Citové podvádění a 10 špatných věcí, které vám může způsobit

Foto: Unsplash

Citové podvádění a 10 špatných věcí, které vám může způsobit

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Emocionální nevěra je častější, než si myslíte. Než k ní ale bez rozmyslu sklouznete, přečtěte si o 10 špatných věcech, které vám může způsobit.

Možná zastáváte vysokou morálku a věříte, že svého partnera nikdy nepodvedete.

Ale právě ve chvíli, kdy to nejméně čekáte, se můžete přistihnout při citové nevěře.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Stává se to pořád.

Pokud vás baví trávit čas s kamarádem víc než s vlastním partnerem, no, pravděpodobně jste na pokraji citové nevěry.

Co je to citová nevěra?"

Když si člověk představí scénář nevěry, jako první mu v mysli vytane obraz muže s kalhotami kolem kotníků a ženy na posteli, která si drží prostěradlo a opravdu usilovně se snaží zakrýt svou skromnost.

Ale postupem času jsme si uvědomili, že sex s někým mimo manželství není jediným způsobem, jak podvádět.

Pro mnohé neznámý, nejčastější druh nevěry, který páry zažívají téměř neustále, je citová nevěra.

Pokud se cítíte citově spjatí a bližší někomu jinému než vlastnímu partnerovi, pravděpodobně už svého partnera citově podvádíte.

Jsou blízká přátelství skutečně citovou nevěrou?"

Vždy je dobré mít několik přátel, kterým můžete důvěřovat a na které se můžete spolehnout, když potřebujete oporu, protože se nemůžete izolovat a točit celý svůj život kolem partnera. A mít důvěrníka, který s vámi bude sdílet vaše názory a myšlenky, vám ve vztahu vždy poskytne prostor, abyste mohli mít i svůj vlastní život.

Ale mezi citovou nevěrou a sdílením blízkého pouta s někým opačného pohlaví je velmi tenká hranice.

A téměř vždy je tato tenká hranice příliš nezřetelná na to, abyste vůbec zaznamenali rozdíl mezi přátelstvím a aférou.

Pokud zjistíte, že jste na tomto příteli, ať už je to kolega z práce nebo starý kamarád z vysoké školy, závislí a rádi s ním trávíte více času než s vlastním partnerem, není to pro váš milostný život dobrá zpráva.

Vztah, který sdílíte s přítelem opačného pohlaví, může být čistě platonický, ale pokud se při rozhovorech o tomto přátelství s partnerem cítíte trapně nebo se snažíte sem tam utajit nějaké detaily, je pravděpodobné, že tomuto příteli citově propadnete.

Citová nevěra a váš milostný život

Jakkoli vzrušující a osvěžující by mohlo být trávení času s vaším novým nejlepším přítelem, pokud někdy začnete mít pocit, že toužíte být s tímto přítelem, nebo pokud trávíte spoustu času usmíváním se pro sebe a vzpomínáním na milé vzpomínky na přátelské výjimečné chvíle, musíte se podívat do zrcadla a konfrontovat se sami se sebou.

Uvědomujete si, že se citově zamilováváte do někoho jiného, že ano?

Deset špatných věcí, které vám citová nevěra přinese do života

Můžete žít tajným životem, kdy se oblékáte, abyste udělali dojem na svého *přítele*, nebo s ním vedete tiché rozhovory poté, co váš partner usne. V určitém okamžiku se však musíte sami sebe zeptat, zda si vůbec uvědomujete, co děláte.

Je snadné být sobecký, když se bavíte. Ale zkuste mít na paměti těchto 10 věcí, které vám může citová nevěra přinést do života. A někdy také nemusí být nikdy na dohled šťastný konec.

#1 Začnete vést dva životy. Citová nevěra vás donutí žít dva životy. Na jedné straně se budete snažit soustředit na svého vlastního milence. A na druhé straně se budete nesmírně snažit trávit hodně času se svým přítelem.

A protože se váš partner a váš přítel pravděpodobně neznají, budete si muset udělat čas na oba. A téměř vždy se bude jeden z nich cítit ublížený.

#2 Ztratíte soustředění v práci. Když se do někoho zamilujete, nemůžete si pomoci a celý den o něm sníte nebo si přehráváte vize šťastných chvil, které jste spolu oba prožili. A z tohoto důvodu může citová nevěra partnera ovlivnit váš pracovní život dvěma způsoby.

Prvně budete trávit spoustu času povídáním si s kamarádem a ignorováním práce, protože to je jediný čas, kdy se od partnera odpoutáte. A za druhé, doma nemůžete snít, protože váš partner je neustále nablízku, takže velkou část pracovní doby trávíte fantazírováním o tomto příteli.

#3 Začínáte brát svého partnera jako samozřejmost. Když se stanete závislí na někom novém, nemůžete si pomoct a toho, koho už milujete, odsunete o kousek dál od svého srdce. Váš partner nebude chápat, proč ho najednou zanedbáváte.

A poprvé po dlouhé době začnete svého partnera zkoušet a očekávat, že vás bude hýčkat a chovat se k vám lépe, přestože vám stejné chování neopětuje. V duchu se snažíte porovnat svého milence a svého přítele, abyste zjistili, kdo se vám lépe dvoří.

#4 Spousta malicherných hádek. Když začnete citově podvádět, malicherné hádky ve vašem milostném životě budou nevyhnutelné. Váš partner bude vaše chování nenávidět, protože vás a vaše rafinované tajnůstkářství už nedokáže pochopit. A bude si myslet, že jste se změnili, protože do vztahu nevracíte dost, abyste zajistili jeho štěstí.

#5 Váš život se přestane hýbat kupředu. Zapomenete na všechny své cíle nebo ambice, na kterých jste tak dlouho pracovali. Váš život se zastaví a vy začnete žít ve světě fantazie, kde se váš přítel neustále objevuje ve vašich šťastných představách.

Nic jiného by vás nezajímalo než přemýšlení o tom, jak být s tímto přítelem. Budete tímto svým kamarádem zcela okouzleni a budete trávit spoustu času vymýšlením způsobů, jak s ním trávit více času. Protože ale strávíte spoustu času přesvědčováním sami sebe, že jste oba jen kamarádi, ani si neuvědomíte, jak moc si kazíte vlastní život.

#6 Budete frustrovaní. Nejste ani tady, ani tam. Jste ve vztahu s jednou osobou, kde jste šťastní, ale jste závislí na někom jiném, kdo vás dělá šťastnějšími. Nedokážete pojmenovat vztah, který máte s tímto zvláštním přítelem, a to vás rozčiluje a mate. A někde hluboko uvnitř, i když po tom toužíte, víte, že nemůžete mít oba.

#7 Zničíte svůj stávající románek. Tomu se nevyhnete, když citově podvádíte zamilované. I když je váš partner dokonalý milenec, začnete sami sebe přesvědčovat, že partnerovo přehlížení a nezájem o vás je důvodem, proč se citově zamilováváte do někoho jiného.

Budete intrikovat, přemýšlet a vytvářet chyby na svém partnerovi, jen abyste dali důvod své přitažlivosti k příteli. A tyto vady, které si v mysli vytvoříte o svém vlastním partnerovi, nikdy nezmizí. Koneckonců, když si na někom vyberete chybu, už nikdy ho nebudete moci vidět ve stejně šťastném světle.

#8 Vaše priority se ze dne na den změní. Možná si myslíte, že jste se nezměnili, ale najednou by vám váš partner začal připadat jako cizí člověk, který vám už nerozumí. Začali byste být na svého partnera a jeho chování neustále otrávení. Možná se s milencem dokonce záměrně pohádáte, abyste si udělali více prostoru a mohli se nechat utěšovat svým zvláštním přítelem.

#9 Pocit viny by vám nedopřál klid. Při citové nevěře se budete cítit provinile za to, co děláte. Zároveň však budete bezmocně vtahováni hlouběji do sítě citové nevěry, a o to víc se budete cítit provinile, že chováte smíšené city ke dvěma lidem najednou. A abyste vinu strčili pod koberec, začnete se od vlastního partnera citově vzdalovat.

#10 Stanete se lhářem. Možná věříte, že v dokonalém vztahu skutečně záleží na upřímnosti. Když si však uvědomíte, že vás citově přitahuje někdo jiný, přistihnete se, že neustále chodíte po špičkách a snažíte se partnerovi zatajit své skutečné pocity k tomuto příteli.

Možná se budete vyhýbat hovoru o svém příteli úplně, budete lhát o tom, proč se musíte zdržet v práci, nebo se budete vymlouvat a lhát partnerovi, jen abyste se s tímto přítelem mohli o víkendu setkat. Ale když to všechno řeknete, stane se z vás kompulzivní lhář, jehož lži budou časem jen přibývat.

Emocionální nevěra, jakkoli se teď může zdát vzrušující, vám časem jen ublíží. Jakmile totiž jednou překročíte onu tenkou hranici citové nevěry, není možné, abyste z ní vyvázli bez bolestivé jizvy.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články