14 způsobů, jak přežít nevěru, aniž byste se rozdělili

Foto: Unsplash

14 způsobů, jak přežít nevěru, aniž byste se rozdělili

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Ačkoli se může zdát, že nevěra je ve vašem vztahu konečná, existují způsoby, jak nevěru přežít, aniž byste se vzdali jeden druhého.

Největší problém a největší strach v téměř každém vztahu je nevěra. Nevěra je nejdiskutovanější chybou, kterou může každý člověk udělat - a to z dobrého důvodu. Narušuje důvěru, věrnost a srdce.

Jako člověk, který byl podveden více než jednou, mohu všechny tyto důsledky potvrdit. Nikdy není snadné se s takovou situací vypořádat a někdy je jednodušší takového člověka prostě opustit, než se vůbec snažit, aby to fungovalo. Ale na druhou stranu, někdy může být boj v tomto těžkém období tím správným řešením.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Proč lidé podvádějí?

Nejprve bychom měli pochopit, co je to nevěra, abychom se mohli posunout dál.

Lidé podvádějí z mnoha různých důvodů a téměř všechny nemají s partnerem absolutně nic společného. Zatímco druhá osoba si často dává vinu za partnerovu nevěru, většinou se jedná o psychické problémy, které má nevěrník.

Mnohdy mají lidé, kteří podvádějí, problémy se sebevědomím nebo s dominancí - nebo jsou prostě jen kreténi, kteří nemají úctu k nikomu jinému. Ať už je důvod jakýkoli, stále je to špatné a nikdo by to nikdy neměl dělat.

Jak již bylo řečeno, existují způsoby, jak se s takovými problémy vyrovnat a přesto zůstat se svou drahou polovičkou. To je obzvláště důležité, pokud se váš partner hned přizná a cítí se kvůli tomu špatně. A pro ty z vás, kteří už máte za sebou několik let, je pravděpodobné, že vás vaše druhá polovička stále miluje a pracovat na tom se může vyplatit.

Protože tato situace má dvě strany, budeme se věnovat každé z nich zvlášť, abychom se přes tuto strašnou událost přenesli.

Podvádějící

Zpackal jsi to. O tom není pochyb. Ale pokud se chcete posunout dál, překonat tuto vyjetou kolej ve vztahu a možná i něco zlepšit, pak poslouchejte, protože tady je návod, jak to udělat:

#1 Mějte výčitky svědomí. Udělali jste chybu. To se nedá omluvit a je třeba toho litovat. Pokud chcete věci skutečně zlepšit a napravit to se svým milencem, pak musíte svého jednání opravdu litovat. A musíte se ujistit, že to ví i on.

#2 Přiznejte si své chyby. Nepopírejte je a nesnažte se je skrývat. Pokud jste udělali takovou chybu a cítíte se kvůli tomu špatně a okamžitě toho litujete, jděte to partnerovi říct. Nesnažte se ho od sebe odstrčit, protože se to nakonec dozví a na odpuštění už může být pozdě. Pokud chcete nevěru přežít, okamžitě se ke své chybě přiznejte.

#3 Projevte partnerovi empatii. Právě jste ho vystavili jeho osobnímu peklu. Raději je nechte, ať se zlobí. Nechte je plakat. Dovolte jim, aby vás nenáviděli. Dovolte jim prožívat jakékoli emoce, protože za ně nesete odpovědnost. Ukažte, že vám skutečně záleží na tom, že jste v nich vyvolali takové pocity. Buďte u toho, když se ventilují, a pak si sedněte a nechte to proběhnout.

#4 Neočekávejte, že vám budou hned důvěřovat. Jediné, co můžete porušit, je, že vám někdo okamžitě přestane důvěřovat. Neočekávejte, že vám po rozhovoru budou hned důvěřovat; nebudou. Důvěru je třeba znovu vybudovat. Nemůžete se zlobit, když se budou častěji hlásit nebo budou trochu podezřívavější k vašemu jednání. Je to vaše chyba.

Oběť

Vím přesně, jak se cítíte - věřte mi. Ale pokud svého partnera opravdu milujete a máte pocit, že se přes to můžete přenést, zde je několik kroků, které můžete podniknout, aby se tak stalo.

#1 Naslouchejte a snažte se pochopit. Vím, že je opravdu těžké pochopit, proč vám někdo něco takového udělal, ale pravděpodobně vůbec neměl v úmyslu vám ublížit. Mohlo jít o jejich osobní problémy, které řeší, a tímto způsobem se je snažili překonat. Vyslechněte si jejich důvody a snažte se pochopit, z čeho vycházejí - i když vám to nedává smysl.

#2 Mluvte o tom, jak se cítíte. Dejte to VŠECHNO najevo. Myslím to vážně. Pokud máte vyvést záchvat vzteku, vedle kterého by tříletý spratek vypadal jako dokonalý andílek, udělejte to! Musíte jim říct, jak se cítíte, a dostat ze sebe všechny emoce. Zadržování pocitů je jako zadržování zášti, a to bude bránit jakémukoli pokroku, který doufáte, že uděláte směrem k přežití tohoto incidentu.

#3 Neobviňujte se. Tím si jen ještě více ublížíte. Není to vaše vina. Ať už jsou jejich důvody jakékoli, není to vaše vina, že vás podvedli. Uvědomíte-li si to, dojdete daleko, protože se jim naučíte odpouštět.

#4 Zkuste jim důvěřovat. Nebude to snadné a nepůjde to hned, ale zkuste jim znovu důvěřovat. Pokud s tím za vámi přišli a opravdu chtějí věci napravit, pak musíte dát do toho vše, abyste to také napravili. Zkuste věřit, že to, co říkají, je pravda a že jejich činy budou odpovídat jejich slovům.

Společně

Teď, když víte, co je potřeba udělat sám, musíte ještě oba spolupracovat, abyste se z takové situace dostali.

#1 Uvědomte si, že ve vztahu jsou hlubší problémy - na obou stranách. Podvádění je známkou toho, že ve vztahu něco nefunguje. Na určité úrovni se vy dva nespojujete. Když si to uvědomíte, můžete pracovat na nalezení kořene problému a vyřešit ho; zbytek bude následovat.

#2 Mluvte spolu. Komunikace je klíčová. Pokud se z nějakého důvodu cítíte naštvaní a rozzlobení, řekněte jim to. Úspěšné vztahy potřebují ke správnému fungování komunikaci - zejména po takovém incidentu. Nebojte se partnerovi otevřít cokoli.

#3 Nezapomínejte. Problémy tohoto typu můžete odpustit, ale nikdy na ně nezapomínejte. Jedná se o vážné narušení důvěry a vy dva si to musíte do budoucna pamatovat. To, že jste tentokrát věci vyřešili, ještě neznamená, že se to může opakovat, pokud jeden z vás uklouzne.

#4 Neočekávejte, že bude vše hned normální. Tento typ věcí vyžaduje čas: čas na odpuštění, čas na to, abyste se posunuli dál, a čas na uzdravení. Bolest, kterou něco takového způsobí, se nenapravuje snadno. Vy dva se možná na nějakou dobu odmlčíte a všechno může být trochu nepříjemné. Jen vězte, že nakonec se věci zlepší - pokud to tak chcete.

#5 Vybudujte si znovu důvěru. Mezi vámi oběma je třeba znovu vybudovat důvěru. Jedině tak se budete moci posunout dál v této části vašeho vztahu. Nestane se to hned, ale nakonec si budete moci opět důvěřovat.

#6 Mějte se rádi. Ukažte si navzájem, že vám na sobě záleží. Pokud existuje něco, co dokáže uzdravit jakýkoli vztah, je to láska. Vraťte se do té fáze, kdy se nemůžete nechat o samotě, protože prostě chcete být stále nablízku a protože se máte moc rádi. Najít toto místo je dokonalý způsob, jak přežít nevěru, aniž byste se roztrhli.

Nevěra je drsná. Náprava vztahu po narušení takového druhu důvěry není snadný proces, ale se všemi výše uvedenými pomůckami ho můžete přežít - a dokonce z něj vyjít lépe než předtím.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články