

A vy musíte dělat totéž. Pokud takové citové spojení neexistuje, není to dobré znamení.

2. Fyzická kompatibilita

Po sexuální stránce si rozumíte a máte stejné potřeby, které chcete naplnit. Například jste oba vanilkoví nebo jste oba v posteli divocí a dobrodružní.

Také musíte být synchronizovaní, co se týče frekvence sexu. Pokud jeden chce mít sex dvakrát denně a druhý dvakrát měsíčně, nebude to fungovat.

3. Peněžní soulad

Shodnout se musíte také na tom, jak nakládat s penězi. Možná je jeden z vás rozhazovač a druhý spořivec. To není kompatibilní.

Pokud jeden z vás umí dobře zacházet s penězi a zajistit jejich růst, ale druhý ne, bude to způsobovat problémy. Někdy i takové věci, jako jsou rozdíly v příjmech, mohou způsobit, že jsou lidé také neslučitelní.

4. Kompatibilita budoucích cílů

Obě strany také musí vzájemně pochopit své perspektivy, pokud jde o kariérní aspirace, cestovní plány, přání ohledně bydlení, dětí a další. Pokud má jeden z vás svou budoucnost naplánovanou a druhý si s budoucností hlavu neláme, může být vaše kompatibilita v nepořádku.

5. Kompatibilita životní filozofie

Důležité je také to, abyste byli na stejné vlně, pokud jde o vaše názory na život a hodnoty. Náboženství/spiritualita, výklad lásky a vděčnosti a obecný smysl pro to, co život znamená, musí být společné.

Nemusí být totožné, ale měly by být alespoň natolik podobné, abyste dokázali pochopit světonázor toho druhého.

Jak poznat, zda máte znaky kompatibility ve vztahu

S partnerem chodíte už nějakou dobu. Ano, jste bezhlavě zamilovaní, ale zatím jste nevěnovali mnoho času přemýšlení o skutečném vztahu.

A jistě, jste do někoho zamilovaní, nesoustředíte se na drobné červené vlajky ani nepřemýšlíte o budoucnosti. Žijete tímto okamžikem.

Promiňte, že vás buzeruji, ale je načase o těchto věcech přemýšlet. Protože pokud jste tak moc zamilovaní, je pravděpodobné, že spolu budete ještě slušnou dobu.

Ale nemusíte nutně čekat tři roky, abyste zjistili, jestli je ten člověk ten, koho chcete mít v budoucnu.

Je čas přemýšlet jako dospělý člověk o svém vztahu a o tom, jestli máte tyto znaky kompatibility ve vztazích.

1. Máte stejný flow

Jistě, jeden člověk může mít více energie než druhý, ale oba máte stejnou představu o tom, jak chcete budovat svůj životní styl. Sdílíte stejné priority a sny o budoucnosti.

Příklad pokud rádi pracujete 12 hodin denně, je váš partner někdo, komu takový životní styl nebude vyhovovat?

2. Účty, účty, účty

Jedním z důvodů, proč se páry rozcházejí, jsou peníze. Je snadné se o financích hádat, zvláště když máte partnera, který rád utrácí, zatímco vy jste spořivec.

Vám a vašemu partnerovi nesmí být nepříjemné mluvit o penězích, jinak budete mít problémy.

Pokud víte, kdo je spíše utráceč a kdo spořivec, vypracujte si finanční plán, abyste vše udrželi na uzdě. Buďte na stejné vlně, pokud jde o peníze.

3. Sexuálně se shodujete

Sex by neměl být důležitý, ale řekněme si to na rovinu, sex je důležitý. Ve skutečnosti je to vlastně jediná věc, která vás dělí od přátelství. Kromě sexu je intimita obecně něco, na co musíte kliknout.

No, neznamená to, že dojde k okamžitému kliknutí, každý projevuje intimitu jiným způsobem. Ale to, co vás činí kompatibilními, je to, že pracujete na tom, abyste se navzájem potěšili.

4. Komunikujete

Aha, ano, komunikace. To je jeden z největších znaků kompatibility ve vztahu a nemusíte se radit s astrologem o výkladu milostného horoskopu, abyste to věděli. Poslyšte, pár, který spolu zůstane, je pár, který dokáže mluvit o svých emocích a pocitech.

Bez správné komunikace váš milostný vztah také nemusí vydržet. Jasná a otevřená komunikace je skvělým znamením, že pár vydrží až do konce.

5. Jaký je váš vztah? Vzájemně jste akceptovali své náboženské a duchovní přesvědčení

Můžete být v úspěšném vztahu s někým, kdo má jinou víru nebo duchovní přesvědčení. Vyžaduje to však práci a přijetí.

O tom byste si měli promluvit a probrat to, zejména pokud plánujete společnou budoucnost s dětmi. V opačném případě budete mít problémy.

6. Máte podporu přátel a rodiny

Tohle možná s vaším vztahem nesouvisí, ale souvisí.

Buďme upřímní, pokud vaši přátelé a rodina nemají rádi vašeho partnera, co budete dělat? Také se vám líbí, jak rodina vašeho partnera vychovala vašeho partnera? Líbí se vašemu partnerovi vaše rodina a naopak?"

Ačkoli to není přímá součást vašeho vztahu, může se snadno stát hlavním problémem. Pokud máte podporu obou rodin, váš vztah to může dotáhnout do konce.

7. Máte stejné výživové cítění

Poslouchejte, pokud si potrpíte na proteinové koktejly a bezlepkový chléb, zatímco váš partner miluje jídla z KFC, budete mít problém.

Jistě, zní to podružně, ale vaše volby v oblasti jídla a fitness ve skutečnosti ukazují hodnoty, které jsou pro vás důležité. Pokud váš partner není na stejné vlně, bude to velký problém, protože nakonec budete mít společnou rodinu.

8. Trávíte čas sami na sebe

Ano, jste ve vztahu, ale jste také sami sebou. Opravdový vztah znamená, že jste schopni dělat věci sami, věci, které vám dělají radost.

Ať už je to nakupování, bublinková koupel, čtení knihy nebo jakýkoli koníček, váš partner vám poskytne čas o samotě, který potřebujete, a naopak.

Oba chápete potřeby toho druhého a respektujete je. Pokud se ani jeden z vás necítí být ohrožen tím, že tráví čas odděleně, čeká vás dlouhodobé kamarádství.

9. Jaké jsou vaše plány? Umíte se konstruktivně hádat

Dalším ze znaků kompatibility vztahu je způsob, jakým zvládáte a řešíte konflikty. To, že se neshodnete na všem, když se objeví vážné problémy, automaticky neznamená, že nejste kompatibilní.

Pokud jsou vaše hádky fyzicky násilné nebo emocionálně hrubé, protože jeden z vás nebo oba máte špatnou povahu, pak to nebude mít dlouhého trvání a vy to víte.

Pravdu řečeno, měli byste to ukončit hned, protože je to nezdravé a bude to mít jen vliv na vaše duševní zdraví. Chcete šťastný vztah, ne drahý výlet k terapeutovi.

Každopádně jak se hádáte a jak se líčíte, to jsou obrovské ukazatele kompatibility vztahu. Můžete si sednout a promluvit si o tom?

Jste pasivně agresivní a pak vybuchnete? Je dobré se hádat, a pokud dokážete řešit své problémy s rovností a respektem a bez pocitu potřeby křičet, budete schopni se ve vztahu orientovat.

10. Přijímáte jejich výstřednosti

Každý člověk dělá ze své podstaty něco zvláštního, čemu ostatní nerozumí. Ale podívejte se, úspěšný vztah je o tom, že akceptujete jejich zvláštnosti.

Pokud se chováte pasivně agresivně a děláte si z nich legraci v naději, že se úplně změní, nebude to fungovat. Jen srážíte jejich sebevědomí, což v nich může vyvolat nejistotu ohledně sebe sama.

Ale zdravý vztah je o tom, že pochopíte, proč dělají věci, které dělají, a budete je za to mít rádi.

11. Dokážete před sebou kadit a čůrat

Ano, možná je to na jeden den trochu moc informací, ale pokud dokážete jít na záchod před svým partnerem, cítíte se v jeho přítomnosti opravdu dobře, což je jeden ze znaků kompatibility vztahu.

Skvělé je, že na záchod chodí každý, takže to není nic neobvyklého. Nejde však o to, abyste se vyčůrali před partnerem, se kterým jste kompatibilní, ale o to, abyste se cítili pohodlně a byli sami sebou.

12. Oba máte své vlastní názory

A ty se nemusí nutně shodovat, což je skvělé. Většina lidí předpokládá, že úspěšný vztah znamená, že máte oba stejné názory. To je omyl.

Úspěšný vztah dělá to, že oba máte své vlastní názory, ale přitom respektujete odlišnosti toho druhého. Nemusíte souhlasit s jejich politickým přesvědčením, ale diskutujete o tom a akceptujete, že oni nemusí souhlasit s vámi.

13. Jaký je váš vztah? Podobný smysl pro humor

Tento smysl pro humor je velmi důležitý a hodně podceňovaný jako jeden ze znaků kompatibility vztahu.

Můžete mít toho nejpřitažlivějšího, nejerudovanějšího, nejinteligentnějšího, nejlépe situovaného a cílevědomého partnera na planetě Zemi. Pokud se však doma bavíte asi tak jako hrobník s trapnou vyrážkou, pak vám zřejmě chybí klíčová složka vztahu: humor.

Zajímavé je, že obě pohlaví se domnívají, že jednou z nejpřitažlivějších vlastností potenciálního partnera je humor. A má to dobrý důvod.

Skutečnost je taková, že život nemá na růžích ustláno, ať už je vaše osobní situace jakákoli, a často přináší těžké chvíle, které prověří i to nejocelovější odhodlání.

V takových chvílích je dobrý smysl pro humor a pozitivní pohled na život často tím nejúčinnějším nástrojem, který máme k dispozici, abychom obnovili psychický řád a vypořádali se s příslušnými problémy.

Být v partnerském vztahu s někým, kdo vám dokáže zvednout náladu, je neocenitelným doplňkem celého vztahového balíčku.

14. Společné zájmy

Mít společné zájmy není v ideálním případě vždycky dobrá věc. V závislosti na tom, kolik osobního prostoru potřebuje každý jednotlivec ve vztahu *a někteří ho potřebují mnohem více než jiní*, může být společný zájem jen další situací, ze které se nedá uniknout.

Společné zájmy jsou však obvykle považovány za dobrou věc. Umožňuje první nohu do konverzace v raných fázích vztahu a poskytuje oblast, do které se lze vždy ponořit, pokud by konverzace někdy selhala.

Dává také solidní základ, z něhož lze budovat vztah, který přesahuje krátkodobé hranice typického rande, zejména pokud se jedná o něco, co vyžaduje určitý čas a přípravu.

Nejdůležitější však je, že poskytuje platformu, ze které můžete svůj vztah rozvíjet i v pozdějších letech a při vyhýbání se nástrahám syndromu gaučového brambora.

15. Víte, co je důležité? Podobné aspirace

Jedná se o masivní známku kompatibility vztahu, kterou zažívá mnoho párů v souvislosti s poslední větou předchozího bodu - syndrom gaučového brambora. Faktem je, že když se dostanou do rutiny společného života, některé páry se jednoduše zastaví.

Pokud jsou s tím oba spokojeni, pak je zde vlastně prvek kompatibility, který nepotřebuje další komentář.

Je to však spíše tak, že tento syndrom vzniká nečinností jen jednoho z páru, a tady začínají problémy. Důležité je, abyste si hned na začátku udělali představu o životních aspiracích svého potenciálního partnera.

Chce zdolávat africké vrcholy, nebo je spokojený s tím, že večer stoupá po schodech do postele? Nebo snad chtějí za každou cenu postupovat v kariéře, místo aby byli spokojeni s tím, že sedí vzadu v kanceláři a drží věž nesmyslných papírů?

Mají vyhlídky na velké sídlo s deseti ložnicemi v perspektivní čtvrti, nebo se nikdy nepodívali dál než do matčina sklepa?

Ať už jsou jejich životní cíle jakékoliv, pokud se jejich aspirace neshodují s vašimi, jeden z vás pravděpodobně zůstane pozadu.

16. Jaké jsou jejich životní cíle? Kulturní ohledy

Tento poslední bod pokrývá tolik oblastí. Pokud někdo pochází ze stejného sociálního prostředí, je stejné národnosti, stejného náboženství atd. je zřejmé, že má kompatibilitou navrch nad ostatními nesourodými páry.

Na druhou stranu existuje také mnoho lidí, kteří by se rádi posunuli dál a výš ze svých současných stísněných poměrů.

Důležité je tedy v druhém případě mít na paměti, že je třeba si udělat jasnou představu o rozdílech, což lze obvykle udělat na internetu, a pak se ujistit, že jste spokojeni s tím, jak mohou ovlivnit váš vztah.

Pokud nejste spokojeni s dodržováním nějaké konkrétní víry nebo praxe nyní, i když jste se snažili vyvinout úsilí, abyste ji pochopili, pak pravděpodobně nikdy nebudete. Může se dokonce stát předmětem sporů a zášti.

Jestliže jste však s takovými zvláštnostmi spokojeni a vaše etické přístupy jsou si poměrně podobné, pak by úroveň vaší kompatibility měla být skutečně velmi silná. Jedná se tedy o dobré znamení kompatibility vztahu.

17. Jaké jsou vaše vzájemné vztahy? Vidíte se navzájem i v těžkých chvílích

Je pravda, že právě těžké chvíle by skutečně prověřily vaši kompatibilitu, nikoliv ty lehké. Zkouškové časy by ukázaly skutečnou zkoušku charakteru člověka. Zkouškové časy by ukázaly, jak byste byli schopni zvládat konflikty a těžkosti.

Dokázali byste oba zvládnout hádky a přitom se dokázali navzájem podpořit, navzdory situaci, ve které se oba nacházíte? Vyhýbá se váš partner tomu, aby s vámi šel po těžkých cestách?

To je důvod, proč mnoho vztahů nevydrží: těžké chvíle, které slouží k otestování pevnosti vztahu, ho nakonec rozbijí.

18. Jaký je důvod, proč se váš vztah rozpadá? O lásce ve vašem vztahu nepochybujete

Když jste si jisti láskou svého partnera, víte, že váš vztah nemůže dopadnout špatně. Když cítíte lásku toho druhého navzdory hádkám a neshodám, pak víte, že jste našli toho pravého, se kterým se k sobě hodíte.

19. Znáte navzájem svá nejhlubší tajemství

Ve vztahu je důležitá upřímnost. Sdílení tajemství může ukázat, jak jste s partnerem kompatibilní. Důvěra a upřímnost jen ukazují, jak moc jste oba do svého vztahu investovali, přestože znáte i temnější stránky toho druhého.

20. Jaké jsou vaše nejtajnější tajemství? Mohli byste trávit čas v tichu, aniž by to bylo trapné

Když trávíte čas jeden s druhým, můžete se věnovat svým vlastním věcem, aniž byste museli snášet trapné ticho. Existuje nepříjemné ticho, kdy máte pocit, že musíte vyplnit vzduch nějakou formou konverzace.

A pak je uklidňující ticho, kdy nejste nuceni začít blábolit o čemkoli, abyste odvrátili trapnost. Pokud máte to druhé, můžete si říct, že jste možná kompatibilní.

21. Váš vztah je stále svěží

Dlouhodobé soužití může připravit půdu pro pronikání monotónnosti a nudy. Postupem času však můžete svůj vztah buď nechat stagnovat, nebo ho nechat přerůst v něco smysluplnějšího.

Jistým znakem kompatibility je pocit, že se v průběhu let stále učíte, rostete a užíváte si svůj vztah.

22. Jaké jsou vaše vztahy? Stále existuje vzájemná přitažlivost

O tom, že jste s někým kompatibilní, víte, když zjistíte, že i po všech společně strávených letech dokážete svého partnera považovat za přitažlivého.

Ačkoli sex není ve vztahu všechno, je důležité, abyste si s partnerem byli vzájemně fyzicky blízcí. Stále by v něm měla být jiskra, která udržuje plamen naživu!

23. Víte, že sex je pro vás důležitý? V blízkosti svého partnera můžete být sami sebou

Některé vztahy neprospívají, protože lidé se přetvařují, aby si zajistili, že je jejich partner bude mít stále rád. Pak se stane, že jejich partner začne být kompatibilní s jejich maskou, a ne s jejich skutečným já.

Měli byste být schopni ukázat partnerovi svou hloupost, své zvláštnosti, podivínství a slabosti, aniž byste se museli bát, že vás přestane milovat. A totéž by mělo platit i pro vašeho partnera.

Jestliže je to pravda, pak si můžete být jisti, že se k sobě s partnerem skvěle hodíte, a to je jeden z nejlepších znaků kompatibility vztahu.

24. Víte, že se k sobě hodíte? Vidíte spolu budoucnost

Víte, že jste se svým partnerem kompatibilní, když vidíte společnou budoucnost, usadíte se, vezmete se a budete mít spolu děti.

A že se jedná o skutečnou kompatibilitu, poznáte, když vidíte dál než na vysněnou svatbu, kterou budete mít.

Plánujete s ním společný život, přestože víte, že ne vždy to půjde hladce. A vidíte, že s nimi zestárnete a budete si vzájemně oporou i ve stáří.

25 let. Svého partnera nechcete měnit

Říká se, že lidé se nemění, pokud sami nechtějí. To, že jste se svým partnerem kompatibilní, poznáte podle toho, že ho respektujete jako osobnost.

Jistě, může mít nějaké svérázné vlastnosti, které vám mohou připadat nezralé nebo někdy otravné.

Možná zjistíte, že způsob, jakým se obléká, spí nebo jí, se vám nelíbí, ale je to součást balení a vy ho přesto chcete ve všech ohledech.

26. Jak se chováte vy? Váš partner vás nutí, abyste ze sebe vydali to nejlepší

Páry, které jsou spolu skutečně kompatibilní, ze sebe vydávají to nejlepší, což je skutečně jedním z nejlepších znaků kompatibility ve vztahu. Mají snahu vás posouvat kupředu a přinášet vám to nejlepší. A podporují vás v dobrých i zlých časech.

Fandí vám, když si razíte cestu na právnickou fakultu nebo trváte na tom, že budete rodičem v domácnosti. A jsou vaším největším fanouškem a vy víte, že se na ně můžete vždy spolehnout, že vás povzbudí a budou vám krýt záda, kdykoli budete na dně.

Jak zlepšit kompatibilitu ve vztahu

Pokud máte pocit, že jste s partnerem kompatibilní jen částečně, můžete se pokusit to zlepšit. Není to snadné, ale pokud oba lidé vynaloží úsilí, lze to dokázat. Zde je několik věcí, které můžete vyzkoušet.

1. Vyzkoušejte si, jak se s partnerem domluvit. Promluvte si s partnerem

Váš partner může, ale nemusí vědět, že si myslíte, že jste neslučitelní. Musíte tedy začít u něj.

Sdělte partnerovi, v jakých oblastech si myslíte, že byste mohli být více v souladu, a přimějte ho, aby o tom mluvil. Musíte se na to podívat i z jeho perspektivy a nebránit se, když uslyšíte něco, co se vám nelíbí.

2. Domluvte se na věcech, které je třeba změnit

Teď, když jste si oba promluvili o tom, v čem jste nekompatibilní, promluvte si o tom, jak můžete podniknout některé kroky k vývoji k lepšímu. Jaké chování můžete změnit a o čem se nedá vyjednávat? A co váš partner?

Jestliže je například jeden z vás maniak na pořádek a druhý si na pořádek potrpí méně, možná se můžete sejít uprostřed. Maniak na pořádek si může přestat tolik stěžovat a ten druhý může slíbit, že vynaloží více úsilí na udržování čistoty v domácnosti.

3. Oba lidé musí dělat kompromisy

Vztahy jsou obousměrná ulice. Pokud oba nejste na stejné vlně a upřímně nechcete zlepšit svou kompatibilitu, nikdy k tomu nedojde. Jeden člověk nemůže udělat všechnu práci.

Ujistěte se tedy, že si oba slíbíte, že budete dělat kompromisy. Jedině tak budete moci být se svým partnerem kompatibilnější. Musíte se sejít uprostřed, abyste to dokázali.

4. Kontrolujte se navzájem

Pro většinu lidí je obtížné změnit své chování. Je to proto, že návyky a osobnostní charakteristiky jsou u většiny dospělých lidí poměrně pevně dané. Ale dá se to zvládnout.

Pokračujte ve vzájemné kontrole, abyste se navzájem zodpovídali za své jednání a kompromisy. Několik měsíců se vám může dařit skvěle, a pak možná jeden z vás nebo oba zleniví a začnou sklouzávat ke starým způsobům.

Mohou spolu neslučitelné vztahy vycházet a uspět?

Pokud jste se snažili být se svým partnerem kompatibilnější, ale nepodařilo se vám to, možná se zamýšlíte nad budoucností vašeho vztahu. Může přežít?

No, každý vztah může pokračovat neomezeně dlouho, pokud ho nikdo nevypoví. Znamená to však, že je "úspěšný"? Ne. znamená to jen, že jsou stále spolu.

Takže na jednu stranu jistě, můžete zůstat ve vztahu s partnerem, který je s vámi nekompatibilní. Ale budete skutečně šťastní? Pravděpodobně ne.

Všechno se skutečně odvíjí od toho, jak moc jste oba s touto neslučitelností nespokojeni. Pokud to ani jednomu z vás nevadí, pak ano, vztah může přežít. Pokud to však jednomu z vás nebo oběma vadí, pak je vztah pravděpodobně odsouzen k zániku.

Jak najít kompatibilního partnera

Pokud jste si přečetli tento seznam a snažili jste se, abyste byli s partnerem kompatibilnější, ale dospěli jste k závěru, že není vaší spřízněnou duší, jak si najít nového, který by byl? Potřebujete znát znaky kompatibility vztahu.

No, špatná zpráva je, že nikdo nechodí s cedulí na krku, která by vám o něm všechno řekla. To by vám přece usnadnilo život, ne? Jenže takhle to nefunguje.

Naopak musíte investovat spoustu času a úsilí, abyste zjistili, zda se k sobě s druhým člověkem hodíte, nebo ne. Zde je však několik věcí, které můžete udělat, abyste se pokusili si tento proces usnadnit.

1. Víte, co je pro vás důležité? Poznejte, kdo jste a co chcete

Nemůžete najít někoho, kdo je s vámi kompatibilní, pokud ani sami nevíte, kdo jste. Ačkoli to zní divně, spousta lidí se ve skutečnosti nezná.

Věnujte tedy nějaký čas sebereflexi a zjistěte, jaké jsou vaše hodnoty a morální zásady. Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?

Napište si, kdo jste jako člověk, abyste to mohli potenciálnímu partnerovi přesněji sdělit.

2. Udělejte si seznam vlastností svého ideálního partnera

Poté, co víte, kdo jste, musíte zjistit, koho hledáte. Jak vypadá váš ideální partner? Buďte co nejkonkrétnější.

Snažte se zaměřit na hluboké věci, jako jsou politické názory, náboženské/duchovní přesvědčení, sexuální frekvence, introvert/extrovert, ambice a podobně. Jistě, můžete přidat i povrchnější věci, jako je výška, vzhled nebo věk, ale to jsou věci, které nejsou tak důležité a lze je ohrozit.

3. Udělejte si seznam překážek dohody

Teď, když víte, co hledáte, je stejně důležité sepsat si, jaké jsou vaše překážky dohody, když hledáte známky kompatibility vztahu.

Co nebudete tolerovat? Je to někdo, kdo kouří a/nebo bere drogy? Je to někdo, kdo je introvert?

Co je pro vás deal-breaker, nemusí být pro někoho jiného. A to je v pořádku. Jen si ujasněte, co u partnera odmítáte snášet, abyste si během seznamování mohli dávat pozor na tyto červené vlajky.

4. Určete své hlavní priority

Teď, když máte seznamy dobrých vlastností a deal-breakerů, byste měli seřadit své hlavní priority. Můžete například chtít najít partnera se skvělou kariérou, který vydělává více než 100 000 dolarů ročně, ale je to důležitější než to, aby byl milý člověk?

Důvodem, proč byste měli sestavit pořadí a priority, je skutečnost, že pravděpodobně nenajdete osobu, která by splňovala všechny vaše požadavky. Proto je důležité, abyste věděli, v čem můžete a nemůžete dělat kompromisy.

5. Jaký je váš názor na vaši osobu? Ptejte se během procesu seznamování

Celý smysl všech těchto seznamů spočívá v tom, abyste si při procesu seznamování dobře uvědomili znaky kompatibility vztahu.

Pokud se například s někým seznamujete přes seznamovací aplikaci, položte si některé z těchto otázek. Udělejte to hezky a tak, aby si toho dotyčný nevšiml, ale pomůže vám to vyřadit lidi, se kterými se nedá domluvit.

Pokud se dostanete na první nebo druhé rande, pokračujte v kladení otázek v rozhovoru. Nemusíte se chovat jako drilující seržant nebo mluvit, jako byste s nimi dělali rozhovor, ale chtějte tyto druhy otázek nenuceně vplétat do schůzek, abyste mohli posoudit vaši kompatibilitu.

Jasné pochopení znaků vztahové kompatibility vám pomůže zajistit, že se při usazování s potenciálním celoživotním partnerem rozhodnete správně. Ne všechny kolonky musí být zaškrtnuté, ale ujistěte se, že vám těch pár chybějících zaškrtnutí nevadí!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články