Nejlepší domácí mazlíčci pro děti?

Foto: Pixabay

Nejlepší domácí mazlíčci pro děti?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Domácí zvířata mohou být skvělou příležitostí k učení pro děti. Pomáhají rozvíjet soucit a empatii k živým tvorům a zároveň dávají cenné životní lekce. Jako bonus jsou děti s některými typy domácích mazlíčků méně náchylné k určitým zdravotním problémům než děti bez domácích mazlíčků a jsou také méně náchylné k alergiím v pozdějším životě.

Domácí zvíře je často prvním důvěrníkem vašeho dítěte. Budují sebedůvěru pro děti, které jsou osamělé nebo zažívají emocionální tíseň se svou schopností poskytnout bezpodmínečnou lásku. Vaše dítě si bezpochyby bude pamatovat svého prvního mazlíčka z dětství s láskou.

Domácí mazlíčci mohou být obrovskou odpovědností, takže je důležité přemýšlet o kladech a nevýhodách každého typu domácího mazlíčka a o tom, jak mohou úspěšně zapadnout do vaší rodiny. Se všemi domácími zvířaty jste nakonec zodpovědní za zvíře, což je další důležitá úvaha při rozhodování o tom, zda je vaše dítě připraveno na nového malého přítele.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

1. Pes

Proč? Pes může být skvělým doplňkem rodiny: jsou loajální, hraví a obvykle jemní. Každé plemeno má jiný temperament, takže určitě budete moci najít ten vhodný pro děti. Mezi navrhovaná plemena psů pro děti jsou bígl, zlatý retrívr, Labrador, boxer i další.

Průměrná životnost: Průměrná délka života psa je mezi 10-13 lety v závislosti na plemeni. I když bychom určitě chtěli, aby s námi pejsek zůstal navždy, je dostatek času, aby si vaše dítě vyvinulo zvláštní pouto při práci na svých sociálních dovednostech, smyslu pro odpovědnost a fyzické aktivitě.

Péče o psa: Pro šťastný a zdravý život po boku vašeho dítěte by psi měli být krmeni prvotřídním suchým krmivem a denně cvičit pro stimulaci a spalování kalorií. Psi by měli být každoročně očkováni a potřebují veterinární péčí. V závislosti na věku psa možná budete muset věnovat více času na trénink, abyste se vyhnuli nežádoucímu chování. I když budete zodpovědní za většinu péče o psa, vaše dítě vám může pomoci s krmením, základní péčí a hraním.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Psi vyžadují hodně pozornosti a času, takže pokud je vaše rodina zaneprázdněna nebo hodně mimo domov, můžete být vhodnější domácí mazlíček s nižší údržbou. Alergie by měla být také zvážena, protože psi mohou být běžným spouštěčem pro děti i rodiče.

2. Kočka

Proč? Pokud jsou pro vás psi příliš velká starost kočky jsou skvělou alternativou. Často jsou láskyplné a hravé s dětmi, ale nezávislé a nevyžadují tolik tréninku jako pes. Vaše dítě se může dokonce cítit bezpečněji s kočkou kvůli jejich malé velikosti.

Průměrná životnost: Průměrná životnost kočky je kolem 15 let. V této době se vaše dítě naučí sociální dovednosti, jak se vyrovnat s obtížnými situacemi a jak být trpělivé, když čeká, až bude jeho kočičí přítel připraven si hrát.

Péče o kočku: Aby kočky žily zdravý život, měly by být vykastrovány a měly by být každoročně očkovány. S vedením může vaše dítě pomoci s hraním a s tím, co dělat, když si vaše kočka myslí, že zbrusu nová pohovka je škrabka.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Stejně jako psi jsou kočičí chlupy a sliny běžnými alergeny. Pokud trpíte alergiemi, budete si muset zvyknout na užívání léků, utrpení z příznaků nebo výběr jiného domácího mazlíčka. Pro dítě bude velmi těžké se sblížit se zvířetem, na které je alergické.

3. Králík

Proč? Králíci jsou sociální a milí mazlíčci, což z nich dělá skvělou volbu pro děti. Jsou také velmi roztomilý a měkcí, takže jsou skvělí jako alternativa pro rodiny, které nemohou mít psy nebo kočky.

Průměrná životnost: Průměrná životnost domestikovaného králíka je mezi osmi a deseti lety. Budování vztahu s většinou králíků nějakou dobu trvá, ale stojí to za to, protože děti se učí trpělivosti, odhodlání a důležitosti dát zvířatům prostor.

Péče o králíky: Králíci vyžadují každodenní cvičení a obohacování prostřednictvím hraček a socializace. Jejich strava zahrnuje směs sena, pelet, zeleniny a sladké vody denně. Může být nutná veterinární péče. Vzhledem k tomu, že králíci jsou obvykle křehčí než kočka nebo pes, je důležité se ujistit, že vaše dítě je pod dohledem nebo dost staré na to, aby pochopilo, jak zacházet s králíkem.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Pokud nemáte ve svém domě prostor vhodný pro králíčky, protože králíci rychle žvýkají cokoli, na co se mohou dostat, včetně dětských hraček. Seno je základem v králičí stravě, takže by to mělo být zváženo, pokud má někdo z vaší rodiny alergii.

4. Morče

Proč? Morčata jsou dobrou volbou pro děti, protože jsou společenské a zábavné na sledování! Děti budou rády sledovat, jak cvrlikají a vrní.

Průměrná délka života: Průměrná délka života je pět až sedm let, což je dostatek času, aby si dítě vytvořilo velké pouto se svým králíkem, ale také méně životního závazku než pes nebo želva.

Péče o morčata: Morčata by měla být držena ve dvojicích, takže se ujistěte, že vaše dítě chápe, že péče o dva je dvakrát větší. Stejně jako králíci budou morčata potřebovat čas na ochočení a potřebují pohyb i mimo klec, aby spálila energii a pro účely obohacení, což je skvělé pro děti, které mají také spoustu energie pro hraní.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Vaše dítě nebude mít čas se mu věnovat a hrát si s ním, protože každý den vyžaduje cvičení a socializaci.

5. Křeček

Proč? Křečci jsou skvělou volbou pro děti, protože jsou ve srovnání s kočkami a psy nepotřebují údržbu a mnoho místa (pokud mají cvičební kolečko!) Jejich malá velikost usnadňuje většině dětí zvládnout je sama, ale stejně jako u mnoha domácích mazlíčků by malé děti měly být pod dohledem.

Průměrná životnost: Průměrná délka života křečka je mezi dvěma a třemi roky. To je na kratší než u většiny domácích mazlíčků, což dělá křečky lepší volbou, pokud chcete dát svému dítěti zážitek z domácího mazlíčka bez zdlouhavého závazku.

Péče o křečky: Křečci potřebují denně jídlo a vodu, stejně jako cvičební kolo, aby spálili přebytečnou energii. Potřebují místa k úkrytu i spoustu místa na hrabání a norování. Ujistěte se, že vaše dítě zvládne každodenní čištění klecí před tím, než přinese domů křečka.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Vaše děti jsou příliš malé na to, aby s nimi dobře manipulovaly. Křečci jsou jemní a mohou se snadno vyděsit. Je důležité si uvědomit, že křečci jsou noční zvířata, která z nich dělají hlasité spolubydlící pro spící děti.

6. Potkan

Proč?: Na rozdíl od některých domněnek jsou potkani čisté a sociální bytosti, které se daří ochočit. Tyto vlastnosti z nich dělají skvělou volbu pro děti!

Průměrná životnost: Domestikovaní potkani mohou žít až do čtyř let. To je jako životnost křečka, ale potkani mohou být pro vaše dítě zajímavější volbou kvůli jejich přátelské povaze a schopnosti učit se triky.

Péče o potkany: Potkani vyžadují velký výběh s prostorem pro hraní, šplhání a skrývání se i čas mimo jejich klec. Potkani jedí denně suchou stravu z granulí , čerstvého ovoce a zeleniny a vody, ale také si zamilují , když jim vaše dítě nabídne pamlsek. Stejně jako morčata musí žít ve skupinách po nejméně dvou, takže je důležité, aby vaše dítě zvládlo odpovědnost dvou domácích mazlíčků. Děti by měly očekávat, že budou čistit klec dvakrát týdně a trávit s nimi asi hodinu denně. Potkani jsou náchylní k infekcím horních cest dýchacích a mohou čas od času vyžadovat veterinární péči.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Vaše děti jsou malé, protože potkani mají dlouhé ocasy, které mohou být snadno poškozeny, pokud jsou za ně taháni .

7. Ryba

¨

Proč? Ryby mohou být skvělými domácími mazlíčky pro děti, protože jsou relativně levné ve srovnání s našimi psími a kočičími přáteli a nevyžadují velkou údržbu, jakmile je akvárium zřízeno. Také se nebudete muset starat o hluk, který vás bud, nebudete je muset brát na procházku, když má vaše dítě domácí úkoly nebo jinou vhodnou výmluvu.

Průměrná životnost: Životnost ryby závisí na různých faktorech, jako je velikost ryb a podmínky jejich prostředí, včetně toho, jak dobře se o ně vaše dítě stará. Tropické druhy ryb mohou žít mezi třemi a pěti lety! Pro děti jsou ryby pravděpodobně tou nejlepší cestou kvůli kratší životnosti a obvykle méně náročným požadavkům na prostor.

Péče o ryby: Ve srovnání s některými domácími zvířaty mohou být ryby považovány za nízko údržbové. Vyžadují pouze, aby mu vaše dítě každý den a týdně poskytlo trochu jídla v závislosti na velikosti vašeho akvária. Starší děti se mohou dozvědět o cyklu dusíku a o tom, jak testovat hladiny amoniaku, dusičnanů a dusitanů v akváriu.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: I když ryby mohou být skvělými domácími zvířaty, se zřízením akvária je zapojeno mnoho práce. Akvária musí projít procesem zahrnující zřízení před přidáním ryb - to může trvat až 8 týdnů. I když je to skvělá příležitost dozvědět se o chemii, není to pro každého. Vaše dítě může ztratit zájem nebo si nevytvořit tolik pouta s rybami, protože rozhodně nejsou nejaktivnějšími domácími mazlíčky.

8. Ještěrka

Proč?: Ještěrky jsou jedinečným domácím mazlíčkem, který je nepříliš údržbový, což z nich činí ideálního mazlíčka pro rodinu. Některé druhy, jako je vousatý drak, jsou považovány za velmi jemné a poslušné, což je důležité, pokud jde o děti!

Průměrná životnost: Životnost ještěrky je obvykle mezi 10-40 lety závislá na druhu. To by mohl být významný závazek, takže buďte připraveni převzít vlastnictví, jakmile vaše dítě přechází na vysokou školu.

Péče o ještěrky: Krmení a stanoviště se budou lišit mezi typy ještěrek, ale nikdy se nebudete muset starat o péči nebo věnovat spoustu času cvičení a socializaci. Díky tomu jsou ještěrky lepší volbou pro děti s rušnějšími rozvrhy nebo alergiemi na chlupatá zvířata.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Máte malé děti, protože s ještěrkami je třeba zacházet jemně. Ještěrky mohou být také dlouhým závazkem kvůli typické životnosti většiny typů, takže by to mělo být zváženo před přivedením vašeho nového přítele domů.

9. Želva

Proč? Želvy jsou pro děti nízko údržbový mazlíčci. Jsou inteligentní a mohou se učit základní úkoly. Jsou ideální pro děti, které trpí alergiemi na kočky, psy a další chlupaté přátele.

Průměrná životnost: Pokud je o želvy řádně pečováno, mohou žít až 40 let. Stejně jako ještěrky, i pro většinu dětí to může být příliš dlouhý závazek.

Péče o želvy: Tropické želvy potřebují teplé prostředí a vlhkost. To může znamenat přidání tepelné lampy do příbytku vaší želvy. Vyžadují spoustu místa, takže nemusí být ideální pro děti s menším pokojem . Potřebují také prostor pro plavání a skály. Jejich strava je většinou masožravá: kobylky, hlemýždi a sladkovodní krevety. Péče o želvu je skvělou příležitostí pro děti, aby se dozvěděly o různých typech zvířat a o tom, jak se jejich potřeby liší od potřeb lidí.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Někdo ve vaší rodině je náchylný k nemoci, protože želvy jsou známé tím, že ve své skořápce přenášejí virus salmonely. Želvy mohou být také zdlouhavým závazkem ve srovnání s jinými mazlíčky.

10. Pták

Proč: Ptáci jsou dobrou volbou pro děti, pokud mají alergie. Je také zajímavé sledovat a poslouchat jejich cvrlikání a zpěv. Doporučené druhy, které mají kolem dětí, jsou andulky, korely a kanárci

Průměrná životnost: Životnost ptáka může být kdekoli od 5-80 let v závislosti na druhu ptáka. Pro dítě by mohlo být dobré držet se druhů s kratší životností nebo jiného typu domácího mazlíčka, pokud nejsou ochotni převzít plnou odpovědnost.

Péče o ptáky: Ptáci vyžadují denně stravu složeno ze semen, zeleniny, ovoce a vody. Kromě pravidelného ořezávání nehtů a lehkého mlžení vodou jednou až dvakrát týdně nemají vysoké požadavky na péči. Před získáním ptáka by děti měly ukázat, že jsou dostatečně zodpovědné, aby zvládly čištění klece a každodenní doplňování jídla a vody.

Nejlepší je vyhnout se, pokud: Vaše děti jsou malé, protože někteří ptáci jsou snadno vylekaní z hlasitých zvuků vedoucích k předčasné smrti. Některým druhům ptáků je třeba se vyhnout, pokud si nejste jisti dlouhým závazkem.

Je dobré zapojit své dítě do rozhodnutí. Můžete si vytvořit užší seznam několika možností, které vyhovují potřebám a životnímu stylu vaší rodiny, a zjistit, která z nich se nejvíce líbí vašemu dítěti. Tím, že budou moci pomoci s do rozhodnutím s větší pravděpodobností vytvoří pouto s domácím mazlíčkem a budou držet krok s veškerou potřebnou péčí.

Zdroje: childfun.com, Pixabay

Podobné články