Vztahová terapie: 25 vodítek, podle kterých poznáte, zda vám pomůže ve vašem vztahu

Foto: Unsplash

Vztahová terapie: 25 vodítek, podle kterých poznáte, zda vám pomůže ve vašem vztahu

Poznat, zda vy a váš partner potřebujete vztahovou terapii, může být složité. Těchto 25 příznaků vám pomůže rozhodnout se, zda je čas vyhledat odbornou pomoc.

Přiznat si, že váš vztah může být na dně, není snadné. Nicméně uznat, o co jde, a chtít o něj bojovat je jediná cesta, jak ho zachránit. Vztahová terapie může v tápajícím vztahu hodně pomoci.

Pokud budete problémy ve vztahu ignorovat a pohřbívat je, je pravděpodobné, že je jen zhoršíte, budete se více hádat a budete ještě nešťastnější. Když se je pokusíte konečně vyřešit, bude už pozdě a budete mít pocit, že jedinou možností je vztah ukončit.

25 znaků, že by pro vás vztahová terapie mohla fungovat

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Dobrá zpráva je, že pokud jsou obě strany ochotné, pokud se mají rády a opravdu chtějí, aby jejich vztah fungoval, pak se spousta problémů, ano, i opravdu velkých problémů, vyřeší. Jsou případy, kdy je možná lepší odejít. Jen vy skutečně víte, zda váš vztah stojí za to, abyste o něj bojovali.

Pokud ano a chcete s tím něco udělat, vztahová terapie může být právě tou odpovědí, kterou hledáte. Vztahová terapie pomohla tisícům párů vrátit se zpět na správnou cestu. Jak ale poznáte, zda ji váš vztah opravdu potřebuje?

#1 Hodně se hádáte. Pokud se s partnerem hodně hádáte, mohla by vám vztahová terapie velmi pomoci. Neustálé křičení kvůli problémům, ať už jsou jakkoli velké nebo malé, není ve vztahu zdravé.

Každý se čas od času pohádá, ale neměly by být časté a rozhodně by neměly dosáhnout úrovně, kdy opravdu křičíte, záměrně ubližujete nebo jste agresivní.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

#2 Shazujete jeden druhého To, že si záměrně ubližujete a jste na sebe zlí, svědčí o tom, že věci zahořkly. Pokud se přistihnete, že svého partnera shazujete, nebo naopak, možná se budete muset obrátit na odborníky.

#3 Už nejste láskyplní. Drželi jste se večer za ruce a mazlili se, ale to už je pryč? To je znamení, že už nejste propojeni tak jako dřív.

#4 Sex vyprchal. V dlouhodobém vztahu se sexuální život každého z vás zpomalí, ale pokud se tělesnost úplně vytratila nebo je jeden z vás se sexuálním životem nespokojený, mohl by vám pomoci vztahový terapeut.

#5 Těžko hledáte důvody, proč být spolu. Pokud si nedokážete vzpomenout, proč jste s partnerem, a snažíte se najít pozitiva ve vašem vztahu, může se situace zdát dost zoufalá. Nějaké poradenství a rozhovory vám mohou přijít na kloub a pomoci vám vzpomenout si, proč chcete být opět spolu.

#6 Nevážíte si jeden druhého. Pokud se cítíte nedoceněni a váš partner si stěžuje na totéž, ztratili jste schopnost vážit si jeden druhého a respektovat se. Někdy ji můžete znovu najít díky vztahové terapii.

#7 Nedokážete si navzájem odpustit. Někdy je těžké pustit staré hádky a neshody z hlavy. Možná budete potřebovat pomoc, abyste se vypořádali se svými problémy a našli způsob, jak si navzájem odpustit.

#8 Neustále se hádáte. Neustálé hádky jsou neuvěřitelně vyčerpávající a mohou být známkou něčeho vážnějšího. Přijít tomu na kloub vám pomůže vztahový terapeut, který vám pomůže vytěžit problémy.

#9 Oba se stáváte sobci. Pokud ve vztahu myslíte jen na sebe, můžete z něj rovnou vypadnout. Být ohleduplný k druhému je tak důležité.

#10 Přemýšlíte o ukončení vztahu Pokud často přemýšlíte o rozchodu s partnerem, jste zřejmě na konci svých sil a vztahová terapie by vás mohla dát opět dohromady.

#11 Fantazírujete o nevěře. Přemýšlíte o tom, že byste svého partnera podvedli? Flirtujete s jinými lidmi nebo se chováte nevhodně, když není nablízku? To je znamení, že vám ublížili a vy si jich už nevážíte. To je třeba řešit co nejdříve.

#12 Jste nevěrní. Pokud jste vy nebo váš partner byli nevěrní, může být neuvěřitelně těžké se s tím vyrovnat. Externí pomoc vás oba povzbuzuje, abyste to řešili a propracovali se k tomu.

#13 Fantazírujete o jiném životě. Máte pocit, že chcete utéct? Představujete si, jaký by byl váš život bez partnera? Když se věci nevyvíjejí dobře, může být snadné se vzdát. Vztahová terapie vám však pomůže najít jinou cestu.

#14 Stále naříkáte na svého partnera před přáteli. Máte pocit, že o svém partnerovi nemáte co dobrého říct? Obracejí se vaši přátelé kvůli vašim historkám proti němu? To je znamení, že váš vztah potřebuje pomoc.

#15 Máte pocit, že se svým partnerem už nedokážete komunikovat. Pokud se neumíte vyjadřovat ke svému partnerovi nebo v tom nevidíte smysl, třetí strana vám pomůže naučit se znovu dobře komunikovat.

#16 S nikým jiným o svém vztahu nemluvíte. Mlčíte o svém vztahu, protože víte, že je tak špatný? To by mohlo být znamením, že potřebujete pomoc, abyste to zvládli.

#17 Nikdy nechodíte na rande. Přestali jste se obtěžovat udělat si čas na to, abyste podnikali společné věci jen vy dva? To ve vztahu potřebujete, najděte způsob, jak se k tomu vrátit.

#18 Nikdy se nesnažíte vypadat hezky. Vztah vyžaduje práci. Pokud se už nesnažíte, může to znamenat, že váš vztah je na dně.

#19 Děláte velká rozhodnutí bez konzultace s partnerem. Přijímání velkých rozhodnutí bez porady s partnerem svědčí o nedostatku respektu. Respekt je ve vztahu nesmírně důležitý.

#20 Obracíte se pro radu na jiné lidi. Pokud se raději obracíte na někoho jiného než na svého partnera, když potřebujete poradit, ukazuje to, že máte věci, o kterých si chcete promluvit. Váš partner, který je v ideálním případě první osobou, na kterou se obracíte, není tím, s kým chcete mluvit. Poradce vám pomůže zjistit proč, naučit se důvěřovat jeden druhému a znovu si vážit jeho názorů.

#21 Hádáte se kvůli penězům. Hádky o peníze váš vztah velmi zatěžují. Vyhledejte pomoc a promluvte si o těchto problémech.

#22 Stále se objevují stejné problémy. Pokud se zdá, že se vaše hádky týkají stále stejné věci, pomůže vám vztahový poradce dobrat se příčiny.

#23 Chcete podstoupit vztahovou terapii. Pokud máte pocit, že by vztahová terapie mohla být řešením, pak není důvod, proč ji nezkusit.

#24 Váš partner chce vztahovou terapii. Pokud váš partner navrhuje vztahovou terapii, zjevně cítí, že ji potřebujete, ale zároveň chce za váš vztah bojovat. Pokuste se být otevřený a vstřícný k této myšlence.

#25 Chcete mít zdravý vztah. Pro některé lidi je vztahová terapie způsobem života! Často vede k úžasně zdravému vztahu, kde jste oba otevření, upřímní, věrní a milující. Může to tedy být to nejlepší, co jste kdy udělali!

Přiznat sobě i partnerovi, že potřebujete vztahovou terapii, se zdá být nesmírně skličující. Ve skutečnosti to však může být opravdu pozitivní znamení. Nechcete přece promarnit měsíce nebo dokonce roky tím, že byste byli ve svém vztahu nešťastní. Udělejte ve svém vztahu obrovskou změnu tím, že to zkusíte.

Takže, pokud se vám výše uvedené příznaky zdají podobné, jste ochotni vztahovou terapii vyzkoušet? Dost možná jste na cestě ke zdravému, šťastnému a dlouhotrvajícímu vztahu - a kdo by si to koneckonců nepřál!"

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: