Chyby, kterých se dopouští skoro každý při vaření krevet.

Foto: Unsplash

Chyby, kterých se dopouští skoro každý při vaření krevet.

Krevety mohou být dobrou pochoutkou, ale aby doopravdy chutnaly, musí být správně uvařené. Než tedy hodíte další krevety na pánev, zkuste se těmto běžným chybám vyhnout.

Správné krevety jsou základ

První chyba, kterou můžete udělat, se může stát ještě předtím, než se dostanete k pokladně. Ujistěte se, že kupujete správné krevety. Jumbo nebo scampi. Čerstvé nebo mražené. K dispozici je mnoho možností. Krevety větších velikostí fungují lépe, pokud připravujete krevetový koktejl nebo je grilujete přímo na grilu. Pokud je házíte do kuchyňského robotu na výrobu krevetových hamburgerů, ušetřete na rozpočtově šetrnějších krevetách. Nebo když děláte propracovanější jídlo, pokud jsou k dispozici divoké krevety a jste ochotni utratit trochu navíc, vyberte tuto možnost před krevetami chovanými na farmě, protože obvykle chutnají lépe.

Před jakýmkoliv krokem krevety rozmrazte

A nakonec, pokud žijete v blízkosti vody a rybího trhu, vždy vybírejte čerstvé před mraženým. Čerstvost je vždy nejlepší, zvláště pokud jde o krevety.

Jakmile přinesete krevety domů, zkuste se vyvarovat těchto jednoduchých chyb při vaření, abyste zajistili, že veškerý čas, který jste strávili výběrem správných krevet, stojí za to. Než začnete vařit krevety, je důležité věnovat jim potřebný čas. Přidáním mražených krevet do praženice nebo dušeného masa se sníží teplota vaření pokrmu a hrozí nerovnoměrně uvařené krevety. Nejjednodušší způsob, jak je rozmrazit, je umístit je do misky se studenou vodou a nechat je před vařením dosáhnout co nejblíže pokojové teplotě.

Hledejte 'C' a ne 'O'

Další častou chybou je, že domácí kuchaři často odhodí hlavy a skořápky krevet. Toto jsou nejchutnější části krevet! Než vyhodíte hlavu a skořápky do koše, zvažte jejich restování na másle a vytvořte omáčku. Nebo zmrazte nepoužité části a uložte je, dokud je nebudete moci v budoucnu použít.

A nakonec jednou z nejběžnějších a možná nejvíce urážlivých chyb, které můžete udělat, je převaření. Je to snadné, protože krevety se vaří rychleji, než si mnozí z nás uvědomují. Snadné vizuální narážky, na které je třeba dávat pozor, souvisí s jejich tvarem. Pokud krevety vytvoří na grilu nebo na pánvi tvar „C“, jsou hotové. Pokud mají tvar „O“, byly převařeny.

 A teď, když znáte běžné chyby, kterých se musíte vyvarovat, jsme si jisti, že vaše jídlo potěší všechny, které ho ochutnají.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář