Jak ukončit milenecký vztah a přenést se přes něj, i když ho stále milujete?

Foto: Unsplash

Jak ukončit milenecký vztah a přenést se přes něj, i když ho stále milujete?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Ukončení milostného vztahu je stejně těžké jako rozchod, ne-li horší! Zde se dozvíte, jak aférku ukončit a dostat se přes ni, i když ji stále milujete nebo vám chybí.

Ok, sračky se stávají. Nechtěli jste se zamilovat do toho sexy někoho, kdo ve vás zažehl oheň v kalhotách, ne když už jste zamilovaní do někoho jiného. A teď se ocitáte na křižovatce a chcete vědět, jak románek ukončit a přenést se přes něj.

Jakkoli se teď cítíte *zaslouženě* na hovno, tohle se může stát těm nejlepším z nás. I ti nejlepší z nás mohou sejít z cesty a šlápnout vedle. Jste ale opravdu připraveni odejít od nevěry?

Pochopit, jak ukončit nevěru, prostě není snadné. bolí to jako čert a nemůžete o tom, jak se cítíte, říct ani živé duši, protože je to tajný vztah. A co hůř, protože je to tajné, je opravdu snadné uklouznout a znovu se vrátit.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Co musíte pochopit, pokud uvažujete o ukončení aféry

Můžete se kvůli tomu cítit provinile, ale stejně jako závislost, které je těžké odolat, může aféra ovládnout váš život a nakonec ho ovládnout a rozvrátit.

Chtít ukončit aféru je první krok, a to správný. Pokud jste rozhodnuti s aférou skoncovat, poradíme vám, jak na to jít správnou cestou.

Musíte si však uvědomit toto: žádné kroky ani návod na vedení rukou vám z aféry nepomohou, pokud se v první řadě nerozhodnete s ní skoncovat. Možná jste si aférku začali hrou náhod a osudu, ale jen odhodlání a síla vás mohou z neodolatelné aférky dostat.

Jak ukončit aférku, když jste do ní zamilovaní - Věci, které musíte udělat

Ukončení aférky vyžaduje čas a jedním z největších úskalí, jak se z aférky dostat, je pokušení chtít se do ní vrátit hned při první příležitosti. Je to přece snadné východisko.

Každá hádka s partnerem je jednodušší odejít do milující náruče někoho jiného, než pracovat na zlepšení obtížného vztahu.

Ale nevěra nikdy není řešením nefungujícího vztahu. Pracujte na svém vlastním vztahu, a pokud v něm nevidíte žádnou naději, ukončete vztah místo toho, abyste se pouštěli do aféry a zamotávali si už tak zmatený milostný život.

Pokud chcete vědět, jak ukončit nevěru a mít šťastný život s vlastním partnerem, zde je to, co byste měli pochopit.

Chápete důsledky aféry?"

Sexuální nebo citové aféry se mohou zdát nesmírně vzrušující, ale ve skutečnosti tomu tak není. Aféra je snadné východisko, protože v ní nejsou zahrnuty žádné jiné emoce než ty povrchní, které se objeví, když jste spolu. Možná si myslíte, že jste do svého nedovoleného partnera skutečně zamilovaní, ale není tomu tak.

Je to únik pro vás oba. Není to skutečný život. Jste idiot, pokud si myslíte, že tajně strávený víkend nebo pár hodin denně představuje plnohodnotný společný život.

Skutečný život je úplně jiný. A pokud se někdy dostanete do skutečného vztahu se svým nevěrným milencem, můžete znovu zažívat stejné vztahové problémy.

Úspěšné vztahy potřebují porozumění a lásku, aby prosperovaly a uspěly, a každý skutečný vztah potřebuje úsilí. A váš nevěrný milenec může být sexy, zábavný nebo váš nejlepší citový přítel. Jak moc jste si ale jistí, že by pro vás byl určitě ideálním partnerem poté, co viděl vaše bradavice a všechno ostatní?

Proč máte nevěru?"

Milujete skutečně svého vlastního partnera? Proč vlastně máte poměr? Položte si tyto otázky a pokuste se pochopit, co skutečně potřebujete. Pokud jste v dokonalém vztahu se svým partnerem šťastní, proč máte poměr s nevěrným milencem?

Jde vám o sex, nebo je to jen vzrušující změna, která vás činí šťastnými? Nebo se cítíte žádanější a přitažlivější, protože se vám dvoří někdo jiný? Nebo jde o citovou náklonnost, protože už nemáte chuť se svým partnerem mluvit? Spojuje vás s partnerem v aféře více než s vaším skutečným životním partnerem?

A jste ochotni ohrozit svůj vztah a život jen proto, abyste se cítili dobře kvůli hodině sexu několikrát týdně?

[Zpověď, kterou si musíte přečíst: Příběh mého románku s ženatým mužem]

Svěřte se důvěryhodnému příteli pro emocionální podporu

Amánie je jako vzrušující tajemství, kterého se nemůžete dočkat, až se o něj podělíte. Ale přesto nemáte jinou možnost, než ji udržet v tajnosti.

Pokud chcete opravdu vědět, jak ukončit nevěru, potřebujete pomoc důvěryhodného přítele. Vylijte si příteli své srdce a řekněte mu o všem a o tom, co k němu cítíte. Někdy může být rozhovor s někým jiným úlevný. A vždy je to dobrý způsob, jak získat druhý názor na to, jak ukončit nevěru. A nezapomínejme ani na citovou podporu, kterou v takové chvíli potřebujete.

Přineste vzrušení z aféry do svého manželství nebo vztahu

Co vám aféra dává, co váš současný vztah ne? Je to mysl ohromující sex, intimní spojení nebo je to hluboká a opravdová komunikace? Ať už je to cokoli, i váš skutečný vztah má sílu toto všechno mít, ať už sexuální nebo citové.

Snažte se svého partnera zapojit do svého života a zkuste mu jemně sdělit své myšlenky. Dovolte partnerovi, aby pochopil vaše myšlenky, a podělte se s ním o své myšlenky týkající se vašeho vztahu, ať už sexuálního nebo jiného, a pokuste se vnést vzrušení z aféry do vašeho vlastního vztahu. Tím, že budete prožívat stejné emoce, brzy zjistíte, že vám aféra ve skutečnosti nedává nic víc než pytel viny a strachu.

Soustřeďte se na všechny důvody, proč MUSÍTE aféru ukončit

Sestavte si seznam všech věcí, které se vám na aféře nelíbí, ať už je to pocit viny, strach, výčitky svědomí nebo nedostatek čehokoli pevného kromě sexu nebo "falešného" citového vztahu. Chvíli si vyhraďte a sepište vše, na co si vzpomenete. Opravdu spolu vedete zajímavé rozhovory, nebo je vše jen o sexu?

Možná si myslíte, že jste do svého nevěrného milence zamilovaní, ale je to opravdu láska, nebo jen únik z nudného či frustrujícího života? Přečtěte si tento seznam občas, když se vám po milenci stýská nebo když čekáte, až se vám ozve. Pomůže vám uvědomit si, že oddáváním se tomuto poměru můžete více ztratit, než získat.

A dokud se snažíte pracovat na svém vlastním vztahu a mít se dobře, uvidíte, že poměr vám způsobuje jen více zmatku a bolesti než čehokoli produktivního.

Vybírejte si v aféře nedostatky

Možná si budete házet klacky pod nohy s vlastním partnerem nebo občas prohodíte nějaký ten záchvat vzteku. Zkoušeli jste to se svým milencem? Jak by na to reagoval?

Zkuste do svého nelegálního vztahu zakomponovat své skutečné životní problémy nebo si na něm vybrat nedostatky. Pokud nemůžete okamžitě odejít, protože jste příliš závislí, podívejte se, jak na vaše výbuchy reaguje váš milenec.

Možná se neliší od vašeho vlastního partnera. Dokud se váš nedovolený vztah točí kolem sexu nebo občasné hluboké konverzace, může se zdát, že je vztah vzrušující. Vneste však do aféry trochu skutečného života a uvidíte, jak nedovolené milenky změní své chování.

Teď se sami sebe zeptejte: Opravdu to potřebujete?

Smažte známky své nevěry

Pokud jste se rozhodli a pochopili, že váš skutečný vztah je mnohem výjimečnější a důležitější než milostný poměr, který trvá jen mezi prostěradly, je na čase začít mazat známky své nevěry.

Má váš milenec nějaké fotografie nebo videa, která by vás mohla dostat do problémů? Nebo existují nějaké další detaily, které je třeba setřít? Buďte diskrétní, ale důkladní. Vaše milenka nebo "pán" se může zdát jako milý člověk, ale vážně, nemáte ponětí o jeho skutečné osobnosti, protože celý váš vztah byl založen pouze na jednom aspektu života, nikoli na celém vašem životě.

Udělejte tomu definitivní konec

Není to snadné, ale je to něco, co se musí udělat. Promluvte si s druhou ženou nebo mužem a řekněte jim, že takhle už dál žít nemůžete. Promluvte si se svým milencem o pocitu viny a strachu, který vám váš poměr způsobuje. Vyjádřete se jasně a dosáhněte toho, aby to definitivně skončilo. Vysvětlete své myšlenky a důvody, proč chcete toto rozhodnutí přijmout. A jakmile skončíte s vysvětlováním, ukončete veškeré kontakty a snažte se držet od sebe dál.

Buďte rozhodní, ale ne hrubí. Nechcete přece svého milence naštvat nebo ho naštvat, aby se vás snažil vydírat.

Co dělat, když se vám po bývalém milenci hodně stýská?"

Poslouchejte, všichni jsme tu dospělí, takže nemá smysl to přikrášlovat. Po svém bývalém se ti bude stýskat a nějakou dobu tě to bude bolet. Bude se ti po něm stýskat pokaždé, když ho uvidíš, a budeš po něm toužit mnohem víc, když ho uvidíš v blízkosti někoho jiného.

Ale existuje velmi dobrý důvod, proč ses k tomuto kroku rozhodla. Máte svého vlastního partnera, který vás miluje, a vy milujete jeho. A stále máte seznam důvodů, proč jste potřebovali vztah ukončit, na který se můžete obrátit.

Bude to těžké, přinejmenším několik měsíců. Ale držte se toho. Možná si myslíte, že jde o lásku, ale se vší pravděpodobností může jít o závislost. A stejně jako závislost potřebuje sebekontrolu a spoustu odvykání, i tento románek vyžaduje stejné úsilí.

Těžko se zbavuješ aférky?"

A proč by ne? Bylo to zábavné, vzrušující a cítili jste se díky tomu naživu. Bylo to všechno, co tvůj vlastní vztah postrádal. Nebo jste se o tom alespoň po celou dobu trvání aféry přesvědčovali.

Ale nyní, když jste se rozhodli zůstat svému partnerovi věrní a aféru nadobro ukončit, smiřte se s tím, že toto rozhodnutí bude opravdu těžké. A občas také neodolatelné, ale stejně jako u závislosti na cukru se z toho dostanete s velkou dávkou trpělivosti a zdravé dávky loajality k vlastnímu partnerovi.

Odolávejte pokušení vrátit se k aférce

Možná se chcete dozvědět více o tom, jak ukončit aférku, ale jedna z největších potíží přichází poté, co aférka skutečně skončí. Několik týdnů nebo měsíců po ukončení aféry se budete cítit zranitelnější a pokušení vrátit se k aféře bude obrovské.

V této době se musíte soustředit na svůj vlastní vztah s partnerem a vyhnout se myšlenkám na milence. Neustále se zaměstnávejte a přečtěte si seznam důvodů, proč jste chtěla poměr ukončit. A kdykoli dostanete chuť zavolat si nebo se sejít na schůzku, vzpomeňte si na úsilí, které jste vynaložili, abyste se z nevěry dostali. A nedovolte, aby to přišlo vniveč. Chce to sílu, a pokud budete odhodlaní, dokázali byste se z nevěry dostat s úsměvem.

Co byste měli dělat, když se vám ozve milenec? Nebo hůř, chce tě zpátky?"

Naučte se zpevnit, když vám váš milenec zavolá. Může vás prosit, žadonit nebo dokonce nutit, abyste se vrátili, ale držte se svého rozhodnutí. Pokud se cítíte špatně, vysvětlete mu jasně své pocity a pokuste se mu vysvětlit, proč by to pro vás oba bylo nejlepší řešení.

Neztrácejte chladnou hlavu. Není z vaší strany fér nechat milenku nebo jiného muže na holičkách jen proto, že ve vás narostlo svědomí. Věnujte jim tedy úctu, kterou si zaslouží, a zároveň jim vysvětlete svůj postoj. Ale na druhou stranu, oni přece věděli, že už jste ve vztahu nebo v manželství s někým jiným, PŘEDtím, než s vámi vstoupili do vztahu. Takže až se nevyhnutelný konec poměru přece jen objeví, nebude to pro ně také překvapivá zpráva.

Vaše milenka by také věděla, že poměr je špatná věc, takže pokud jí vysvětlíte své důvody, nezbude jí nic jiného než se smířit s tím, že to ukončíte, i když vás bude nějakou dobu pronásledovat.

Můžete zůstat přáteli s někým, s kým jste měli poměr?"

Pokud zde opravdu nevidíte jinou možnost, snažte se vyhnout tomu, abyste zůstali přáteli s někým, s kým jste měli poměr. Podívejte se, zůstat kamarádem s bývalým partnerem je dost těžké. S někým, s kým jste měli tajný vztah... všechno na tom křičí neodolatelností!

Pokud musíte z nevyhnutelných důvodů zůstat přáteli, nechte si slušně dlouhou dobu vychladnout, a i když se oba ocitnete sami a budete si vyměňovat žalostné pohledy plné chtíče, prostě to nechte v kalhotách!

Měli byste se o své aférce přiznat?

Tady je další záludnost, která přichází na řadu poté, co zjistíte, jak aférku ukončit. Jakmile si budete jisti, že váš románek skončil, můžete se cítit provinile kvůli svým nemorálním činům, i když jste v úspěšném vztahu s partnerem šťastní.

Pokud vás váš skutečný partner přistihl při nevěře, budete se teď trápit. A pokud vás váš skutečný partner ještě nepřistihl, ocitnete se v morální tísni. Tak jako tak se ocitnete v neklidných vodách. Takové rozhodnutí musíte učinit.

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda se máte přiznat, přečtěte si Máte se přiznat k nevěře partnerovi, nebo ji zatajit, abyste se mohli rozhodnout na základě okolností a svého partnera.

Ukončení milostného vztahu není nikdy snadné, ale pokud použijete tyto kroky, jak ukončit nevěru, a zůstanete odhodlaní, budete moci mít šťastnější milostný život se svým skutečným partnerem, a to opravdu brzy.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články