Jak jednat s partnerem, který je narcista

Foto: Unsplash

Jak jednat s partnerem, který je narcista

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Narcismus může být toxický. Tito sobečtí lidé mohou napáchat mnoho škody, pokud jsou někým výjimečným ve vašem životě. Zde je několik manýrů, na které je třeba si dát pozor, a tipy, jak se s jejich chováním vypořádat:

Vždy mají pravdu
Tento zvyk se vám může dostat pod kůži, ale musíte pochopit, odkud jejich chování pramení. Narcisté si dávají větší pocit jistoty tím, že shazují druhé.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Obviňují všechny kromě sebe
Nenechte se kvůli tomuto typu chování příliš rozčílit. Přijmout vinu je pro narcisty ještě těžší kvůli tomu, jak sami sebe vnímají ve srovnání s ostatními. Místo toho, abyste se rozčilovali, zkuste tedy jejich křiklavým prohlášením věnovat méně pozornosti.

Překrucují příběh, aby vypadali dobře
Jakkoli přehnaně může jejich příběh znít, zkuste si dělat legraci z toho, jak směšně se chovají. Je důležité nebýt přitom krutý nebo zraňující, ale přidání humoru může odlehčit náladu.

Nejsou ochotni naslouchat vašim názorům
Jsou odhodláni mít pravdu, takže samozřejmě odmítnou slyšet jiné názory. Snažte se zachovat klid, protože projevení jakéhokoli náznaku bolesti nebo podráždění může podpořit jejich hrubé chování.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články