20 divokých kroků k překonání zlomeného srdce a uzdravení, jako by vám to bylo jedno

Foto: Unsplash

20 divokých kroků k překonání zlomeného srdce a uzdravení, jako by vám to bylo jedno

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Chcete vědět, jak překonat zlomené srdce? Možná vám to připadá jako konec světa, ale pokud se chcete posunout dál, tady je návod, jak rozchodu nakopat zadek!

Aha, ano, chcete vědět, jak se dostat přes zlomené srdce, a to rychle! A chceš, aby tvůj ex hořel a sténal, zatímco ty budeš proplouvat od jednoho úžasného dobrodružství k druhému. No, když už fantazírujeme v pohádkách, tak proč sakra ne?

Ale upřímně, všechno se to dá zvládnout. Existují dobré způsoby, hloupé způsoby a taky hříšné způsoby, a ke všem se dostaneme!

Takže zpátky tam, kde jsme, na dně po rozchodu. Teď v určitém okamžiku vašeho života nebo poté, co vaše pravá láska vyšumí, pokud už nevyšuměla, se stane pověstný "průser". Rozejdete se. A jediné, co po tom opravdu chcete, je zkusit přijít na to, jak se dostat přes zlomené srdce. Pokud si stále lížete rány nebo pláčete nad čerstvě mrtvým vztahem, možná vám tento článek otevře oči.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Překonat zlomené srdce

Nejdříve je třeba říct, že život může být někdy pěkná mrcha a rozchody mohou být bolestivé, ale je třeba jít dál. Opravdu to v hloubi duše víte, že ano?

Váš bývalý se přes to přenesl, i když vám tvrdí, že ne. Tak co tě drží zpátky? Vím, že je to těžké a bude to chvíli trvat. Ale žádný šťastný konec se nekoná, když se snažíš hledat ten malý sluneční paprsek ze zadní části těla svého ex.

A abychom ti na této cestě sebepoznání a přijetí faktu, že v moři jsou i jiné, úžasnější ryby, pomohli, tady máš vše, co musíš po rozchodu udělat, rozepsané pro tebe krok za krokem.

Jak se přenést přes zlomené srdce

Jo, jo... všichni známe svou polovinu příběhu. Byli jste tak zamilovaní a váš bývalý byl jedinou osobou na celém světě, na které vám záleželo. A teď je vaše srdce rozpolcené a vy si myslíte, že bez své ex v náručí nevydržíte ani minutu.

Ale uvědomili jste si něco? Váš milý, milující ex se baví, baví se náramně.

Rozchod vašeho bývalého příliš netrápí a už se posunul dál. Pokud to byla opravdu vzájemná láska do posledního dechu vztahu, proč od vás váš ex vlastně odešel? Nebo proč jste to vy, kdo zřejmě trpí?"

Ok, možná byl rozchod vzájemný, ale většina vzájemných rozchodů nebolí jako zlomené kosti, protože láska stejně vyprchala. Takže pokud vás bolí srdce, pak je to pravděpodobně proto, že jste do svého bývalého stále zamilovaní. A světe div se, ta láska je jednostranná!

Smiřte se s tím a překonejte zlomené srdce

Jakkoli se to může zdát těžké a bolestivé, přesto je třeba pochopit nejdůležitější skutečnost. Bolí tě to a opravdu se potřebuješ pohnout dál. Rychle. Zde jsou všechny jednotlivé věci, které musíte po rozchodu udělat, abyste si zajistili rychlé zotavení a rychlý skok do šťastné země.

1. Jak se dostat z rozchodu? Doveďte to definitivně do konce

Nejdříve si uvědomte, že jste se rozešli. Jak?"

Váš partner vám pravděpodobně řekl něco jako "...hele, myslím, že už nemůžeme pokračovat, je to prostě těžké. Ale pořád tě mám moc rád... mumble mumble... to já, ne ty... je mi to moc líto..."

Víte co, právě kvůli takovým větám vás bolí srdce. Něžná slova ve vás vzbuzují pocit, že by pro vás oba ještě mohla existovat šance, možná i v daleké budoucnosti, a vy nakonec znovu a znovu myslíte na svou dávnou lásku.

To, co potřebujete, je jasná odpověď, že se s vámi chce rozejít, protože už má dost vašeho obličeje. Zkuste tato slova vypustit z jejich úst a budete se cítit mnohem lépe, i když to zpočátku bude bolet. Dejte jim příležitost vykřičet, že vás nenávidí a už vás nikdy v životě nechtějí vidět.

Věřte mi, že je to lepší varianta než tančit na žhavém uhlí a snažit se rozhodnout, zda vás váš bývalý partner stále miluje, nebo ne.

2. Žádné smutné, sentimentální písničky

Tohle je logická úvaha. Hudba má obrovskou moc nad lidskými emocemi a je jen málo věcí, které dokážou okamžitě změnit náladu člověka tak účinně jako hudba.

Přestaňte si na Spotify přehrávat playlisty posraných milostných písniček, které vás dehydratují a nechají vás sedět v kaluži slz. Dobře, víte co, udělejte to, pokud vám to pomůže. Poslouchejte pár dní všechny smutné písničky, které chcete, a smočte se v slzách.

Možná najdete nějaký zvláštní druh uspokojení tím, že jste smutní a ubozí, ale to je opravdu hloupé. Dospěj a nauč se ovládat své emoce, ať už se to zdá jakkoli těžké. A jakmile slzy vyschnou a ty si budeš připadat jako naprostý idiot, že jsi se rozbrečel kvůli tomu svému bývalému kreténovi, pořádně se maniakálně zasměj.

A teď se donuť poslouchat zábavnou, vzrušující hudbu místo smutné, sentimentální. Tak to je dobrý způsob, jak začít s uzdravováním.

3. Odhoďte ty drinky stranou

Vůbec žádný alkohol. Je snadné utopit smutek v opojení. Může vám to pomoci na pár hodin zapomenout na bývalého, nebo nad ním nakonec můžete plakat s lahví v ruce a hlavou v porcelánovém bohu.

Nejhorší ale přijde ráno , když vstanete s třeštící bolestí hlavy, mizerným pocitem v žaludku, depresí hodnou Instagramu a naprosto mizerným a bolestivým srdcem. Tím se budete cítit jen hůř a bezmocněji a právě teď potřebujete mít pocit, že máte svůj život zcela pod kontrolou.

4. Ztratit veškerý kontakt

Poté, co vaše opravdová nehynoucí láska předčasně skončila, musíte se svým bývalým přerušit veškerý kontakt, jinak se z toho zblázníte. Neproste ani neplačte. Nepište opilecké zprávy. Nesledujte ho na sociálních sítích. Prostě ho všude odfolkujte, odejděte do offline režimu, pokud musíte, a předstírejte, že nikdy neexistoval. Chápete to?

Váš bývalý si vás najde, pokud bude chtít. A i když se vám podaří přemluvit se, abyste se svému bývalému vrátili do náruče, je to jen dočasný odklad. Nejhorší na tom je, že váš ex už ví, že ho chcete zpátky, a je mu to jedno. Berte to jako znamení a odejděte nadobro.

5. Vyhýbejte se místům, kde se váš bývalý zdržuje

Nezablouděte na území svého bývalého. Nebyli byste tam vítáni. Nebo byste byli vítáni a využíváni. Ať tak či onak, nevypadá to dobře. A co hůř, kdybyste zjistili, že se tam váš bývalý dobře baví, cítili byste se pak jen hrozně. Najděte si nová místa, kde se budete scházet, a nové vzpomínky, které zaměstnají vaši mysl.

Pokud budete muset, najděte si pár nových přátel, cokoli, co vám zabrání myslet na bolestné vzpomínky na vašeho bývalého. Pokud někdo z vašich přátel trvá na udržování kontaktu s vaším bývalým, možná budete muset alespoň dočasně odříznout i je.

Po nějaké době, až budete mít pocit, že jste připraveni jít dál, se můžete vrátit k normálnímu životu, a to znamená vyrazit na tato místa a znovu se spojit s vašimi společnými přáteli.

6. Vezměte si na starost, co se děje s vaším bývalým. Nebuďte osamělí

Všichni potřebujeme po traumatické události čas sami pro sebe, ale ať už děláte cokoli, nenechávejte se příliš dlouho o samotě.

Zabývejte se svým telefonem, obklopte se opět lidmi, pozorujte lidi v kavárně, cokoli, co vás nadchne, a to vám nesmírně pomůže překonat zlomené srdce.

Možná to bude zpočátku těžké, ale donuťte se být s lidmi až poté, co strávíte přiměřenou dobu o samotě. To je to nejlepší, co vám může pomoci překonat bolest.

7. Buďte aktivní

Zvedněte zadek a dělejte něco, co jste dřív dělali rádi, i když se vám nechce. Vím, že zírat s mírným zaujetím do zdi a litovat se je v takové chvíli velmi lákavé, ale je to další věc, ke které se musíte jednoduše přinutit.

Začněte s nějakým projektem a donuťte se ho dokončit. Začněte cvičit *chcete přece po rozchodu vypadat víc sexy, že ano!*. Dělejte něco, dělejte cokoli, co vyžaduje vaši plnou pozornost a aktivitu.

8. Vyhoďte všechny upomínky *nebo je schovejte*

Nechte jméno a vzpomínky svého bývalého navždy vymazat ze svého života. Je to samozřejmě těžké, ale dobrým začátkem je vyhodit všechny vzpomínky na svého bývalého za dveře *na 'gram, samozřejmě!*.

Ale opravdu je nemusíte všechny vyhazovat nebo pálit, ale rozhodně schovejte všechny dárky nebo cokoli, co vám ho připomíná, mimo svůj zorný úhel.

Pravidlem je, že pokud vám předmět připomíná vašeho bývalého, vyhoďte ho nebo schovejte. To vám může v prvních týdnech zachránit zdravý rozum.

9. V případě, že se vám podaří najít nějakou památku, můžete si ji nechat pro sebe. Vyrazte si s vlastními přáteli

Nechte své kamarády, ať vám dají zapravdu, že váš bývalý nebyl ze začátku tak skvělý a že v moři jsou i jiné ryby.

Troška kydání hnoje a nadávání vám může hodně pomoci, abyste si srovnali myšlenky. Všichni jsme byli láskou rozvráceni a možná to v budoucnu zažijeme znovu. Takže na tom, že jste dostali kopačky, není nic špatného, že? Tak mluvte a mluvte, dokud se nebudete cítit lépe.

10. Napište nenávistný dopis

Okay, vážně, kdo dneska píše nenávistné dopisy? Když vezmu do ruky pero, bolí mě prsty. Ale dopřejte mi to.

Sedněte si, kupte si pero, najděte si kus papíru a napište, co přesně ke svému bývalému cítíte. Napište dopis, ve kterém vylejete své negativní a uplakané pocity.

Teď si ho přečtěte znovu. Odejděte na hodinu pryč, vraťte se a přečtěte si dopis znovu. Po několika hodinách si ho přečtěte znovu. a pak znovu další den.

V určitém okamžiku si začnete připadat jako opravdový idiot, protože vaše trápení, vztek a frustrace by se změnily v ponížení.

Jakmile vás ponížení zasáhne, dopis zahoďte nebo spalte.

11. Dopis se vám bude líbit. Vzpomeňte si na špatné časy

Pokud vás přepadne nostalgie, vzpomeňte si na všechny chvíle, kdy vám váš bývalý ublížil. To by mělo stačit. Vzpomeňte si na chvíle, kdy flirtoval s někým jiným? Nebo když vám lhali? Nebo na všechny ty chvíle, kdy flirtovali s těmi instagramovými frajírky?"

Nikdo nechce tyto chvíle vrátit. Použijte tyto myšlenky k tomu, abyste se vrátili do reality.

12. Vraťte se do reality. Využívejte svou svobodu

Svoboda je vždycky opojná. Existuje svět aktivit, kterých se můžete zúčastnit a které jste si nikdy nemohli užít, protože vaše "druhá polovička" to neschvalovala. Tak si je dopřejte.

Sledujte na Instagramu lidi, které chcete. Najděte si nové přátele. Cestujte. Postavte si model lodi. Vydejte se na pěší túru. Jezte to jídlo, které milujete, ale vaše bývalá ho nesnáší. Sejdi se s kamarády. Hrajte oblíbenou videohru, upečte něco jiného než banánový chleba, sledujte reality show. Dělejte, co se vám zlíbí!

Dělejte, co chcete. V ideálním případě byste si měli najít činnost, která vám umožní uvolnit vztek a zmírnit stres .

A se vším tím volným časem se vždycky najde víc času na zírání a slintání nad kočkami. Zírání na hezké potenciální zájemce je skvělý způsob, jak si dát najevo, že kolem vás je hned několik hezkých rybiček.

13. Vykašlete se na negativní lidi

Poslední skupina lidí na planetě, se kterou se potřebujete stýkat, zejména když se snažíte přijít na to, jak se dostat přes zlomené srdce, jsou negativní lidé. Rádi vyprávějí příběhy o depresi a smutku. Vysávají štěstí ze všeho a ze všeho.

Pokud vám kamarádka řekne, že rozchod byl těžký a že s tím nemůžete nic dělat. Držte se od takového přítele dál.

Stýkejte se s lidmi, kteří věří, že rozchod je jen krokem k lepším vyhlídkám ve vašem milostném životě. Trávte více času s lidmi, kteří jsou navzdory okolnostem optimističtí a milují zábavu. Když se budete bavit, bude pro vás mnohem snazší dívat se na rozchod jako na malou část svého života, a ne jako na celý život.

14. Nedávejte najevo, že jste naštvaní

Velmi, velmi důležité! Poslední věc, kterou chcete udělat, je ukázat svému bývalému, že jste na dně, zatímco váš bývalý si užívá v náručí někoho jiného.

Váš bývalý se možná baví, ale jediný způsob, jak ukázat, že váš život je skvělý, i když se uvnitř trápíte, je předstírat, že se všude, kam jdete, skvěle bavíte.

Čím silnější se budete cítit, tím lépe se budete cítit a tím snadněji se vám podaří překonat bolest v srdci.

Potápět se v sebelítosti a prosit svého bývalého, aby tě vzal zpět, není dobrý pohled a nikdy to nefunguje. Jen byste před svým bývalým a jeho novou láskou vypadali mnohem žalostněji!

15. Nezbožňujte svého ex

Na toho šmejda se vykašlete, samozřejmě ne doslova!

Váš bývalý byl možná ve vašich očích pohádkovým princem nebo princeznou Jasmínou. Ale víte co, ne každý si o nich myslí totéž.

Vaše láska k bývalému vás přiměla přehlížet jeho nedokonalosti a mysleli jste si, že je to ten nejlepší povaleč/láska, jakou jste mohli dostat. Rozbij ty růžové brýle, uvědom si realitu a sundej je z piedestalu ve své hlavě.

Přestaň je zbožňovat a chovej se k nim stejně jako ke všem ostatním kamarádům. Přestaňte zamilovaně hledět na fotky své bývalé lásky. Vážně, je to strašidelné AF!

Pokud chcete vědět, jak se vyrovnat se zlomeným srdcem, neskákejte jim do řeči a neodpovídejte na jejich zprávy nebo hovory. A rozhodně kvůli svému bývalému nechoďte z cesty. Už si nezaslouží ani nepatrné přednostní zacházení.

Jak se dostat přes zlomené srdce šílenstvím, kterého byste později mohli litovat

Oh, to byste chtěli udělat moc, že? Jsi ponížený a naštvaný, jsi smutný a máš deprese.

Heck, jsi tak zkažený, že už opravdu nevíš, co jsi! A pokaždé, když na sociálních sítích vidíš svou bývalou lásku, jak se chichotá nebo objímá s jiným mačkaným, chce se ti z toho dávit a šílet nad tím, že vlastně tak rychle překonala tvou pravou lásku.

Na druhou stranu je možná nenávidíte, a přesto je pro vás těžké se přes ně přenést, pokud vás váš bývalý podváděl.

V takových chvílích můžete udělat několik věcí. Pamatujte si však, že tyto návrhy použijte pouze v případě, že se váš bývalý choval jako opravdový hajzl, podvedl vás a na odchodu vás přešel. Ano, jsou protivní a není možné, abyste je vzali zpět! [Anne Freier na serveru Medium: Vědecký způsob, jak překonat zlomené srdce]

Tyto návrhy pocházejí přímo od malého ďábla, který se skrývá ve vaší hlavě, a jsou pěkně brutální. Dokud se budete mít na pozoru a budete to dělat pro radost z toho, že jim ubližujete, bude všechno v pořádku. Možná dokonce skvěle!

1. Jděte na odskok!

Většina odborníků na lásku je proti vztahu na odskok. Je to pravda, protože vrhnout se do nového vztahu, jakmile jeden skončí, je špatný způsob, jak najít lásku. To také nepopírám!

Ale je třeba věnovat zvláštní pozornost dalšímu potenciálu, jak se pomstít svému bývalému. Když se může dát dohromady s někým jiným, proč ne ty? Klidně se dej dohromady s nějakou sladkou prdelkou a užij si to. Pochlubte se svým bývalým s novou známostí a dejte mu najevo, že je vám opravdu ukradený.

Sledujte, jak se váš bývalý miláček rozčiluje pokaždé, když si omotáte ruce kolem své nové kočičky, a věřte mi, že to může být tak příjemné! Může to být ještě lepší pocit, pokud je to někdo, koho váš bývalý milenec nenávidí.

Ale jedno varování, hlavně se do svého nového sexuálního kamaráda nezamilujte. Využijte je k zábavě a nenechte se do ní příliš vtáhnout pro své vlastní dobro.

2. Flirtujte v blízkosti svého bývalého

Jste příliš chytří na to, abyste se vydali za odskokem, nebo se příliš bojíte, že byste se mohli skutečně zamilovat do nesprávné osoby? Nebojte se, tento krok přeskočte.

Vyberte si divoké flirtování s každým novým krasavcem, kterého potkáte, zejména když je poblíž váš bývalý. Smějte se a bavte se, flirtujte jako šílení a ujistěte se, že to všechno vaše ztracená láska vidí. Může vám to přinést spoustu uspokojení a pomůže vám to zahojit jizvu po vaší předchozí lásce rychleji než cokoli jiného.

Ale hlavně to nepřehánějte, jinak budete vypadat jen uboze a zoufale, což by vaší ex udělalo dobře a vám ještě hůř!

3. Sveďte někoho, na koho váš ex šíleně žárlí

Chcete se v lásce pořádně ušpinit? Tak co je lepšího než svést někoho, na koho vaše bývalá láska strašně žárlí

Udělejte krok, který se vám vyplatí nejen v sexu. Jen si pomysli, že pokud se tvá bývalá dozví, že jsi lovil ve známých vodách, přivede ji to k hysterii. To může být docela uspokojivé.

Ujistěte se však, že se slovo dostane k uším vaší ex. Jestli něco zraňuje ego vašeho bývalého, pak je to to, že spíte nebo se fyzicky stýkáte s někým, na koho vždycky žárlil!

4. Už žádná tajemství

No a teď se zamyslete, jestli se ještě někdy dáte dohromady s někým, kdo vás hodil do hlíny a celou vás zadupal? Myslím, že ne. Co tedy udělat pro to, abychom se vrátili zpátky?"

Především si uvědom, že mezi vámi oběma už není žádná sladká láska. Svého bývalého nenávidíte, takže se vracejte způsobem, který je hodně pod pás. Má chlupaté bradavky? Má ptáka menšího než tvůj malíček? Pak je načase, aby se o tom svět dozvěděl!

Lidé jsou sadistická stvoření. Pokud chceš mít ze svého mizerného života potěšení, můžeš ho získat tím, že se postaráš o to, aby se tvůj milý ex cítil hůř než ty. To by vám rozhodně zvedlo náladu.

Než ale otevřete pusu, ujistěte se, že nemáte žádné fyzické abnormality, které by byly horší než u vašeho ex. Ten nápad by se ti mohl vymstít!

Výčitky svědomí se mohou dostavit, až si uvědomíš, jak jsi byla zlá, nebo až se s rozchodem vyrovnáš, ale hele, jestli se chceš hned teď moc pomstít, musíš za to zaplatit následky, v tomto případě špatným svědomím!

5. Sbal se

Tohle není těžké pochopit, tak se do toho pusť a sbal se! Vyrazte ven, navažte oční kontakt, flirtujte, reaktivujte Tinder, sbalte se a řáděte. Jak kdysi někdo řekl, nejlepší způsob, jak se přes někoho přenést, je dostat se pod někoho jiného, že? Eh, co na to říct? Špatně? Vymknout se kontrole je rozhodně špatný způsob, jak se přes někoho přenést, ale pokud se díky tomu cítíš lépe, i když toho později budeš litovat, tak se odvázat!

Zapomeň na to, že máš v hrudi zlomené srdce. Srdce se nejlépe hojí, když na ně příliš nemyslíme!

Zapravení zlomeného srdce

Pokud chcete překonat bolest a dostat se přes zlomené srdce, musíte to dělat postupně a nahradit bolest šťastnými myšlenkami, které sbíráte každý den, tím, že poznáváte nové lidi, užíváte si nové zážitky a zkoušíte nové věci.

Přesvědčte sami sebe, že rozchod byl to nejlepší, co vás potkalo. Hlavně neseďte v koutě a netruchlete. Proč dávat svému bývalému příležitost ukázat, jak jste bez něj slabí?

Zasmějte se a bavte se. Život je příliš krátký na to, abyste skrývali úsměv ze své tváře. Opravdu nepotřebujete, aby vám bývalý říkal, že máte být ve svém životě šťastní nebo smutní, že ne?"

Vědět, jak se vyrovnat se zlomeným srdcem, je snadné, protože existují rychlé opravy, kterých byste později mohli litovat, a bolestně pomalé způsoby, které bolí. Nejlépe uděláte, když najdete rovnováhu, která vám bude vyhovovat, a budete se propracovávat fází uzdravování.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články