50 nejlepších témat pro vztah a věcí, o kterých se dá ve vztahu mluvit

Foto: Unsplash

50 nejlepších témat pro vztah a věcí, o kterých se dá ve vztahu mluvit

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Ne všechna vztahová témata jsou těžká. Ve vztahu se dá mluvit o mnoha věcech, které vám pomohou poznat jeden druhého a zůstat na stejné vlně.

Většina párů si to neuvědomuje. Ale to, o jakých vztahových tématech páry mluví, může určit směr jejich společné budoucnosti. Některá témata jsou lehkovážná a drbací, ale některá témata, o kterých můžete s partnerem mluvit, vám mohou pomoci lépe se sblížit a poznat jeden druhého v různých směrech.

Přímo řečeno, správný druh rozhovorů je rozdílem mezi šťastným a nudným vztahem. Měli jste někdy pocit, že vám docházejí věci, o kterých byste si mohli povídat, ať už po telefonu, nebo když spolu jen trávíte večer?

Stává se to těm nejlepším z nás. Téměř vždy se však toto "vyčerpání" věcí k hovoru ve vztahu neděje proto, že byste nevěděli, co říct. Stává se to proto, že svého partnera ještě dostatečně neznáte!

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Jak mohou správná vztahová témata pomoci udržet lásku při životě?"

Jestliže jste v novém vztahu, možná máte tolik otázek, na které se chcete toho druhého zeptat. Ale strach, že to bude znít hrubě nebo že se příliš brzy dostanete do příliš osobních otázek, může zanechat spoustu prázdného místa.

Jestliže jste v ostříleném vztahu, můžete být na sebe natolik zvyklí, že vám mlčení může připadat naprosto normální. Čas od času je však potřeba vrátit do vztahu vzrušení a jiskru tím, že budete mluvit o těch správných věcech.

Nezáleží na tom, jak dlouho jste ve vztahu, teprve komunikace sbližuje dva milence a vede k lepšímu porozumění.

Zdravé věci, o kterých je třeba ve vztahu mluvit, abyste upevnili pouto

Používejte tato vztahová témata a věci, o kterých je třeba často mluvit. Je to nejjednodušší způsob, jak společně růst, místo abyste se s přibývajícími měsíci a roky od sebe vzdalovali.

Začněte s několika z těchto témat a uvědomíte si, jak snadno můžete vybudovat chemii a lásku ve vašem vztahu, stačí mluvit o správných věcech.

1. Něco, co vás udrží ve vzrušení

Promluvte si o společných plánech na víkend, i když je teprve pondělí večer. Je to vzrušující a zábavné a oba se tak budete mít na co těšit po dlouhém pracovním týdnu. Co chcete dělat během nadcházejícího víkendu?

Tím, že se budete mít na co těšit, vám to dokonce pomůže oběma přečkat týden s nadšením, protože budete vědět, že vás čeká hezký víkend. Někdy také to, že si uděláte plány na několik dní dopředu, zajistí, že oba nebudete příliš líní a na poslední chvíli vycouváte!

2. Vděčnost a obdiv

Poptejte se partnera, co se mu na vás nejvíce líbí nebo co na vás nejvíce obdivuje. Mluvte o tom, co se vám na partnerovi líbí nebo co na něm obdivujete. Dejte mu najevo, jak moc si ho vážíte, ať už jde o jeho osobnost nebo o něco, co udělal v předchozím týdnu.

3. "Tak co tě v poslední době trápí?"

Zní to tak jednoduše. Ale přesto je to jedno z těch vztahových témat, které může ve vašem partnerovi vyvolat pocit vděčnosti a péče.

I když žádné starosti nemají, už jen vědomí, že vám na nich záleží a že se zajímáte o jejich pohodu, jim dodá dobrý pocit z toho, že jsou s vámi ve vztahu.

4. Pracovní doba

Vždycky je o čem mluvit, pokud jde o práci, ať už je to nový projekt nebo špatný šéf. Tím, že si budete vzájemně povídat o svém pracovním životě, si oba pomůžete lépe porozumět profesní stránce a etice toho druhého.

Vzhledem k tomu, že prací trávíme podstatnou část dne, může vzájemné poznávání pracovního života udržet oba dva ve spojení.

Pokud se tomuto vztahovému tématu vyhýbáte, nebuďte překvapeni, pokud se váš partner bude cítit pohodlněji, když si o věcech bude povídat se svým pracovním partnerem nebo jiným přítelem místo vás! Každý potřebuje ventilovat pracovní záležitosti, takže pokud ne vy, váš partner si nevyhnutelně najde někoho jiného.

5. Nová tajemství

O tajemstvích je vždycky zábavné mluvit. O tajemstvích můžete mluvit jako o hře, kdy každý z vás musí na střídačku odhalit jedno nové tajemství. Bude to zábava a oba se můžete blíže poznat.

6. Nové televizní pořady/filmy tento týden

Každý týden je vždy něco nového a zábavného, pokud jde o filmy a seriály, nebo dokonce o novinky na Netflixu. Promluvte si navzájem o svých oblíbených pořadech nebo o filmech, na které se společně těšíte.

7. Návrhy na jídlo

I když váš milenec není vášnivý kuchař, ocení alespoň dobré jídlo. Promluvte si o nových restauracích nebo místech, která byste oba měli navštívit o víkendu nebo ve výjimečný den.

Dáte tak oběma příležitost společně prozkoumat kuchyně a také si naplánovat večeři na následující týdny.

8. Vaše životní sny

Promluvte si s partnerem o svých snech. Řekněte mu, co hodláte dělat nebo jaké jsou vaše vize a sny.

Jedná se o jedno z těch vztahových témat, které vám umožní skvělou konverzaci a pomůže vašemu partnerovi lépe poznat vaši osobní stránku, vaše ambice a životní cíle.

9. Nové nápady na dovolenou

Naplánujte si dovolenou nebo víkendové pobyty o několik týdnů nebo dokonce měsíců dříve. Dovolená je téměř vždy vrcholem celého kalendářního roku. Její vysněné naplánování s předstihem vás může oba nadchnout.

10. Jaké jsou vaše plány? Věci, které mají rádi ve svém soukromém čase

Co rádi děláte ve svém soukromém čase? Podělte se o své myšlenky se svým milencem. Je pravděpodobné, že i váš partner může mít několik koníčků, které máte rádi.

Toto je jedno z nejlepších vztahových témat pro páry, které se teprve začínají poznávat.

11. Jaké jsou vaše záliby? Životy, které vedete mimo sebe

Vždy je dobré vědět více o přátelích toho druhého. Toto vztahové téma vám pomůže udělat krok blíže k tomu, abyste se dozvěděli více o životě svého partnera a o tom, co dělá, zejména když nejste nablízku.

12. Hrdé okamžiky

Toto je jedno z těch vztahových témat, o kterých každý rád mluví! Požádejte svého partnera, aby vám vyprávěl o okamžicích v životě, kdy se cítil opravdu hrdý na své vlastní úspěchy.

Památné okamžiky a vzpomínky na dětství se vždy postarají o hodiny zábavných a vtipných rozhovorů.

13. Jaké jsou vaše hrdosti? "Jak ti mohu s něčím pomoci?"

Poptejte se partnera, zda mu můžete s něčím pomoci, i kdyby to měla být jen nějaká povinnost. Společná práce na úkolech vždy dva lidi sblíží. A váš partner se díky tomu bude vždy cítit vděčný za to, že vás má nablízku.

14. Pětileté plány

Pokud spolu již nějakou dobu chodíte, promluvte si o tom, kde se vidíte za pět let jako pár. Existují nějaké párové cíle, na kterých byste mohli oba společně pracovat?

Mít společné cíle vždy vztah posílí a oba budete mít na čem pracovat.

15. Jaké jsou vaše společné cíle? Sebezdokonalování

Když mluvíte o svých vlastních nedostatcích a o tom, kde byste se chtěli zlepšit, pomáhá to vašemu partnerovi cítit se uvolněněji a příjemněji. On pak prolomí své vlastní vysoké zdi a bude mluvit také o svých slabinách.

Toto vztahové téma je velmi důležité, protože jen tak můžete oba zbořit své zdi a skutečně se jeden druhému otevřít.

16. Rodinný život

Povídání o rodinách toho druhého přináší hodiny zajímavých detailů a drbů. A také to pomáhá zpříjemnit první seznámení a trávení času s rodinou.

To platí zejména v případě, že spolu nejste příliš dlouho a ještě jste nepoznali své nejbližší.

17. Sebezdokonalování v posteli

Neříkejme jim problémy. Říkejte jim sebezdokonalování a zlepšování vztahů, když už musíte.

Problémy v ložnici nikdy nezatlačujte pod koberec. V určitém okamžiku se vždy vrátí a budou vás oba pronásledovat. Pokud nejste schopni výkonu nebo nemáte najednou chuť na sex, promluvte si o tom, abyste oba mohli problémy společně překonat.

18. Věci, které byste rádi vyzkoušeli v posteli

Pro úspěšný vztah je sexuální intimita stejně důležitá jako romantická gesta. Promluvte si o svých sexuálně citlivých místech a erotogenních zónách. Mluvte o polohách, které máte rádi nebo které chcete vyzkoušet, o svých tajných sexuálních fantaziích a o všem, co vás v posteli vzrušuje.

Bude to vzrušující a zároveň odhalující.

Jedná se o jedno z těch vztahových témat, které vás oba nejen přiměje se otevřít, ale také výrazně přispěje ke zlepšení vašeho sexuálního života.

19. Pohoda a wellness

O zdravotních otázkách sice není snadné mluvit, ale i tak je to skvělý způsob, jak se vzájemně poznat a zlepšit si život. Existují nějaké způsoby, jak byste mohli svůj život zlepšit a zkvalitnit? Existuje něco zdravého, co byste mohli vy dva zkusit zařadit do svého životního stylu jako pár?

20. Jak se cítíte? Rady

Komunikace není vždy o tom, že se o sobě navzájem dozvíte více. Čas od času nabídněte radu a podělte se o své návrhy, co by váš milenec mohl udělat pro zlepšení svého života nebo práce.

Rady však nabízejte pouze tehdy, když o ně požádáte. Nevyžádané rady by mohly způsobit rozrušení.

21. Vaše minulost

Témata o minulosti jsou vždy vzrušující a je zábavné o nich mluvit. Nemusíte mluvit o minulých vztazích nebo o svých sexuálních detailech, pokud se kvůli tomu cítíte nepříjemně. Váš partner však může chtít vědět o vaší minulosti, takže pokud vám nevadí zabíhat do podrobností, hrajte na jistotu a mluvte o ní.

Ať tak či onak, mluvte o svém dětství, o svých mladých snech a o všech maličkostech, které vás dělají tím, kým jste.

22. Budoucnost

Co chcete ve svém životě dělat? Toto téma může být podnětem k intelektuální konverzaci, která vám pomůže poznat partnerův názor na život a zájmy, na kterých mu záleží.

Samozřejmě vám také poskytne důležité informace, například zda si dokáže představit, že by se někdy oženil nebo měl děti.

23. Má rád a nemá rád

Někdy jsou to maličkosti, které vám mohou poskytnout hodiny zábavné konverzace. Mluvte o tom, co se tomu druhému líbí a nelíbí. Koneckonců preference se časem vždy mění, a čím více víte o současných preferencích svého partnera, tím lépe ho znáte.

24. Co můžeme dělat společně?"

Společně naplánujte společné cíle. Může jít o vymalování zdi, uběhnutí maratonu v příštím roce nebo o cokoli jiného.

Když společně něco naplánujete nebo vyzkoušíte něco nového, oba vás to sblíží.

25. Osobní názory

Pokud se opravdu milujete, nezadržujte své myšlenky, pokud se chcete se svým milým podělit o to, co máte na srdci. Nezáleží na tom, zda jde o návrh nebo varování, pokud to cítíte, řekněte to.

Váš partner se bude cítit dobře, když bude vědět, že na něj vždycky dáváte pozor, ať se děje cokoli. Je to vždycky dobrý pocit, že ano, když víte, že máte někoho výjimečného, komu na vás tolik záleží?

26. Láskyplné vzpomínky, kterých si vážíte

Nejlepší na tom, že jste šťastný pár, je to, že máte šťastné vzpomínky, na které můžete vzpomínat. Vzpomínání s partnerem je vynikajícím způsobem, jak si připomenout fantastické chvíle, které jste spolu oba prožili, a připomíná vám, proč se milujete.

27. Příběhy z dětství

Plnění informací o částech vašeho dětství pomáhá vaší drahé polovičce pochopit, odkud pocházíte a proč jste takoví, jací jste. Tyto příběhy také spojují nejen vás dva, ale i další důležité členy rodiny ve vašem životě.

Sdílení těchto částí sebe sama může vztah prohloubit a učinit ho smysluplnějším. Zážitky z dětství často tvoří ty nejfantastičtější příběhy!

28. Vzpomínky z dětství. Hořkosladké vzpomínky

Přestože se o veselých vzpomínkách mluví nejraději, těžké věci, které jste zažili, často vysvětlují o vaší osobnosti víc než cokoli jiného. Tím, že se o ně podělíte se svým partnerem, mu projevíte důvěru a ukážete mu svou emotivnější stránku.

Horko-sladké vzpomínky často zahrnují lidi, lekce a zážitky, které jsou vám nejdražší, a jejich sdílení s partnerem vás oba mnohem více sblíží.

29. Vzpomínky na to, co jste spolu prožili, jsou pro vás velmi důležité. Překážky, které jste společně překonali

I ty nejšťastnější páry musely překonat těžké chvíle a nedorozumění. Avšak to, že tyto hádky nebo nedorozumění jsou již dávno vyřešeny, neznamená, že o nich již nikdy nebudete diskutovat.

Pokud šťastné páry o bojích mluví, mohou se poučit z minulosti tím, že identifikují vzorce a chování, které je třeba ve vztahu napravit nebo změnit.

30. Vaše pocity

Jedním z nejdůležitějších faktorů v komunikaci šťastných párů je jejich schopnost upřímně sdílet své pocity. Tím, že váš partner bude mít přehled o tom, jak se cítíte, bude moci lépe posoudit své vlastní jednání a reakce.

A zároveň mluvení o svých pocitech vždy zvyšuje srozumitelnost vaší komunikace.

31. Vaše každodenní životy

V dnešním světě se jen zřídka stává, že by páry mohly trávit celý den společně. Ale v době, kdy žijete oddělenými životy, si dejte záležet na tom, abyste se navzájem informovali o tom, co jste během dne vykonali nebo prožili.

Komunikací o každodenních událostech vašeho života si lépe porozumíte.

32. Vtípky zevnitř

Není nic zábavnějšího, než když dokážete svou drahou polovičku hystericky rozesmát tím, že řeknete jediné slovo nebo uděláte určitý obličej. Mít vtipy, kterým rozumíte jen vy dva, vás sbližuje a dává vám jistotu, že přežijete nudné večeře nebo pracovní akce!

Nejlepší na interních vtipech je, že mají tendenci se časem stávat stále vtipnějšími - a nikdo jiný nepochopí, proč se vám po tvářích valí slzy smíchu.

33. Trapné okamžiky

Trapné okamžiky mohou být jedny z nejmorbidnějších částí vašeho života, ale také jedny z nejsměšnějších! Schopnost podělit se o vtipné historky, které na vás ne vždy vrhají to nejlepší světlo, je známkou toho, že svému partnerovi zcela důvěřujete a víte, že vás bude milovat, ať se děje cokoli.

Sdílení trapných momentů je skvělou příležitostí, jak se se svou drahou polovičkou zasmát a přestat se brát vážně.

34. Věci, ve které doufáte

Šťastné páry dbají na to, aby jejich rozhovory zahrnovaly diskuse o tom, v co doufají, že se stane v budoucnosti. Tyto rozhovory se mohou týkat toho, v co doufáte, že se stane konkrétně ve vašem vztahu, nebo toho, v co doufáte, že se stane v profesní oblasti.

Neznamená to, že si děláte pevné plány, ale v tomto bodě se bavíte o věcech, o kterých doufáte, že jich v budoucnu dosáhnete nebo je uvidíte, ať už individuálně, nebo společně.

35. Nové koníčky a zájmy

Rádi chodíte do klubu, malujete nebo hrajete hry? Promluvte si o tom se svým partnerem. Naše koníčky a zájmy se neustále mění a udržování milence v obraze vám oběma pomůže lépe porozumět zálibám a nelibostem toho druhého.

Pokud se u vás náhle objevil zájem o nový předmět nebo koníček, promluvte si o tom! Možná to můžete zkusit společně.

36. Nová místa, která můžete společně navštívit

Povídání o nových místech, kde byste mohli společně strávit víkend, může být ve vztahu velmi zábavné. Máte několik oblíbených míst, kde rádi trávíte několik hodin o víkendu? Nebo jste se právě dozvěděli o nové restauraci či filmu, které rozhodně musíte vyzkoušet?

Promluvte si o tom.

37. Na penězích záleží

Finance a finanční otázky hrají velkou roli v každém dlouhodobém vztahu. A peněžní spokojenosti v dlouhodobém vztahu lze dosáhnout pouze tehdy, pokud oba partneři diskutují o způsobech, jak šetřit peníze, investovat peníze a utrácet peníze.

Jednoduše řečeno, oba musíte být na stejné vlně, pokud jde o finance.

38. Děti

Takové rozhovory je lepší vést dříve než později. Pokud jste někdo, kdo si je jistý, že chce děti, ale zjistíte, že váš partner je nikdy nechce, jak se budete cítit?"

Toto je jedno z nejčastějších témat pro nové vztahy, i když ani tento rozhovor neuskutečňujte příliš brzy!

39. Typ rodiče, kterým chtějí být

Pokud jste se oba rozhodli, že někdy v budoucnu chcete mít děti, jakým typem rodiče si představují sami sebe? Shoduje se to s vaší rodičovskou vizí, nebo musíte dospět ke kompromisu?

40. Jaký typ rodiče si přejete? Duchovní přesvědčení

Toto je ideální téma pro vztah nových párů, protože v tuto chvíli možná nevíte, zda je váš partner věřící, nebo ne. Promluvte si o svých duchovních přesvědčeních a nezapomeňte být otevření.

Pochopení víry vašeho partnera vám také pomůže lépe porozumět i jemu a naopak.

41. Politika

Je naprosto možné, aby dva lidé žili ve velmi láskyplném a šťastném vztahu a přitom měli odlišné politické názory. Pokud jste však na opačných pólech, může to být pro někoho problém!

Zajímavé je také mluvit o politice v běžném životě, zejména když se konají volby nebo jiné významné události.

42. Vztahové check-iny

Proč si čas od času nepopovídat o vašem vztahu a o tom, jak se vám daří? Až příliš často se ocitáme v pohodlném prostoru a nenapadne nás řešit přetrvávající problémy nebo zkoušet něco nového. Jak si můžete být jisti, že je váš partner spokojený, pokud se ho na to nezeptáte?"

Nejde o to, abyste vyhrabávali problémy, které by mohly způsobit problémy, ale o to, abyste řekli: "Ahoj, jsi v našem vztahu spokojený?". Jde také o to zeptat se, zda nepotřebují něco změnit.

43. Hranice a potřeby ve vztahu

Ve vztahu je důležité si brzy stanovit hranice. To neznamená sednout si a vytvořit seznam zaškrtávacích bodů, ale znamená to zdůraznit všechny konkrétní hranice, které jsou pro vás důležité.

Pokud je pro vás například nevěra tvrdou červenou hranicí, dejte to najevo. Pokud potřebujete určité množství času o samotě, řekněte to.

To samé platí pro to, co potřebujete ve vztahu. Pokud jste někdo, kdo je dost citlivý, dejte to najevo hned na začátku.

44. Jaké jsou vaše obavy ze vztahu? Obavy ze vztahu

Být ve vztahu může být někdy děsivé. Jsme přece otevřeni zranění a zlomenému srdci. Být tak zranitelný s druhou osobou může vyvolávat strach, proto se nebojte o tom mluvit. Pomůže vám to, abyste se oba cítili ve vztahu pohodlněji a bezpečněji.

45. Styl hádky

Jak se brání při hádce? Odcházejí a odmítají o tom mluvit, nebo se hádají nečistě? Podobně se hádáte i vy?

Může to znít jako zvláštní rozhovor, ale je dobré o tom mluvit, protože si v zápalu boje můžete lépe porozumět. Můžete také mluvit o problematických stylech boje a o tom, jak se při něm oba cítíte.

Jak lépe komunikovat ve vašem vztahu

Komunikace není jen o vyslovování slov. Je to o mnohem víc! Efektivní komunikace je o naslouchání, čtení řeči těla, porozumění neverbálním signálům a otevřenosti k rozhovorům o tématech, která vám na začátku nemusí být úplně příjemná.

To znamená, že se všichni můžeme naučit lépe komunikovat. Zde je několik nápadů, jak toho dosáhnout.

1. Nesnažte se být čtenářem myšlenek

Jedním z největších problémů komunikace obecně, nejen ve vztazích, je to, co se neříká. Nesnažte se nikomu číst myšlenky. Nevíte, co se tam děje!

Než abyste se snažili hádat, raději se zeptejte. Až budou připraveni mluvit, řeknou vám to. Do té doby se nepokoušejte hádat.

2. Udělejte si čas na rozhovor

Pokud chcete zlepšit svůj vztah a udržet vše zdravé a na dobré cestě, musíte si skutečně udělat čas na rozhovor. To neznamená jen tehdy, když se něco děje, ale obecně během celého dne.

Odložte telefon a věnujte nějaký čas rozhovoru mezi čtyřma očima. Pomůže vám to sblížit se a umožní vám to oběma cítit se milovaní a oceňovaní.

3. Mluvte o tom, co potřebujete

Již jsme se zmínili, že byste se neměli snažit číst myšlenky, takže ani od partnera neočekávejte, že vám bude číst myšlenky. Řekněte mu, co od něj potřebujete, nečekejte, že to uhodne, a pak se rozčilujte, když to nepochopí správně.

To samozřejmě znamená také naslouchat tomu, co říkají. To je jedno z nejlepších vztahových témat, protože se tím vyčistí veškerý prostor pro nedorozumění.

4. Pamatujte, že konverzace jsou obousměrné

Obrovskou součástí komunikace je naslouchání. Musíte svému partnerovi umožnit volně hovořit bez rizika přerušení. Zatímco s vámi mluví, skutečně mu naslouchejte!

Není dobré jít tam se vším, co chcete říct, a pak nevyslechnout jeho stranu.

5. "Buďte upřímní, ale ohleduplní. Buďte upřímní, ale uctiví

Při komunikaci je důležité být upřímný, ale to neznamená používat slova, která partnera zraňují. Pokud mluvíte o obtížných tématech, dávejte si pozor na slova, která volíte, a na to, jak je vyslovujete.

Například místo "ty vždycky ..." řekněte "mám pocit, že ..." Upřímnost je nutností, ale respekt také.

Naučte se být smířeni s mlčením

Nezáleží na tom, jak dobrý je váš vztah, budou chvíle, kdy si prostě nepotřebujete v danou chvíli sednout a mluvit o vztahových tématech. Nemáte si co říct, a to je v pořádku!

Mlčení je v každém vztahu krásná věc. Už jen to, že si vedle sebe můžete sednout, aniž byste se cítili trapně nebo si museli lámat hlavu s tím, o čem mluvit, je známkou dokonalého vztahu.

Nepanikařte kvůli mlčení a nepředpokládejte, že to znamená, že je něco špatně. Naučíte se jednoduše vnímat rozdíl mezi trapným, bolestivým a příjemným tichem. Pokud máte podezření, že jde o to první, témata o vztahu, o kterých jsme hovořili, jsou dobrým výchozím bodem.

Používejte tato vztahová témata k rozhovorům ve vašem vztahu a nikdy vám nedojdou zajímavé konverzace. Oba se také budete s každým dalším dnem cítit blíž jeden druhému.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články