Mohou sny pomoci předpovídat budoucnost?

Foto: Unsplash

Mohou sny pomoci předpovídat budoucnost?

Mnohokrát, když se ráno probudíme, si pamatujeme své sny tak živě, že nám až přijdou skutečné. Když si pamatujeme své sny, bod za bodem, mohou se zdát tak realistické, že přemýšlíme, jestli se nám náš mozek snaží naznačit něco, co se nám může stát - nebo něco, co se nám stalo v minulém životě. Pokud jde o spánek a snění, mnozí si kladou otázku, zda jsou naše sny jen příběhy v naší hlavě, nebo zda pro nás ve skutečnosti v našich životech mají hlubší smysl.

Někteří lidé, kteří mají sny o jednotlivcích ve svém životě, a dokonce o sobě, jsou zvědaví, jestli se nám sny snaží něco říct. Někteří předpovídají, že sny mohou být způsobem, jak nahlédnout do budoucnosti našich životů, a říkat nám, co máme dělat, abychom se dostali tam, kde chceme být. Bylo by hezké, kdyby sny byly plány, které nám říkají, kam jít, že?

Experti nyní zvažují, zda sny dokážou předpovědět budoucnost.

Opravdu naše sny předpovídají budoucnost?

Každý sní jiným způsobem. Někteří lidé sní o skutečných lidech ve svém životě a skutečných událostech, zatímco jiní sní o věcech, které by možná nikdy neudělali ani neviděli. Samy o sobě jsou sny „stavem vědomí“, kdy se během spánku objevujeme „smyslově a emocionálně“.

Mnozí se ptají, zda to, o čem sníme, má nějakou možnost, aby se to stalo skutečností. Ukázalo se, že pro tyto typy snů existuje velmi konkrétní název. Precognitive nebo Premonition sny jsou sny, které zdánlivě předpovídají budoucnost. Někteří lidé věří, že mají tyto typy snů, protože to, o čem snili, se v reálném životě stalo. Přestože existuje několik prekognitivních snů, o nichž se lidé domnívají, že mohou pomoci předpovědět nástup nemoci a zdravotních mimořádných událostí, existuje jen velmi málo vědeckých důkazů, které dokazují, že sny mohou předpovídat budoucnost.

Existují případy, kdy lidé věří, že předpověděli svou vlastní smrt. Například prezident Abraham Lincoln zjevně snil o své vlastní smrti před svým atentátem a atentát Roberta Kennedyho byl také předpovězen ve snu. Ve skutečnosti, 4. června 1968, jedna žena řekla, že snila o Kennedyho smrti měsíce a třikrát to oznámila před jeho zavražděním 5. června 1968.

Aby však vědci poznali pravdivou odpověď na sny a předpovídali naši budoucnost, musí provést mnohem více výzkumu.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář