Co se stane vašemu tělu, když sníte lak na nehty?

Foto: Unsplash

Co se stane vašemu tělu, když sníte lak na nehty?

Všichni máme v životě špatné návyky, které se snažíme zlomit. Od nadávek, po kousání nehtů máme všichni alespoň jeden zlozvyk, který chceme zlomit. Pro mnoho lidí je kousání nehtů něčím, na co jsou už roky zvyklí. Někteří lidé si kousají nehty, když jsou nervózní, jiní to dělají ve stresu. Je to jeden ze špatných návyků, pro které je pro lidi velmi obtížné přestat.

Samotné kousání nehtů je nebezpečné

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Zatímco kousání nehtů se zdá být neškodné a nevinné, ve skutečnosti to může lidem způsobit spoustu problémů souvisejících se zdravím. Za prvé, pod nehty lidí je spousta špíny a bakterií, které mohou způsobit, že jednotlivci onemocní. Když se navíc kousnete kůžičku u nehtů, může to zanechat otevřené rány, které mohou způsobit krvácení a infekce.

Kousat si nehty pro mnoho lidí také znamená kousat si lak. Když máme popraskanou manikúru, naším prvním instinktem je pokusit se odstranit všechen ten popraskaný lak, že? Ale jak špatné pro vás je jíst lak na nehty?

Co se stane, když sníte lak na nehty?

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Jak mnoho z nás ví, lak na nehty se skládá ze spousty různých chemikálií. Je nám tedy jasné, že konzumace chemikálií může být škodlivá, že? Jak se ukazuje, je to mnohem víc než jen přijímání malých porcí chemikálií. Ve skutečnosti, když jíte lak na nehty, dokonce i v malých množstvích, ve skutečnosti požíváte plast.

Lak na nehty obsahuje pět základních ingrediencí: filmotvorné látky, změkčovadla, rozpouštědla, suspenzní látky a barviva. S nedávným tlakem, aby lak na nehty „vydržel déle“, začaly společnosti přidávat další přísady, které jsou známé jako „toxická trojka“. Tyto tři chemikálie jsou formaldehyd, toluen a dibutylftalát nebo DPB, o kterých je známo, že způsobují rakovinu nebo reprodukční toxicitu.

Existují samozřejmě společnosti, které jdou zcela přirozeně a snaží se omezit chemické látky v jejich lacích. Výrobky na nehty však nikdy skutečně neobsahují plastové částice. Takže zatímco chemikálie jsou v malých kvalitách a konzumace laku na nehty je minimální, jeho konzumace může stále způsobit poškození trávicího ústrojí a rozrušit vaše střeva v důsledku příjmu a usazování plastů.

Je bezpečné říci, že nejlepší je se zbavit zvyku kousat si nehty, abyste se udrželi zdraví a v bezpečí!

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář