Jaký bychom si měli vybrat opalovací krém, abychom byli skutečně chráněni před škodlivým zářením?

Foto: Unsplash

Jaký bychom si měli vybrat opalovací krém, abychom byli skutečně chráněni před škodlivým zářením?

Nejste si jisti, jaký opalovací krém byste měli koupit ? Dermatologové poradí!

Slunečné dny jsou často doprovázeny neúprosnými vedry. Kromě žabek, slunečních brýlí, ručníku a slunečníku nezapomeňte v plážové tašce ušetřit místo pro opalovací krém. Dlouhé vystavování se slunci způsobuje viditelné známky stárnutí, jako jsou vrásky a hyperpigmentace, ale v horším případě to může být i rakovina kůže. Zatímco opalovací krém je pro nás pravděpodobně nejdůležitější, když jsou horka, je ve skutečnosti užitečné, používáme-li ho po celý rok.

Který opalovací krém bychom si měli vybrat?

Pro začátečníky doporučuje Americká dermatologická asociace (ADA) druhy označené jako „širokospektrální“, protože to znamená, že chrání před UVA i UVB paprsky. UVA paprsky jsou ty, které způsobují předčasné stárnutí pokožky a způsobují vrásky a stařecké skvrny, zatímco UVB paprsky způsobují spálení sluncem. Nadměrné vystavování se oběma těmto zářením může vést až k rakovině kůže.

Dále zvažte sluneční ochranný faktor (SPF).

SPF je měřítkem toho, kolik UVB světla může opalovací krém odfiltrovat. Dermatologové doporučují použít SPF nejméně 30, které Adarsh Vijay Mudgil, MD , dermatolog praktikující v New Yorku, nazývá jako „magické číslo“. SPF 15 blokuje přibližně 93 procent UVB paprsků, zatímco SPF 30 blokuje přibližně 97 procent UVB paprsků. ADA doporučuje SPF 30 nebo vyšší. Je důležité každý den nanášet dostatečné množství opalovacího krému na jakoukoli vystavovanou část pokožky. Ve dnech, kdy budete delší dobu venku, řekněme na pláži nebo u bazénu, Mudgil navrhuje nanést základní vrstvu SPF 30 na celé tělo půl hodiny před odchodem z domu a poté znovu použít každé dvě hodiny. Pokud jste ve vodě, Mudgil doporučuje nanést opalovací krém pokaždé, když vyjdete z vody.

Pamatujte, že žádný opalovací krém vás nemůže úplně ochránit před slunečním zářením, takže je důležité ho opakovaně aplikovat po celý den, nosit pokrývky hlavy a kvalitní sluneční brýle. A vždy vyhledávat stín.

Věnujte pozornost také svému typu pokožky.

"Pokud máte akné nebo mastnou pleť, ujistěte se, že je váš opalovací krém označen jako" nekomedogenní", což znamená, že neucpává póry,"

Joshua Zeichner, ředitel kosmetického a klinického výzkumu, dermatologie oddělení, Nemocnice Mount Sinai.
"Pokud máte suchou pokožku, podívejte se na zvlhčovače s opalovacími krémy nebo krémy, které obsahují hydratační přísady.

"U citlivé pokožky se rozhodněte raději pro fyzický krém nebo krém s minerálními filtry"

říká Emily Smith , MD, dermatoložka z University of Missouri Health Care.
Fyzické opalovací krémy obsahují oxid zinečnatý a oxid titaničitý, které také přispívají k ochraně pokožky. Opalovací krém s chemickými filtry je naproti tomu formulován s přísadami, jako jsou avobenzon a oxybenzon, které absorbují UV paprsky, aby nepronikly do pokožky. Tyto přísady mohou někdy způsobit podráždění pokud máte sklon k citlivosti, ale jejich použití je snazší. blockquote class="blockquote">

"Chemické opalovací krémy se někdy snáze vtírají do pokožky a zanechávají méně bílých zbytků,"

poznamenává David Fieleke , MD, dermatolog z Missouri.

Jaký je nejlepší druh opalovacího krému: Sprej, krém, tyčinka nebo gel?

Pokud jde o nádobku, ve které je opalovací krém (lahvička, sprej nebo jiná), je to všechno o vašich osobních preferencích.

"Způsoby ochrany kůže před škodlivým zářením mohou spočívat v krémech, gelech, sprejích, tyčinkách a mnoha dalších jedinečných recepturách.Nejlepší opalovací krém je nakonec ten, který skutečně používáte."

tvrdí dále Zeichner.

Opalovací krém je samozřejmě účinný, pouze pokud jej používáte správně. Zeichner říká, že byste měli aplikovat unci (zhruba 30g) opalovacího krému na celou pokožku. Jedná se zhruba o velikost golfového míčku.

Zdroje:https://www.nbcnews.com/,Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář