Jak si odpustit podvádění: 9 kroků, které musíte znát

Foto: Unsplash

Jak si odpustit podvádění: 9 kroků, které musíte znát

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Zbloudil jsi a rozhodl ses zapomenout a mlčet. Nyní chcete vědět, jak si odpustit, že jste podváděli a neřekli to. Je to těžké, ale možné.

Vztahy jsou složitá a obtížná věc. Myslíte si, že jste zamilovaní a že nikdy neuděláte nic, čím byste partnerovi ublížili. Všechno jde dobře a pak z nějakého důvodu uděláte chybu. Podvedete svého partnera. Je to jednorázová záležitost a nemáte v úmyslu ji opakovat. Co uděláte? Řeknete mu to i s rizikem, že vztah ukončíte a navždy partnera zraníte? Zatajíte to a naučíte se odpustit si, že jste ho podvedli a neřekli mu to?

Podvádění má moc zničit lidské sebevědomí a vnímání lásky. Je to největší zrada. Ať už šlo o lásku, pouhý sex nebo něco, co ani nelze označit, stejně to navždy zničí do určité míry malou část z nich.

Ano, nevěra je tak zlá.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Ačkoli tedy rozhodně neobhajujeme podvádění a to, že o tom partnerovi prostě neřeknete, měli byste mlčet a slíbit si, že se z této situace poučíte, nebo byste měli s pravdou ven?

Vězte, že obě možnosti mají svá pro a proti. Nejlepší cestou by samozřejmě bylo prostě v první řadě nepodvádět. [Přiznání:

Je lepší vědět, nebo sladce zapírat?

Tato otázka je těžká. Myslíte si, že je lepší vědět, že vás partner podvedl, a umět se s tím vypořádat, jak chcete? Nebo si myslíte, že je lepší to prostě nevědět? Samozřejmě za předpokladu, že to byla chyba, jednorázová záležitost, které strašně lituje?

Je to do značné míry osobní volba. Někteří lidé možná chtějí vědět, jiní si myslí, že chtějí, ale jakmile se to dozvědí, přejí si, aby to nevěděli.

Nikdo vás nemůže soudit za to, jak se k tomuto tématu stavíte. Je také možné, že si myslíte, že víte, co chcete, ale když se vám to stane, přejete si něco úplně jiného.

Je také třeba se zamyslet nad tím, že když je bota na druhé noze a vy jste ten, kdo podvedl, je možné naučit se odpustit si, že jste podvedli a neřekli to? Nebo vás to bude vždycky sžírat?

Ať už jste na kterékoli straně, vězte, že tím, že si uvědomíte, že jste podváděli, z toho plynou velké důsledky. Způsobí bolest, velké problémy s důvěrou a možná i úplný rozpad vašeho vztahu.

Neříct jim to nebo o tom nevědět může znamenat, že se nikdy nebudete moci plně sblížit, protože budete cítit, že něco není sdíleno. A co když na to zase někdy později přijdou?

Jak si odpustit nevěru a neříct to - je to vůbec možné?"

Většina lidí by se s pocitem viny z nevěry vyrovnávala jen těžko. V některých ohledech by to dokonce mohlo změnit vaše chování. Možná se začnete bránit nebo budete přehnaně kritičtí vůči svému partnerovi a tomu, co dělá, protože od sebe odvádíte vinu.

Nakonec si musíte položit tuto otázku - můžete se naučit, jak si odpustit nevěru a neřeknutí úplně, nebo tam ta vina bude pořád?

Tuto otázku si můžete zodpovědět pouze vy sami. Každý člověk je jiný. Někteří lidé to mohou hodit za hlavu a slíbit si, že se z toho poučí. Jiní dovolí, aby je pocit viny sžíral.

Druhou věcí, kterou si musíte být jisti, je, že šlo o jednorázovou chybu, která se už nikdy nebude opakovat.

Pokud s rukou na srdci nemůžete stoprocentně říct, že už nikdy nepodvedete, váš partner si zaslouží něco lepšího. V takovém případě musíte být upřímní a říct mu to. Nebo si musíte ujasnit, co chcete a co vás nutí vzhlížet k někomu jinému nebo k něčemu jinému.

Potřebujete partnerovi způsobit bolest?"

Jste-li si jisti, že jste udělali závažnou chybu a že nemáte v úmyslu, aby se to někdy opakovalo, má smysl způsobovat partnerovi bolest?"

Povíme vám, že bolest ze zjištění, že vás partner podvedl, ať už to bylo nedávno nebo v dávné minulosti, je vyčerpávající na mnoha úrovních. Chcete tomu svého partnera vystavit?"

Dokážeme ocenit, že tento názor je pravděpodobně trochu kontroverzní a že se najdou lidé, kteří budou při čtení tohoto článku kroutit hlavou a říkat si: "Proč byste měli někomu pomáhat naučit se odpustit, že vás podvedl a neřekl to?".

Naprosto to chápeme a také s tím souhlasíme. Ale někdy nestojí za to způsobit někomu bolest, kterou nemusí cítit.

Jak si odpustit nevěru a neříct to - chtěli byste to vědět?"

Položte si otázku - kdyby se to stalo vám, chtěli byste to vědět? Kdyby se to už nemělo opakovat, váš partner toho stoprocentně upřímně litoval a nenáviděl se za své jednání, chtěli byste si projít bolestí a trápením? Nebo byste raději pokračovali bez tohoto poznání?

Možná si právě teď nejste jisti, ale bolest a neustálé pochybnosti o sobě samých, které může způsobit vědomí, že vás partner podvedl, mohou být vyčerpávající.

Podstatné je, že každý někdy udělá chybu. A ano, někdy jsou tyto chyby pro druhé lidi zraňující.

V takovém případě jde o to naučit se odpustit si nevěru, tečka. Nejde jen o to naučit se odpustit si, že jste podváděli a neřekli to.

Ta část s neříkáním není ve váš prospěch, ale ve prospěch vašeho partnera. Nejde o to, aby vám to prošlo, protože věřte, že pocit viny vám to nedovolí.

Tady je několik praktických způsobů, jak se můžete naučit odpustit si nevěru a neříct to.

1. Přijměte to, co jste udělali

Ok, takže jste podváděli. Není to to nejlepší, co můžete v úterý udělat, ale udělali jste to. Nyní přijměte to, co jste udělali. Otevřeně si řekněte: "Podváděl jsem".

2. Nezapírej, dokud nezemřeš

Pokud je váš partner podezřívavý, nevytahujte kartu "zapírej, dokud nezemřeš". Mysleli jsme, že si chcete odpustit? No, v tom případě přece nemůžete partnerovi lhát

Prostě si nemůžete odpustit, když s partnerem hrajete hloupého. Prostě si to přiznejte. Poslyš, podváděla jsi, takže ať se stane cokoli, no, nemůžeš se tomu příliš divit.

3. Nedémonizuj se

Znovu opakuji, podváděla jsi, my víme. Také nejste špatný člověk. Chyby se stávají, takže to nemusíte brát jako něco tak zlého, že se sebou nemůžete žít.

Pochopení toho, jak si odpustit, že jste podváděli a neřekli to, znamená, že se zbavíte myšlenky, že jste hrozný člověk. Budeš dělat chyby, takový je život.

4. Proč jsi podvedla?"

Proč jsi opravdu podvedla? Odpověď už znáte, máte ji hluboko v sobě, musíte přijmout pravdu.

Pokud se vám partner nelíbí, pak víte, co byste měli udělat. Odpustit si znamená udělat to, co je správné. Neznamená to, že to nebude bolet vás ani toho druhého, ale je to to, co je třeba udělat.

5. Co chceš?"

Takže, co od svého života skutečně chceš? Chcete být se svým partnerem? Pokud ano a chcete být bez pocitu viny, přiznejte, co jste udělali, a pak se podívejte, zda je ochoten to s vámi řešit.

Pokud už s partnerem nechcete být, no, přiznejte, co jste udělali, a pak podnikněte kroky potřebné k tomu, abyste se posunuli dál. Každopádně je to to, co musíte udělat, abyste si odpustili.

6. Nevymlouvej se sám na sebe

Ale, donutili mě s nimi spát, chytili mě za ruku u baru a táhli mě na záchod, byla jsem bezbranná. Jo, jo, to už jsme všechno slyšeli.

Poslouchej, když chceš, na všechno máš výmluvu. Takže je načase, abys dospěl a vykašlal se na trapné výmluvy. Dokud nepřestanete s výmluvami a nebudete k sobě upřímní, nebudete si moci odpustit.

7. Uznejte nesmyslnost svých výmluv

Už jsme se zmínili, že výmluvy vám ve skutečnosti nepomáhají. Jistě, máte důvod, proč jste podváděli, pravděpodobně mizerný důvod, ale jediné, co to dělá, je, že vás to kryje, dokud nepodvedete znovu.

Musíte si přiznat, že vaše výmluvy jsou jen kecy, a pokud si chcete odpustit, že jste podváděli a neřekli to, přestaňte s těmi kecy.

Znovu, buďte k sobě upřímní, a i když vám to může připadat brutální, upřímně řečeno, je to jediné, co si zasloužíte, abyste to neudělali znovu.

8. Přestaňte se sebetrestáním

Samotrestání neznamená, že přestanete podvádět. Pokud jste snědli koblihu a trestáte se tím, že druhý den nejíte, nic tím neděláte.

Pokud něco, tak si tím způsobíte ještě větší hlad. Chápete, kam tím míříme?"

To, že si den po podvádění zabráníte v masturbaci, nic neznamená. Ve skutečnosti se vyhýbáte základnímu problému své potřeby podvádět.

9. Zaměřte se na poučení ze svých chyb

Pokud se po nevěře cítíte provinile a jste si jisti, že to partnerovi nechcete říct, je načase, abyste se pokusili poučit ze svých chyb. Nebude to snadné.

Budete si muset sednout sami se sebou a začít si uvědomovat, co děláte. Historie se neopakuje, spíše lidé opakují historii.

Takže, jak si můžete odpustit?"

S velkým hledáním v duši a bude to bolestivé. Abychom byli spravedliví, omlouváme se, ale v tomto případě si bolest zasloužíte, a pokud vám pomůže k růstu, jsme pro.

Vynechejte v mysli událost a zeptejte se sami sebe, proč jste to udělali, zda je pravděpodobné, že to někdy zopakujete, a skutečně se zeptejte sami sebe, zda jste ve svém vztahu šťastní - a tím myslíme skutečně šťastní.

Byl to jednorázový přešlap? Byli jste opilí?

Abyste se naučili odpustit si nevěru a neříct to, musíte se nejprve smířit s chybou, kterou jste udělali. Musíte přijmout, že jste skutečně udělali obrovskou chybu, která mohla potenciálně ukončit váš vztah.

Uvědomte si závažnost situace

Musíte se také zamyslet nad tím, zda je pravděpodobné, že se to váš partner dozví od někoho jiného.

Pokud existuje nějaká šance, že ano, musíte to být vy, kdo mu to řekne jako první. Nedovolte, aby se váš partner tuto zprávu dozvěděl od osoby, která si myslí, že dělá dobrou věc, ale ve skutečnosti mu z dlouhodobého hlediska způsobuje ještě větší bolest. Je to pro vašeho partnera nedůstojné a bude se cítit ještě hůř.

Jste-li si však jisti, že jste udělali chybu, která se nebude opakovat, a jste si jisti, že se to nedozví od někoho jiného, je čas jít dál.

Nechte to být, prodýchejte to. Přijměte, že jste udělali chybu a že se kvůli tomu cítíte špatně. Pochopte, že jste člověk, a i když byste si přáli vrátit čas a změnit to, nemůžete.

Naučit se odpustit si, že jste podváděli a neřekli to, opravdu spočívá v tom, že se poučíte. Znamená to pochopit, jak jste se dostali tak blízko ke ztrátě partnera. Bylo to o fous, a pokud se to stane znovu, už takové štěstí mít nebudete.

Pustit to z hlavy a jít dál

Když si dáte dostatečně záležet a přijmete vinu a stud, věnujte se šťastnější budoucnosti se svým partnerem. Nechte to být. Je to opravdu tak jednoduché.

Pokud to nehodláte říct, musíte to prostě nechat sakra plavat. A musíte se ujistit, že už nikdy nepadnete do stejné situace. Pokud ano, nemůže vám být odpuštěno - jednou je to chyba, podruhé je to volba.

Někteří lidé považují za užitečné napsat si, co se snaží pustit z hlavy, a pak to spálit. Zatímco se díváte, jak to hoří, dovolte si cítit, jak vina opouští vaše tělo. Vyzkoušejte to, je to velmi užitečné a velmi katarzní.

Pokud máte pocit, že chcete svého partnera chránit před bolestí, protože stoprocentně víte, že to byla chyba, která se nebude opakovat, musíte si chybu přiznat.

Poté mu musíte dovolit, aby opustil váš život. Soustřeďte se na to, aby od tohoto okamžiku bylo vše lepší než předtím.

Naučit se odpustit si nevěru a neříct to znamená, že musíte cítit vinu a pocítit stud, než ji budete moci nechat jít. Je mi líto, ale zasloužíte si, abyste si dali pořádně zabrat.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články