Fyzické rysy a vlastnosti, které nejvíce přitahují ostatní.

Foto: Unsplash

Fyzické rysy a vlastnosti, které nejvíce přitahují ostatní.

Byli byste překvapeni, na co svět vědy přišel, pokud jde o romantiku. Jednu minutu vypustí věda Neila Armstronga do prázdna, aby mohl kráčet po Měsíci, další vám říká, jak přesně přistát na fantastickém rande. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není láska a přitažlivost jako romantický román a mnohem více jako psychologický deník. Lidi totiž nejvíce přitahují určité rysy a vlastnosti. Které z také vlastníte?

Rty

Výsledky studie na Manchester University zjistily, že rty jsou pro ženu nejatraktivnějším fyzickým atributem. Když přemýšlíte o tom, jak moc jsou dámy jako Angelina Jolie a Scarlett Johansson chtivé, je těžké proti tomu argumentovat. Pro větší uznání bylo zjištěno, že růžová a červená rtěnka drží pozornost muže ještě déle. Pokud máte pochybnosti, jděte na červenou, je to klasika a funguje to.

Silný oční kontakt

Zapomeňte na rčení o tom, že oči jsou oknem do duše, protože jsou také dveřmi k udržení pozornosti milence. Ukázalo se, že se vaše zornice o něco více rozšíří, když vás někdo přitahuje. Lidé jsou zjevně velmi přitahováni rozšířenými zornicemi.

Bílé zuby

Výzkum naznačuje, že rovné bílé zuby jsou mnohem atraktivnější. Dává to smysl, ale byli byste překvapeni, kolik lidí neudržuje dentální hygienu. Je to jeden z těch podvědomých signálů o zdraví a plodnosti, které evoluce tak chytře zastrčila do naší DNA, aby nám pomohla přežít.

Úsměv jako smajlík

Když řekneme úsměv jako smajlík, mluvíme o druhu šťastného úsměvu. Jedna studie naznačuje, že muži jsou výrazně více přitahováni k ženám, které se usmívají. Velký úsměv totiž naznačuje otevřenost a štěstí, a to je něco, po čem lidé prahnou.

Vyšší hlas

Vysoké hlasy jsou atraktivní. Vědci naznačují, že je to proto, že vyšší hlasy naznačují menší velikost těla, což naše společnost považuje za atraktivnější. Když už jsme u toho tématu, mějte na paměti, že pokud kouříte, cigarety vám moc nepomohou, protože mají, místo jiného, tendenci prohlubovat váš hlas.

Symetrie obličeje

To, co by podle vědců mohlo být nejdůležitější vlastností, je něco, s čím můžeme udělat velmi málo: symetrie obličeje. To je případ, kdy levá strana vašeho obličeje vypadá přesně jako pravá strana vašeho obličeje a naopak, přičemž věci se dokonale shodují z jedné strany na druhou. Většina osobností a modelů má silné, symetrické tváře. Nemůžete opravdu změnit symetrii obličeje, pokud se nedostoupíte plastické operaci. Pokud jste náhodou požehnáni symetrií obličeje, děkujte svým genům.

Sebejistota je klíč

Přitažlivost není jen o vzhledu, takže si nemyslete, že je to všechno o výhře v genetické loterii. Sebejistota může výrazně zvýšit Váši přitažlivost. Sebevědomí lidé jsou náchylnější vysílat signály zájmu. Vysílejte více signálů a na oplátku získáte více signálů. Vám myšlení může dokonce pomoci udělat lepší dojem než modelce s nízkou sebeúctou.

Autentičnost

Když je člověk autentický, nebojí se být sám sebou. Autenticitu poznáte jak u sebe, tak u ostatních podle vlastností, jako je realistické vnímání reality, přijímání sebe a ostatních lidí, promyšlenost, vlastní smysl pro humor, schopnost svobodně vyjadřovat své emoce, být otevřený poučení se ze svých chyb a pochopit jejich motivaci.

Autentičnost a sebejistota jsou také úzce propojeny. Chris Armstrong, certifikovaný trenér vztahů, říká, že kombinace autenticity a zranitelnosti dává lidem sebevědomí, aby byli otevření v tom, kdo jsou. S takovými lidmi neexistují žádné předstírání, a když lidé dokáží být praví, pomůže jim to pomoci navázat hlubší a smysluplnější spojení s ostatními.

Amanda Rose, seznamovací expertka, řekla, že „je tu něco na schopnosti člověka být nefiltrovaný a otevřený, což vytváří spojení, když se cítíme s někým více propojeni, úroveň přitažlivosti stoupá.“

Odvaha

Odvaha je také atraktivní osobnostní rys. Statečnost, například ochota podstoupit rizika pro druhé. Schopnost postavit se za sebe a ostatní a ochota dělat věci, které jsou zastrašující vyjadřuje emocionální odolnost a sílu.

Empatie

Jednou velkou výhodou otevřenosti vůči zkušenostem i zvědavosti je to, že nás činí empatičtějšími a pomáhají nám vytvářet pouta s ostatními, protože snaha porozumět životům odlišných lidí nám pomáhá rozšířit náš názor na svět. Když vytvoříme hlubší kontakty s lidmi, se kterými se setkáváme, náš zájem o jejich životy pravděpodobně povede k oplácenému zájmu budou chtít o vás vědět víc a spojení odtud poroste.

Zdroje: www.thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář