Co se může stát s tělem při pravidelné konzumaci grapefruitu

Foto: Unsplash

Co se může stát s tělem při pravidelné konzumaci grapefruitu

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Na grapefruitu je toho hodně, co si můžete zamilovat: je sladký i trpký a je ideální svačinkou nebo doplňkem zdravé snídaně.

Ale grapefruit v sobě skrývá mnohem víc než jen šťávu: podle Heart.org má toto ovoce sílu pomoci proměnit naše tělo. Níže uvádíme pět zdravotních výhod pravidelné konzumace grapefruitu - popadněte lžíci a pusťte se do toho!

  1. Pomáhá tělu se uzdravit

Ministerstvo zemědělství USA uvádí, že polovina středního grapefruitu má pouze 41 kalorií a téměř polovinu denní doporučené dávky vitaminu C. Přínos vitaminu C je obrovský - jedná se o živinu, kterou tělo využívá k tvorbě cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech a která je nezbytná pro proces hojení.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

  1. Podporuje zdravý krevní tlak

Podle Karen Collinsové, registrované dietoložky, která se specializuje na prevenci rakoviny a zdraví srdce, je grapefruit "rozumným zdrojem draslíku", který pomáhá udržovat zdravý krevní tlak. Harvard Health, že draslík také pomáhá regulovat srdeční tep a zajišťuje správnou funkci svalů a nervů.

  1. Může pomoci předcházet mrtvici a srdečním onemocněním

Grapefruit obsahuje přírodní rostlinné sloučeniny zvané fytochemikálie zvané flavonoidy, které podle studií mohou pomoci předcházet mrtvici a srdečním onemocněním. Jsou také dobrým zdrojem beta karotenu, zdroje vitaminu A, a antioxidantu lykopenu, který je spojován s nižším rizikem mrtvice.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články