10 otázek, na které se ženy vždycky chtěly zeptat mužů - a co si o nich muži skutečně myslí

Foto: Unsplash

10 otázek, na které se ženy vždycky chtěly zeptat mužů - a co si o nich muži skutečně myslí

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Před několika měsíci jsem rozeslala e-mail na svůj e-mailový seznam s žádostí, aby se mě mé čtenářky zeptaly na cokoli, co je zajímá.

Za 24 hodin jsem obdržela stovky odpovědí.

Nejčastější téma mezi otázkami, na které mě ženy žádaly odpověď? Muži.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Přesněji řečeno, ženy chtěly vědět, co si muži skutečně myslí.

Co si muži myslí o ženách? Jaký mají muži pocit ze sexu? Váží si muži skutečně žen, nebo je jen tolerují, aby měli ve svém životě pravidelný přísun sexuální intimity?

Přímo řečeno, velmi jsem ocenila přímočarost e-mailů. Myslím, že skrývání se za obrazovkou vám dává určitý pocit anonymity, a tak ženy, které mi psaly, neměly vůbec pocit, že by se musely držet zpátky.

A tak bych se s vámi bez dalších okolků ráda podělila o své odpovědi na některé z nejčastějších (a některé z nejzábavnějších) otázek, které jsem v těch stovkách e-mailů dostala o tom, co muži chtějí a co si muži myslí o nejrůznějších tématech.

10 otázek, na které se ženy vždycky chtěly zeptat mužů, a co si chlapi opravdu myslí

1. Co si myslíte o tom, že muži chtějí? Co muži od žen chtějí?"

"Ráda bych věděla, co muži od žen skutečně chtějí. V posteli, v životě, v každodenním životě. Nejdůležitější je to v posteli." - Tina

Ačkoli muži určitě nejsou všichni stejní a vždy je třeba brát v úvahu individuální odlišnosti, určitě se zde mohu dotknout několika důležitých témat. Drtivou většinu mužů (kterým budu od této chvíle v tomto článku říkat jen muži) opravdu není tak těžké pochopit, jakmile pochopíte několik základních pojmů týkajících se reality mužského bytí.

První je, že muži touží po svobodě. A to, co svoboda pro každého muže znamená, se mění od člověka k člověku. Někdo může toužit po svobodě být věčným starým mládencem, cestovat po světě a nikdy v životě mu žádný vztah nevydržel déle než tři měsíce.

Jiný muž může toužit po svobodě žít svůj život s co nejmenším počtem přerušení od chvíle, kdy objeví své životní dílo, až do dne, kdy zemře. Nemusíte dlouho pátrat, abyste našli mnoho slavných příkladů mužů, kteří dřeli na svém opus magnum až do dne své smrti.

Jednu věc jsem však u svých klientů-mužů pozoroval, a to v nepoměrně větší míře než u klientek, že hoří vášní pro svou cestu, své poslání, svůj cíl, své životní dílo.

Jak o tom obšírně psal David Deida, ženské v každém člověku touží po lásce a spojení, zatímco mužské v každém člověku touží především po smyslu pro účel.

Muži tedy častěji touží po ženě, která pomáhá/přispívá/podporuje jeho účel ve světě. Proto se ujistěte, že jste partnerkou/ partnerem muže, jehož poslání ve světě je takové, že mu věříte.

Další otázka zní, co muži od žen v posteli chtějí.

Převážně muži chtějí ženu, která si to užívá.

Tady je rychlý, okamžitě použitelný tip. Chcete, aby vám váš muž v posteli podával lepší výkony? Aby vám přinesl více své energie? Dělejte více hluku. Přesně tak. Jednoduše více sténání bude vašeho muže inspirovat k tomu, aby se pro vás v ložnici posílil.

Teď to nepředstírejte. Vaše lživá energie ho inspirovat nebude. Pokud však prožíváte skutečnou rozkoš, dejte to najevo tím, že dáte naplno najevo svůj hlas.

Jsem pevně přesvědčen, že rozkoš prožívaná prostřednictvím vašeho těla je pro muže příjemnější než dokonce výšiny rozkoše v jejich vlastním těle. Žena je silným kanálem pro potěšení a vyjádření.

Přemýšleli jste někdy o tom, proč mohou být někteří muži tak posedlí tím, aby přivedli své partnerky k orgasmu? Jistě, částečně za to může ego. Chtějí se ujistit, že si to ona skvěle užívá, aby se cítili milovaní a v pořádku. Ale mnohem důležitější je, že prožívají rozkoš plněji, když jste to vy, kdo ji prožívá naplno.

Podíváme-li se na to v jiném kontextu, muž, který je prostě svědkem toho, jak žena spojená s ženou bezstarostně tančí, je pro své mužské srdce výživnější, než by kdy mohl být jeho vlastní tanec pro něj samotného.

Nevěříte mi? Zeptejte se jakéhokoli muže, který má za sebou nějakou práci (tedy ne jen obyčejného pumpičkářského nýmanda, který se dře v kancelářské práci, kterou nenávidí a nerozezná nahoře ani dole), a potvrdí vám, co vám říkám.

(V následujících odpovědích se dotknu dalších aspektů toho, co muži chtějí.)

2. Jaké činy skutečně rozčilují partnerku ženy?"

Co dělají ženy, co rozčiluje jejich partnery?"

"Co dělají ženy, které rozčilují jejich partnery? - Libby

Největší věc: nevěří jim. Všichni muži chtějí být se ženou, která jim důvěřuje. A to, že jim nedůvěřují, niterně bolí.

Na důvěře mužům tolik záleží, protože důvěra je ukazatelem toho, že jejich partnerka má důvěru v jádro jejich mužské podstaty. Jejich směřování. Jejich schopnost rozhodování.

Bolest z toho, že se necítí být důvěryhodní, by odpovídala tomu, kdyby muž nereagoval na vyzařování své partnerky (nebo se proti němu výslovně ohradil či ohradil). Kdyby muž komentoval, jak jste ošklivá nebo smradlavá... nebo kdyby si dělal legraci ze způsobu, jakým tančíte, nebo ze zvuků, které vydáváte při orgasmu, tyto věci by hluboce zasáhly. Stejně tak je to pro muže, když mají pocit, že jim jejich žena nedůvěřuje.

Takže jim důvěřujte, pokud jsou důvěryhodní. Pravidelně cvičte hlubší odevzdání se. A pokud jim opravdu nedůvěřujete a neustále dělají rozhodnutí, se kterými nesouhlasíte, pak s nimi nebuďte.

Další věc, která si myslím, že stojí za to, aby zde byla zmíněna, je, že všichni muži budou mít alespoň občas odpor k zrcadlu své partnerky. Bez ohledu na to, kolik práce na sobě muž udělal, stále se budou vyskytovat chvíle, kdy partnerčinu péči o něj alespoň z 1 procenta zaregistruje jako "rýpání".

Protože muži touží po tichu, klidu, nehybnosti, svobodě, je ve vztahu se ženou něco, co je jako dobrovolné připoutání se k protikladu klidu.

Jistá část vašeho muže si někdy přeje, aby se prostě opil, zbavil se veškeré zodpovědnosti a dal se dohromady s nějakou jednodušší ženou, která ho ani v nejmenším nevyzývá a nevolá po jeho velikosti. Každý muž, který to popírá, je buď odpojen od svého živočišnějšího já, nebo vám lže do očí.

A přesto jeho vyšší já touží po ženském zrcadle. Ženy způsobují, že si muži uvědomují sami sebe, a to v tom nejvlastnějším slova smyslu.

Muži si více uvědomují sami sebe a všechny své nedostatky, když jsou v blízkosti ženy. A tak každý muž, který si stěžuje na ženu, která do něj rýpe, je prostě muž, který se bojí vstoupit do své síly a životního potenciálu, nic víc.

3. V čem jsou muži nejistí?"

"Jaké jsou největší nejistoty mužů?"

"Jaké jsou největší nejistoty mužů? - Anna

Muži jsou lidé, a proto mají nejistoty, jaké by měli všichni lidé. Ale určitě existuje několik, které jsou pro muže běžnější.

Největší z nich, které slýchám z úst mužů nejčastěji, jsou následující: jak jsou kompetentní jako živitelé/výdělečníci, jak jsou kompetentní jako milenci (sexuální výdrž, plné uspokojení partnerky) a jak jsou kompetentní při hledání/přitahování partnerky (pokud jsou svobodní).

Očividně je zde obrovský faktor předpojatosti při sebevýběru. Jinými slovy, typy mužů, se kterými mluvím nejčastěji, jsou muži, kteří aktivně vyhledávají rady v oblasti sexu a vztahů. Tyto údaje jsou však také ovlivněny muži v mé mužské skupině a muži v mém životě obecně.

Ale to jsou základní témata, do kterých jsem nejvíce zasvěcen. Nejistoty týkající se toho, "zda dokážu přitáhnout partnerku, se kterou se cítím být v souladu?", "zda dokážu zajistit svůj život/rodinu?" a "zda dokážu své partnerce poskytnout úžasný sexuální zážitek?"

Na všem ostatním (jejich pivním střevu, na tom, zda umí házet fotbalovým míčem atd.) záleží méně. Základním tématem je však kompetence. Zatímco ženy jsou vychovávány a vychovávány k tomu, aby byly příjemné a přitažlivé, muži jsou především vychováváni k tomu, aby byli efektivní a užiteční.

4. Jak se muži staví k úspěšným ženám?"

"Muži říkají, že chtějí ženu, která je úspěšná, má vlastní peníze... ale já jsem kariéristka a mám pocit, že o mě žádný chlap nemá zájem. Co se děje? Řídila jsem se celým scénářem třetí vlny feminismu "nepotřebuji žádného muže", nashromáždila jsem si vlastní bohatství a mám pocit, že mě to kouslo do zadku. Co bys doporučila někomu, jako jsem já?" - Angelika

To je skvělá otázka. A abych na ni mohl odpovědět, chtěl bych ji uvést do souvislostí tím, že vyměním pohlaví a uvedu alternativní příklad.

Přes průměrný vzorek populace je mnoho žen, které říkají, že chtějí muže, který je v kontaktu se svými emocemi. Ve skutečnosti to vypadá tak, že by dokázal vyjádřit svou citovou realitu, občas si pobrečet u filmu a byl obecně natolik citlivý na emocionalitu, aby se vždy dokázal vcítit do toho, co cítí ona.

A i když je to krásný, dobře míněný koncept, určité procento žen, které tvrdí, že to od muže chtějí, s ním ve skutečnosti není schopno být, protože neprovedly vlastní hlubokou vnitřní práci. Když se v jejich životě objeví muži, kteří jsou plně v kontaktu se svými emocemi, mohou se cítit jejich emocionální citlivostí odpuzovány nebo odrazovány.

A tak je to i s určitým procentem mužů, kteří tvrdí, že chtějí být se silnou ženou.

Myšlenka zní hezky. A může znít pokrokově a dobově, když říkáte, že to chcete. Ale to neznamená, že každý muž, který říká, že to chce, bude natolik v kontaktu se svým vnitřním pocitem moci, aby byl schopen být partnerem někoho, kdo vydělává víc než on.

V konečném důsledku se to všechno vrací k našemu vztahu k sobě samému.

Žena může být s mužem, který je v hlubokém kontaktu se svými emocemi (a má ve zvyku je vyjadřovat), když přijala celou škálu svých vlastních emocí a když dokáže být zdrojem svého vlastního pocitu stability uvnitř sebe sama.

Stejně tak muž může být se ženou, která vydělává hodně peněz a/nebo má vysoce postavenou pracovní pozici, když je v kontaktu se svým vlastním vnitřním zdrojem síly a nepotřebuje se cítit hodný/mocný jako jeden na jednoho ve skryté soutěži se svou partnerkou. Takový muž ví, že mocná partnerka neohrožuje jeho pocit moci, ale spíše, pokud něco, ho pomáhá posilovat.

Takže, abych přímo odpověděl na otázku tohoto čtenáře, řekl bych, že:

Doporučuji, abyste se poctivě vnitřně zamyslela nad tím, zda se nějaká vaše část necítí špatně, provinile nebo špatně, že máte takovou moc, 2) abyste přijala/milovala skutečnost, že máte takové postavení, jaké máte, a 3) abyste se vydala na seznamovací pole s plným očekáváním, že existují muži, kteří budou tuto vaši část naprosto zbožňovat, a abyste u partnera nepřijala nic jiného.

Zkrátka, musíte se se svou mocí spřátelit. To je místo, odkud začnete potkávat muže, kteří vaši sílu také milují a oceňují. Protože takoví muži absolutně existují. A jakákoli vaše část, která věří v opak, je jen projekcí toho, že tuto část sebe sama nemilujete.

Dalším faktorem, který působí na většinu žen zaměřených na kariéru, s nimiž jsem pracovala, je to, že mají problém klesnout do své jemnosti, když přijdou domů.

Nejde o to, že by bohatství, moc nebo cílevědomost bránily udržení vztahu s mužem, jde o to, že dotyčné ženy možná nedokážou přepnout z pracovního režimu do režimu vztahu, a aniž by se dokázaly ponořit do svého odevzdanějšího ženského proudu, budou neustále bojovat o to, aby potkaly někoho, kdo dokáže udržet prostor pro celek toho, kým jsou.

Každé ženě, která se potýká s tím, aby se ponořila do své jemnější, ženské podstaty, bych doporučila přechodový rituál, jako je koupel, tanec nebo protažení/pohyb těla nějakým způsobem, který vás dostane z pracovního režimu do vašeho těla.

5. Jak se muži vyrovnávají s partnerkou, která má nízký sexuální apetit?"

"Svého manžela naprosto zbožňuji. Strašně si ho vážím. Je pro mě dokonalým partnerem. Ale cítím se provinile, protože můj sexuální apetit v posledních letech výrazně poklesl. Nedávno jsem rozjela dvě nové firmy a to mi vzalo hodně energie a já se cítím provinile, že mu neposkytuji sexuální intimitu, kterou si podle mého názoru zaslouží. Také je nádherný, stará se o sebe atd. a je pro mě velmi atraktivní. Je to jen otázka mé nízké touhy. Nějaké tipy?" - Amelie

Primární prací mužů, pokud jde o sex, je pěstování výdrže. A to ne ve smyslu, že by byli schopni bezmyšlenkovitě pumpovat celé hodiny, ale spíše kultivovat obecné pásmo, aby dokázali udržet silnou nádobu.

Ano, výdrž souvisí s tím, že jsou schopni ovlivnit, kdy/jestli dojde k ejakulaci, ale týká se také toho, kolik emocionálního pásma dokáží udržet pro svou partnerku, aby se mohla plně projevit.

Primární sexuální prací žen je kultivovat jejich trvalý pocit sexuální prostoty. Taoisté často označovali muže za oheň a ženy za vodu a je na ženách, aby udržovaly hladinu svého "varu". Takže to prostě zní, jako byste posledních několik let zaplavovala své tělo stres ovými hormony a váš pokles libida dává smysl.

Pokud je vaše upřímná pravda taková, že teď nechcete být sexuální a raději byste svou energii vrhla do svých podniků, pak by bylo na místě zbavit se pocitu viny (který je jen záludným způsobem, jak ze sebe udělat špatného člověka) a nechat se vést v obchodním režimu.

Ale pokud byste raději část této energie nasměrovali zpět do svého vztahu, pak to bude vyžadovat určitou změnu priorit vašich hodnot.

Krátká odpověď: najděte způsob, jak méně pracovat a více být ve svém těle.

Méně dvanáctihodinových pracovních dnů, více vyhrazení času na sebeuspokojení. Méně chodit spát naprosto vyčerpaný, více času chodit spát se zbytkem energie na mazlení/lásku/přítomnost s partnerem. Méně vyřizování pracovních hovorů u večeře, více bublinkových koupelí, dlouhých procházek a pohybových cvičení.

Jistě chápete. Méně času v hlavě, více času v těle. Tak tento trend zvrátíte.

6. Co je potřeba k tomu, abyste měli vztah s mužem?"

"Ráda bych věděla, jak projevit a udržet vztah se zdravým mužem."

"Ráda bych věděla, jak projevit a udržet vztah se zdravým mužem." - Kali

Nejprve věřte, že takové typy mužů existují. Vnímejte je ve svém těle. Bez nejmenších pochybností vězte, že tyto typy mužů existují, i když jste se s žádným z nich dosud v životě nesetkali. Nic z toho, co řeknu za tímto bodem, nemá význam, pokud se tomuto kroku poctivě nevěnujete.

Pokud tajně věříte, že všichni muži jsou obyčejní neandrtálci a že neexistují muži, kteří by se s vámi mohli skutečně hluboce setkat, pak najdete způsoby, jak sabotovat nebo předčasně zastavit své hledání tím, že se spokojíte s někým, kdo vám není rovnocenný.

Dále, neustále vyhledávejte všechna místa, kde můžete stále nést těžké prvky sebeodmítání. Které části svého já běžně děláte špatně? Zapojte se do terapie založené na rozhovoru. Všimněte si, osvojte si a opusťte všechna přesvědčení, která o sobě nosíte a která vám neslouží. Buďte k sobě v každodenním životě laskaví.

Poté pěstujte svou otevřenost a vnímavost. Když je žena otevřená vztahu, mohou to pocítit i muži. Buďte snadno oslovitelná, když uvidíte muže, který vás přitahuje, a zároveň si zcela zachovejte své standardy.

Snadno se s ním sbližujte, ale těžko na něj zapůsobíte. Podobně jako královna.

Královna království je přístupná, přístupná a laskavá k obyvatelům své země, ale to neznamená, že by byla nejlepší kamarádkou a blízkou důvěrnicí jen tak s někým. Pěstujte si energii královny a zároveň buďte zcela otevřená a přístupná těm správným mužům.

Jak si udržet vztah se zdravým mužem, buďte zdravou ženou. Dělejte svou práci. Přijměte odpovědnost za své projekce. Velkoryse odhadujte jeho myšlenky, slova a činy. Pokud cítíte, že je to důvěryhodný muž, plně mu důvěřujte. Pokud respektujete a podporujete jeho životní směřování, pak ho plně podporujte.

Vztah se zdravým člověkem si udržíte tím, že budete dělat vše, co by měl dělat každý, kdo potkal svůj protějšek. Plně ho milujete a necháte ho, aby na oplátku miloval vás.

7. Jak mohou ženy zajistit, aby se muži při označování vztahu cítili bezpečně?"

"Poslední rok jsem v polovičním vztahu. Jsme přátelé už déle, ale posledních asi dvanáct měsíců jsme střídavě milenci. On byl několikrát rozvedený a obecně se stydí pojmenovat, že to, co máme, je vztah. Jak mu mohu pomoci podpořit bezpečný vztah, ve kterém se mě nebude tolik bát? Opravdu se ho nesnažím chytit do pasti. Jak mu mám pomoci přejít od tohoto současného vzorce "horko/studeno/horko/studeno"... k tomu, aby tu pro mě prostě důsledně byl a cítil se dostatečně pohodlně na to, aby mě mohl nazývat svým partnerem?" - Marie

Na tuto otázku bych se vyjádřila ve dvou rovinách:

První je, že pokud je skutečně rozhodnutý, že vztah nechce, a vy vztah chcete, pak bych doporučila věřit jeho slovům a jít dál. Říká vám, že o hlubší závazek nestojí, a dává to důsledně najevo, takže ctěte svá měřítka a najděte si někoho, kdo s vámi chce být.

Druhá věc, budu se zabývat tím, jak muže přimět k závazku obecně. Ráda si o lidech myslím, že jsou poměrně jednoduchí a poměrně logičtí. Podle mého pohledu na svět lidé dělají všechno, co dělají, z důvodu, který jim dává naprostý smysl, ať už si svůj vnitřní proces uvědomují, nebo ne.

Rovnice, která mužům probíhá hlavou, když se rozhodují, zda se partnerce zavázat, nebo ne, zní jednoduše: "Zvítězí výhody, které z tohoto vztahu získám, nad množstvím bolesti hlavy, kterou budu muset snášet, abych byl ve zmíněném vztahu?"

Pokud je například muž hluboce zamilovaný do své kariéry, provede analýzu nákladů a přínosů, zda vstup do vztahu s vámi povede k čisté pozitivní výhře pro jeho kariéru. Pokud potřebujete neustálé vodění za ručičku, emocionální zpracování je neustálé a zabíráte mu tolik času a energie, že se už nemůže věnovat své životní práci, pak vás nepustí.

Jestliže však vidí všechny výhody, které by mu vztah s vámi přinesl, a množství, které by tyto věci přidaly jeho kariéře (a jeho životu obecně), je větší než energetické náklady, které by mu chození s vámi vzalo, pak bude ve vašem vztahu s radostí dvě nohy.

Zní to rozhodně neromanticky? Příliš opojné nebo šablonovité? Tak to je škoda. Lidé dokážou být vypočítaví a chladní. Ale doporučil bych vám, abyste to nevnímali jako opojné nebo transakční, ale spíše jako jednoduchý diagnostický nástroj, který používá k testování souladu ve svém životě.

Muži, kteří jsou na světě na výši, spouštějí tento diagnostický nástroj na všem ve svém životě, nejen na svých romantických partnerech.

Slouží konzumace tohoto jídla mé schopnosti maximalizovat svůj největší potenciál, nebo ji brzdí? Slouží mi udržování přátelství s tímto mužem, nebo mě omezuje? Slouží mi vstávání v tuto konkrétní dobu, nebo mě omezuje?

Takže proč by měl existovat nějaký jiný hodnotící nástroj pro jeho životního partnera? A tak je akční krok, který si z toho všeho můžete odnést, jednoduchý. Najděte si muže, jehož životu věříte, zjistěte, jakým způsobem byste mohla obohatit jeho život, a pak mu tyto přínosy přímo sdělte.

8. Opravdu muže zajímají fyzické nedokonalosti?"

"Buďte ke mně upřímná. Jak moc mužům záleží na fyzických nedokonalostech (vrásky, celulitida, držadla lásky a podobně)?" "Ano, záleží. - Kim

Záleží zcela na typu muže, o kterém mluvíte.

Pokud jste ve vztahu s mužem, který se řídí převážně hmatatelným, povrchním světem, pak na těchto věcech bude velmi záležet. Jeho identita a ego budou posíleny tím, že je s uhlazenou, konvenčně přitažlivou a přijatelnou partnerkou.

Jestliže jste ve vztahu s někým, kdo si cení více než jen povrchního světa a kdo sám sebe vnímá jako něco víc než jen tělo nebo peněženku a kdo vás vnímá jako něco víc než jen tělo nebo sexuální hračku, pak na těchto věcech nebude záležet ani v nejmenším.

Koneckonců muž, který vykonal nějakou hlubokou vnitřní práci, si uvědomuje, že není ve vztahu s tělem. Je ve vztahu se srdcem, duší, podstatou. Takže plně počítá s tím, že tělo bude časem kolísat a měnit se, protože všechno, co se kdy děje, se mění.

Takže, když budu na chvíli mluvit osobně, nejenže mě vrásky, celulitida, madla lásky, strie neodrazují, ale vlastně je mám raději, protože vypovídají o těle, které žilo a prožilo život. Dám přednost tělu, které vykazuje hloubku a zkušenosti, než hladkému, novému tělu, které ještě neprožilo plnější spektrum zážitků.

Podobně jako cítím hlubší důvěru a pohodu při rozhovoru s lidmi, kteří prožili velkou ztrátu nebo smutek, na rozdíl od někoho, kdo si těmito částmi života teprve musí projít. Jako vždy jsou všechny tyto věci jen zrcadlovou síní.

Pokud v sobě nosíte sebeodmítání určitých částí svého těla, pak budete s větší pravděpodobností potkávat a přitahovat partnery, kteří sdílejí stejný úsudek o těchto částech vašeho těla. A naopak, když se dostanete na místo lásky a přijetí svého těla, budete mnohem pravděpodobněji přivolávat romantické partnery, kteří budou vaše tělo milovat a přijímat podobným způsobem.

9. Jaké jsou vaše pocity? Co to znamená, když chce být sám?"

"Proč se zdá, že můj partner potřebuje mnohem více času pro sebe než já? Je to snad chlapská záležitost? Vím, že jeho práce je pro něj opravdu důležitá, ale někdy se mi zdá, že když mu vyprávím o svém dni, může narazit na vnitřní zeď a oči se mu začnou klížit a pak potřebuje dekompresi z našeho rozhovoru. Může to znít tečně, ale souvisí to s tím. Potřebují chlapi prostě víc času o samotě než ženy? Nebo to spíš souvisí s dynamikou mužské a ženské energie?" - Rachelle

Když se ženy potřebují dobrat hluboce osobních vhledů, je pro ně často nejlepší jít hlouběji do svého společenství a probrat to s blízkými důvěrníky. zatímco když se muži potřebují dostat do kontaktu s hluboce osobními vhledy, je pro ně často nejlepší dát si od lidí pauzu a být úplně sami.

Nyní neobhajuji, aby si muži budovali život v izolaci (protože to je jedna z hlavních věcí, které vedou k vysokému počtu sebevražd mezi muži), ale je to jeden z faktorů, proč muži mohou potřebovat více času o samotě než většina žen.

Muži navíc často musí učinit více kroků, aby se dostali do kontaktu sami se sebou.

Znám 10x více žen, které se dokážou ponořit do pocitu spojení se svým tělem nebo do spojení s něčím, co by považovaly za duchovní a/nebo se svým vyšším já, zatímco muži na tom obvykle musí pracovat s trochu větším záměrem a úsilím.

Takže pokud se zdá, že váš partner potřebuje hodně času o samotě, může se nacházet v období přechodu a jednoduše potřebuje být v klidu se svými nejniternějšími myšlenkami (které se objevují jako šepot namísto jasných pokynů), nebo je prostě jen na introvertnější straně spektra a nepotřebuje tolik společenské stimulace.

10. Jak se cítíte? Jak přimět muže k otevřenosti ohledně změn v ložnici?"

"Jak mám svému muži nadhodit věci, které bych ráda změnila na svém sexuálním životě, aniž bych ho ranila nebo v něm vyvolala pocit nejistoty? Existuje nějaký víc sexy způsob než jen říct: "Líbilo by se mi víc, kdybys místo toho dělal X"? Mám z minulosti negativní zkušenosti, kdy se muži prostě nelíbilo, že mu někdo říká, co má dělat, a tak jsem nervózní z toho, že mu pošramotím ego, ale zároveň chci stát o své potěšení a nakonec i o náš vztah." - Marissa

Pokud budete tančit kolem jeho pocitů, budete umožňovat jeho malost i svou vlastní.

Pokud se budete vyhýbat obtížným rozhovorům, budete někým, kdo se obtížným rozhovorům vyhýbá.

A dokud bude ve vztahu s partnerkou, která není ochotná žádat víc, bude (vědomě či nevědomě) dodávat zmíněné partnerce podprůměrné potěšení.

Tato otázka mi připadá podobná, jako když se mě lidé ptají: "Jak někoho pozvat na rande, aniž by mě odmítl?"

Přestaňte se snažit vyhýbat obtížným emocím a prostě tu věc udělejte.

Pokud ho tak bolí představa, že pro vás nebyl stoprocentně dokonalým milencem, aniž by potřeboval říkat, co má dělat, a nesnáší zpětnou vazbu natolik, že se s vámi na místě rozejde, no tak tady máte odpověď. A předpokládám, že nechceš být s partnerem, jehož ego je tak křehké (protože jinak bys takovou otázku nepoložila).

Sedněte si s ním v době, kdy se oba cítíte klidní, plní zdrojů a vzájemně propojení, dejte mu najevo, že byste si chtěla krátce promluvit o vašem sexuálním životě, řekněte mu pár věcí, které vás na vašem sexuálním životě baví, a pak ho požádejte o změny, které byste chtěla do budoucna.

Neumí vám číst myšlenky, ale chce vyhrát, pokud jde o to, aby vás dobře miloval. Dejte mu tedy nástroje a pokyny, aby mohl začít vyhrávat častěji než dosud. Pokud mu na tobě a tvém potěšení záleží víc než na ochraně svého ega, bude ti vděčný, že jsi ho na tyto věci upozornila.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je, jak mu to předkládáš.

Předkládáš mu to z uzemněného a láskyplného místa, nebo mu stranou/pohřbený hněv vyklouzává tak, jak to pojmenováváš? Je obrovský rozdíl mezi tím, když řeknete: "Moc se mi líbí, když děláš tuhle věc" (i když ji udělal jen jednou), oproti tomu, když řeknete: "Potřebuji, abys dělal X častěji!"

Lidé většinou reagují na pozitivní posílení mnohem více než na to, když jim někdo říká, jak něco pokazí nebo co jim chybí. Mluvte na něj tedy proaktivně, odměňujte ho a pochvalte si, a dosáhnete mnohem rychlejších výsledků, než když mu budete říkat, že něco kazí, a budete na něj naštvaní.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články