Jak se přenést přes nevěru a napravit škody

Foto: Unsplash

Jak se přenést přes nevěru a napravit škody

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Být podveden je ten nejhorší pocit na světě, který vás naplní hněvem a záští. Zjistěte, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl, a uzdravte se.

Existuje důvod, proč se mnoho lidí bojí, že je někdo podvede. Je to jedna z nejošklivějších součástí lásky, které se chceme co nejsilněji vyhnout. Někdy je to však nevyhnutelné, a tak je třeba vědět, jak se s někým, kdo vás podvádí, vyrovnat.

I když jste se s ním už chtěli rozejít, je to vždycky hrozný pocit, když víte, že někdo jednal za vašimi zády a byl k vám nečestný. Chce to čas, abyste věděli, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl, a napravit citovou újmu.

Podvádění není něco, co bychom někomu přáli, protože vás to opravdu nutí pochybovat o své vlastní hodnotě. I když je snadné si myslet, že ho můžete změnit nebo že možná udělal chybu - skutečnost tomu obvykle neodpovídá. [

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Přečtěte si: 14 příznaků, že chodíte s někým, kdo rád podvádí]

Proč lidé podvádějí?

Důvody, proč lidé podvádějí, nelze předpovědět, ale existuje několik faktorů, které k nevěře přispívají. Možná nejsou na vztah připraveni, možná si našli někoho lepšího, nebo jsou prostě jen neschopní se zavázat.

Víme, že tyto důvody zní jako naprostá blbost, ale je to pravda. Lidé se rozhodnou být vám nevěrní a zradit vás jednoduše proto, že závazný vztah není na seznamu jejich priorit.

Je snadné brát si nevěru osobně, ale budete překvapeni, že nevěra je často spíše odrazem jejich nejistot a nedostatků než vašich.

Koneckonců to oni stojí za tímto činem. Ať se děje cokoli, neexistuje žádná výmluva, která by ospravedlnila podvádění. Nakonec se rozhodli zradit vaši důvěru a tím to končí.

Jsou nevěrníci špatní lidé?"

Ne, nejsou to ti nejhorší lidé na světě. Udělali něco špatného, ale to neznamená, že jsou špatní lidé. I když jejich zradu a činy nikdy nic neospravedlní, je těžké zůstat zamilovaný do někoho, kdo vás nakonec podvedl.

Vztahy a randění jsou často krásný pocit, ale v okamžiku, kdy do nich pronikne ošklivost v podobě podvádění a zrady, je to chvíle, kdy se věci pěkně ztemní. Tím, že se naučíte, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl, se naučíte nedovolit, aby vás takový vztah definoval.

Jen proto, že vás podvedl, neznamená, že byste se měli úplně vzdát lásky nebo života. Pamatujte, že vztahy jsou stále krásné i přes temné stránky, které jsou v nich zakotveny. Když vás někdo podvede, může vám to připadat jako konec světa, ale na konci všeho je nový začátek.

Jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl

Pravděpodobně si myslíte, že když vás někdo podvedl, znamená to, že existuje jen jedna cesta, kterou se můžete vydat, a to odejít. Ne vždy je to však pravda. Jsou tací, kteří odejdou, ale jsou i tací, kteří zůstanou a rozhodnou se napravit to, co ten druhý rozbil.

Ať tak či onak, budete se muset naučit, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl, pokud chcete jít dál. Pokud chcete vědět, jak se přenést přes to, že vás někdo podvádí, zde je vše, na co byste měli myslet jako první.

1. Musíte se rozhodnout

Když vás někdo podvede, musíte se rozhodnout. Zůstanete s ním, nebo ne? Pokud se snažíte přijít na to, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvádí, pamatujte, že pro některé lidi je toto rozhodnutí snadné, zatímco pro jiné je mnohem těžší.

Zvlášť když jde o děti, toto rozhodnutí se netýká jen vás. Myslíte si, že to dobré převáží nad tím špatným, když zůstanete? Pokud ne a pokud se na tom nepodílejí žádné vnější faktory, je rozhodnutí odejít tou nejlepší volbou.

2. Jaký je váš názor? Vyjadřujte své emoce

I když si myslíte, že jste nejodolnější a psychicky nejsilnější člověk na světě, musíte umět vyjádřit své emoce. Jinak vypnutí veškerého hněvu a zášti nakonec povede k potlačení emocí, což je pro vaše duševní zdraví velmi nebezpečné.

Zamknout se a projít bolestí sami, to pro vás nebude dobře fungovat. Mluvte o své bolesti s lidmi, protože jen tak se můžete posunout dál a zároveň ji hodit za hlavu.

Promluvte si s lidmi ve svém okolí, které máte rádi, nebo si promluvte s terapeutem, protože vám budou schopni pomoci učinit některá obtížná rozhodnutí.

3. V případě, že se vám to nelíbí, můžete se obrátit na někoho jiného. Nemůžete změnit to, co se stalo

První věc, která vás často napadne, když si uvědomíte, že jste byli podvedeni, bylo, že to byla nějakým způsobem vaše vina. Že kdybyste udělali X a Y, možná by vás nepodvedl. To však nevíte a sebeobviňování vás nikam neposune.

Pokud opravdu chcete vědět, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl, přijměte to, co se již stalo, a postavte se čelem k faktům. Musíte se nad vztahem zamyslet a podívat se na to, co se stalo, na čem musíte zapracovat a jak chcete, aby vypadaly vaše budoucí vztahy.

4. Buďte smutní

Všechno se odvíjí od toho, abyste cítili své pocity. Poslyšte, pokud chcete strávit celý víkend sledováním Netflixu a pojídáním zmrzliny, udělejte to. Jestli chcete týden ležet na pláži a brečet, udělejte to. Nikdo váš smutek neodsuzuje.

V podstatě je to zdravý způsob, jak se s tím vyrovnat, místo abyste své emoce potlačovali. Když si dovolíte být smutní, jednoho dne vás všechen ten smutek omrzí a uvědomíte si, že jste připraveni podniknout další kroky.

5. Promluvte si s partnerem

Pokud patříte k lidem, kteří mají tendenci se konfrontaci spíše vyhýbat, než aby jí čelili, je tento krok opravdu důležitý. V určitém okamžiku se přestaňte vyhýbat obtížnému rozhovoru a prostě si s ním promluvte. Upřímně řečeno, nevěrník je ten, kdo by se měl rozhovoru bát víc než vy, protože ví, že je na tom špatně!

Komunikace s partnerem je zásadní poté, co vás podvede, ať už se rozhodnete s ním zůstat, nebo ho opustit. Potřebuje vědět, jak vás jeho jednání ovlivnilo, a vy potřebujete uzavřít to, co se stalo.

Pokud se rozhodnete odejít, může to být poslední rozhovor, který před ukončením vztahu absolvujete.

6. Jaké jsou vaše plány? Odstraňte je ze svého života

Tedy pokud se rozhodnete pro rozchod. Pokud ne, pak musíte navštívit párového terapeuta, který vám pomůže vyřešit vaše problémy.

Nemůžete se spokojit se vztahem, kdy jste napůl venku a napůl uvnitř - tak to nefunguje. Možná je to jen na určitou dobu, než se uzdravíte, nebo možná navždy, ale rozhodně od nich potřebujete prostor.

7. Víte, co je to vztah? Nespěchejte

Vidíte to u mnoha zlomených srdcí a zrad, ale proces uzdravení nemůžete uspěchat. Možná budete mít pocit, že vaše srdce umírá, protože zrada tolik bolí, ale to není něco, co můžete uspěchat. Pokud jste byli s partnerem roky, nemůžete očekávat, že se s problémem vyrovnáte za pár dní.

Než se začnete cítit lépe, bude to trvat měsíce a měsíce léčení. Dny vám připadají jako měsíce, ale nakonec přijde okamžik, kdy budete připraveni pohnout se kupředu a nechat vše za sebou. A možná, jen možná, vám už nebudou tolik chybět.

8. Nechoďte na jejich sociální sítě

Nejhorší místo, kde můžete být, jsou sociální sítě. Přestaňte je pronásledovat, jejich přátele nebo cokoli, co s nimi souvisí. Pokud chcete vědět, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvádí, pak jsou sociální média tím posledním místem, kde byste měli být.

Pokud se něco stane, budete posedlí sledováním jejich statusů a fotek, budete vidět, s kým jsou, ale nakonec na tom nezáleží.

9. Pokud se rozhodnete s nimi zůstat, definujte svůj vztah

Jaký typ vztahu chcete s partnerem mít? Pokud s nimi zůstanete, musíte svůj vztah znovu definovat. Vaše stará pravidla vztahu již neplatí, protože zničila důležitou součást - vaši důvěru.

Jistě, prošli jste si těžkým obdobím a nyní se oba soustředíte na to, aby váš vztah fungoval. Musíte se tedy rozhodnout, jak chcete s partnerem, aby váš vztah vypadal a co vám v něm chybí.

10. Přes noc se to nezlepší

Nezávisle na tom, zda vztah napravujete, nebo se posouváte dál, není to něco, čeho dosáhnete přes noc. Uzdravení sebe sama nebo obnovení důvěry k partnerovi zabere spoustu času. Být podveden není žádná legrace a je to jeden z nejvíce sebedestruktivních pocitů na světě.

Stejně jako byste neměli tento proces uspěchat, nemůžete ani očekávat, že se to zlepší přes noc. Budete potřebovat čas, abyste se naučili svému partnerovi znovu důvěřovat, a on potřebuje čas, aby se s nevěrou také vyrovnal.

11. Neobviňujte se

Když vás partner podvádí, není to odrazem vaší nedostatečnosti, ale jeho. Nic z toho nebyla vaše vina, protože nevěra bude vždy volbou. Dali jste do toho vše, co bylo ve vašich možnostech, a jim to nestačilo. Pokud nebyli spokojení, měli prostě odejít, místo aby se vám schovávali za zády.

Nezáleží na tom, zda jde o citovou nebo fyzickou nevěru - nevěra je nevěra. Neobviňuj se, protože vztahu se účastní dva lidé, nejen ty.

12. Vždycky se snaž, abys byla schopná se s někým sblížit. Neposlouchejte nutně své přátele

Vaši přátelé nechtějí vidět, jak vám ubližují, takže se vás samozřejmě budou snažit dát dohromady s jinými lidmi nebo vás přimět k tomu, abyste s podváděným partnerem ukončili všechny vazby, což není špatný nápad. Pokud však nejste připraveni rozhodnout se o nejlepších cestách vpřed, pak nejste připraveni.

Nenechte na sebe při dalším seznamování tlačit, protože pokud nejste připraveni, napáchá to více škody než užitku. Když víte, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl, uvědomte si, že vaši přátelé ne vždy vědí, co je pro vás nejlepší.

Pokud se navíc rozhodnete s partnerem zůstat, místo abyste se rozešli, pravděpodobně si od svých přátel vyslechnete plná ústa. Není to jejich život, je to váš život.

13. Víte, co je pro vás důležité? Uvědomte si, že jednoho dne vás to už nebude trápit

Čas je opravdu takový zvláštní pojem, ale čas skutečně dokáže vyléčit všechno. Vztah vám chybí tak moc, až to bolí, ale jednoho dne už vám nebude tolik chybět. Nastane okamžik, kdy na něj prostě přestanete myslet. Prostě vám to nepřijde na mysl, a pokud ano, nebudete cítit hněv.

Bude to okamžik jasnosti, kdy vás to prostě přestane určovat. To, že vás někdo podvedl, bude prostě událost minulosti a nic víc.

14. Zaměřte se na svůj osobní rozvoj

Není lepší pomsty, než se zaměřit na svůj osobní rozvoj. Možná vás podvedli, ale to neznamená, že se kvůli tomu musíte sabotovat. Místo toho tuto bolest využijte jako příležitost povznést se nad ni a stát se lepším.

Můžete ji využít jako důležitou lekci pro svůj další vztah. Možná to úplně nezabrání tomu, aby vás někdo podvedl, ale získáte možnost rozpoznat červené vlajky ještě předtím, než se k němu zavážete.

15. Zbavte se veškerého hněvu a zášti

Hněv a zášť vám opravdu nic nepřinášejí. Pokud něco, budete se cítit tím více zaseknutí, čím více budete ve svém životě chovat zášť. Podvádění je na nic a vy se cítíte zrazeni. Chcete-li se však naučit, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl, nedovolte, aby vás hněv a zášť přemohly.

Odpusťte si, že jste to nevěděli lépe, a odpusťte mu, že vás zranil tak, jak to udělal. Chce to hodně odvahy být větším člověkem, ale nedělejte to pro ně - udělejte to pro sebe.

Takže, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl?"

Neexistuje jediný způsob, jak se s takovou zradou a bolestí vyrovnat. Postupujete však krok za krokem, dokud se nakonec neuzdravíte. Ať už jste zůstali, nebo odešli, je to proces, který musíte podstoupit, než se ve svém životě posunete dál.

Teď, když víte, jak se vyrovnat s tím, že vás někdo podvedl, je nejlepší věnovat čas tomu, abyste se zaměřili na své zlepšení a posunuli se dál. Nemůžete změnit skutečnost, že jste byli podvedeni, ale můžete se vyhnout tomu, aby vás to definovalo.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články