Co je nevěra ve vztahu? Pravda, kterou většina lidí ignoruje

Foto: Unsplash

Co je nevěra ve vztahu? Pravda, kterou většina lidí ignoruje

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Proč lidé začínají ve vztahu podvádět? Je nevěra nebo myšlenka na ni nevyhnutelná? Zjistěte skutečnou pravdu o nevěře a lásce.

Dá se nevěra ve vztahu skutečně definovat? Stejně složité, jako může být cit lásky, jsou stejně složité i aféry a podvádění ve vztahu. Kdo však definuje podvádění a co je nevěra ve vztahu?"

Podvádění ve vztahu je legrační záležitost. Rozhodně bolestivá, ale je nesmírně zábavné ji sledovat z pohledu třetí osoby. Všimli jste si, jak se vztahy s časem mění?

Všimli jste si, jak s postupem času překrucujeme vlastní sliby, které dáváme svým milencům, aby vyhovovaly našim potřebám?

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Políbili jste někoho jiného, protože jste předpokládali, že vás partner podvádí? Nebo jste se vyspali s jinou osobou, protože vám partner prostě neprojevoval náklonnost?

Je to nevěra, nebo jste se jen měnili s okolnostmi?

Podvádění ve vztahu

Častěji než kdy jindy se může stát, že se věci ztratí v překladu, pokud jde o váš vztah s milovanou osobou. Bez jasně stanovených hranic je ještě pravděpodobnější, že vztah nevydrží déle než počáteční období líbánek.

V dnešní době se zdá, že si nemůžete ani uprdnout nebo kýchnout, aniž by na to váš milovaný člověk neměl názor. Proč se to děje?"

Nevíme, proč se to děje, ale zdá se, že s tím, jak se páry stále více ponořují do každodenního života toho druhého, se problémy objevují ve zběsilém tempu!"

Přemýšlejte o tom chvíli. Ocitli jste se někdy v situaci, kdy pochybnost o nevěře byla tak malá a bezvýznamná, ale nakonec jste se s partnerem pohádali a pravděpodobně trvalo několik dní, než se to vyřešilo, než se usadil prach?"

Nevěra a naše vlastní názory

Nevěra ve vztahu může být matoucí záležitostí. Nedávno za mnou přišel jeden můj přítel s dilematem. Jeho přítelkyně ho opustila, protože často posílal textové zprávy kolegyni z práce.

Tato dívka z práce mu občas volala, aby si popovídali, pomluvili se apod. Jeho přítelkyně za ním přišla znepokojená, a i když ji u několika skleniček portugalské růže utěšoval, hned na něj vyrukovala s výsměchem: "Ale vždyť se s ní pořád vídáš v práci, proč s ní musíš mluvit, i když jsi doma?"

Jeho reakce byla chmurná a nebylo toho moc, co by jí mohl oplatit, kromě: "Je to kamarádka, která si ráda povídá, co je na tom špatného?" Samozřejmě, k jisté míře flirtu nejspíš došlo, ale buďme velcí kluci a holky, kdo z nás náhodou neflirtuje s někým atraktivním, s kým se stýká, každý den? *s velkou pravděpodobností trávíte v práci více času s kolegy než s partnerem*

Nevěra si vytváří své vlastní okolnosti

Poté, co uplynulo několik měsíců, skončil jednorázový, náhodný kancelářský večírek s nápoji polibkem mého kamaráda a jeho kolegyně z práce. Můj tón se samozřejmě změnil. Nakonec jsem ale cítil, že tenhle pár toho má tehdy za sebou mnohem víc, než aby se nechal zničit hloupým polibkem.

Tři roky spolu a hloupý polibek by to všechno mohl zničit? Kdo někdy neudělal nějakou hloupost, které pak litoval, nebo na ni raději zapomněl? Ale tohle je ono. Když se kvůli tomu cítil provinile a řekl o polibku své přítelkyni, byla samozřejmě naštvaná! Ale zašla ještě o krok dál. Řekla mu, že vždycky věděla, že mezi nimi něco je.

To je dost fér, pomyslel jsem si. Měla plné právo se domnívat, že z toho něco může vzejít, protože si sevřeli rty.

Jenže se nedokázala zamyslet nad jejich vlastním vztahem, aby pochopila, že takový scénář byl vždycky jen nepatrnou událostí v širším kontextu. Předpokládala, že ten jeden polibek odstartoval celý nedovolený vztah mezi jejím mužem a ženou z práce. A ona prostě nebyla připravená přijmout, že možná, jen možná, šlo o nešťastnou událost, která se stala náhodou. To se může stát každému z nás.

Stát se nevěrníkem

Každý se může stát obětí takové nehody, vzhledem k okolnostem a šancím na načasování. Nikdo není svatý a nikdo není hříšník, pokud opravdu zvážíte okolnosti.

Ale jak kdysi řekl americký herec Henry Winkler: "Domněnky jsou termity vztahů." Požírají vás i vašeho partnera a nakonec, stejně jako termit rád brousí dřevo, požírají termití domněnky strom, který jste s partnerem společně vypěstovali.

Kdy je to nevěra?

V dnešním světě se zdá, že vše, co sdílí partner s přítelem opačného pohlaví, je nevěra. Absurdní, že? Omyl.

Budete překvapeni množstvím případů, kdy vztah skončil kvůli té nejmenší maličkosti. Co se týče sexuální nevěry, nevěra je nevěra pouze tehdy, když, dámy, náhodou vejdete do svého pokoje a najdete tam nějakou kočku s nahým zadkem, jak si hraje s koulemi vašeho chlapa *a to nemluvím o jídle*.

Případně, nevěra je nevěra pouze tehdy, když, muži, náhodou najdete svou dámu s rozhozenými kalhotkami s jiným mužem. Tedy pokud nemluvíte o citových aférách.

Dnes je na dálku možné všechno. Vzpomeňte si na mého kamaráda, jeho příklad je přesně to, co zabíjí průměrný americký vztah dvacetiletého nebo třicetiletého člověka. My jako lidé se necháváme strhnout svými domněnkami o situacích, aniž bychom si dovolili přemýšlet o pozitivech. Zní vám to povědomě?"

Ale slyším vás, jak si nahlas říkáte: "Co by mohlo být pozitivního na tom, že se můj partner líbá s někým jiným?"

No tak zaprvé, není to tak, že by se s nimi vyspal. Nesdíleli s vámi noc plnou vášně, kterou by normálně sdíleli s vámi. Zadruhé, pokud o tom víte, buď vám to řekli sami, nebo jste to zjistili sami, ale to neznamená, že to udělají znovu.

Jestliže to udělají, pak je to samozřejmě nevěra ve vztahu. Ale co když se to stalo v zápalu boje, jednorázově? To se opravdu může stát každému z nás!

Ok, chápu, že asi kroutíte hlavou a říkáte si, o čem to ten chlap mluví! Ale vydržte, když se ptáte, co je to nevěra ve vztahu, opravdu se nad tím musíte pořádně zamyslet.

Definice nevěry v lásce

Definice nevěry ve vztahu se mění s dobou. Většina vztahů končí, když některý ze zúčastněných jedinců udělá něco nemyslitelného. Podvádějí se.

Jen ve Spojených státech dnes končí rozvodem každé třetí manželství a velká část z nich je přičítána právě problémům s nevěrou. V nedávném celostátním průzkumu dvacet dva procent ženatých mužů alespoň jednou během svého manželského života zaběhlo, zatímco čtrnáct procent vdaných žen mělo alespoň jednou během svého manželského života poměr. A to je počet lidí, kteří se ke svému činu přiznali! Dokážete si vůbec představit, kolik tajných afér se odehrává právě v této chvíli?

V padesátých a šedesátých letech minulého století bylo podvádění považováno za kratochvíli. Obě pohlaví mohla otevřeně dělat více věcí a lidí, ale dnes je to jinak.

V technicky vyspělém jednadvacátém století jsou pro nás všechny formy komunikace požehnáním. Píšeme textové zprávy, e-maily, komunikujeme na sociálních sítích a komunikujeme mnohem více. V sociální oblasti jsme svobodnější než kdykoli předtím, ale tím, že se snažíme být svobodným duchem jako postava z knihy Paula Coelha, škodíme i sami sobě. Čím více komunikujeme, tím více problémů se dostáváme a tím více pokušení nás potkává.

Takže co je to nevěra?

Když se mluví o nevěře ve vztahu, někteří si možná představí milence, který klátí někoho jiného. Ale jak už jsem řekl, doba se změnila. Za podvádění se považuje flirtování, líbání, kybernetický sex, sex přes SMS, e-mail, facebook, dokonce i pohled na opačné pohlaví! Odpusťte mi, možná se prostě nebudu dívat na krásu, až mě příště mine.

Vážně, protože lidé mají různé názory na to, co se považuje za nevěru, je na vás a vašem partnerovi, abyste se rozhodli, jaká jsou "základní pravidla" vztahu.

To, co představuje akt nevěry, se liší mezi kulturami i uvnitř nich a závisí také na typu vztahu, který mezi lidmi existuje. I v rámci otevřeného vztahu může dojít k nevěře, pokud partner ve vztahu jedná mimo chápané hranice vztahu.

Mnoho lidí se shoduje na tom, že existuje šest základních vlastností zdravého, láskyplného vztahu. Úcta, důvěra, upřímnost, spravedlnost, rovnost a dobrá komunikace. Každý člověk má jiná pravidla chození, proto by si lidé měli se svými partnery sednout a dohodnout se, co se ve vztahu považuje za podvádění.

Diskuse o těchto detailech, jakkoli se může zdát nepříjemná, je ve skutečnosti nejlepší způsob, jak vytvořit hranice v lásce a vyhnout se podvádění ve vztahu.

Vztahy a podvádění jsou dva složité pojmy, které se v určitém okamžiku našeho života nevyhnutelně spojí. Pokušení podvádět vstupuje do každého vztahu, ať už v podobě pozvání nebo pochybností, a nikdo s tím nemůže nic dělat. Co je tedy vlastně nevěra?"

Pochopili jste někdy, jaké pouto mezi sebou vztahy a nevěra mají? Čím více jsme si toho vědomi, tím více máme tendenci podvádět. Co je tedy podvádění?"

Je špatné flirtovat s někým jiným, když jste ve vztahu? Samozřejmě, že každý *ví*, že flirtování s někým jiným je nevěra.

Přiznat si to jako pravdu z vás dělá pouze lháře a podvodníka, protože každý z nás flirtuje, ať už před svým partnerem, nebo za jeho zády.

Francouzský spisovatel Leon Paul Blouet kdysi napsal, že flirtování je "pozornost bez záměru".

Ať už s tím souhlasíte, nebo ne, všichni jsme svým způsobem flirtující. Jediný rozdíl je v tom, že muži to dělají očividně a ženy jsou rafinovanější.

Flirtujete pouze tehdy, pokud své sexuální narážky skutečně následujete.

Flirtování může zničit důvěru, ale ať už s tím souhlasíte, nebo ne, každý je flirtér.

Flirtování, vztahy a podvádění

Flirtování se dnes používá ve většině scénářů, abyste přesvědčili taxikáře, aby vás odvezl někam mimo svůj dosah, abyste získali obchodní nabídky, abyste někoho přesvědčili, aby vás zaměstnal, abyste získali pětikorunu z předraženého jízdného a kdovíco ještě!

Problém s flirtováním spočívá v tom, že jedinec ne vždy ví, kdy ho dělá. Může se stát, že se s někým bavíte jednu minutu. A vzápětí si uvědomíte, že se navzájem osaháváte jako v zoologické zahradě.

Buďme však realisté. Pokud je ve flirtu nějaký záměr, je to něco jiného a cokoli jiného než jednání s úmyslem mít sex bychom neměli brát vážně.

Flirtování je zábava a je nezbytnou a univerzální součástí lidské interakce. Dopřává si ho každý, ať už před partnerem, nebo za jeho zády.

Naše úspěchy ve všem, co děláme, jsou pouze vedlejšími efekty základní schopnosti okouzlit a zapůsobit na druhé svými vlastními schopnostmi. Výměna obdivných pohledů nebo trocha lehkovážného koketního škádlení může rozjasnit den, zvýšit sebevědomí a posílit sociální vazby. Než tedy začnete házet flintu do žita a požádáte partnera, aby přestal flirtovat s ostatními, zeptejte se sami sebe na své vlastní flirtovací schopnosti a podívejte se za toto odvěké dilema podvádění.

Flirtování a textové zprávy

Od té doby, co do našich životů vstoupily textové zprávy, mají k sobě vztahy a podvádění opravdu blízko. Obvykle to začíná jako laciná legrace v kancelářské atmosféře, ale opět, pokud se nejedná, proč se rozčilujeme nad slovy?

Nikdy jste si nepsali s kamarádem tam a zpět a nepřistihli jste se, že flirtujete? Už jste někdy komentovali příspěvek kamaráda na sociální síti nebo poslali DM, který se pak změnil ve flirtování, a to vše bez úmyslu? Ale víte, že jste svého milence nepodváděli, že? Co je tedy nevěra? Je to nevěra, když totéž udělá váš partner?

Každý ví, že textová zpráva je jen textová zpráva a nic jiného. Když začnete číst mezi řádky, nejenže byste zmátli ještě víc sami sebe, ale pravděpodobně byste poškodili vztah kvůli ničemu.

Tady vstupuje do hry důvěra. Pokud jste zjistili, že váš partner píše fascinující zprávy někomu jinému, nepředpokládejte, že jde o nevěru. Ve skutečnosti byste se měli zeptat, co to dělal, a vyjasnit si to. Nejhorším scénářem by mohlo být něco předpokládat, aniž byste znali všechny informace. To, co by se dalo považovat za podvádění, může být klidně neškodná zábava, i když je těžké vnímat flirtování partnera jako zábavu.

Běh pravé lásky nikdy neprobíhal hladce. A nezapomeňte, že činy mluví hlasitěji než slova v textových zprávách. Pokud vám to vadí a myslíte si, že jde o podvádění, promluvte si o tom se svým partnerem.

Podvádění se sklenkou vína

Popíjení na večírku s bývalou láskou nebo kolegou v práci může občas skončit tím, že se oba políbíte. Nebo ještě hůř, může se stát, že vám ten okamžik prostě přijde vhod, a ještě než se nadějete, můžete se ocitnout v posteli někoho jiného.

Takže jste právě podvedli svého partnera? Upřímně řečeno, právě jste to udělali. Ale na druhou stranu, jakkoli to může být bolestivé, byla to nehoda. Takže ještě jednou: Co je nevěra?

Je nevěra líbání s někým jiným?

Největší zrada (kromě spaní s někým jiným) je nevěra prostřednictvím "polibku". Ano, nelíbáte osobu, kterou byste měli líbat, ale ani ji zrovna nepícháte.

Co by bylo horší, jestli to, že vy zjistíte, že se váš partner líbal s někým jiným, nebo to, že vy zjistíte, že váš partner spí s někým jiným?

Může to být chyba, které budete litovat, ale z nás, kteří jsme se stali obětí tohoto scénáře, nenechte polibek zabít váš vztah. Možná se zpočátku budete cítit nejistě, protože budete mít pocit, že se to nikdy nemělo stát, ale ve skutečnosti se sračky stávají, čert vem i spoustu jiných věcí. Cítíte se znechuceni, jako oběť, nehodní a nemilovaní, ale nenechte si připadat, jako byste právě zažili scénář ze stránek Carrie!"

Život nenapodobuje sitcomy, tak se nenechte zmást. Do hry samozřejmě vstupuje pocit špatného svědomí, který může způsobit situaci, kdy oběť jen těžko získá zpět důvěru.

V životě se setkáváme s mnoha nevýhodami a ve vztazích jim čelíme ještě více, protože je v nich obsažena taková míra emocí. Neschvaluji vše, ale ani neodsuzuji. Ale vydržet sám v neštěstí, to záleží na tom, jak se přes to dokážete přenést.

Přenesení se přes nevěru

To, co se stalo, nelze vrátit zpět. Místo toho byste mohli vzít osud do vlastních rukou a rozhodnout se spáchat přesně stejný čin na svém partnerovi. Ale proč? Abyste měli pocit, že spravedlnosti bude učiněno zadost? To těžko. Když už, tak snaha o znovunabytí jakékoliv spravedlnosti ve vztahu není možná. Ta totiž neexistuje.

Spravedlnosti se ze vztahu nedostává, té se dostává lásce, a skutečně milovat je zkouškou schopnosti jít dál. Jen si pamatujte, jak kdysi řekl Gándhí, že "oko za oko oslepuje celý svět".

Pokud se nechcete donekonečna cítit mizerně, budete se muset pokusit odpustit, zapomenout nebo se od toho posunout. V životě se vám mohou přihodit mnohem horší věci, takové, které si váš zármutek zaslouží víc. Život a láska, které si vytváříme, jsou životem a láskou, které žijeme. Pokud se setkáte se situacemi, které se zdají být definovány jako nevěra, je to právě víra v sebe sama a způsob vašeho myšlení, který vás z této situace dostane.

Zodpovězte si otázku, co je nevěra, a definujte si hranici věrnosti.

Příliš mnoho vztahů ztroskotá, protože hranice nejsou stanoveny na začátku. Ale i když jsou nastaveny, necháme se vtáhnout do toho, co je považováno za podvádění těmi, kteří ho definují v našem okolí. Hranice nastavujeme na základě toho, co vidíme ve filmech nebo v životě našich přátel. Je jen na vás, abyste věděli, co má cenu a co ne.

Možná jsem optimista, nebo dokonce idealista. Ale v tomto životě žijeme jen jednou a nechat si věřit, že vás někdo podvádí, vás činí zaslepenými vůči širším souvislostem.

V životě všichni děláme chyby a všichni se z nich učíme. Ale v lásce, když děláme chyby, nedovolíme si učit se, protože jsme omezeni jakýmikoliv hranicemi, které jsou na nás vymyšleny.

Dnes se pokušení podvádět a dokonce i příležitosti k podvádění desetkrát zvýšily. Opačná pohlaví spolu tráví dny a noci nad prací nebo při společenských setkáních a stačí malé nedopatření, abyste udělali obrovskou chybu. Nežijeme v romantické pohádce, kde je jen jedna hodná slečna a jeden krásný princ. Jsme neustále obklopeni krásnými pohádkovými lidmi.

Takže jsme zase u toho, co je to vlastně nevěra?

Vymezte si ve vztahu vlastní hranice a budete v lásce mnohem šťastnější. Podvádění a vztahy jdou ruku v ruce, ale to jen v případě, že je definujete podle pravidel starých romantických románů. Co je to tedy vlastně nevěra? Vytvořte si vlastní pravidla a dejte nám vědět, jaká jsou!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články