17 skutečných tajemství štěstí, jak mít šťastný život a užívat si všeho, co děláte

Foto: Unsplash

17 skutečných tajemství štěstí, jak mít šťastný život a užívat si všeho, co děláte

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Chcete-li žít dokonalý život, musíte prostě žít šťastný život. K tomu, abyste si vykouzlili úsměv na tváři, nepotřebujete příliš mnoho, stačí jen pár šťastných věcí!"

Šťastný život je přece sen, nebo ne? To si přeje každý z nás. Den co den se namáháme a dřeme s nadějí na hojnost štěstí v budoucnosti. Ale co kdybychom vám řekli, že šťastný život je hned za rohem? Co kdybyste ho mohli dosáhnout hned po přečtení tohoto článku nebo během několika týdnů? Stačí jen pár šťastných věcí, které vám den co den vykouzlí úsměv na tváři.

Je to skutečně pravda.

Štěstí je velmi subjektivní, protože většina z nás skutečně netuší, v čem štěstí spočívá. Pro mnoho lidí je štěstí život v bohatství. Pro někoho jiného je to opravdová láska. A pro několik dalších jsou to tři čtvereční jídla denně.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč štěstí znamená pro tolik lidí tolik různých věcí? Je to proto, že většina z nás nemá představu o tom, co je skutečné štěstí.

Štěstí a šťastné věci, na kterých záleží

Pokud vás zajímá, jak mít šťastný život, stačí si zapamatovat několik klíčových detailů a pracovat na jeho dosažení.

Mnoho lidí se celý život honí za nepolapitelným štěstím, a když si konečně uvědomí, co je potřeba ke štěstí, může je to naplnit jen výčitkami. Je to jednoduše proto, že si štěstí nevšimli, když k tomu měli příležitost.

Na druhou stranu, nikdy není pozdě pocítit, jak se ve vás naplňuje vlna blaženého štěstí, že?"

Nejprve je třeba zjistit, co to vlastně štěstí je. Je těžké ho definovat, protože není vidět. Štěstí je tedy pocit. Je to pocit spokojenosti. Je to pocit jistoty, že jste si jisti svým údělem. To samozřejmě neznamená, že nikdy nesníte o velkých cílech, ale víte, že to, kde jste právě teď, je víc než dost.

Šťastná energie ve vás

Šťastí přitahuje štěstí. Smutek přitahuje smutek.

Jestliže jste neustále otrávení, intrikářští nebo nešťastní, vše kolem vás se bude cítit stejně. Budete přitahovat lidi, kteří jsou nešťastní, a všechno kolem vás bude odčerpávat vaše štěstí.

Jakkoli filozoficky to může znít, energie, kterou vydáváte, je energií, kterou přijímáte. Pokud budete pozitivně naladěni vůči svému osobnímu světu, bude vám vše připadat pozitivní a plné štěstí.

Když budete k lidem kolem sebe upřímně milí, budou oni na oplátku milí k vám. Pokud budete lidi považovat za samozřejmost nebo se k nim budete chovat hezky jen tehdy, když je budete potřebovat, bude se k vám svět chovat stejně.

Je pravda, že přitahujete to, co vydáváte. Není na tom nic zvlášť mystického, jde prostě o vaše myšlení. Když se soustředíte na negativitu, nevidíte šťastné a dobré věci. Vidíte jen temnotu. V tu chvíli si neuvědomujete, že kdybyste jen změnili způsob, jakým věci vidíte, všimli byste si velkých rozdílů ve svém pohledu, ve svém životě a v možnostech a příležitostech, které vám přicházejí do cesty.

Co pro vás definuje štěstí?"

Sedli jste si někdy sami k sobě a položili si tuto otázku? Jak byste definovali štěstí? Co podle vás potřebujete k tomu, abyste se cítili šťastní? Nebuďte impulzivní a nepřejte si něco, co potřebujete právě teď. Přemýšlejte o širších souvislostech. Co je pro vás štěstí?

Jedině tehdy, když budete mít jasnou definici osobního štěstí, budete schopni ho někdy dosáhnout. Izolujte peníze a materiální svět a budete mít svou vlastní definici štěstí.

Jak jsme již zmínili, štěstí je pro každého jiné. Někteří lidé jsou velmi šťastní, když sedí doma ve své vlastní společnosti, s dobrou knihou a šálkem kávy. To je jejich představa o radosti a spokojenosti. Jiní lidé však mohou ke štěstí potřebovat více vzrušení, třeba dávku adrenalinu.

Je to osobní záležitost a neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak definovat vlastní představu štěstí. Jediné, co je problematické, je, když kladete dosažení štěstí pouze na materiální věci nebo peníze. Tyto věci vám štěstí nepřinesou, alespoň ne v dlouhodobém horizontu.

Definujete-li si štěstí sami, snáze začnete do svého života přitahovat šťastné věci.

17 šťastných věcí, které potřebujete ke šťastnému životu

Skutečného štěstí snadno dosáhnete, pokud máte v životě šťastné věci, na kterých záleží. Pokud jste zmateni tím, co pro vás štěstí skutečně znamená, netrapte se, protože je to opravdu jednoduché. Vše, co potřebujete, je těchto 17 šťastných věcí.

Vytvořte si kontrolní seznam těchto 17 šťastných věcí a odškrtávejte si je, když budete mít pocit, že jste jich dosáhli.

Pak budete poprvé v životě vědět, co je potřeba k tomu, abyste skutečně cítili štěstí, a to uvnitř i všude kolem sebe!

1. Milující rodina/partner

Mít někoho, kdo vás bezpodmínečně miluje a kdo vám lásku oplácí, hraje ve vašem štěstí velkou roli. Dává vašemu životu větší smysl, protože máte někoho, s kým můžete sdílet každý okamžik své existence.

Jako lidé máme vrozenou potřebu cítit se milovaní a žádaní. A právě to, že máte někoho, s kým můžete sdílet svůj život, vám může přinést mnoho štěstí a naplnění. Koneckonců láska dělá všechno v životě smysluplnější a výjimečnější. To však neznamená, že ke štěstí nutně potřebujete partnera. Mnoho lidí je naprosto šťastných i bez vztahu. Přesto někoho ve svém životě potřebujete, ať už je to nejlepší přítel, partner, člen rodiny atd.

2. Uspokojivá práce

V naší společnosti vás jako člověka definuje to, co děláte v práci. Líbí se vám tedy to, co děláte? Pokud vás jediná vlastnost, která definuje, kdo jste jako osoba, nedělá šťastnými, můžete díky této práci vůbec dosáhnout skutečného štěstí?

Máte svou práci skutečně rádi, nebo pracujete jen pro peníze, které vám dává? Prací strávíte velkou část svého života, proto se snažte zajistit, abyste milovali to, čím se živíte, a to vám zajistí, že váš život bude plný vzrušení a zábavy. Pamatujte, že samá práce a žádná zábava nevede ke šťastnému životu! Dobrá rovnováha mezi domácím a pracovním životem je klíčem ke spokojenosti a také ke zdraví.

3. Několik dobrých přátel

K tomu, abyste byli šťastní, nepotřebujete mnoho přátel. Stačí hrstka přátel, kterým můžete důvěřovat a trávit s nimi čas. Dokážete spočítat své opravdové přátele na prstech jedné ruky? V honbě za lepšími věcmi nepřehlížejte opravdová přátelství. Mít pár dobrých přátel, se kterými si můžete popovídat po telefonu nebo s nimi strávit příležitostný večer, vám může přinést pozitivnější a šťastnější pocity.

A i když máte s milencem dokonalý vztah, oba potřebujete čas od času strávit čas mimo sebe, abyste se rozvíjeli jako osobnosti a zachovali si svůj vlastní život.

4. Koníček nebo vášeň

Jednou ze šťastných věcí, která vám může přinést pocit úspěchu a osobního uspokojení, je váš koníček. Pokud žádný koníček nemáte, pořiďte si ho! Ať už je to oprava auta nebo práce na zahradě, nebo získávání dalších informací o nějakém zajímavém tématu. Pokud vás to baví, na ničem jiném nezáleží. Vášnivý koníček vám dodá větší sebedůvěru a posílí váš zájem o věci, které přesahují vaše okamžité potřeby.

5. Jaké jsou vaše záliby? Dobrý spánek

Dobrý spánek je jednou z těch přehlížených věcí, které mohou ve vašem životě způsobit spoušť, a to jak v osobním, tak v profesním životě. Spánek se může zdát přeceňovaný, ale když spíte méně, jste pomalejší a pomalejší a vaše mysl pracuje pomaleji než v jiné dny. A nezapomínejme ani na to, jak nevrle se budete celý den cítit!

Dbejte na to, abyste každý den spali alespoň sedm až osm hodin. Budete se probouzet svěží a natěšení čelit šťastnému dni, který je před vámi.

6. Občasné dobrodružství nebo dovolená

Nikdy nenechte svůj život stagnovat. Každý týden vyzkoušejte alespoň jednu novou věc nebo se občas vydejte na jedno nové místo, kde jste ještě nebyli. Jakkoli tvrdě otročíte svému životu pro lepší budoucnost, váš život bude stále stejný, pokud nebudete hledat způsoby, jak udržet svůj život stále vzrušující.

Štěstí nikdy nevyklíčí přes noc. Začněte pracovat na štěstí hned teď, jinak nebudete mít šťastný život, ani když dosáhnete svých domnělých milníků.

7. Trvalý příjem

Peníze se nepřeceňují. Bez peněz může být spousta věcí, které si chcete dopřát, mimo váš dosah. Zároveň však platí, že peníze také nejsou všechno. Peníze jsou jen bezcenným papírem, pokud je jen necháte hromadit v bance.

Cenu peněz nejlépe poznáte, když je občas utratíte. Nezahálejte a zajistěte si trvalý příjem za všech okolností. Pocit bohatství je stav mysli. Když budete mít pocit, že vyděláváte dost na to, abyste měli spokojený život, váš pohled na život začne být pozitivnější a šťastnější.

8. Cíle, na kterých pracujete

Bez účelu nebo cíle jsme jen zvířata, která existují bez jakéhokoli smyslu. Jako lidé neustále hledáme účel všeho, ať už jde o náš vznik nebo o to, co se stane po našem konci. Ale mezi tím vším si neustále vytváříme cíle, malé i velké. A usilovně na nich pracujte.

Pokaždé, když dosáhnete nějakého cíle, budete se cítit mnohem lépe a váš život bude soustředěnější a dobrodružnější.

9. Pravidelně cvičte

Jakkoli se může zdát protažení nohou nebo rozbušení srdce při kardio tréninku obtížné, kvalitní cvičení může během několika měsíců změnit váš život k lepšímu.

Pravidelné cvičení naplní vaše tělo hormony štěstí a vy se budete cítit dobře zevnitř. A navenek budete vypadat mnohem lépe a také vaše oblečení bude vypadat mnohem více sexy. A co je nejdůležitější, snaha o pravidelné cvičení vám dodá pocit úspěchu a zvýší vaše životní odhodlání.

10. Dobré jídlo

Jídlo je jednou z těch šťastných věcí, které vám pomohou mnohem více si vážit života. Společné vaření s milencem, společná večeře s přáteli nebo jen vyzkoušení nové restaurace, když se nudíte, ve vás vždy zanechá nový zážitek. A popravdě řečeno, některé z nejšťastnějších rozhovorů se vedou právě u dobrého jídla.

11. Pozitivní myšlenky

Naplňte svou mysl pozitivitou, jinak skončíte jen nešťastní a neustále frustrovaní. Nezapomínejte na špatné lekce, které jste se naučili, a na zkušenosti, které jste v životě zažili, ale nenechte se jimi neustále trápit.

Srovnávání a žárlivost jsou negativní myšlenky, které vás vždy stáhnou do propasti. Naučte se dívat se na věc neustále z té lepší stránky a budete mít každý den mnohem šťastnější přístup k životu.

12. Zastavte se, rozhlédněte se, oceňte

Svět je krásné místo. Nezáleží na tom, jak moc jste zaneprázdněni nebo jak pozdě chodíte do práce. Stiskněte tlačítko pauzy ve svém hektickém životě a naučte se oceňovat drobné šťastné věci, které upoutají vaši pozornost. Teprve když si všimnete krásy kolem sebe, můžete si vážit svého života a naplnit své srdce bezmezným štěstím.

13. Vytváření vzpomínek

Váš život není nic jiného než soubor vzpomínek, na to nezapomínejte. Ve své honbě za touhou po šťastných věcech ve vzdálené budoucnosti můžete zapomenout na všechny šťastné věci, které máte kolem sebe dnes.

Můžete vyjmenovat deset úžasných zážitků, které jste za poslední rok nebo dva prožili? Pokud to nedokážete, byli jste příliš zaujati plánováním své budoucnosti, že jste si zapomněli užívat přítomnosti. Naučte se neustále vytvářet šťastné vzpomínky, a to s čímkoli, co máte ve svém životě právě teď. Pokud se vám to nepodaří, možná jednou dosáhnete svých dlouhodobých životních cílů, ale na nic z toho, co jste cestou zažili, nebudete mít žádné vzpomínky. Je to to, co opravdu chcete, život, který nestojí za to, abyste si ho pamatovali?

14. Zdraví je bohatství

Tolik se zaměřujeme na materiální věci, že zapomínáme na to nejdůležitější, co můžete vlastnit - na zdraví. Pečujte o své zdraví. Dbejte na to, abyste měli dostatek spánku, pravidelně cvičili, jedli kvalitní a zdravou stravu a zaměřte se také na své duševní zdraví. Když máte pozitivní zdraví, máte všechno. Nezapomeňte si nechat zkontrolovat vše, co vás trápí, a kdykoli potřebujete, nechte si poradit od lékaře. Zdraví je opravdu bohatství!

15. Dobré skutky

Konání dobrých skutků pro druhé se vám desetinásobně vrátí. Budete mít dobrý pocit z toho, co jste udělali, a navíc jste pomohli i ostatním. Můžete namítnout, že nezištné dobré skutky nikdy neexistují, ale záleží na tom, zda jsou nezištné, nebo ne? Dokud má někdo z vašeho činu prospěch a vy z něj máte také dobrý pocit, je to jistě oboustranně výhodné?

Takže se přihlaste jako dobrovolník, pomozte sousedovi, darujte nějaké peníze, pokud můžete, nebo prostě jen vyjděte ven a pomozte někomu, kdo to potřebuje. Budete se cítit vnitřně hřejivě a oni budou v noci také lépe spát.

16. Jaké jsou vaše možnosti? Pracujte na vztahu, který máte sami se sebou

Nikdy nepodceňujte sílu péče o sebe. Trávit čas o samotě a vážit si své společnosti je dobrá věc. Není to osamělost, je to spokojenost s tím, kým jste, a užívání si času stráveného o samotě. Vyživujte svou duši věcmi, které vás baví, například čtením, horkou koupelí nebo sledováním filmu. Nezáleží na tom, co děláte, soustřeďte se na odpočinek a péči o sebe. Není to sobecké - je to nezbytné!

17. Trávte čas v přírodě

Matka příroda má moc učinit nás skutečně šťastnými. Všimli jste si někdy, jak se po procházce cítíte uvolněně a svěže nebo jak spokojeně se cítíte po dni stráveném na pláži? Dejte si za cíl trávit co nejvíce času venku, a abyste faktor štěstí ještě zvýšili, trávte čas také v blízkosti zvířat. Obojí vám vykouzlí dlouhotrvající úsměv na tváři.

Být šťastný neznamená vlastnit nové auto nebo mít nejnovější iPhone. To jsou jen chvilkové záblesky radosti, které plynou z vlastnictví hmotné věci. Poměrně rychle slábne a mizí. Místo toho se zaměřte na lidi, zdraví a zážitky a všimněte si, o kolik lépe se díky tomu cítíte.

Chcete-li mít šťastný život, vzpomínejte neustále na těchto 17 šťastných věcí. Nemusíte vždy čekat na budoucnost, abyste byli šťastní. Na světě je tolik šťastných věcí a tolik štěstí čeká jen na vás, pokud se jen dostatečně zajímáte a hledáte.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články