6 Úchvatných květin které vydrží svěží i dlouhé týdny po jejich uříznutí (Ano, týdny!)

Foto: Freepik

6 Úchvatných květin které vydrží svěží i dlouhé týdny po jejich uříznutí (Ano, týdny!)

Na váze čerstvých květin je vždycky něco, co člověku vykouzlí úsměv na tváři-zvláště, když ta stejná kytice si i po dvou týdnech udrží svěžest a pestrost. Jak už tomu tak bývá, některé rostliny po uřezání vydrží delší dobu než jiné (zde je pár šikovných triků, které i těmto květinám, pomohou udržet svěží vzhled po co nejdelší dobu).

Zde uvádíme šest variací květin, pro které se lze rozhodnout, pokud chcete, aby vaše aranžmá vydrželo co nejdelší dobu, také uvádíme bonusové tipy, které prodlouží uřezaným květinám jejich svěžest a krásu.

Vybírejte květiny, které dlouho vydrží

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Květinová stylistka Harriet Parry vysvětluje, jak funguje životnost těchto květin, „Některé květiny vydrží déle kvůli prosté genetice.” Doplňuje, že určité květiny po uřezání, mají rády specifické podmínky, například tropické květiny, které upřednostňují vlhčí prostředí. A uvádí její seznam nejlepších adaptivních květin, které se na dlouhou dobu přizpůsobí životu ve váze a zachovají si svůj nádherný vzhled.

Karafiáty

Smělá a výrazná klasika, karafiáty jsou úžasnou ozdobou do vázy, neboť podle Parry, dokáží po uřezání vydržet více jak dva až tři týdny. „Čím déle pobývají ve váze, tím více jejich květy vykvétají a podobají se baletním sukním,” doplňuje.

Alstromérie                                                                                                                

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Alstromérie také nazýváné jako peruánské lilie nebo lilie Inků, jsou překrásné květiny, které dlouho vydrží a nabízí mnoho barevných variant. Parry doplňuje, že čím více času stráví ve váze, tím jsou krásnější a úchvatnější a po dvou týdnech jí dokonce připomínají motýly na jejich vrcholku krásy.

Lilie

Další dechberoucí květiny se spoustou barevných variant, jsou populární Lilie, které můžeme najít ve většině aranžmá, od jejich počátku pučení dokáží ve váze vydržet okolo 10 až 14 dnů, vysvětluje Parry.

Orchideje

Orchideje mají poněkud zvláštní reputaci kvůli jejich náročné péči, ale když přijde na jejich aranžmá, dokáží vydržet okolo dvou až tří týdnů, říká Parry-což je opravdu slušné skóre! Také doplňuje, že zbožňuje tyto květiny už kvůli jejich eleganci a potěšení, které dodávají atmosféře domova.

Anthurie

Další oblíbenkyně květinové stylistky Parry-poukazuje na to, že Anthurie vypadají úžasně i po dvou až třech týdnech. Můžete si vybrat až z 1000 pestrobarevných druhů, a dokonce se dají pěstovat jako domácí květiny.

Kraspédie

Parry také odkazuje na Kraspédie, protože jejich vzhled se po uřezání nijak moc nemění. Dokonce i po jejich uschnutí jsou úchvatné a skvělé se hodí do kolekce sušených květin.

Jak si udržet jejich krásu

Nezáleží na druhu květiny, naznačuje Parry, je zde spoustu způsobů jak si uchovat jejich svěžest i po několika dnech strávených ve váze.

Pro začátek, než květiny dáte do vody, nejdříve je uřežte. Parry doporučuje řezínout květiny v 45 stupňovým úhlu okolo dvou centimetrů od konce stonku. „Tímto umožňíte květinám větší plochu pro vstřebávání vody a zabraňujete jim dotyk se dnem vázi, kde se jim voda špatně vstřebává,” vysvětluje Parry.

Také odstraňte všechny nadbytečné listy a listoví, které spadalo do vody, může dojít ke zkažení vody a následnému zkrácení životnosti květiny, doplňuje Parry. Pokuste se tedy, co nejdříve ostříhat všechny odumřelé nebo poškozené listy, které na kytici zůstaly.

Měňte vodu každých pár dní, aby svěžest květin vydržela co nejdéle, také po každé výměně vody zkraťte stonek o další centimetr nebo dva.

A nakonec, buďte obezřetní kam svou kytici naaranžujete, držte ji dále od míst, kde je často průvan, od blízkosti radiátorů a přímého slunečního svitu. Parry kupodivu doplňuje to, že blízkost ovoce jim také moc neprospívá, květiny začnou rychleji blednout a uvadat. Dejte si tedy pozor, aby jste je omylem nepoložili do blízkosti vaší misky s banánem.

Až příště budete vybírat květinové aranžmá, použijte tyto tipy a vyšperkujte životnost vaší kytice na maximum.

Zdroje: mindbodygreen.com, Freepik


 

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: