Kdo podvádí více? Muži, ženy a jejich specifické potřeby podvádět

Foto: Unsplash

Kdo podvádí více? Muži, ženy a jejich specifické potřeby podvádět

Možná se ptáte, kdo podvádí více, muži nebo ženy? A záleží na tom vůbec? Jde spíše o řešení problému než o pochopení toho, kdo podvádí více.

Podvádění je bolestivé. To je pravdivý fakt. Zrada pálí, ničí váš pohled na lásku a nutí vás zpochybňovat vše, co se týká vztahu. Možná se ptáte, kdo podvádí více, muži nebo ženy?

Běžná představa je, že muži jsou největšími nevěrníky, ale existuje nespočet žen, které svého muže také podvedly. Zdá se, že nevěra je zkrátka lidské toxické chování. Možná bychom se měli více zaměřit na to, abychom to nedělali, než na pochopení toho, kdo podvádí více.

Jste-li žena, neměla byste se najednou začít bát být ve vztahu s mužem, protože existuje zažitý stereotyp, že muži podvádějí více. Ne všichni muži podvádějí. Někteří ano, většina ne. A pokud jste muž, neměli byste automaticky polevit a myslet si, že jste zlatí, protože jste se ženou. Mnoho žen podvádí také.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Zásadně platí, že nikdo není imunní. To by nemělo nikoho znervózňovat, protože nakonec musíte svému partnerovi věřit, že nebude hloupý a že bude respektovat vás a váš vztah.

Přes to všechno se lidé zajímají o fakta a čísla, že? Pojďme tedy prozkoumat celý spor o to, kdo podvádí více, a zjistit, kdo podvádí častěji, zda muži, nebo ženy.

Kdo podvádí více - muži, nebo ženy? Podívejme se na statistiky

Některé statistiky ukazují, že až 70 % mužů se přiznalo k podvádění své drahé polovičky. Šokující je, že až 60 % žen se přiznalo k témuž.

Dle jiných údajů se toto číslo blíží 10 až 20 % mužů i žen.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Téměř vyrovnaná čísla se za posledních čtyřicet let výrazně změnila. Co stojí za nárůstem počtu mužů i žen, kteří se odklánějí od svých vztahů?

Nedávná studie provedená na univerzitě v Indianě dospěla k závěru, že pohlaví jsou si rovna. Podle nejnovějších údajů se navzájem podvádí až 20 % partnerů *jak mužů, tak žen*. Pokud se obáváte, že vaše drahá polovička může sejít z cesty, není ani tak důležité znát pravděpodobnost nevěry, jako spíše pochopit důvody, proč lidé odcházejí za sexem mimo svůj současný svazek.

Rozdíly mezi tím, proč muži a ženy podvádějí, jsou velmi odlišné. Když budete vědět, jaké to jsou, může to vašeho partnera udržet na místě a způsobit, že se nikdy nebude dívat jinam než k vám.

Proč lidé vůbec podvádějí?

Existuje mnoho důvodů, proč lidé podvádějí své partnery. Může to být chyba v opilosti, které okamžitě litují. Nebo to může být tím, že se jim prostě už nedostává citového pouta od partnera a náhodou si ho vytvoří s někým jiným.

Stres, konflikty ve vztahu, velké životní změny a problémy v komunikaci - to vše mohou být důvody, proč někdo podvádí.

Je ovšem také třeba pochopit, co to vlastně nevěra je. Každý má ve své mysli jinou verzi. Pro někoho je nevěra líbání. Pro jiné lidi to však nevěra není. Někteří lidé dokáží odpustit podvádění zahrnující sex na jednu noc, ale nedokážou odpustit navázání citového vztahu.

Je to opravdu osobní záležitost, a abyste mohli skutečně vyřešit spor o to, kdo podvádí víc, zda muži, nebo ženy, musíte mít stejnou představu o tom, co to vlastně podvádění je. Proto je to tak těžké!

Někteří lidé se domnívají, že když budou takzvaně dokonalým partnerem, mohou svému partnerovi zabránit, aby je podváděl. Není tomu tak. Nemůžete ovlivnit jednání druhého člověka ani slabé okolnosti. Jediné, co můžete udělat, je soustředit se na to, abyste měli šťastný a naplněný vztah, a zbytek už není ve vašich rukou.

Podívejme se na to ve dvou částech, abychom to ještě více rozebrali.

Proč muži podvádějí?"

Většina z nás předpokládá, že muž jde za sexem mimo svůj vztah, protože je v tom současném nešťastný. To však vůbec není pravda. Výzkumy nám říkají, že pokud muž miluje svou ženu vším, co v něm je, a je po jejím boku nesmírně šťastný, stále to nemusí stačit. Pokud je jejich sex neuspokojivý, je touha po vynikajícím sexu důležitější než dodržení jeho závazku. Ne však pro všechny muže - je důležité tento bod zdůraznit!

Všeobecně však platí, že čím spokojenějšího muže v sexu udržíte, tím menší je pravděpodobnost, že vás podvede.

Muži hnáni touhou vyhledávají nové sexuální zážitky, aby naplnili svou potřebu sexuálního uspokojení bez ohledu na to, jak zdravý je jejich vztah.

Muži se od žen liší, pokud jde o kalkulaci sexu mimo manželství. Muž, který podvádí, často hledá jedinou věc - sex. Někteří muži se nebrání tomu, aby si založili profil na seznamce, sbalili cizí ženu v baru za účelem románku na jednu noc nebo měli sex na internetu.

Nepotřebují žádné citové pouto, jde jim čistě o sexuální uspokojení. Mohou vynaložit velké úsilí, aby své mimomanželské vztahy utajili, a jsou v situaci, kdy podvádějí a zase odcházejí.

Nechtějí se vázat, nejde jim o to najít s někým štěstí na dlouhou dobu, jen asi na hodinu nebo tak.

Proč ženy podvádějí?"

Ženy si často lépe dokáží zdůvodnit své mimomanželské vztahy. Ženy, které podvádějí mimo manželství, tak činí kvůli citovému vztahu, nejen tomu sexuálnímu. Obvykle to přeroste v sexuální vztah, ale nejprve hledají, jak získat pozornost a lásku, která jim v jejich současném svazku chybí.

Rozhodnutí ženy podvést svého manžela obvykle není vědomé nebo promyšlené. Navážou citové pouto s jiným mužem mimo manželství a z toho se vyvine něco sexuálního.

Je méně pravděpodobné, že by si žena založila profil speciálně proto, aby si našla muže, se kterým by měla sex. Je pravděpodobnější, že se seznámí s kamarádem v práci a vzápětí si uvědomí, že se plíží za sexem bokem.

Ženy mají také tendenci se do svých aférek zamotávat, což by vysvětlovalo, proč většinu vztahů, které se rozpadly kvůli nevěře, iniciovaly ženy, protože už ve vztahu nejsou šťastné.

Je to pravděpodobně proto, že ženy se na svůj poměr více citově vážou a nedokážou se ho zbavit, což je mate a nutí je vybírat si mezi dvěma muži.

Ženy, které jsou ve svém současném vztahu šťastné, pravděpodobně nepodvádějí. Na rozdíl od mužů, kteří mohou být v naprosto láskyplném a šťastném manželství, a přesto podvádět, ženy, které se cítí ceněné a milované, obvykle nebudou odcházet mimo vztah čistě kvůli sexuálním setkáním.

[Přiznání:

Můžete svému partnerovi zabránit v nevěře?

Když už známe možné důvody, proč někdo podvádí, a víme, kdo podvádí více, muži nebo ženy, další otázkou je, co s tím můžete dělat? Pravdou je, že jak již bylo zmíněno, nemůžete jim v tom zabránit, pokud se to chystají udělat.

Můžete však vyřešit problémy ve vašem vztahu, které by mohly, pokud by zůstaly nevyřešeny, vést člověka k tomu, aby si hledal něco jiného.

Tady je několik aspektů, které je třeba mít na paměti.

1. Víte, že je to pro vás důležité? Muž, který se cítí být ceněný a má dobrý sexuální život, je méně náchylný k nevěře

Chcete-li, aby váš vztah zůstal bez nevěry, udržujte zájem svého muže.

Nenechte věci v ložnici ustrnout nebo si nenamlouvejte, že být několik týdnů bez sexu je pro něj nebo pro vás v pořádku. Pokud si ho chcete udržet po svém boku, možná budete muset převzít iniciativu a věci v ložnici okořenit a nechat ho hádat na každém kroku.

2. Pokud jste muž snažící se udržet si vztah, dejte své partnerce emocionální spojení, po kterém touží

Neberte ji jako samozřejmost ani se k ní nechovejte, jako by nebyla prioritou. Není neobvyklé, že se věci ve vašem životě stanou hektickými a vy ztratíte to spojení, které jste kdysi měli. Musíte však vynaložit úsilí, abyste se jednou za čas zastavili a naslouchali jí.

Aby zůstala na místě, musí se cítit ceněná, milovaná a spojená. Pak nebude mít brouka v uchu, že někdo tam venku ji může milovat a chovat se k ní lépe.

Vy možná víte, že ji milujete, ale miluje ji ona? Pokud ji obdivujete, myslíte si, že je sexy, nebo si ji chcete udržet, řekněte jí to. Pak se nikdy nebudete muset bát, že by sešla z cesty.

3. Udržujte malé problémy malé a zabraňte tomu, aby se věci vymkly kontrole

Pokud se stále objevují stejné problémy, je důležité pokusit se vrátit věci do správných kolejí.

I když máte pocit, že se váš partner chová nerozumně, pokud se budete věnovat drobnostem, jakmile se objeví, nebudou z nich v budoucnu obrovské hory, které by stály v cestě vaší blízkosti. To znamená o věcech mluvit a nepředpokládat, že vám partner umí číst myšlenky. Komunikace je klíčová!

4. Udělejte ze svého vztahu prioritu za všech okolností

Je snadné nechat se ovládnout prací a životem obecně. To však znamená, že se přestáváte soustředit na to, co je důležité. Dbejte na to, aby váš vztah vždy zůstal prioritou. To znamená pravidelná rande, která se nikdy nezruší ani nepřehodí.

Vždy buďte přítomni v daném okamžiku a nevěnujte více času svým přátelům než partnerovi.

A mluvte o věcech, které vás trápí. Neustále spolu zažívejte nové zážitky a nic vám nikdy nebude připadat tak vyčpělé nebo frustrující, abyste museli hledat něco lepšího mimo váš vztah.

5. "Víte, co je pro vás důležité? Projevujte si vzájemně uznání

Lidé, kteří se ve vztahu cítí být oceňováni a jsou šťastní, se málokdy rozcházejí. Dbejte proto na to, abyste svému partnerovi pravidelně říkali, jak moc vám na něm záleží a jak si ho vážíte.

Nekřičte na něj ani nedělejte uštěpačné poznámky, když udělá něco, co byste si přáli, aby udělal jinak. Naslouchejte jim a ujistěte se, že jejich potřebám vyhovují stejně jako vašim.

Vztahy jsou obousměrná ulice a tím, že se ujistíte, že se oba cítíte oceňováni a milováni, vytvoříte pozitivní, nikoli negativní situaci.

6. Mějte čas i pro sebe

Tohle může znít kontraproduktivně, ale všichni potřebujeme čas pro sebe. Může se stát, že se váš partner cítí přidušeně nebo že jste příliš potřební.

V takovém případě ho potenciálně tlačíte k nežádoucímu jednání. Dbejte na to, abyste oba měli pravidelně čas pro sebe a trávili čas s přáteli. To však neznamená, že by váš čas o samotě měl převažovat nad časem, který trávíte spolu - měl by být pravidelný, ale přiměřený.

Nezáleží na tom, kdo podvádí více

Možná je zajímavé zjistit, kdo podvádí více, zda muži nebo ženy, ale čeho tím ve skutečnosti dosáhnete? Ničemu! Mnohem lepší je zaměřit se na svůj vlastní vztah a pracovat na jeho zlepšení. Tak byste se neměli obávat, že pro vás bude nevěra problémem.

Koneckonců, chyby dělají jak muži, tak ženy. Jistě, starý stereotyp hovoří o tom, že muži podvádějí více. Ale ženy to dělají také!

Když vztahy nejsou šťastné nebo láskyplné, k bloudění dochází.

Teď, když víte, kdo podvádí více mezi muži a ženami, by to pro vás stejně nemělo mít žádný význam. Nemůžete někomu zabránit, aby udělal něco, co chce udělat, ale můžete minimalizovat pravděpodobnost tím, že nebudete brát svého partnera jako samozřejmost. Ať už mu poskytujete sexuální nebo citovou pozornost, kterou potřebuje, čím lépe jste propojeni, tím větší je pravděpodobnost, že budete propojeni navždy.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

4 Komentářů

ubaqerowif

ubaqerowif

před 1 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Evujpile <a href="http://slkjfdf.net/">Abotihae</a> kww.wuqb.gulu.cz.hmq.ia http://slkjfdf.net/

Reply
orgihuypiyu

orgihuypiyu

před 1 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Nujjumdi <a href="http://slkjfdf.net/">Oxiqnuka</a> zhv.cseb.gulu.cz.amu.rl http://slkjfdf.net/

Reply
ajegoiyisikay

ajegoiyisikay

před 1 měsíce

http://slkjfdf.net/ - Suyefa <a href="http://slkjfdf.net/">Ejeatmo</a> afl.jeir.gulu.cz.xsz.sa http://slkjfdf.net/

Reply
hrdrobven

hrdrobven

před 1 měsíce

Kdo podvádí více? Muži, ženy a jejich specifické potřeby podvádět | Gulu.cz
<a href="http://www.gk8yi8hk91al34b3q5ix7f62966wv0c7s.org/">ahrdrobven</a>
[url=http://www.gk8yi8hk91al34b3q5ix7f62966wv0c7s.org/]uhrdrobven[/url]
hrdrobven http://www.gk8yi8hk91al34b3q5ix7f62966wv0c7s.org/

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: