3 věci, které možná nevíte o spřízněných duších

Foto: Unsplash

3 věci, které možná nevíte o spřízněných duších

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Hledáte spřízněnou duši? Pokud si myslíte, že existuje jen jedna osoba, která trpělivě čeká, až na ni narazíte na autobusové zastávce nebo v obchodě s potravinami, možná vás překvapí tyto 3 zajímavosti...

Můžete mít více než jednu spřízněnou duši
Když slyšíte slovo "spřízněná duše", pravděpodobně si myslíte, že se vztahuje na lásku vašeho života, kterou jste předurčeni potkat a strávit s ní zbytek života. Existuje však pro každého z nás skutečně jen jedna osoba? Mnozí odborníci se domnívají, že spřízněných duší můžete mít za život několik a ne všechny jsou romantickými partnery. Spřízněnou duší může být přítel, rodič nebo sourozenec... kdokoli, koho máte rádi a cítíte k němu silné pouto.

Oči jsou skutečně oknem do duše
Každý může vnímat neverbální signály, ale mnoho psychologů se domnívá, že komunikace prostřednictvím očního kontaktu je mezi lidmi, kteří jsou považováni za "spřízněné duše", větší. Tato neverbální komunikace je zpracovávána v pravé části mozku, která je méně analytická než levá část a pomáhá vám také porozumět dalším jemným komunikačním signálům, například tónu hlasu. Umožnit partnerovi, aby prostřednictvím očního kontaktu skutečně viděl, co si myslíte a co cítíte, může vést k větší intimitě.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Souznění není jen o "lásce na první pohled"
Chlapec vidí dívku, která jde po chodníku. Dívka něco upustí na zem. Chlapec jí to zvedne. Jejich oči se setkají a okamžitě se do sebe bláznivě zamilují... Příběhy o tom, jak lidé potkali své spřízněné duše, obvykle nezní jako z nejnovější romantické komedie. Počáteční přitažlivost nebo "jiskření" je pravděpodobné, ale skutečné vztahy spřízněných duší vyžadují práci. Aby byl partnerský vztah skutečně úspěšný, obě strany zažijí neúspěchy a výzvy, které však lásku a závazek s postupem času jen posílí.

Nejdůležitější věc, kterou si musíte zapamatovat, pokud jde o spřízněnou duši, ať už jste ji našli, nebo ne, je, že vztahy zahrnují kompromisy. Být se spřízněnou duší neznamená, že váš vztah bude dokonalý, ale může to znamenat, že váš vztah vydrží, pokud se oba milujete a naučíte se přijímat dobré i zlé.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články