36 kroků, jak změnit svůj život a najít štěstí

Foto: Unsplash

36 kroků, jak změnit svůj život a najít štěstí

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Dospěli jste v životě do bodu, kdy už nejste tak šťastní. Proto můžete využít tyto tipy a naučit se, jak změnit svůj život k lepšímu.

Sedíte trochu rozčarovaní životem a říkáte si, jestli je tohle všechno? Možná dokonce uvažujete o tom, jak svůj život změnit, ale nevíte, zda je to vůbec možné. Přicházejí k vám dobré zprávy.

Ale bohužel život někdy není fér. Někteří lidé mají lepší příležitosti a jiní lidé mají lepší mozek nebo vzhled. A tak teď chcete vědět, jak změnit svůj život k lepšímu.

Všichni máme silné a slabé stránky a všechny ty výhody a nevýhody, které máme, se nějak vyrovnají, aby se nám všem vyrovnaly.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Svůj život můžete změnit, kdykoli budete chtít. Chce to jen plánovat, být otevřený a chtít to zkusit. Nezáleží na tom, zda chcete provést kompletní životní revizi, nebo jen tu a tam něco změnit.

Otevřenost zkoušet nové věci je prvním krokem, zatímco věnovat trochu času zkoumání duše je krokem dalším.

Chcete-li změnit svůj život k lepšímu, musíte se naučit využívat tajné schopnosti, které vás činí výjimečnými.

Naneštěstí však jen vy sami můžete zjistit, v čem jste dobří. Nikdo jiný to za vás neudělá.

Není nic frustrujícího než vědět, že chcete něco změnit a že to musíte udělat, ale nemít ani tušení, jak svůj život změnit.

Jste připraveni změnit svůj život?"

Než se pustíme do procesu učení, jak změnit svůj život, zeptejte se sami sebe, zda chcete změny udělat kvůli sobě, nebo zda máte prostě pocit, že je musíte udělat, protože to dělá někdo jiný.

Víte, rozmach sociálních médií je úžasný na mnoha úrovních, ale pro ostatní je docela škodlivý.

Vidíte, jak vaši přátelé píší o svém úžasném životě na Facebooku a Instagramu.

A to vás může přivést k údivu, proč necestujete každých pár měsíců po světě, proč vás nikdo nezve na všechny ty večírky a proč každý večer nesešustíte zbrusu nový recept, který byste mohli zveřejnit svým přátelům.

Jak na to mají čas?

Nevěřte všemu, co vidíte na sociálních sítích. Většinou jde jen o to, že lidé zveřejňují nepravdy, aby se ostatní cítili špatně, což jim zase dělá dobře.

To je nedílná součást lidského chování, a ani to není zrovna příjemná stránka lidství. Bohužel to děláme všichni, ať už si to uvědomujeme, nebo ne.

Z tohoto důvodu se ujistěte, že se do změn pouštíte kvůli sobě, protože to chcete dělat, a ne proto, že chcete zahltit kanály sociálních sítí vražednými příspěvky, abyste získali lajky.

Jak změnit svůj život k lepšímu

Chcete změnit svůj život, abyste někoho zaujali, měli lepší život, vydělávali více peněz, nebo vás prostě jen nebaví být nikým?

V podstatě nezáleží na tom, co chcete, pokud víte, jak použít tyto malé kroky k lepšímu já a lepšímu životu.

1. Jak změnit život? Využívejte šance

Každý den nám všem život nabízí spoustu šancí a druhých příležitostí. Máte však oči otevřené, abyste tyto příležitosti našli?

Děláte pro to něco? Téměř všichni velcí podnikatelé a úspěšní muži a ženy, no, neplánovali úspěch.

Došlo k němu jen proto, že se chopili své šance, když ji zahlédli. Mějte houbovitě otevřenou mysl a buďte vždy ochotni měnit se k lepšímu.

2. Vzor

Vzor není absolutní nutností. Ale pro mnohé z nás je důležité, aby nás někdo vedl a pomáhal nám přemýšlet tak, jak bychom měli, a vždy je snadné učit se prostřednictvím úspěchů a neúspěchů někoho jiného.

Čtěte knihy a autobiografie. Místo toho, abyste se neustále učili ze svých neúspěšných zkušeností, učte se prostřednictvím zkušeností někoho jiného a ušetřete si pád.

Vzor vám také může pomoci rozhodovat se za vás, když jste zmatení.

3. Buďte pozitivní

Musíte uniknout negativnímu myšlení. Lidé jsou tvrdě nastaveni tak, aby byli nejprve negativní a až poté pozitivní. Můžete to změnit tím, že aktivně změníte své negativní myšlenky na pozitivní!

Reframing je oblíbená metoda kognitivně-behaviorální terapie (KBT). Vyžaduje čas a praxi, ale jednoduše si ke každé negativní myšlence vymyslíte pozitivní alternativu.

Poté ji opakujte, dokud se nestane vaší druhou přirozeností. Váš život se změní k lepšímu!

4. Mějte se rádi

Máte se opravdu rádi? Jste hrdí na to, jací jste? Pokud se nemáte rádi, můžete skutečně věřit sami sobě a svým snům?

Buďte si jisti svými schopnostmi a vždy usilujte o dokonalost, i když se ostatní kolem vás spokojí s průměrností.

Pokud chcete dosáhnout svých snů, musíte se do sebe opravdu zamilovat a věřit, že jste skutečně lepší než všichni ostatní kolem vás.

5. Následujte své srdce

Pokud chcete pochopit skutečné tajemství, které stojí za tím, že víte, jak změnit svůj život, musíte naslouchat svému srdci. Buďte zapálení do všeho, co děláte, a nenechávejte nic na půli cesty, pokud nevíte, že existuje lepší způsob, jak udělat stejnou věc.

Lze snadno říci, že něco nejde. Nakonec je to vždy ten, kdo dosáhne úspěchu, kdo se směje jako poslední.

6. Setkávejte se s lidmi a komunikujte s nimi

Neizolujte se. Když se snažíte změnit svůj život, musíte se obklopit lidmi, kteří mají podobné sny nebo kteří dosáhli toho, čeho chcete dosáhnout vy. Naučte se myslet jako úspěšný člověk a chovejte se tak.

Když se při plnění svých snů izolujete, můžete přijít o lepší příležitosti, které čekají hned za rohem.

Setkávejte se s lidmi a sdílejte své nápady, pomoc vám může přijít sama. Někdy může navázání nových známostí vést i k vzájemnému poškrábání zad.

7. Buďte odhodlaní

Vždy si udržujte motivaci, a to buď nalepením lístečku na zrcadlo, nebo neustálým přemýšlením o svém cíli. Odhodlání je hnacím motorem, který vás může provést i těmi nejtemnějšími hodinami vašeho života.

8. Buďte připraveni udělat krok zpět

Někteří z nás mají to štěstí, že se úspěchu dočkají hned na první pokus. U všech ostatních se na cestě určitě objeví neúspěchy. Opravdu, neúspěch je v pořádku.

Neúspěchy vám poskytnou cenné lekce, pokud jste ochotni se z nich poučit a vyvarovat se opakování stejných chyb. Koneckonců, někdy musíte udělat jeden krok zpět, abyste mohli skočit čtyři kroky dopředu!

9. Dívejte se na překážky krok za krokem

Když něco moc chcete, ať už je to nová příležitost, jak vydělat peníze, nebo způsob, jak zapůsobit na někoho, kdo se vám líbí, je přirozené, že se vám v hlavě honí nápady a překážky. I když je dobré vidět obě strany, nenechte se zahltit příliš mnoha myšlenkami.

To by vás jen stres ovalo. A nakonec byste nebyli schopni ničeho dosáhnout. Místo toho si udělejte seznam věcí, které je třeba udělat, a soustřeďte se vždy jen na jednu myšlenku.

Pomůže vám to lépe se soustředit a dosáhnout lepších výsledků.

10. Nezatěžujte se příliš velkým množstvím práce

Ano, možná jste armáda jednoho muže nebo jedné ženy. Možná také máte schopnosti na to, abyste dělali všechno. Ale v určitém okamžiku se musíte naučit delegovat nebo stanovit priority své práce.

Pokud je něco, co děláte a co může udělat někdo jiný nebo pomocí něčeho, od této povinnosti ustupte. Vaše mysl a myšlenky mohou být mnohem cennější, když děláte něco, co nikdo jiný nedokáže udělat lépe než vy.

11. Jaké jsou vaše priority? Vyvažujte svůj život

V honbě za lepší věcí nebo lepším životem je snadné zapomenout na všechno ostatní, jen ne na svůj sen. I když se to zpočátku může zdát jako dobrá věc, po nějaké době vás to vyčerpá a zanechá unavené a bez směru.

Vždy si každý den vyhraďte několik hodin na odpočinek a čas pro sebe. Pomůže vám to zvýšit výkonnost a motivaci během pracovní doby, aniž byste přišli o svůj běžný život.

12. Vždy mějte dlouhodobý a krátkodobý plán

Pokud chcete změnit svůj život, musíte přemýšlet po malých krůčcích. Zároveň byste však nikdy neměli zapomínat na širší souvislosti. Vždy začínejte s velkým obrazem.

Ptejte se sami sebe, čeho chcete skutečně dosáhnout, a buďte k sobě krutě upřímní. A jakmile budete mít na mysli celkový obraz, sestavte si seznam věcí, které na sobě musíte změnit a které mohou vést k dosažení velkého obrazu.

A určitě se tam dostanete, a to mnohem dřív, než si myslíte.

13. Jaké jsou vaše cíle? Říkejte častěji "ano"

Zaměřte se na to, abyste častěji říkali "ano" než "ne". To neznamená, že musíte říkat "ano" na každou pozvánku nebo nápad, který vám přijde do cesty, ale snažte se cíleně více riskovat.

Navštěvujte více společenských akcí, přijímejte návrhy lidí a uvidíte, kam vás to zavede. Kdo ví, třeba potkáte novou lásku, nového přítele nebo si uprostřed toho všeho najdete novou práci!

14. Jaké jsou vaše plány? Vykopněte nezdravé návyky

Okamžitě změníte svůj život tím, že vykopnete návyky, které jsou nezdravé a škodlivé.

To znamená, že už nebudete kouřit, nadměrně pít, brát drogy, nebudete líní, nebudete mluvit o sebepoškozování a v podstatě se zaměříte na zdravé mechanismy zvládání na rozdíl od těch nezdravých. Díky tomu se budete cítit lépe!

15. Zaměřte se na zdraví a pohodu

Při vyřazování nezdravých návyků se zaměřte na své celkové zdraví a pohodu. Ujistěte se, že jíte zdravou, vyváženou stravu, pijete více vody, omezte jídla s sebou, kupte si střídmost a cvičte.

Soustřeďte se také na své duševní zdraví. Odstraňte vše, co vás trápí, a naučte se zdravě zvládat stres a tlak.

16. Trávte více času s těmi, které máte rádi

Na konci svých dnů budete nejvíce litovat toho, že jste netrávili dostatek času se svými blízkými. Je načase to změnit! Nejste příliš unavení na to, abyste si někam vyšli, prostě jděte.

Ujistěte se, že rande je věc, která se nikdy neodvolává. Bezpodmínečně se vydejte k rodičům na nedělní oběd. Promluvte si s přáteli, se kterými jste ztratili kontakt. Soustřeďte se na vztahy, ne na materiální věci.

17. Vezměte si na starost vztahy, ne materiální věci. Pracujte, abyste žili, nežijte, abyste pracovali

Je důležité najít si práci, kterou máte rádi, protože vám dává něco, do čeho můžete vložit své úsilí a kreativitu. Jde však také o rovnováhu mezi prací a životem.

Ujistěte se, že vaše práce neovládá váš život. Pracujete proto, abyste mohli žít, neměli byste žít proto, abyste mohli pracovat!

18. Jaké jsou vaše cíle? Určete si své sny a vytvořte si plán

Jaký je váš seznam snů? Pokud žádný nemáte, je načase si ho napsat! Zjistěte, jaké jsou vaše sny, a splňte si je. S nulovými zkušenostmi vás NASA neobjeví!

Zjistěte, jaké máte sny, a pracujte na sestavení plánu, jak je uskutečnit. Může to trvat dlouho, může to trvat i hodně času, ale i malé krůčky se počítají jako pokrok.

19. Každý den udělejte něco nového

Nemusí to být nic velkého. Může to být něco tak jednoduchého, jako je vyzkoušení nového účesu nebo uvaření nového jídla k večeři. Prostě se ujistěte, že každý den vyzkoušíte něco nového.

Tímto způsobem pravděpodobně najdete nové koníčky, kterým se budete věnovat i nadále, a ani netušíte, kam vás mohou dovést!

20. Přijměte sami sebe a svou minulost

Většina z nás má nějaké zavazadlo, na kterém lpí. Neuvědomujeme si, že nám časem zatrpkne a brzdí nás.

Odprostěte se od své minulosti tím, že ji přijmete a půjdete dál. Zároveň se přijměte takoví, jací jste, jste báječní takoví, jací jste!

Tímto postupem si umožníte létat v mnoha směrech, aniž byste se drželi zpátky negativními zkušenostmi z minulosti a falešnými očekáváními.

21. Zkuste si uvědomit, že se vám to podařilo. Odvažte se randit mimo svůj "typ"

Pokud jste vinni tím, že se při randění držíte stejného "typu", přicházíte o lidi, které filtrujete!

Pamatujte, že protiklady se přitahují, takže se odvažte chodit s někým, o kom byste normálně neuvažovali, a uvidíte, kam to povede. Možná právě najdete partnera svých snů!

22. Jaké jsou vaše představy? Zbavte se zášti

Přijetí minulosti zahrnuje také zbavení se zášti. Na chování zášti není nic pozitivního. Jediné, co dělá, je, že plodí negativitu a pohrdání. Nechte to být, přijměte to, odpusťte a jděte dál. Budete se cítit mnohem lehčeji.

23. Opravdu pochopte, na čem v životě záleží

Pokládáme tak velký důraz na materiální věci a snahu zalíbit se druhým lidem, že si nedokážeme uvědomit, o čem život je.

Nejdůležitější jsou rodina, přátelé, vztahy, zdraví, zážitky a štěstí.

To nemá nic společného s nejnovějším iPhonem nebo notebookem a vše souvisí se štěstím a sociálními vazbami. Když budete vědět, co je skutečně důležité, můžete svou energii nasměrovat správným směrem.

13 zlozvyků, kterých se musíte vzdát, pokud chcete vědět, jak změnit svůj život

Být zdravý není jen o tom, co jíte a kolik máte pohybu. Je to o způsobu, jakým přemýšlíte, o věcech, které děláte, a o celkové úrovni vašeho štěstí.

Jestliže se cítíte skvěle uvnitř, budete vypadat fantasticky i navenek. Je to opravdu tak jednoduché. Pokud chcete být klidným, vyrovnaným a soustředěným jedincem, je nezbytné vyhnout se návykům, které změní váš život k horšímu.

Jogínská řeč skončila. Pojďme se podívat na 13 návyků, které určitě změní váš život k horšímu. Dobrá zpráva? Všem se dá úplně vyhnout!

1. Jaké jsou vaše návyky? Přílišné přemýšlení

Jakmile začnete příliš přemýšlet, je velmi těžké s tím přestat. Vaše mysl se stává jako křeččí kolo, které se neustále pohybuje, neustále se posouvá a nikdy vám nedovolí v klidu odpočívat! Je to rychlá cesta k neštěstí, protože ztrácíte nadhled nad vším.

Většinu času se budete trápit něčím, co se nikdy nestane, a proč ztrácet čas nad tím, co by kdyby, když byste mohli žít skutečný život?

Vyvarovat se přemýšlení se omezuje na to, abyste s ním vůbec nezačínali, ale myšlení nad věcí vám může pomoci, pokud je již součástí vašeho života. Praktikujte mindfulness, protože to vám pomůže žít tady a teď, a ne v minulosti nebo budoucnosti.

2. Trávíte příliš mnoho času na sociálních sítích

Jestliže jste již na sociálních sítích závislí, je čas na detox. Trávit příliš mnoho času zíráním na obrazovku aplikace nebo počítače znamená, že nejste ve spojení s lidmi kolem sebe. Může se stát, že tím utrpí vaše stávající vztahy a přátelství.

Nepotřebujete lajkovat fotky koťat, potřebujete se bavit se svým přítelem! Nepotřebujete hledat inspirativní citáty, které vystihují váš život, potřebujete svůj život skutečně žít!

3. Srovnávání se s ostatními

Dívat se na někoho jiného a vytahovat na sebe všechno, co se neshoduje, je rychlá cesta k naprostému neštěstí. Vaše sebeúcta bude sklouzávat do minusu, a proč?

Protože vám vlasy nepadají stejně? Protože jste ještě nebyli v Thajsku a oni ano? Protože oni jsou ženatí a vy ne? No a co?"

Je načase si uvědomit, že každý se v životě pohybujeme svým vlastním tempem a každý individuálně svým způsobem. Proč byste měli chtít být kopií někoho jiného?

4. Hodiny sledování televize

Pokud trávíte více času u televize než venku s přáteli, rychle situaci napravte.

Prostě nežijete! Místo toho žijete život prostřednictvím druhých a neprožíváte život a jeho mnohé vzestupy a pády.

Pokud se neustále díváte na televizi, nenajdete příležitosti, které by se vám naskytly, a přicházíte o možnost navázat trvalé vztahy s jinými lidmi, se skutečnými lidmi.

5. Nedostatečný spánek

Velká chyba. Nedostatek spánku neznamená jen to, že jste po ránu nevrlí, ale i to, že ohrožujete své zdraví. Spánková deprivace je skutečná věc a kofein ji nespraví.

Snažte se spát alespoň osm hodin denně a zkuste si vytvořit režim, který vám umožní relaxovat a uklidnit se zhruba hodinu před spaním. Vyhněte se dlouhému polehávání a pokud můžete, snažte se chodit spát každý večer ve stejnou dobu.

Uvidíte, že jste soustředěnější, máte více energie a v důsledku toho se vám upraví chuť k jídlu. A také budete méně popudliví vůči svému okolí!

6. Prokrastinace

Proč dnes odkládat to, co můžete udělat zítra? Ehm, protože zítra byste mohli být zaneprázdněni něčím jiným! Prokrastinace je v podstatě odkládání věcí, protože se nemůžete obtěžovat je řešit nebo prostě nevíte, jak na to.

Jistě si už uvědomujete, že je to jeden z těch návyků, které změní váš život k horšímu. Postavte se tedy svému seznamu úkolů čelem, zkraťte ho a udělejte to!

7. Perfekcionismus

Nikdo není dokonalý, tak proč byste se měli snažit být? Usilovat o ideál dokonalosti znamená připravit se na zklamání. Proč se nespokojit s tím, že jste spokojeni s tím, kým jste a co děláte?

Všichni děláme chyby, všichni máme nedokonalosti a všichni jsme osobnosti díky svým chybám. Nejlepším postupem je mít se rád právě kvůli těmto chybám a nesnažit se je vyžehlit, abyste se stal tím, co vnímáte jako dokonalé.

Proč? Protože vaše představa o dokonalosti se může změnit a vy pak budete muset později provést další změnu!

8. Snižování sebe sama

Negativity je na světě dost, tak proč byste chtěli být sami sobě největším nepřítelem? Buďte k sobě laskaví, zasloužíte si to!

Sebemrskačské řeči nejsou zdravé a mohou vážně poškodit vaše duševní zdraví. Váš pohled na sebe sama je tím, co zakládá vaši výzbroj proti stavům, jako je úzkost, deprese a stres .

Bez něj se vystavujete nebezpečí všech výše uvedených příznaků, a to není cesta, kterou byste se chtěli dobrovolně vydat.

9. Trávíte příliš mnoho času o samotě

Trávení trochy času o samotě má i své dobré stránky, protože vám umožní spojit se sami se sebou a poznat, co skutečně chcete, ale trávit příliš mnoho času o samotě není vůbec dobré.

Odpojení od přátel a rodiny vás zanechává osamocené, protože oni prožívají život a vy sedíte a nemáte si s kým a čím popovídat.

Znovu připomínám, že sociální stránka života nám pomáhá v boji s psychickými problémy a naše vztahy jsou naším zachráncem v těžkých chvílích. Neodstřihávejte se od světa, vyjděte ven a zažijte ho!

10. Pomlouvání

Věříte na karmu? Pokud ano, musíte se vykašlat na pomluvy. To, co děláte, se vám vrací. A pokud někoho pomlouváte za jeho zády, než se nadějete, budete to vy, koho pomlouvají!

Proč se místo toho nerozhodnete být k druhým laskaví a neuvidíte, jak skvěle se budete cítit? Konání dobrých skutků nám zvyšuje sebevědomí a to je klíčem ke skutečnému štěstí.

Pomlouvání je snadno jedním ze zlozvyků, které změní váš život k horšímu, protože z libování si ve špatnostech nebo pádech druhých nemůže vzejít nic dobrého.

11. Nemluvit o tom, jak se cítíte

Zakrývat své emoce je opravdu velmi špatná věc. Proč? Protože hnisají a mění se v závažné problémy, *když jimi ve skutečnosti nejsou*, a vy začnete příliš přemýšlet. Podívejte se na bod jedna našeho seznamu a zjistěte, proč se touto cestou nemusíte vydávat!

Nejste slabí, když někomu vysvětlujete své pocity, je to vlastně vaše síla. Nemluvit a držet všechno v sobě vás může vystavit špatné náladě a opět, opravdu chcete dobrovolně pozvat do svého života tu vířící masu temnoty?

Jistěže ne. Pokud se tedy cítíte špatně, mluvte o tom.

12. Přílišné pití nebo kouření

Není to velké a není to chytré! Začít kouřit není skvělá volba, je to extrémně škodlivé pro vaše tělo a stojí to nemalé jmění. Přílišné pití vám nepřidá na vzrušivosti ani na modernosti, budete vypadat jako opilí, a opilost není dobrý vzhled.

Pokud se pitím nebo kouřením snažíte vypořádat s nějakým problémem, zaměřte se raději na jeho zdravé a produktivní řešení.

13. Přejídání se kvůli stres u nebo jiným problémům

Stejně jako v našem bodě výše, pokud jste ve stres u nebo máte problémy, je vždy lepší si o nich promluvit a najít řešení, než se utápět v nezdravém jídle.

Přejídání povede k přibývání na váze, přibývání na váze může vést k obezitě a obezita může vést ke špatnému zdraví a velmi špatné náladě.

Prozíravé životní lekce, které vás mohou naučit, jak změnit svůj život

Je mnoho věcí, které se lidé musí naučit o životě přijmout, aby byli skutečně šťastní a vedli lepší život.

Ačkoli je pro většinu z nás těžké připustit si mnoho nepříjemných pravd, jakmile to uděláme, jsme schopni vést mnohem spokojenější život.

Přijetí mnoha z těchto věcí vyžaduje čas a často k němu dojde až ve chvíli, kdy se cítíme nespokojeni ve své současné situaci.

Předkládáme vám několik pronikavých životních lekcí, které vám pomohou naučit se, jak změnit svůj život.

1. Nikdy nebudete schopni vyhovět všem

Je naprosto nemožné uspokojit očekávání a požadavky všech ostatních. Pokud se nesmíříte s tím, že nemůžete žít svůj život tak, abyste každý svůj krok přizpůsobili tomu, abyste se zavděčili ostatním lidem, přivedete se k šílenství.

To platí pro rodinu, přátele, a dokonce i pro šéfy. Samozřejmě, že musíte plnit určité úkoly a naplňovat očekávání vyplývající z vaší role v organizaci, nebo dokonce ze vztahu.

Ale to například neznamená, že musíte vyhovět přesvědčení svého nadřízeného, že byste měli být sedm dní v týdnu k dispozici a odpovídat na různé e-maily. Nebo pohled vaší matky, že budete šťastní, až budete vlastnit bílý plot na udržovaném trávníku.

Musíte se vzdát představy, že se můžete zavděčit všem kolem sebe. Nakonec totiž obětujete něco, co je pro vaše vlastní štěstí zásadní.

2. Existuje mnoho definic úspěchu, najděte si tu svou

Každý z nás je zodpovědný za to, že si sám definuje, co pro něj představuje úspěch.

Pro některé lidi je úspěchem šestimístná výplata, hypotéka na dvoupatrový dům a nové auto, zatímco pro jiné to může být něco úplně jiného.

Musíte si zmapovat a pochopit, čeho vy osobně musíte ve svém životě dosáhnout, abyste byli podle svých měřítek považováni za úspěšné.

Jestliže je to práce v neziskové organizaci, která sice nepřináší velké peníze, ale umožňuje vám následovat svou vášeň a cíl, budiž.

3. Vaši přátelé se časem zcela jistě změní

Málokterý z nás si do dospělosti udrží úplně stejné přátele. Samozřejmě se může stát, že v jednom nebo dvou kamarádech najdete spřízněnou duši. Ale určitě také ztratíte přátele a získáte nové.

Přátelství v průběhu času měníme, protože se neustále měníme a rosteme. Zájmy se vyvíjejí a lidé se proměňují ve zcela odlišné jedince. Změna přátel obvykle není nic negativního, naopak je to odrazem vašeho osobního růstu.

4. Navzdory tomu, co vám vždycky říkali, si svou rodinu můžete vybrat

Svoji rodinu nemůžete změnit, takže byste měli přijít na to, jak se s ní vypořádat teď, jinak přijdete o rozum, když se o to budete později v životě snažit.

Někteří lidé, s nimiž jste pokrevně spřízněni, jsou pro vás naprosto závazní. To však neznamená, že je musíte považovat za důležité osoby ve svém životě.

Existují rodinní příslušníci, které si můžeme absolutně vybrat. A co naši životní partneři? Máme plnou možnost vybrat si osobu, se kterou chceme strávit zbytek života.

Můžeme si tuto osobu ručně vybrat a ujistit se, že má většinu vlastností, po kterých toužíme, a splňuje naše základní potřeby a přání.

Takže si vlastně můžeme vybrat i svou rodinu. Zatímco některé vztahy mohou být dány krví, u jiných záleží jen na nás.

5. Jaké jsou naše možnosti? Vztahy vyžadují spoustu tvrdé práce

V návaznosti na bod č. 4 je třeba říci, že vztahy vyžadují spoustu práce, aby byly šťastné a zdravé. Ať už se jedná o vztah s přítelem, rodinným příslušníkem, profesionálem nebo životním partnerem, budete na něm muset pracovat.

Pracovat na vztahu znamená věnovat čas pochopení druhého člověka a jeho cílů, zjistit, jak být pozitivně přítomen v jeho životě a naopak a jak dělat kompromisy.

Lidské vztahy jsou naprosto nezbytné k tomu, abyste se cítili propojeni se svým světem a cítili se šťastní. Abyste však z těchto vztahů mohli těžit, musíte se o ně snažit.

6. Pokud chcete vidět změnu, musíte ji uskutečnit

Neseďte a nečekejte, až se ve vašem životě stanou velké věci. Pokud chcete a potřebujete, aby se něco změnilo, musíte se aktivně zapojit do usilování o výsledky.

To se může týkat vztahů, zaměstnání, osobní pohody a mnoha dalších věcí. Musíte se aktivně zapojit do činnosti.

Pouhé přemýšlení o změně nestačí. Musíte podniknout kroky spojené se změnou své současné situace.

7. Musíte být zdraví

Vaše tělo je vaším osobním útočištěm. Pokud se k němu budete chovat, jako by nebylo důležité, a budete ho plnit toxiny a chemikáliemi, začne vám klást odpor.

Musíte najít rovnováhu, která bude vyhovovat vám a vašemu životnímu stylu. Ne každý z nás chce být pět dní v týdnu v posilovně, ale to neznamená, že by neměl nikdy hnout prstem.

Ať už je to procházka po ulici, nebo plnohodnotný crossfitový trénink. Musíte se hýbat a po pohybu se musíte zasytit čerstvou stravou určenou k lidské konzumaci.

Ne krabičkami s lidmi manipulovanými přísadami. Mějte ze svého těla dobrý pocit. Časem se bude měnit, ale je to to, co máte.

8. Mělo by vám záležet na věcech, které se kolem vás dějí

Naší generaci a mnoha budoucím generacím hrozí kýble sociálních, politických, ekonomických a ekologických problémů. Měli byste přestat žít ve své pohodlné bublině a začít se vzdělávat o důležitých věcech kolem sebe.

Války a konflikty nadále sužují země po celém světě, využívání zdrojů je skutečným problémem, který se odehrává v současnosti. [Přiznání: Zachránit svět je trapné!]

Těmto věcem se už nemůžete vyhýbat a musíte převzít nějakou formu odpovědnosti za to, aby se náš svět stal lepším místem. To neznamená založit charitativní organizaci s mnohamilionovým rozpočtem nebo věnovat 40 hodin svého času týdně.

Ale znamená to, že musíte podniknout malé kroky k tomu, abyste se stali znalejšími a udržitelnějšími lidmi.

9. Pokud něco chcete, vezměte si to

Jestliže existuje něco, co chcete, víte, že si to zasloužíte, a převezmete za to plnou odpovědnost, pak si to musíte vzít. Přestaňte si dělat starosti, jestli někoho neurazíte, a jděte si za tím.

Jestliže se jedná o povýšení, o kterém víte, že si ho zasloužíte, nebo o vztah, o kterém víte, že je předurčen k velkým úspěchům, riskujte a uskutečněte ho.

10. Musíte najít cíl

Mít vášeň je polovina úspěchu, ale to, co umožní, aby se vaše vášeň promítla do efektivní činnosti, je cíl. Abyste mohli usilovat o smysluplné životní cíle, musíte si definovat svůj účel.

Ten může souviset s kariérou nebo jen obecně s tím, čeho se snažíte v životě dosáhnout.

11. Své štěstí si určujete sami

Kanye West má správný názor: "Odmítám přijímat představy jiných lidí o svém štěstí. Jako kdyby existoval nějaký 'univerzální' standard pro štěstí."

Pokud dokážete jasně nastínit, co vám umožňuje být šťastný, pak jste dosáhli toho, o co někteří lidé usilují celý život.

Zjistěte, co vás činí šťastnými, protože pokud se budete snažit žít život někoho jiného, budete určitě nespokojení.

12. Vydejte se obtížnější cestou a buďte sami sebou

Definovat cíl, najít vášeň, vědět, co vás činí šťastnými, a definovat svou osobní vizi úspěchu je nesmírně obtížné pochopit a dosáhnout.

Jestliže si však dokážete přesně zorganizovat, jak chcete žít svůj vlastní život, a skutečně být sami sebou bez ohledu na očekávání a soudy ostatních, najdete naplnění a štěstí. Je to váš život a šanci máme opravdu jen jednu, takže je lepší být sám sebou.

Pokud jste přemýšleli, jak změnit svůj život, a netušíte, kde začít, tyto tipy by vám měly dát podnět k zamyšlení. Nezapomeňte, že je to váš román, tak se ujistěte, že ho napíšete dobře!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články