10 slov, která by muži nikdy neměli říkat před ženami

Foto: Unsplash

10 slov, která by muži nikdy neměli říkat před ženami

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Nepropadejte panice! Nemluvíme zde o sprostých slovech. Ale k tomu je třeba říci, že jako obecné pravidlo týkající se sprostých slov platí, že každý muž by měl s každou ženou mluvit se stejnou úctou a slušností, s jakou by chtěl, aby ostatní mluvili s jeho matkou, manželkou nebo dcerou. Dělejte si z toho, co chcete.

"Uklidněte se"
Nedělejte to. Prostě to nedělejte. Proč? Protože to naznačuje, že žena je hysterická a reaguje přehnaně. Místo "uklidněte se" možná řekněte: "Co mohu udělat, abych lépe pochopil, co vás právě teď trápí?"

"Miláček/sladká/sladká/sexy/atd."
Proč byste proboha někoho redukovali na utlačující, zastaralý stereotyp? Ženy už dlouho bojují o to, aby je někdo bral vážně; takové výrazy jsou prostě ponižující. Jak tedy říkáte ženě? Zkuste ji pojmenovat.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

"Bossy"
Žena, která se nebojí říct svůj názor nebo se ujmout vedení v nějaké záležitosti, není "bossy", ale ujímá se vedení, přijímá odpovědnost a opírá se o ni. Jak se takové ženě říká? Říkáte jí vůdkyně.

"Baculatá/obtloustlá/kráva/blesk/plešatec/atd."
Tohle je snadné - je to univerzální pravidlo. Nekomentujte váhu nebo typ postavy ženy (nebo muže). Redukujete ji na fyzické tělo a odvádíte pozornost od složitosti její mysli a síly jejího ducha. I když má postavu hodnou pochvaly, prostě se od toho držte dál.

"Vlhká"
Tohle mě překvapilo. Nikdy jsem ji nepoužívala. Ale psycholog, který dělal průzkum mezi 2500 lidmi, odhalil, že "vlhký" je nejnenáviděnější slovo dotazovaných žen. Bývá spojováno s nechutnými funkcemi. Ženy nesnášejí "hoist" nebo "joist", takže to není zvukem, ale asociací.

"Squirt"
Ženy uvádějí, že toto slovo nesnášejí, a tým psychologů, který tento průzkum prováděl, předpokládá, že je to proto, že je to nepříjemný slangový výraz pro ženský orgasmus. Vyvolává podobné představy jako "vlhký".

"Kalhotky"
Neříkejte o ženském spodním prádle jako o kalhotkách. Proč? Protože malé holčičky nosí kalhotky, dospělí nosí spodní prádlo. Muži, kteří to používají, riskují, že budou znít jako úchyláci. "Spodní prádlo", chlapi.

"Co potřebuješ, je..."
Co potřebuje? To, co potřebuje, je, aby jí muž neříkal, co potřebuje.

"Na hadry/tvou zrzavou tetičku/vzteklého bobra/žraločí týden/krvavý mor/mění ti olej/atd."
Hele, chlapi... ženy menstruují, smiřte se s tím. Neříkám, že byste nikdy neměli mluvit o její menstruaci - někdy je to validní téma konverzace - ale nebuďte nechutní.

"Můj bývalý byl "
Pokud musíte zmínit svého bývalého, dělejte to na vlastní nebezpečí. Žádná žena nechce být srovnávána s někým, s kým jste kdysi byli, a rozhodně nechce, aby jí někdo říkal, že tento váš bývalý dělal to či ono lépe. To jsou bojová slova.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články