Proč je vaření skvělou činností pro zdravý mozek.

Foto: Unsplash

Proč je vaření skvělou činností pro zdravý mozek.

Jak se ukázalo, existuje mnoho způsobů, jak stimulovat mozek a zlepšit jeho zdraví, kromě hlavolamů sudoku nebo učení se novému jazyku. A ve skutečnosti je jedním z nejúčinnějších způsobů aktivita, kterou pravděpodobně již děláte každý den.

Podle odborníků vaření neohřívá jen vaše tělo, ale také vaši mysl. Správně: Studie ukazují, že vaření je jistý způsob, jak zaostřit mozek a zlepšit mozkové funkce. Podle skvělých kurzů denně vám vaření umožní posílit mozkové funkce prostřednictvím výzev a řešení problémů, které jsou neodmyslitelnou součástí vaření jídla. Outlet naznačuje, že i něco tak jednoduchého, jako je seznámení a seznámení s různými bylinkami a kořením, může zlepšit smyslovou ostrost, což může nakonec vést k pokročilejšímu poznání toho, co k sobě dobře ladí, co lze čím nahradit atd. . Upřesnění této dovednosti může také hrát roli při zlepšování vaší smyslové paměti.

Výhody vaření tím však nekončí. Čtěte dále a dozvíte se více o tom, proč je vaření skvělou aktivitou pro zdraví mozku.

Vaření není jen o výživě

Prospívá mozku nejen akt vaření, ale také příprava. Zamyslete se nad krájením, sekáním, strouháním, měřením a plánováním, které zahrnuje přípravu jídla. Ačkoli tyto akce určitě pomáhají zvýšit vaši kompetentnost v kuchyni, na pozadí také pracují na zlepšení a posílení vašich jemných motorických dovedností.

Marwan Sabbagh, MD, ředitel Clevelandské kliniky Lou Ruvo Center for Brain Health, naznačuje, že akt vaření není jen o tankování vaší nádrže. Může to být často naplňující, pokud vaříte s ohledem na cíl, například nakrmit přátele nebo rodinu. „Výživné, domácí jídlo, sdílené s přáteli nebo rodinou, je známá aktivita, která procvičuje mozek,“ řekl Dr. Sabbagh pro Cleveland Clinic's Health Essentials. "Poskytuje výživu, po které naše těla touží, a povzbuzuje sociální interakce, které jsou všechny zásadní pro zachování kognitivní zdatnosti." Vaření navíc testuje naše schopnosti „organizovat, určovat priority, udržovat soustředění, řešit problémy, získávat vzpomínky a provádět více úkolů“, to vše jsou funkce frontálního laloku mozku.

Pokud se ale rozhodnete nevařit, nebojte se - objednávka take out je účinný způsob, jak zpochybnit vaše rozhodovací schopnosti. Zdá se, že vaření nebo dokonce objednávání je pro nás lepší, než jsme si kdy dokázali představit.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

 

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář