Jak budovat důvěru ve vztahu a naučit se být loajální a milující

Foto: Unsplash

Jak budovat důvěru ve vztahu a naučit se být loajální a milující

Chcete-li, aby váš svazek byl šťastný a zdravý, musíte se zaměřit na to, jak ve vztahu budovat důvěru. Bez důvěry nemáte nic.

Důvěra je ve vztazích tak choulostivé a zároveň magické slovo. Pokud se naučíte svému partnerovi důvěřovat, získáte milence, nejlepšího přítele a důvěrníka v jedné osobě. Nejprve však musíte vědět, jak důvěru ve vztahu budovat.

Důvěra dokáže ve vztahu udělat tolik šťastných věcí. To nejlepší, co může udělat, je sblížit vás oba, vyhnout se bolesti a zranění. Může způsobit, že se do sebe budete každým dnem více zamilovávat.

Problém je v tom, že pokud jste byli v minulosti zraněni jen jednou, snadno se u vás mohou začít objevovat problémy s důvěrou, které mohou od té chvíle sužovat vaše vztahy. Když se naučíte budovat důvěru a zaměříte se na zdravé vztahy, váš vztah má mnohem větší šanci, že vydrží.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Proč je učení se, jak budovat důvěru ve vztahu, tak důležité?"

Přemýšlíte-li o tom, proč se bojíte sdílet s partnerem všechny své myšlenky? Pravděpodobně proto, že se bojíte, že vás partner negativně odsoudí nebo dokonce citově zraní.

Prostě řečeno, nedůvěřujete svému partnerovi a vašemu vztahu natolik, abyste se podělili o svá nejhlubší a nejtemnější tajemství. Proč? Protože svému milenci nedůvěřujete natolik, abyste na jeho rameno vyložili své myšlenky nebo činy.

Důvěra je životně důležitá.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Bez důvěry je celý vztah odsouzen k nezdaru. Budete se partnera neustále vyptávat, kde byl nebo s kým si píše. Jakmile to uděláte, začnete pochybovat i o jeho odpovědích. Je to šikmá plocha, která časem vede k trápení a celkovému rozpadu vašeho vztahu.

Když se naučíte, jak ve vztahu budovat důvěru, budete se cítit uvolněněji. Cítíte se také výjimeční. Víte, že si vás tato konkrétní osoba vybrala a je vám oddaná. Není to skvělý pocit?"

Nedostatek důvěry je jedním z hlavních důvodů, proč vztahy selhávají. Pokud tedy chcete vědět, proč je důvěra důležitá, jistě by vám to mělo hned napovědět.

Důvěra a porozumění jeden druhému

Když se naučíte svému partnerovi důvěřovat, začnete mu také mnohem lépe rozumět. Totéž samozřejmě platí i pro to, co cítí on k vám. Váš vztah se stane hlubším a silnějším.

Každý z nás vidí svět úplně jinak a abychom si porozuměli, musíme spolu komunikovat a sdílet své myšlenky.

Ve vztahu se však může stát, že se bojíte říct, co si skutečně myslíte. Bojíte se, že vás někdo odsoudí. Proto mlčíte a souhlasíte s tím, co je vám navrhováno. Časem si všimnete, že začínáte být méně sami sebou. Potlačujete svůj skutečný charakter.

Kdo by to byl řekl, že to má také souvislost s důvěrou?

Důvěra v podstatě nespočívá jen v tom, že věříte svému partnerovi, že vás nepodvede nebo neudělá nějakou hloupost za vašimi zády. Je to také o tom, že mu svěřujete své myšlenky, svá tajemství a nakonec i své srdce.

Jedním z nejtěžších problémů je samozřejmě snaha důvěřovat někomu poté, co vás někdo podvedl. V takových chvílích vyžaduje znovuzískání důvěry ve vztahu spoustu času a trpělivosti.

Ale pokud spolu budete komunikovat o svých myšlenkách a naučíte se být upřímní, váš vztah se časem jen posílí a důvěra ve vztahu také.

Nejdůležitější kroky k vybudování důvěry ve vztahu

Chcete-li vědět, jak si vybudovat důvěru ve vztahu, naučte se být ke svému partnerovi upřímní. Váš partner je váš milenec, ale má být také váš nejlepší přítel, člověk, který vás zná a rozumí vám lépe než kdokoli jiný na celém světě.

Použijte tyto kroky k budování důvěry ve vztahu a na dlouhou dobu se vám podaří vytvořit šťastný svazek.

1. Jak si vybudovat důvěru ve vztahu? Mluvte o dlouhodobém vztahu

Hledáte se svým milencem vážný vztah? Pokud ano, zřejmě vás čeká dlouhodobý vztah. Tak si ho také naplánujte. Mluvte o stavbě většího domu, o domácím mazlíčkovi nebo o tom, jak by vypadal život vás obou za deset či dvacet let.

Mluvením o budoucnosti ujišťujete svého partnera, že s ním opravdu chcete být a vidět ho ve svém životě, i když roky a desetiletí ubíhají.

2. Buďte spolehliví

Být spolehlivý je jedním z největších faktorů, jak si umět vybudovat důvěru ve vztahu. Když vás partner požádá, abyste mu cestou domů něco přinesli, přinesete to, nebo na to zapomenete?

Mohou to být maličkosti nebo velké věci, ale pokud dokážete být spolehliví, je to pro šťastný vztah rozhodující.

3. Mluvte o lidech, kteří vás přitahují

Může se to zdát trapné a divné, ale je to jeden z největších faktorů budování důvěry ve vztahu. Jednou z největších nejistot ve vztahu je strach z toho, že partner zabloudí do náruče někoho jiného nebo se mu bude tajně líbit někdo jiný.

Ale tím, že si skutečně připustíte, že někdo z vás může považovat někoho jiného za atraktivního, už z toho neděláte tabu. A tím, že o tom budete mluvit pravdivě, můžete ve vztahu vybudovat důvěru a také zlepšit komunikaci.

4. Pochopte se navzájem, jak se měníte a rostete

Naše záliby a zápory se neustále mění. Promluvte si s partnerem o zájmech a snech toho druhého, o tom, co by jeden z vás chtěl dělat za pár let a kam byste oba měli jet příště na dovolenou.

Ptejte se na partnerův den v práci, zjišťujte informace o jeho přátelích a všechny další drobnosti. Když projevíte zájem o život toho druhého, lépe si porozumíte, zlepšíte komunikaci a snadno si ve vztahu vybudujete důvěru.

5. Naučte se být upřímní v lásce

Naučit se důvěřovat jeden druhému nebo dokonce komunikovat není jen o tom, že si spolu povídáte nebo se smějete. Je to také o tom, že jednou za čas vyjádříte negativní názor, i když zní tvrdě.

Zatajením své frustrace nezabráníte svému partnerovi v tom, aby udělal totéž znovu. Pokud vás něco bolí nebo brání partnerovi v dosažení něčeho lepšího, promluvte si o tom, až bude vhodná chvíle.

Jednou z největších chyb, kterých se páry dopouštějí, je očekávání, že jim partner bude číst myšlenky.

Ano, jste spolu už dlouho, ale to není důvod, abyste se stali čtenáři myšlenek. I ti nejlepší milenci mohou sem tam přehlédnout pár detailů. Pokud vás tedy něco trápí, naučte se to říct nahlas hned, jakmile vám to vadí.

6. Jděte jednou týdně na rande

Vy a váš milenec možná trávíte večery společně, ale trávíte spolu skutečně čas? Většina z nás sleduje televizi nebo surfuje po telefonu při večeři, a dokonce i při ležení v posteli. Když spolu jen trávíte čas, aniž byste spolu skutečně mluvili, chybí ve vztahu komunikace.

Chcete-li zvýšit důvěru ve vztahu, naplánujte si s partnerem, že si alespoň jeden večer v týdnu vyjdete ven. Nemusí to být vždy jen večeře, i pár hodin strávených v kavárně může přinést spoustu skvělých rozhovorů, které mohou být zábavné a oba vás sblíží.

Odložení telefonu se může zdát prvních pár minut trapné a nepříjemné, ale jak bude konverzace plynout, začne růst i důvěra a komunikace.

7. Dělejte spolu věci během víkendů

Má některý z vás rád zahradničení, sochání ve skalách nebo třeba i vaření něčeho nového? Nezáleží na tom, co máte oba rádi, pokud vás něco zajímá. Víkendová odpoledne jsou skvělým časem, kdy můžete něco společně podniknout.

Krásné víkendové odpoledne je teplé a líné a společně strávený čas v této části dne může být pro vás oba i pro vztah osvěžující.

8. Vyhýbejte se lžím a cukrovaným přiznáním

Chcete-li si ve vztahu vybudovat důvěru, musíte se naučit být pravdiví. Lhaním nebo podezíravostí vůči partnerovi komunikaci ve vztahu nepomáháte. Buďte k sobě pravdiví a nikdy nedávejte partnerovi příležitost, aby o vás pochyboval.

Myslíte si, že váš spolupracovník je to nejvíc sexy, co jste kdy viděli? Fantazíroval jsi včera večer o někom jiném? Váš partner v poslední době hodně přibral? Začíná být sex opravdu monotónní? Řekněte partnerovi pravdu, samozřejmě jemně!

Nemluvte o takových detailech na rovinu. V takových chvílích se ujistěte, že jste rozhovor nadhodili, ale neříkejte to tak přímo. Vždy se ujistěte, že říkáte svůj názor, ale je v pořádku, když svou pravdu přibarvíte a zmíníte se o ní jen tak mimochodem, aby to partnera nezranilo. Vždy ale mluvte nahlas o všem, co máte na srdci, jedině tak si ve vztahu vybudujete důvěru a zlepšíte také komunikaci.

9. Vždy se snažte o to, aby váš partner měl co nejvíce sexuálních fantazií. Mluvte o svých sexuálních fantaziích

Jedná se o jednu z největších věcí, na kterých záleží při budování důvěry ve vztahu. Mnoho partnerů by chtělo v posteli dělat tolik věcí, ale prostě nevědí, jak to říct nahlas ve strachu, že budou odsouzeni nebo pokáráni.

Někteří partneři mají rádi tantrický sex nebo mluvení o oplzlostech. Někteří chtějí v posteli hrát role. Někteří mají sexuální fetiše a jiní chtějí začít swingovat nebo se oddávat exhibicionismu a veřejnému blýskání.

Víte co, všechny tyto věci jsou naprosto přijatelné, pokud je to pro oba partnery zábava. Lidé jsou kreativní tvorové, takže pokud máte aktivní sexuální představivost, proč je to špatně?

Sexuální komunikace ve vztahu je pro úspěch každého vztahu a také pro budování důvěry zásadní. Pokud oba nejste sexuálně otevření, může to vést k nudnému sexuálnímu životu a jeden z vás se dokonce může rozhodnout pro poměr s někým jiným.

Naučte se v posteli říkat své názory, i když vám to připadá trapné. Pokud je vám nepříjemné o tom mluvit, utrouste pár náznaků a sledujte, jak váš partner zareaguje. A pokud váš partner naznačuje v posteli něco netradičního, nesmetejte to ze stolu. Zamyslete se nad tím, jestli je to to, co má váš partner rád a co chce.

10. Uznávejte myšlenky svého partnera

Naučte se porozumět svému partnerovi a občas si s ním promluvte jako s nejlepším přítelem. Pokud zjistíte, že váš partner velmi nenápadně pokukuje po dívce, která vypadá docela dobře, nezkoušejte na něj špatně pohlédnout a nedrážděte ho. Místo toho to uznejte a zasmějte se tomu. Místo toho, abyste mu řekli, aby na ni přestal zírat, řekněte mu: "Je docela hezká, že?"

Tím, že to uznáte, dáváte partnerovi najevo, že tyto letmé pohledy jsou přirozené. Váš partner se možná bude cítit trapně *to by měl!"*, ale pochopí, že mu věříte.

Taky byste zírali na hezkou dívku, kdybyste byli s kamarádem, že? Nenápadné zírání nevede k nevěře, k nevěře vede špatný vztah nebo okolnosti. Dokud vás partner neznevažuje, je v pořádku, když přiznáte nezávazné zírání a zasmějete se tomu.

A nejde jen o zírání na opačné pohlaví, naučte se číst myšlenky svého partnera i při nakupování oblečení nebo v obchodě s potravinami. Pokud váš partner zírá na drahou krabici doutníků nebo sadu make-upu, promluvte si o tom a dopřejte mu to, místo abyste ho odstrčili od této uličky.

11. Jak se chovat v novém vztahu? Neberte si do nových vztahů zavazadla z minulosti

Je velmi snadné začít všem nedůvěřovat, jakmile vám někdo ublíží. Musíte se však co nejvíce snažit, abyste si do nových vztahů nepřenášeli zavazadla z minulosti. Pokud jste byli v minulosti zraněni a podvedeni, vězte, že váš současný partner za to není zodpovědný. Není to váš bývalý partner.

Jistě byste si však měli s partnerem promluvit o tom, co se stalo, aby vás lépe pochopil.

Poté můžete společně řešit problémy s důvěrou. Váš partner bude citlivější k vašim potřebám a to vám pomůže znovu vybudovat úroveň důvěry.

Koneckonců je to něco, co můžete napravit jen vy, ale váš partner vám může pomoci začít znovu budovat sebe sama.

Soustřeďte se na důvěru a ostatní už půjde samo

Šťastní partneři dělají šťastné vztahy. A abyste měli šťastný vztah, musíte pochopit, jak důležitá je ve vztahu důvěra a efektivní komunikace.

Zamilovanost se neliší od trávení času s nejlepším přítelem, kromě té části, kdy máte sex. Vyjadřujte své názory, chápejte myšlenky toho druhého a než se nadějete, budete si navzájem doplňovat věty.

Je to radostná představa, že?

Vědět, jak budovat důvěru ve vztahu, není žádná maličkost, ale je to něco, co může učinit život vás obou šťastnějším a bez stres u.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: