Čtyři nejčastější a zároveň nejbolestivější typy nevěry ve vztahu

Foto: Unsplash

Čtyři nejčastější a zároveň nejbolestivější typy nevěry ve vztahu

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Zjištění podvádění je srdcervoucí. Není to však tak jednoduché jako pouhý sex, protože ve vztahu existuje několik typů podvádění.

Podvádění obvykle není černé nebo bílé a šedé zóny nejsou nikdy snadno čitelné. Ať už se však na ni díváte jakkoli, existuje několik hlavních typů podvádění ve vztahu, které přivádějí vztah na buben.

Pokud jste někdy v minulosti byli podvedeni, víte, jak je to srdcervoucí. Všechno je najednou postavené na hlavu a jistota a pohodlí, o kterých jste si mysleli, že je ve vztahu máte, jsou pryč. Na svého partnera se už nedokážete dívat stejně a čeká vás velké rozhodnutí, zda ve vztahu pokračovat, nebo ho na místě ukončit.

Co byste měli dělat, když vás někdo podvedl?

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Neexistuje správná nebo špatná odpověď na to, co byste měli v situaci, kdy zjistíte, že vás partner podvedl, dělat. Je to velmi osobní volba a rozhodnutí, které musíte učinit sami za sebe.

Každý se do toho vloží a bude se vám snažit říct, abyste odešli, a s tím byste měli počítat, ale měli byste si také dát čas na to, abyste si ujasnili, jak se cítíte, dát si čas a nakonec dojít k vlastnímu konečnému rozhodnutí.

Budu upřímný, byl jsem podveden. Rozbilo mi to srdce na milion kousků, nabouralo důvěru, zničilo sebevědomí a trvalo mi dlouho, než jsem se s tím vyrovnala, ale neopustila jsem ho. Vím, že teď všichni zmateně koukáte a kroutíte hlavou.

Ale chci říct, že rozhodnutí, zda zůstat, nebo odejít, je osobní a nikdo jiný ho za vás nemůže udělat. Moje rozhodnutí se nakonec osvědčilo; náš vztah po jistém skalním období nabral na síle a já jsem z něj vlastně také nakonec vyšel silnější. Svého rozhodnutí zůstat nelituji, ale také dokážu zcela pochopit, že někteří lidé by toho nebyli schopni.

Já bych neodsuzoval ani jeden z nich. Pokud se vám to stane, říkám, udělejte to, co považujete za správné. A lidé kolem vás, pokud vás mají rádi, budou stát při vás a podpoří vás bez ohledu na to. Jistě, dají ti najevo své pocity, ale dělají to jen proto, že jim na tobě záleží.

Nevěra není jen fyzická

Důležité je uvědomit si, že ve vztahu existuje několik druhů nevěry, a to nejen ta fyzická. Když slyšíme slovo "nevěra", máme tendenci si myslet, že partner měl sex s někým jiným, ale to, co je pro jednoho člověka nevěra, je ve skutečnosti pro někoho jiného naprosto v pořádku.

Myslíte si například, že líbání s někým jiným je nevěra?"

Někteří lidé říkají, že ne, jiní, že ano. Pro mě ano.

Jak vidíte, musíte si ujasnit, co považujete za podvádění a kde jsou vaše hranice. Měli byste si také uvědomit, že pokud se vám nevěra stane, vaše hranice a způsob, jakým o tom všem přemýšlíte, se mohou změnit. To je také v pořádku, řiďte se tím, co vám v danou chvíli připadá správné.

Abychom vám pomohli zjistit, jak jste na tom s podváděním a různými definicemi, podívejme se na čtyři hlavní typy podvádění ve vztahu trochu podrobněji.

Hlavní typy podvádění ve vztahu

Předtím, než budu pokračovat, bych měl upozornit, že se možná rozhodnete, že kromě čtyř typů, které budu popisovat, existuje ještě několik dalších typů podvádění ve vztahu. Je to proto, že, jak jsem již řekl, každý má jiné hranice a rozhoduje se podle toho, co je nevěra a co ne.

Pro účely zobecnění se však podívejme na čtyři hlavní typy, na kterých se shodne většina lidí a do kterých by spadala většina podváděných.

#1 Fyzická/sexuální nevěra. Tento typ je zdaleka nejčastější a může způsobit obrovské množství zranění. Je to jedna z největších možných zrad, ale to, jak se s ní vypořádáte, závisí na tom, jak událost vnímáte. Bylo to jednorázové? Bylo to více než jednou? Bylo to s jednou osobou, nebo s více osobami v průběhu řady událostí? [Přiznání: Podvedla jsem svého přítele a teď se cítím mnohem lépe]

Tento typ nevěry může trvat dlouho, než se napraví, pokud se obě strany rozhodnou zůstat spolu. Opětovné vybudování důvěry a pravděpodobně i opětovné společné fyzické soužití bude nějakou dobu trvat. Jen vy se můžete rozhodnout, zda vám ten čas za to stojí.

#2 Citové formy nevěry. Pro mě je to podle mě horší. Co si o tom myslíte vy? Citová nevěra je, když si někdo vytvoří citovou vazbu s jinou osobou za vašimi zády. Může zahrnovat i sex, ale ne vždy.

Pokud vás partner podvádí tímto citovým způsobem, nemusí to nutně znamenat, že vás už nemiluje, ale musíte se ptát, proč si v takovém případě vytvořil intenzivní citové pouto k jiné osobě.

#3 Online nevěra. Jedná se o jeden z nejhůře zachytitelných typů podvádění, protože na internetu může být každý úplně jiným člověkem. Tento typ podvádění znamená, že si s jinou osobou na seznamce nebo na sociálních sítích povídáte a flirtujete, možná dokonce máte video nebo telefonický sex.

Tato osoba nemusí mít v úmyslu s touto osobou skutečně mít sex, tj. fyzicky, ale důvěra je přesto narušena.

Ze všech typů podvádění ve vztahu, které lze zachytit, je tento nejtěžší. Pokud však zjistíte, že se váš partner tomuto typu aktivit oddává, možná je sledování jeho používání internetu po dlouhou dobu poté jediným způsobem, jak důvěru obnovit.

#4 Sexting. Poslední forma podvádění je velmi podobná podvádění na internetu, ale obvykle znamená, že osoba zná druhou osobu, se kterou si povídá. Sexting je v podstatě posílání sexuálně nabitých textových zpráv nebo zpráv na sociálních sítích druhé osobě.

Musí, ale nemusí dojít ke skutečnému fyzickému kontaktu a může, ale nemusí existovat citové pouto, ale podstata věci spočívá v tom, zda jsou sexty předzvěstí toho, že se osoba hodlá setkat a podvést fyzicky, nebo ne.

Podvádění je zraňující bez ohledu na typ

Možná "zraňující" není dostatečně silné slovo a možná je lepší "poškozující". Bez ohledu na správné přídavné jméno, které použijeme, má nevěra sílu vztah zcela rozvrátit. Má také potenciál rozervat i toho, kdo byl podveden.

Důvěra je jedním z nejdůležitějších aspektů každého vztahu, a jakmile se nevěra dostane do popředí, je tato důvěra na dlouhou dobu pryč. Není nemožné ji znovu vybudovat, ale bude to vyžadovat čas, úsilí a také odpuštění.

Může být nesmírně těžké nechat to prostě být. Vím to, protože mně to trvalo příliš dlouho. Kdykoli mi to nějaký malý podnět připomněl, ne že by to někdy bylo příliš daleko od mé mysli, vokalizovala jsem své frustrace. Zdálo by se, že je to naprosto v pořádku, ale v mnoha ohledech to tak není.

Pokud se rozhodnete s někým zůstat poté, co vás podvedl, bez ohledu na to, ke kterému z typů nevěry ve vztahu došlo, musíte to nechat v minulosti. Nemůžete to stále připomínat. Můžete se s tím vyrovnat, jistě, ale nevmetejte jim to stále do tváře.

Pokud jste byli nedávno podvedeni nebo pokud jste někdy podvedeni byli, máte mé sympatie. Chápu vaši bolest. To, jak se s ní vyrovnáte, je vaše volba, a i když vám každý bude říkat, co byste podle něj měli dělat, vždy byste se měli řídit tím, co cítíte a co vám říká váš instinkt. Ať tak či onak.

Ve vztahu existuje několik typů nevěry, ale všechny jsou svým způsobem škodlivé. Zatímco většina lidí se setkává se sexuální nebo fyzickou nevěrou, citová nevěra je možná pro vztah a jeho budoucí potenciál škodlivější. Podvádění v jakékoli podobě poškozuje důvěru a sebeúctu a před přijetím jakéhokoli pevného rozhodnutí byste si měli dát čas na zotavení.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články