Pokud dělá těchto 24 věcí, gratulujeme! Našli jste svou spřízněnou duši

Foto: Unsplash

Pokud dělá těchto 24 věcí, gratulujeme! Našli jste svou spřízněnou duši

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Jsou lidé, které potkáte a s nimiž vás bez jakéhokoli vysvětlení pojí hlubší pouto než s kýmkoli jiným, koho jste kdy poznali.

Ať už věříte na spřízněné duše zrozené z fikce a pohádek, nebo prostě jen doufáte, že někde venku je někdo, kdo je určen právě vám, existuje několik znamení spřízněných duší, podle kterých poznáte, zda jste na správné cestě k jejich nalezení.

A pokud jste našli toho pravého, který vám opravdu rozumí a zná vás (a stále vás miluje), nenechte ho odejít - takoví se objevují jen jednou za život!

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Jak poznáte, že je to vaše spřízněná duše?"

Na tuto otázku vám spousta lidí odpoví: "Prostě to poznáte." Víte, že je to vaše spřízněná duše? Ale jak to "prostě víte"?

Poznáte to, když se s ním budete cítit snadno. Poznáte to, když se jeho osobnostní rysy doplňují s těmi vašimi. Poznáte to, když jeden druhého přijmete takového, jaký je, aniž byste se snažili na něm cokoli změnit. Jeho štěstí je i vaším štěstím a naopak.

"Spřízněná duše je někdo, kdo vstoupí do vašeho života a otřese s ním, kdo ve vás probudí možnosti světa. Když přijde, pocítíte to. Nenamlouvejte si, že ten člověk, který vám ubližuje, je vaše "spřízněná duše", protože jí není. Tečka," dodává životní koučka Mitzi Bockmannová.

24 znaků, že je to vaše spřízněná duše

1. "Je to člověk, který vás opustil. Dokážete si sdělit, co si myslíte, pouhým pohledem.

Sice v sobě pravděpodobně neodhalíte superschopnost telepatie, ale možná máte zvláštní spojení, kdy dokážete pouhým pohledem říct, co si myslí. Když se do něj zamilujete, pochopíte, jak funguje jeho mysl.

2. Už si ani nepamatujete, jaké to bylo bez něj - a ani nechcete!"

Jakmile potkáte spřízněnou duši, nebudete se chtít vrátit k životu, který jste měli před ním. Sakra, pravděpodobně si ani nebudete pamatovat, jaké to bylo žít bez něj.

3. Každý den pro vás představují výzvu.

Spřízněné duše vás nenechají sklouznout ke špatným návykům. Jsou tu proto, aby vás vyzývali k tomu, abyste byli tím nejlepším člověkem, jakým můžete být.

Chtějí, abyste uspěli a žili úžasný život, protože jim na vás velmi záleží. A vy budete dělat totéž pro ně, protože oba chcete být úspěšní společně.

4. Přesně vědí, co udělat, aby vás uklidnili, když jste naštvaní, pomohli vám zbavit se stres u nebo vás rozveselili.

Je to vaše spřízněná duše, pokud přesně ví, co udělat, abyste se cítili lépe, bez ohledu na situaci.

Jestliže jste naštvaní, ví, jak vás uklidnit. Pokud jste smutní, ví, jak vás rozveselit. Pokud jste ve stres u, ví přesně, co vás uvolní. Díky tomu, že vám věnuje pozornost, ví o vás všechno a vždycky vám pomůže.

5. Víte, co je pro vás důležité? Také přesně ví, co udělat, aby se vám dostal pod kůži... a alespoň se snaží ty věci nedělat.

S velkou mocí přichází i velká zodpovědnost, že? No, vaše spřízněná duše má tu moc, že ví o každé maličkosti, která vám dělá dobře. Jejich zodpovědnost však spočívá v tom, že se snaží ty věci nedělat.

Pokud ví, že nesnášíte, když je ve dřezu příliš mnoho nádobí, umyje je. Pokud ví, že vás určitá písnička přivádí k šílenství, bude se snažit, abyste ji nikdy neslyšeli. Na maličkostech opravdu záleží nejvíc.

6. I po letech společného života mezi vámi stále funguje skvělá chemie.

Mnoho lidí vám řekne, že být v dlouhodobém vztahu po dlouhá léta může být nudné nebo vyloženě nudné. To však není případ vaší spřízněné duše.

Máte mezi sebou chemii, která vydrží celý život. Vždycky na sebe budete mít chuť, i když budete stárnout.

Foto: vectorfusionart / Shutterstock

7. Vítejte na stránkách, kde se můžete podívat, jak se milují. V jeho přítomnosti se cítíte naprosto pohodlně.

Jste v pohodě, když je nablízku. Ve skutečnosti byste mohli sedět v naprostém tichu vedle sebe a být s tím naprosto spokojeni. Necítíte potřebu neustále vyplňovat ticho mezi vámi dvěma, jen jeho přítomnost vám přináší klid.

"Cítit se příjemně je tak důležité, protože jak si bez toho můžete důvěřovat a budovat skutečnou intimitu?" ptá se koučka pro randění Ronnie Ann Ryanová. "Cítit se pohodlně a být schopen být sám sebou je zásadní součástí spojení se spřízněnou duší. Pokud nemůžete být tím, kým skutečně jste, vztah nebude udržitelný. Takže když to najdete, je to tak krásné."

8. Po několika dnech strávených odděleně oba mluvíte mílovými kroky, abyste dohonili všechno, co jste oba zmeškali.

Cítíte se tak nadšení, že můžete své polovičce říct všechno, co se vám stalo, zatímco byl pryč. Také vás zajímá, co dělal on. Tento společný zájem je velkým znamením, že je to vaše spřízněná duše. Také se nenudíte a protáhnete konverzaci na co nejdelší dobu, než se budete muset znovu rozloučit.

Jak se cítíte, když vidíte svou spřízněnou duši, zejména poté, co jste od sebe byli delší dobu pryč? Je to jako pocit povznesení, o kterém jste nikdy nevěděli, že existuje. Překypujete očekáváním, že svého partnera uvidíte, a nic na světě vás nemůže z tohoto vzedmutí srazit dolů.

9. Jak se cítíte? Máte pocit, jako byste se znali celý život.

Když se poprvé setkáte se svou spřízněnou duší, okamžitě si ji spojíte a máte pocit, jako byste ji znali celý život. Možná máte dokonce pocit, že se setkáváte s někým z minulého života. Jiní mohou mít pocit, že postupujete příliš rychle, ale vy už o něm víte prakticky všechno.

"Za 30 let osobního rozvoje a mnoho let vzdělávání jsem poznal, že spřízněná duše je prostě člověk, kterému se máme co naučit, a že nás k němu bude silně přitahovat. Bude magnetická a budeme mít pocit, že tu osobu známe, že nám připadá povědomá," komentuje vztahová koučka Lisa Hawkinsová.

10. Jaká je naše spřízněná duše? V některých věcech se neshodnete, ale když na tom opravdu záleží, jste vždy na stejné vlně.

Sourodí partneři se mohou neshodnout. Nemusíte být v každém tématu zajedno a k hádkám dojde. I když se cítíte jako jedna duše, stále jste dva lidé, kteří budou mít rozdílné názory.

V případě velkých otázek nebo důležitých záležitostí, jako je vaše víra a morálka, se snadno shodnete.

"Vytvořte si filosofickou dohodu o tom, jak přistupovat k problémům, procesům a celkovému vztahu," navrhuje vztahový kouč Tony Vear. "Toho docílíte tak, že si ujasníte, že svému partnerovi zcela rozumíte, že váš partner zcela rozumí vám, vy máte jasno v tom, že váš partner rozumí vám, a váš partner má zcela jasno v tom, že vy rozumíte jemu."

Vear pokračuje: "To vám umožní kombinovat vaše různá přání, názory, strategie a kreativitu tak, abyste vytvářeli řešení problémů, které se vyskytnou, a pomůže vám to oběma najít nové způsoby, jak váš vztah zlepšit."

11. Jak se vám podaří dosáhnout dohody? Jejich rodina vám připadá jako vaše vlastní rodina.

Pokud můžete rodiče svého partnera nazývat mámou a tátou, našli jste spřízněnou duši. Když se bavíte o rodinách, už to není "tvoje máma" nebo "můj táta", protože obě vaše rodiny považujete za jednu.

Cítíte se v jejich přítomnosti dobře sami sebou a nemáte pocit, že byste museli skrývat určité aspekty své osobnosti. Už necítíte potřebu zapůsobit na rodiče svého partnera, ale naopak se cítíte dostatečně pohodlně na to, abyste s nimi mohli diskutovat o osobních věcech.

12. Jak se cítíte? Máte mezi sebou pouto, kterému okolí nerozumí.

Partneři mají zvláštní pouto, ve kterém se navzájem cítí a rozumí si, obvykle do té míry, které lidé mimo vztah nerozumí. Spřízněné duše mají mezi sebou silné spojení, a proto se o mnohých říká, že si dokáží číst v duši.

Například dokážete poznat, když s vaší druhou polovičkou není něco v pořádku, aniž byste byli ve stejné místnosti.

Foto: sivilla / Shutterstock

13. září 2018. Necítíte potřebu neustále hledat něco víc, protože jste smíření s tím, co máte.

Jste-li se svou spřízněnou duší, necítíte potřebu neustále hledat "toho pravého", protože ho už máte. Máte pocit, že na světě není nikdo jiný, kdo by se k vám hodil lépe než ten, s kým jste.

Možná si ani nevšímáte ostatních mužů kolem sebe nebo nevnímáte jejich flirtování, protože vás prostě nezajímají. Jediné, na čem vám záleží, je vaše spřízněná duše.

14. Jak se vám líbí? Bolí vás, když bolí oni; usmíváte se, když se usmívají oni.

Pojmem spřízněné duše je, že každý partner má polovinu duše; když se spojí s druhou polovinou, obě poloviny se stanou celistvými a cítí se úplné. Když jste našli spřízněnou duši, můžete cítit to, co cítí oni. Pokud je rozrušená, úzkostná, smutná nebo naštvaná, cítíte to.

15. Jsou součástí téměř každého příběhu, který vyprávíte.

Je-li to vaše spřízněná duše, budete ji chtít mít u sebe většinu času, ne-li pořád. Protože spolu trávíte tolik času, příběhy, které vyprávíte ostatním, se téměř vždy týkají jeho. To znamená, že je tak velkou součástí vašeho života.

16. Víte, že je pro vás důležitý? Myslí si, že podivné a výstřední věci, které děláte, jsou rozkošné, a vy si o nich myslíte totéž.

Výstřednosti jsou to, co nás dělá jedinečnými a výjimečnými. I když vám připadají divné, spřízněná duše bude tyto vlastnosti považovat spíše za roztomilé než za divné a zvláštní. Spřízněná duše se nebude cítit divně, ale spíše jí vaše zvláštnosti budou připadat jako poklady.

17. Jste s nimi lepším člověkem než bez nich.

Spřízněná duše ve vás probudí to nejlepší. Uvědomíte si, že jste rádi tím, kým jste, když jsou nablízku. Změníte své nezdravé způsoby, abyste vytvořili lepší život pro sebe i svou spřízněnou duši. Pomáhají vám odhalit vaše skutečné já a inspirují vás ke každodennímu růstu.

18. Jaké jsou vaše skutečné vlastnosti? Podporují vás a vaše sny - i když jim úplně nerozumí.

To je v silných vztazích tak důležité. Člověk, se kterým jste, vám má pomoci dosáhnout vašich snů, ať už vašim vášním rozumí, nebo ne.

Vztahy jsou především o tom, abyste našli toho pravého člověka, který s vámi bude spolupracovat na dosažení vašich snů. A mít v partnerovi oporu je klíčové.

"Když najdete partnera, který vás podporuje, našli jste zlato. To je rozhodně známka toho, že jste potkali spřízněnou duši," říká Ronnie Ryan. "Co může být lepšího než partner, který vám kryje záda? Vědomí, že se na někoho můžete spolehnout, vám poskytne takové zázemí jako nic jiného."

Ronnie Ryan však nabádá: "Musíte být soběstační... je skvělé, když se můžete spolehnout i na někoho, koho máte rádi. Takto se dostanete dál, než kam byste mohli sami."

19. Jste dynamická dvojice, dokonalý pár, skutečný tým.

Poznáte, že je to vaše spřízněná duše, pokud vám to spolu dobře klape. Pokud se vyskytne nějaký problém, oba vynaložíte úsilí a mozek, abyste ho napravili. Vzájemně se vyvažujete.

Například on může být dobrodružný a spontánní a vy solidní plánovač. Vy ho držíte při zemi, zatímco on vám poskytuje nové zážitky.

Fotografie: G-Stock Studio / Shutterstock

20. Cítíte se jimi chráněni a ve vztahu jste si jisti.

Už nemusíte hádat, jestli vás opravdu miluje nebo jestli s vámi chce být. Ukázal vám a ujistil vás, že jste to, co chce.

Vaše spřízněná duše vám nedává důvod o něm pochybovat. Už nepřemýšlíte, jestli by raději nebyl někde jinde, když je s vámi. Důvěřujete vašemu vztahu a věříte jeho lásce k vám.

V jeho blízkosti se také cítíte bezpečně a víte, že udělá cokoli, aby vás ochránil. Sakra, můžete být klidně uprostřed džungle a cítit se v bezpečí!

21. Vždyť se s ním cítíte bezpečně. Poprvé v životě si uvědomíte, že domov není místo, ale člověk.

V tu chvíli máte pocit naprostého klidu, kdykoli je poblíž, a cítíte se bez něj ztraceni. Pokud spolu nebydlíte, možná se necítíte doma tak, jak jste byli zvyklí ve svém vlastním bytě. Raději byste ho tam měli s sebou, nebo byste raději opustili svůj vlastní byt a byli tam, kde je on.

Ať už jdete kamkoli, vždy se cítíte doma, když je váš partner nablízku.

Hawkins však dodává: "Domov bychom měli mít vždy v sobě. Když máme lásku k sobě a přijímáme sami sebe, máme tu jistotu, že ať se ve vztahu stane cokoli, budete v pořádku."

Najděte tedy domov nejprve v sobě, než do něj pozvete dalšího člověka.

22. V některých ohledech jste se stali v podstatě stejným člověkem.

To neznamená, že jste se změnili, abyste byli jako on. Znamená to, že jste od něj převzali několik zvláštností nebo rčení a naopak.

Také to znamená, že vás spojuje spřízněná duše, což je blízké pouto, kdy cítíte, když je ten druhý smutný, nebo víte, když je s ním něco v nepořádku, ještě než si to uvědomí on sám.

Možná spolu dokonce dokážete komunikovat, aniž byste spolu skutečně mluvili. Mohli byste se podělit o pohled a on by přesně věděl, co si v duchu říkáte.

23. Jste v jeho přítomnosti svým nejlepším i nejhorším já a on vás miluje pro obojí.

Je důležité, abyste mohli být svým nejhorším já, aniž byste se báli odsouzení ze strany milované osoby. To, že dokážete být svým nejhorším já, ukazuje, jak zranitelně a příjemně se v jeho blízkosti cítíte.

"Každý zdravý vztah by měl mít toto. Měli bychom být schopni být v jeho blízkosti svými nejlepšími i nejhoršími, a přesto nás bude považovat za milé," připomíná Hawkins.

To vám umožní vést spolu hluboké a smysluplné rozhovory a být svědky růstu. Umožní vám to také odhodit masku, kterou si nasazujete pro všechny ostatní. Dává vám to čas na odpočinek, protože upřímně řečeno, být neustále dobrým člověkem může být vyčerpávající.

24. Vnitřně víte, že tohle je pro vás to pravé.

Tím se vracíme na začátek. Prostě víte, že je to pro vás to pravé. Cítíte to ve svém nitru, ve svém srdci, dokonce i ve svých prstech na nohou. Možná nepotřebujete důvody k tomu, abyste našli spřízněnou duši, ale on tam na vás čeká.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články