Jak napravit rozpadající se vztah a znovu ho vybudovat?

Foto: Unsplash

Jak napravit rozpadající se vztah a znovu ho vybudovat?

Naučení, jak napravit vztah, spočívá v malých změnách a opravách, které vás dva mohou sblížit. Chcete se cítit blíž během okamžiku? Stačí vyzkoušet toto!

Vztah, stejně jako všechno ostatní v životě, potřebuje péči a pozornost. Mnoho párů tento detail přehlíží a nakonec jsou v dokonalém vztahu nešťastné. Zjistěte, jak napravit vztah, ve kterém se oba od sebe vzdalujete, a změňte situaci.

Zjistit, jak napravit vztah, je podobné jako skládání balíčku karet. Je v něm tolik různých karet a je opravdu těžké zjistit, kde přesně se rovnováha zvrtla.

Stejně jako u hromádky karet téměř ve všech případech platí, že k neúspěchu v lásce nikdy nevede jediný důvod. Je to řada zklamání a zášti, které vedou k nešťastnému vztahu. Nešťastné vztahy nezačínají, z ničeho nic, jednoho pochmurného rána. Vede k němu spousta a spousta maličkostí, nedorozumění a hromadění zášti.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Jste naštvaní kvůli něčemu, o čem jste s partnerem už mluvili, a myslíte si, že je zbytečné to znovu vytahovat. Takže to vzdáte a místo toho mezi vás dva položíte cihlu nelibosti. A v průběhu měsíců a let se tyto cihly nelibosti nahromadí do zdi mezi vámi dvěma, kterou je téměř nemožné rozbít.

Nemusíte se kvůli tomu cítit bezmocně, ztraceně nebo trapně. Stává se to každému z nás. Rozdíl mezi šťastným vztahem a vztahem, který se rozpadá, však spočívá v ochotě každou z těchto cihel odbourat. A vzájemné odhodlání zeď po jedné cihle zbourat, aby láska mohla volně proudit.

Mějte na paměti toto: Rozpadající se vztah opravdu nemusí znamenat jeho konec. I ten nejnešťastnější vztah se dá napravit díky porozumění a lásce, a to ze strany obou partnerů.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Jak napravit vztah, který se zdá být neopravitelný

Pokud svého partnera stále milujete a jste ochotni na svém vztahu pracovat, postupujte podle těchto jednoduchých kroků, jak vztah napravit. Jsou tak snadné, že se zdá téměř hloupé se o ně pokoušet. Ale opravdu, co můžete ztratit?

Je to snadné a může to vrátit štěstí, které se ztratilo ve všech těch zmatcích a bolestech.

#1 Začněte znovu komunikovat.

Jak jste řešili situaci, když jste se naposledy s partnerem nepohodli nebo se trochu pohádali? Většina párů raději ukončí hádku jen prásknutím dveřmi a trucujícími večery, než aby se situaci postavila čelem, vyřešila ji a vyčistila vzduch. Svádějte to na ego!"

Mohli byste si dát na pár dní prostor a počkat, až se problém vyřeší sám. Ale tím, že se vyhnete konfrontaci, byste sice ukončili hádku, ale ve skutečnosti si nemůžete porozumět ani si pomoci. Problémy, které se zametají pod koberec, mají tendenci čas od času vyvolat smrad.

Příště, až se budete cítit frustrovaní a osamělí, promluvte si o tom s partnerem a pokuste se problém překonat. A nezapomeňte, že když s partnerem mluvíte, nezapojujte se do rozhovoru proto, aby slyšel o VAŠICH problémech a VAŠICH stížnostech. POSLOUCHEJTE, abyste ho vyslechli, a snažte se ROZUMĚT tomu, co prožívá, i když vám to nedává smysl.

#2 Odpouštějte si navzájem.

Všichni jsme lidé a všichni děláme chyby, dokonce i ti nejdokonalejší z nás. Pokud chcete vědět, jak vztah napravit a mít úspěšný, musíte se oba naučit odpouštět jeden druhému. A hlavně nesmíte zapomínat na to, že svého partnera nikdy nesmíte odsuzovat za jeho minulé chyby.

Chce to hodně odvahy a síly, aby se váš milovaný člověk přiznal k něčemu, o čem si myslí, že může být špatné nebo zraňující. Být zranitelný je těžké, i když někoho hluboce milujete a je vám příjemné s ním mluvit. Dokážete si představit, jak těžké musí být pro vašeho partnera být s vámi zranitelný, když se zároveň cítí být odsuzován?

Když svého partnera odsuzujete, cítí se kvůli vám hůř a také ho psychicky ovlivňujete a nutíte ho uzavírat se do sebe. A jakmile se váš partner cítí nepříjemně, když se s vámi dělí o svá temná tajemství, raději je skryje nebo si promluví s jiným přítelem, než aby vám řekl, co skutečně cítí. A to vašemu vztahu nikdy nepomůže. Ve skutečnosti to může být jedna z nejhorších věcí, které se vašemu vztahu mohou stát.

Den, kdy se jeden z vás přestane dělit o své pocity a myšlenky s druhým, je dnem, kdy se váš vztah začne vzdalovat, i kdyby jen o malý kousek každý den.

Pokud se domníváte, že je ve vztahu něco špatně, nebo pokud váš partner udělal něco nepříjemného, promluvte si s ním, aniž byste ho obviňovali nebo na něj křičeli. Pomozte partnerovi pochopit, co si o tom myslíte, místo abyste na svého milence křičeli nebo mu nadávali. A pokud se neodpustitelná chyba neopakuje, naučte se odpouštět a pochopit jeho pohled na věc. Někdy i ti nejlepší z nás mohou udělat chybu, aniž by to opravdu chtěli.

#3 Kompatibilita tam, kde na ní záleží.

Kompatibilita je klíčová, pokud chcete vědět, jak vztah napravit. V několika případech se protiklady přitahují a může se stát, že budete chodit nebo se vezmete s někým, kdo s vámi nemá nic společného.

Ale když se nad tím zamyslíte, možná právě ty rozdíly vás oba sblížily. Někdy kompatibilita nespočívá ve sdílení podobných zálib a nelibostí, ale v tom, že chcete pochopit a zažít způsoby svého partnera. Pokud máte problémy se slučitelností a chcete svůj vztah napravit, věděli byste, co to znamená.

Jestliže je váš partner příliš bezstarostný nebo lehkovážný, možná jste do něj zamilovaní, protože tuto jeho vlastnost obdivujete, jakkoli vás někdy rozčiluje. Kompatibilita není o tom, jak moc jste si oba podobní, ale o tom, jak dobře se k sobě hodíte jako pár.

Nedívejte se na své rozdíly jako na zátěž, ale berte je jako něco, co se jeden od druhého může naučit. Vynaložte vědomé úsilí, abyste svého partnera pochopili a porozuměli jeho chování. Tím, že pochopíte myšlení toho druhého, se oba můžete změnit a stát se lepšími jednotlivci i lepším párem.

#4 Dělejte kompromisy, když vás to nebolí.

Naučte se ustupovat. Je to tak jednoduché. Je překvapivé, že tolik jedinců selhává v páru jen kvůli tomuto jedinému problému. Vážně, jak těžké je pro páry naučit se jednou za čas nesobecky ustoupit? V posledních letech se muži a ženy stali příliš tvrdohlavými a neústupnými.

Páry nerady ustupují a vždycky je buď po mém, nebo po silnici. Ale zamyslete se nad tím, pokud svého partnera opravdu milujete, vidět ho, jak se usmívá nebo jak se dobře baví, by vás přece také potěšilo, nebo ne?

Pokud vám na partnerově štěstí tolik záleží, proč se nevydat cestou kompromisu v něčem, co má rád, jen abyste viděli svého partnera šťastného? Pokud nedokážete občas ustoupit, žijete s partnerem ve společné domácnosti a nejste do něj doopravdy zamilovaní.

Jistě, nikdy není dobré, když jeden člověk vždycky dává a druhý jen bere. Musí to být vzájemné. Pro začátek byste si mohli nechat i počítat, pokud nic nepomůže. Pokaždé, když váš partner dělá kompromisy kvůli vám, musíte i vy dělat kompromisy kvůli partnerovi. Postupem času začnou být tyto věci přirozené.

#5 Společný růst životem.

Vztahy musí neustále růst, stejně jako musí růst jednotlivci. Když vztah stagnuje, začnete o něj ztrácet zájem a brzy se o něj přestanete zajímat. A jednoho krásného dne se vám možná ani nebude chtít dělat nic pro svého partnera nebo s ním.

Oba začnete brát jeden druhého jako samozřejmost a než se nadějete, vztah se zastaví. Pokud chcete vědět, jak vztah napravit, musíte ho uzdravit zevnitř. Ptákovi můžete opravit křídlo, ale doopravdy ho nevyléčíte, dokud mu nepomůžete se hýbat a létat.

Chcete-li vztah zlepšit a zkvalitnit, učte se jeden od druhého a dejte si navzájem dostatek prostoru, abyste mohli růst jako osobnosti. Jen když se stanete lepšími jednotlivci, můžete se oba stát lepšími milenci.

Těchto pět oprav, jak napravit vztah, se může zdát triviálních a snadných. A o to právě jde. Někdy i ty nejsložitější uzly potřebují malé škubnutí tam, kde na tom záleží. A stejně tak i v lásce všichni potřebujeme malý krok vpřed, abychom začali vytvářet šťastný vztah.

Několik dalších věcí, které vám mohou pomoci

Pokud chcete ještě rychlejší řešení, které vám pomůže rychleji napravit váš vztah, zde je několik dalších věcí, které vás a vašeho partnera mohou nasměrovat ke zdravějšímu a šťastnějšímu vztahu.

#1 Empatie. Naučte se ujít kilometr v botách svého partnera, než ho začnete soudit. Přemýšlejte z perspektivy svého partnera. Je závislý na videohrách nebo nakupování? Proč? Je to jejich způsob, jak najít uvolnění od životního stresu? Místo toho, abyste se rozčilovali, pochopte, proč se chovají tak, jak se chovají.

#2 Buďte dárcem. Ale pozor na příjemce. Dávání přináší více štěstí než braní. Dlouhou dobu se možná budete sami sebe ptát: "Co z tohoto vztahu získávám?". Ale nyní se sami sebe ptejte: "Co dávám svému partnerovi, aby byl ve vztahu šťastný?".

#3 Vynaložte úsilí. Vynaložte úsilí, protože chcete, ne proto, že chcete, aby partner dělal totéž pro vás.

#4 I vy máte svou roli. Neobviňujte partnera ze všeho. I když všechno JE jeho vina, musíte si uvědomit, že jste v tom hráli roli i vy. Pokaždé, když váš partner udělal něco, co se vám nelíbilo, jste to snášeli. A teď očekáváte, že váš partner kvůli vám najednou všechno změní. Je fér to po něm chtít? Pomozte mu vidět věci ze svého úhlu pohledu, ale nenáviďte ho za to, jaký je.

#5 Udělali byste pro něj totéž? Pokaždé, když svého partnera požádáte, aby kvůli vám něco změnil, zeptejte se sami sebe, zda byste totéž udělali pro něj.

#6 Zaměřte se na společné změny. Pomozte partnerovi pochopit, jak by vám oběma mohly případné změny pomoci. Diskutujte o tom, jak můžete OBOJÍ něco změnit, ne o tom, jak může něco změnit on, aby vám usnadnil život.

#7 Vzájemně se podporujte. Buďte tu jeden pro druhého a vzájemně se podporujte ve svých cílech a touhách. Nic nesblíží dva lidi více než přesvědčení, že se mohou spolehnout na pomoc toho druhého.

#8 Spojte se citově. Diskutujte o maličkostech. Postupem času jste spolu oba možná přestali komunikovat. Obnovte ji. Zeptejte se partnera, jaký měl den, a skutečně ho vyslechněte, aniž byste zírali do telefonu. Začněte v malém. A za týden uvidíte rozdíl.

#9 Mluvte, ale nepodléhejte emocím. Překypujete nenávistí a kypíte hněvem, když chcete něco říct. Ale opravdu očekáváte, že vás partner pochopí a bude komunikovat, aniž by viděl rudě, když na něj křičíte? Vyjádřete se, ale neubližujte partnerovi, abyste si dopřáli to uspokojení z vítězství v hádce.

#10 Nesoustřeďte se na problém. Zaměřte se na řešení. Podívejte, všichni si myslíme, že známe odpovědi na problémy všech ostatních, jen ne na ty naše. Neukazujte na partnera prstem a neříkejte mu, jak má svůj problém vyřešit. Místo toho si sedněte a o problému si promluvte a společně si promluvte o řešeních.

#11 Milujte se. No, to přece dává smysl, ne? Můžete opravdu říct, že jste zamilovaní, když se s nimi nemilujete? Vy dva nejste jen nejlepší přátelé, jste milenci. Tak se do toho pusťte a znovu skočte do postele, vy skotačiví zajíčci!

#12 Vzpomínejte na dobré časy. Zavzpomínejte, popovídejte si o starých dobrých časech, kdy láska ve vztahu přetékala. Ale nesrovnávejte to se současností.

#12 Vytvořte si společně nové vzpomínky. Ano, je nepříjemné obnovovat vztah, když se dosud tolik věcí nepovedlo. Ale co můžete ztratit? A vidíte, jak moc můžete získat?

#12 Veďte se v čele. Nečekejte, až se váš partner změní. Vy buďte tou změnou, kterou chcete ve svém vztahu vidět.

Všechny tyto kroky se mohou zdát ze začátku trapné a opravdu nepříjemné. Je to jako dívat se partnerovi při sexu hluboce a láskyplně do očí. V líbánkové fázi lásky to byla zábava a teď je to bolestně trapné. Když to však vyzkoušíte a překonáte podivnost toho všeho, uvidíte, jak příjemné a příjemné to může být.

Udělejte malý krůček k tomu, abyste se naučili, jak napravit vztah, ještě dnes, a uvidíte, o kolik se váš vztah může zlepšit během necelého týdne, stačí, když se budete řídit těmito kroky.

.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: