Jak ukončit vztah v dobrém: 20 způsobů, jak ukončit vztah s grácií

Foto: Unsplash

Jak ukončit vztah v dobrém: 20 způsobů, jak ukončit vztah s grácií

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Rozchod je jednou z nejtěžších věcí, kterou zažijete, ale nemusí skončit špatně. Můžete se naučit, jak ukončit vztah v dobrém.

Pokud si kladete otázku, jak ukončit vztah v dobrém, jste již napřed. Většina lidí by nejraději vyhrála rozchod tím, že by je duchem nebo měla navrch. V rozchodu nelze vyhrát, protože oba dva jste se již navzájem ztratili.

To neznamená, že se musíte navzájem nenávidět a přát si pro něho to nejhorší *i když musíme přiznat, že to jsme k bývalému cítili všichni!"* Když víte, jak ukončit vztah v dobrém, znamená to, že si můžete nadále vážit všeho, co jste spolu prožili, aniž byste tomu druhému něco zazlívali.

Nezáleží na tom, kdo se s kým rozešel, je možné prožít zdravý rozchod, který nekončí hněvem a hořkostí. Stačí být upřímný, komunikovat a nechat ho reagovat po svém.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Není to tak složité a obtížné, jak si myslíte. Jen to berte tak, že váš vztah si zaslouží soucit po tom všem, čím jste spolu prošli.

Proč chcete vztah ukončit v dobrém?

Chcete zůstat přáteli? Chcete se vyhnout dramatu v práci nebo ve škole? Nebo prostě jen chcete být milým člověkem? To všechno jsou dobré důvody, proč se naučit ukončit vztah v dobrém. Možná si myslíte, že to není možné, ale vždy se můžete naučit, jak ukončit vztah v dobrém.

Byli významnou součástí vašeho života. To, že vám to nevyšlo, neznamená, že byste měli skončit v nenávisti a zášti.

Nenávist nic nezmění a rozhodně jim nepomůže se od vztahu posunout dál. S největší pravděpodobností udržování zášti jejich proces stěhování ještě prodlouží.

Co znamená ukončit vztah v dobrém?

Především, ukončení vztahu v dobrém neznamená, že se můžete po půlnoci stále balit a volat si na kořist. Neznamená to, že je můžete žádat o soucit "> laskavost nebo je využívat či naopak.

Rozcházeli jste se z nějakého důvodu a to, že jste vztah ukončili ve zdraví, neznamená, že můžete mít výhody vztahu bez závazků. Ukončit vztah v dobrém znamená pro různé páry různé věci, ale často se jedná o civilizovaný způsob rozchodu.

Nesnášíte se, ale ani je nutně nemilujete *nebo se alespoň snažíte je už nemilovat.* Můžete s nimi být přátelé, ale to jim často spíše uškodí, než pomůže.

Může to dokonce znamenat, že spolu už nikdy nepromluvíte, ale také že nebudete mít špatnou chuť v ústech, když si na ně vzpomenete.Ať už spolu chodíte pár týdnů, měsíců nebo dokonce let, je zcela možné vědět, jak ukončit vztah v dobrém. Může to být náročné, ale vždy se můžete rozhodnout, že se k rozchodu postavíte dospěle. Možná je snazší držet v sobě zášť, ale stále je možné se k tomu postavit slušně.

1. Rozchod s partnerem je pro vás důležitý. Připravte se

Předtím, než se pustíte do rozchodu, nedělejte, že víte, co udělá. Nevíte to. Nikdo nemá rozchod rád, takže je vysoká pravděpodobnost, že nebude reagovat klidně a kolektivně.

To, že se chcete dozvědět, jak ukončit vztah v dobrém, však hodně vypovídá o vašich záměrech ohledně rozchodu.

2. Jaké jsou vaše představy o rozchodu? Respektujte je

Respekt je jediná věc, kterou byste měli mít, pokud chcete vědět, jak ukončit vztah v dobrém. Nemluvte na ně shora. Nepovyšujte se nad ně. Ani když už je prakticky po všem, neurážejte je a nesnižujte jejich význam.

Buďte co nejpřímější a nic nepřikrášlujte. I když jsou momentálně naštvaní, dobré podmínky přijdou později, pokud se budete chovat uctivě.

3. Udělejte to osobně

Pokud se chystáte věci ukončit, mějte alespoň tolik slušnosti, abyste to udělali osobně. Zaslouží si pořádný rozchod a udělat to přes SMS, e-mail nebo dokonce telefonát v nich vyvolá odpor.

Jakkoli je osobní rozchod obtížný, je nezbytný, pokud chcete věci ukončit v dobrém. Ukončit věci jakýmkoli jiným způsobem vypovídá o tom, že vám více záleží na tom, abyste se vyhnuli trapasu, než na jejich pocitech, což není dobrý způsob, jak ukončit vztah v dobrém.

4. Buďte upřímní

Z nějakého důvodu s tím mají lidé skutečný problém. Pokud jim skutečný důvod rozchodu přikrášlíte nebo dokonce zalžete, nečekejte, že vše skončí v dobrém.

To také znamená, že pokud se někoho zastáváte, protože k němu nedokážete být upřímní, nečekejte, že se k vám bude chovat slušně. Pravdu se stejně dozvědí, tak proč ji skrývat?"

5. Vždyť se s vámi někdo baví. Poděkujte jim

Tohle zní lacině, ale ujistěte se, že vědí, že si jich vážíte. Je to jeden z nejvíce přehlížených způsobů, jak se naučit ukončit vztah v dobrém. Poděkujte jim za vztah a za vše, co pro vás udělali.

Nikdo se nechce cítit jako někdo, na koho se zapomnělo, nebo být hrubě odmítnut. Když jim poděkujete, bude to vypadat, že se s nimi opravdu snažíte jednat slušně, i když nakonec budou mít nenávistnou reakci *což je mimochodem normální!*

6. Nic po nich hned nežádejte

Žádat je hned o přátelství není nejlepší nápad, když jste je právě pustili k vodě. Ať už mají zlomené srdce, jsou naštvaní nebo v šoku, není od vás fér, abyste po nich právě teď něco chtěli. Přestaňte po nich chtít jakékoli soucit "> laskavost i a dejte jim čas, aby své pocity zpracovali.

Nejhorší na rozchodu je to, že ho pravděpodobně vůbec nečekali, a tak je alespoň nechte, aby se nad svými pocity zamysleli. Vy jste o tom nějakou dobu přemýšleli, takže jste měli čas to zpracovat, dopřejte jim totéž.

7. Rozchod je pro vás důležitý. Dejte jim prostor

To, že ukončujete vztah v dobrém, neznamená, že se hned stanete nejlepšími kamarády. Některým lidem opravdu nevadí, že se přátelí se svým bývalým, protože jim to může bránit v tom, aby se posunuli dál.

Přestaňte očekávat, že se budou smát vašim vtipům nebo že jim nebude vadit, když se s vámi budou přátelit. Protože jste to vy, kdo se s ním rozešel, nechte míč na jejich straně. Až budou připraveni a budou-li chtít, vzpamatují se.

8. Neutěšuj je ve chvíli, kdy se rozcházejí

Vidíš, že pláčou nebo se rozčilují, a chceš je utěšit. Nedělejte to. Právo utěšovat je jste ztratili, když jste se s nimi rozešli. Vím, že je to váš instinkt, ale mohlo by je to ještě více rozzlobit a pravděpodobně i zmást.

Můžeš je na rozloučenou obejmout, ale snaha utěšit je a utěšovat je nepomůže tomu, aby vše skončilo v dobrém. Vaše úmysly mohou být dobré, ale rozchodu to neprospěje.

Při učení, jak ukončit vztah v dobrém, je prostě nechte, ať se rozruší podle svých vlastních podmínek. Než začnou dobré podmínky působit, musí se s koncem vztahu vyrovnat bez vás.

9. Rozchod s vámi je pro ně důležitý. Nechte je plakat

Plak je při rozchodu naprosto normální a neměli byste si myslet opak! Chtít, aby přestali plakat, je spíše ve váš prospěch než v jejich prospěch. Pravděpodobně cítíte vinu nebo dokonce stud, když pláčou, ale pro ně je to způsob, jak uvolnit své pocity.

Když jim říkáte, aby neplakali, v podstatě jim říkáte, aby nebyli lidmi. Kdyby se role obrátily, pravděpodobně byste plakali také!

10. Jaké jsou jejich pocity? Odpovídejte na jejich otázky

Při rozchodu je normální, že se ptají, zejména pokud to nečekali. Na jejich otázky odpovídejte přímo. Je to jejich forma uzavření vztahu a to nejmenší, co můžete udělat, je poskytnout jim klid.

Neříkejte jim, že vaše odpovědi nepomohou - to je jen povýšenecké. Pravda nejenže vám pomůže cítit se lépe, ale také jim poskytne větší uzavření než měkká lež.

11. Nezapomeňte, že nevíte, co je pro ně nejlepší

S tím se při rozchodech setkáváme neustále. Ať už jde o používání replik, které mají přikrášlit skutečný důvod, nebo třeba o zmírnění rány, dělá to každý pořád.

Nejlepší, co však můžete udělat, je být na ně přímý. Přestaňte chránit jejich pocity a prostě jim to řekněte tak, jak to je.

12. Jak se chovat? Buďte zdvořilí

To, že je vám při ukončování věcí nepříjemné, z vás nedělá špatného člověka - dělá vás to lidskými. Neobvyklejší je, když se necítíte nepříjemně. S ohledem na to, i když je výpad snadný, buďte k nim zdvořilí, jak jen to jde.

Vy jste ten, kdo dává kopačky, takže jste to vy, kdo se musí přizpůsobit, pokud jde o zdvořilost. Dejte jim pocítit vše, co mohou, aniž byste na jejich hněv reagovali stejnou mírou frustrace. Tedy pokud se chcete naučit, jak ukončit vztah v dobrém.

13. Jak se máš chovat? Nešiřte pomluvy

Váš vztah sice skončil, ale není třeba o něm šířit pomluvy nebo drby. I když jste oba ze stejné skupiny přátel, nemusíte všem říkat, jak špatně reagovali na rozchod. Je pro vás snadné říct - kopačky jste dali vy, a ne oni.

Jistě, řeknete lidem, že váš vztah skončil, ale neříkejte skupině přátel, že plakali nebo křičeli. Není třeba jim kazit pověst, i když už jste se rozešli. Respektujte je natolik, abyste si věci, které mají být soukromé, nechali pro sebe."

14. Víte, co se děje? Nepředvádějte se s novými vztahy

O respektu jsme se již zmínili a měl by být základem celého tohoto seznamu, jak ukončit vztah v dobrém. Zvláště pokud jste se s nimi rozešli, nemáte právo se novými vztahy chlubit a vytahovat se před nimi.

Pamatujte, že chcete vztah ukončit v dobrém, a to znamená víc než být v danou chvíli milý. Musíte tomu skutečně dostát. I když spolu opravdu chodíte, není třeba jim to vmést do tváře.

15. Vždycky se snažte, abyste se s někým rozešli. Přijměte jejich reakci

Nezáleží na tom, jakou reakci dostanete, prostě ji přijměte. Přestaňte kontrolovat, co cítí, protože upřímně řečeno, nevíte vůbec nic o tom, co v tu chvíli cítí.

Každý se k rozchodu staví jinak a bez ohledu na to, jak to dělá, to přijměte. To, že se k rozchodu chcete chovat slušně, ještě neznamená, že budou reagovat tak, jak chcete vy.

16. Rozchod je pro vás důležitý, protože se s vámi rozchází. Nezneužívejte jejich citů

Způsobíte, že vás budou nenávidět s nekonečnou vášní, pokud se s nimi buď vyspíte, svedete je na vodítko, nebo je v podstatě jen pekelně zmatete.

Pokud jste se s nimi rozešli, držte se tohoto rozhodnutí. Neříkejte jim najednou, že se vám po nich stýská, ani je nelíbejte jen proto, že jste osamělí. Přestaň své bývalé mást a ničit jim proces stěhování.

17. Přestaň je mást a ničit jim proces stěhování. Ukončete věci tak, jak byste chtěli, aby je s vámi ukončili ostatní

Musíte se k nim chovat s respektem a dělat vše, co byste chtěli, aby ostatní dělali vám, kdyby vás opouštěli. Pokud se vám nelíbí, že jsou vaše pocity znehodnocovány, nedělejte to.

Jestliže se vám nelíbí, že vás někdo opouští, nedělejte to. Opravdu je to tak jednoduché, jako dodržovat Zlaté pravidlo.

18. Stůjte si za svým

Musíte se připravit na možnost, že se s rozchodem nesmíří. *Ano, i to se stává!* Při učení se, jak ukončit vztah v dobrém, si stůjte za svým a neměňte názor jen proto, že se cítíte špatně.

Také proto byste nikdy neměli zlehčovat důvody, proč se s nimi rozcházíte. I když se cítíte jako ten nejhorší člověk na světě, že ho opouštíte, trvejte na svém rozhodnutí.

19. Jaké jsou vaše důvody k rozchodu? Nedělejte to na veřejnosti

Pokud opravdu chcete vědět, jak ukončit vztahy v dobrém, nedělejte to na veřejném místě. Pokud možno to udělejte někde, kde nebudete mít kolem sebe příliš mnoho lidí, kde můžete oba vyjádřit, co je třeba říci, bez obav z odsouzení.

Na veřejném místě vám také mohou udělat scénu, takže to opravdu není to nejlepší místo, kde jim dát kopačky.

20. V případě, že se s vámi rozcházíte, můžete se rozhodnout, že se s ním rozejdete. Mluvte o nich na dobrou notu

Když se vás lidé zeptají, proč jste se rozešli, řekněte jim pravdu, ale zároveň jim nekazte image. Můžete vyprávět příběh svého vztahu, aniž byste svému bývalému nadávali nebo mu nadávali do všelijakých lidí.

To není jen známkou vyspělosti, ale také projevem úcty. Svého bývalého jste stále milovali, i když vztah nefungoval, takže si nezaslouží být ve vašem příběhu tou špatnou osobou.

Takže, jak ukončit vztah v dobrém?

Pokud se chcete naučit ukončit vztah v dobrém, chovejte se k němu s respektem a soucit em. To neznamená zmást jejich pocity, ale alespoň potvrdit jejich pocity a umožnit jim zpracovat bolest a zranění. Nechte je vyhrát rozchod, pokud to bude nutné.

Zjistit, jak ukončit vztah v dobrém, není tak těžké, jak si možná myslíte. Stačí být upřímný a respektující a možná se vám podaří rozchod civilizovaně ukončit. Kdo ví? Možná budete dokonce schopni navázat přátelství.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články