50 Věcí které nesmí chybět při cestování

Foto: Freepik

50 Věcí které nesmí chybět při cestování

Blíží se velký výlet? Pomocí tohoto dokonalého průvodce vám připomenete užitečné věci, které musíte koupit pro své cesty, ať už se jedná o sprchový gel, ponožky, oblečení nebo slunečníky. Vědět, jak zabalit batoh na dlouhou cestu, není snadné. Napište si seznam věcí a odškrtávejte si jednotlivé položky. Samozřejmě záleží na tom, na jaký výlet se chystáte, ať už se jedná o trekking na hory nebo pobyt u moře snažili jsme se zahrnout položky, které uspokojí každý druh výletu!

Pokud jde o balení, nejlepší způsob, jak zabalit batoh, je ušetřit místo. Naším nejlepším tipem je efektivně složit oblečení. Pamatujte: Těžké věci dole, věci, které unikají, jdou do plastových sáčků a věcí, které budete potřebovat, jakmile dorazíte do cíle (jako toaletní potřeby) nahoře. Srolujte si oblečení, místo aby je skládali, pokud to zabírá méně místa.

1.Pas

Nejdůležitější věcí, kterou si můžete zabalit na cesty, je váš pas. Bez toho se daleko nedostaneš. Jakmile si všechno odškrtnete ze svého kontrolního seznamu před cestou a než vyjdete ze dveří, poslední kontrola této důležité malé knihy opravdu neuškodí. Pokud cestujete po Evropě jako občan EU, někdy vše, co potřebujete, je váš průkaz totožnosti / řidičský průkaz k cestování - ale to často závisí na vaší letecké společnosti, proto doporučujeme mít pas vždy u sebe, jen pro jistotu. Před cestou se ujistěte, že váš pas je také platný. Vždy je dobré mít v pasu alespoň šest měsíců, než vyprší jeho platnost, takže vždy včas zkontrolujte datum vypršení platnosti, abyste si mohli objednat nový včas.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

2. Adaptéry EU

Nezapomeňte si zabalit adaptéry EU! Ušetří nákup na letišti a mohou být docela drahé. Pro vaše cesty by měly stačit dva adaptéry, abyste mohli nabíjet notebook, telefon, fotoaparát, vlasové spotřebiče a další.

3. Spodní prádlo

Zabalte si dostatek spodního prádla pro vaši cestu. Pokud vám do dojde, můžete si během cest i vyprat, když si vezmete cestovní balení pracího gelu nebo prášku. Tip: Nezapomeňte si zabalit malý tenký sáček na špinavé prádlo, oddělí vaše čisté a špinavé věci, abyste si je nepopletli.

4. Ponožky

Ponožky jsou důležité, protože ochrání vaše nohy před třením o boty, když hodně chodíte. Doporučujeme balit tlusté ponožky, pokud jdete někam, kde je zima a kotníkové ponožky, pokud budete nosit tenisky po městě.

5. Nabíječka na telefon

Všichni známe ten pocit, když nám po cestě dojde baterie. Takže si přineste přenosnou nabíječku telefonu, abyste mohli dát telefon nabít i na cestách. Nechcete, aby vám umřel telefon, když se ztratíte ve městě, nebo přijít o úžasné fotografické příležitosti. Je dobré mít powerbanku, která zabírá minimum místa.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

6. Oblečení

Ta těžká část: oblečení. Nezapomeňte si pro cestu vzít směs lehkých vrstev a teplých vrstev (v závislosti na tom, kam jedete). Vždy je dobré podívat se na počasí, než pojedete a podle toho si sbalíte. Balení je forma umění a s omezeným prostorem v batohu je dobré být přísný na sebe a vzít si pouze to, co potřebujete. Vezměte v úvahu, jaké aktivity můžete během svých cest dělat, abyste byli připraveni se správným vybavením - ať už pěší turistika, šnorchlování, lyžování nebo prohlídky města, budete potřebovat vhodný oděv. Pokud se chystáte na dlouhou cestu, nezapomeňte zkontrolovat, zda má hostel prádelnu, abyste si mohli prát své věci a znovu nosit.

7. Vodotěsná bunda

Vodotěsná bunda s kapucí bude vaším zachráncem během vaší cesty. Počasí v může být nepředvídatelné, takže buďte připraveni s vodotěsnými vrstvami, pokud cestujete do měst, která jsou náchylná k dešti. Zkuste najít lehkou bundu , která se snadno balí.

8. Vycházkové boty

Pokud budete hodně chodit, nezapomeňte si zabalit nějaké kvalitní vycházkové boty. Obvykle je nejlepší nosit nejobjemnější boty na letišti, abyste mohli ušetřit místo v zavazadlech.

9. Spací pytel

Spací pytel je vždy dobré mít po ruce. Jsou lehké, snadno se balí a jsou ideální pro postelovou podšívku, pokud spíte ve stanu nebo hostelu.

10. Láhev na vodu

Vždy noste láhev s vodou, abyste zůstali hydratovaní na cestách. Většina cestovních batohů má přihrádku na láhve s vodou, takže je snadno dosažitelná, když chodíte. Nejenže jsou znovupoužitelné láhve na vodu lepší pro životní prostředí, ale jsou také skvělým způsobem, jak ušetřit peníze, abyste si nemuseli kupovat další.

11. Eura

Nezapomeňte na eura! Doporučujeme najít místní směnárnou s nejlepšími kurzy, spíše než měnit hotovost na letišti, kde je dražší. Nevíte, kolik eur přinést? Rozpočtovat, kolik peněz byste potřebovali na každý den a podle toho se zařídit.

12. Vlasové potřeby

Přineste si základní vlasové produkty pro zdravé a šťastné vlasy během vašich cest. Abyste minimalizovali toaletní potřeby, které si zabalíte, doporučujeme si přinést kartáček na vlasy a suchý šampon (nebo gel na vlasy), abyste ušetřili místo pro další položky.

13.Léky proti bolesti

Vždycky je dobré mít nějaké léky na cestách. Léky proti bolesti nebo tablety proti alergii se budou hodit na bolesti hlavy, bolesti svalů, menstruace, bolesti žaludku - takže si některé nechte jen v případě.

14. Kamera/fotoaparát

Jestli na toho zlobivého kluka zapomeneš, budeš toho navždy litovat. V dnešní době je však fotoaparát smartphonu dostatečně kvalitní, aby zachytil skvělé snímky, takže pokud se snažíte nosit méně věcí , pak se zbavte fotoaparátu.

15.Nabíječka k fotoaparátu/kameře

Pamatujte si nabíječku fotoaparátu! A ujistěte se, že máte náhradní paměťovou kartu, pokud ji budete potřebovat!

16. Deodorant

Pokud jde o deodorant, vždy doporučujeme vzít si kuličkový na cestování, protože je menší a skladnější. Deodorant ve spreji může být někdy škodlivý pro astmatiky, kteří mohou sdílet s vámi ubytování.

17. Šampon a kondicionér

Šampon a kondicionerové láhve mohou být objemné a zaujmou spoustu místa v batohu. Místo toho můžete naplnit menší láhve tekutinami do vlasů, abyste ušetřili místo. Ještě lepší je investovat do nějakého udržitelného šamponu nebo kondicionérových tyčí. Tyto ekologické mýdlové tyčinky jsou bez plastů a vytvářejí nulový odpad, protože nakonec používáte celý produkt.

18. Věci k mytí

To samé platí pro vaše mytí těla. Zkuste zabalit mini verze nebo naplnit malé lahve, abyste ušetřili místo. Nebo se rozhodněte pro kostku mýdla v plechovce, která vydrží celou cestu a ušetříte na plastu.

19. Ručník

Tlusté ručníky mohou zabrat spoustu místa. Takže si ideálně kupte tenký ručník z mikrovlákna, který se snadno balí . Rozhodně stojí za to, pokud chcete ušetřit místo. Většina hostelů neposkytuje ručníky, takže nezapomeňte přinést své.

20. Hydratační krém

Teplo a chlad mohou pokožku opravdu vysušit, takže během svých cest používejte hydratační krém každý den. Je dobré si koupit hydratační krém s SPF pro extra ochranu před sluncem.

21. Oblečení na ven

Pokud plánujete pařit a jít do klubů, nezapomeňte si zabalit nějaké lepší oblečení. Je těžké si vybrat, co si vzít na sebe v noci, ale je důležité zabalit jen co potřebujete. Dva party oblečení by měly stačit s několika extra topy, abyste se mohli míchat a shodovat.

22. Conversky

Můžete nosit tyto tenisky i do většiny nejlepších evropských klubů, což je skvělé, protože šetří místo v batohu. Je dobré jak jsou všestranné. Pravděpodobně nebudete potřebovat podpatky, pokud nevíte, že jdete někam na party.

23. GPS nebo mapa

Přístup k aplikaci GPS na mobilním telefonu vám ušetří pomoc při cestování, když se budete snažit procházet městem. Stáhněte si Maps.me nebo Mapper města. Nikdy nevíte, zda budete mít dobrý signál pomocí GPS, nebo může baterie telefonu být vybita, takže by bylo užitečné zabalit záložní mapu.

24. Lékárnička

Každý batůžkář by měl mít lékárničku, nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat. Obzvlášť, když budeš dělat trekingový výlet.

25. Rukavice, klobouk, šála

Cestování v zimě může být docela chladné, takže se zabalte a zabalte šálu, klobouk a rukavice. Ale záleží na tom, kam jedete.

26. Zubní kartáček

Nezapomeň si svůj důvěryhodný kartáček na zuby. Elektrické zubní kartáčky jsou poměrně těžké, takže pokud zjistíte, že vám dochází místo, rozhodněte se místo toho pro normální kartáček. Ty také nevyžadují nabíječku, takže šetří ještě více místa. Nebo pokud se ve svém životě snažíte používat méně plastů, investujte do ekologických bambusových zubních kartáčků, které nepoškodí planetu.

27. Zubní pasta

Zubní pasta je základní cestovní položka, ale pokud cestujete s přáteli, můžete ušetřit místo v tašce s toaletními potřebami sdílením tuby zubní pasty mezi sebou. Jedna tuba zubní pasty může vydržet celou dovolenou.

28. Trekingové hole

Trekingové hole jsou opravdu nezbytné pouze pro pěší výlet nebo dlouhé turistické dobrodružství. Pokud se vydáváte na dobrodružný výlet, investujte do batohu, který má tyčové příchytky. To vám usnadní jejich nošení, abyste je nemusíte držet.

29. Opalovací krém

Opalovací krém je jednou z nejdůležitějších věcí, které si můžete zabalit do cestovního batohu. Vezměte si s sebou opalovací krém všude, kam jdete. Obzvlášť, když máš tendenci se spálit. I když to nemusí vypadat slunečně, paprsky jsou stálé, takže je důležité nosit opalovací krém každý den během vašich cest. S Faktorem 50 nemůžete nic pokazit!

30. Oční maska

Pokud spíte lehce, doporučujeme si zabalit oční masku. Když spíte v hostelech, nikdy nevíte, jestli budete mít někoho ve svém pokoji , aby rozsvítil uprostřed noci. S maskou na oči si toho ani nevšimneš. Navíc jsou neuvěřitelně šikovné, když máte v příručních zavazadlech dlouhé cesty autobusem nebo vlakem mohou být únavné.

31. Špunty do uší

Některé hotely je rozdají zdarma na recepci, ale jen v případě, že ne, kupte si pár (nebo dva) pěnových špuntů do uší na noci, kdy byste chtěli slušný spánek bez přerušení. Pokud někdo dělá venku nebo na hotelu hluk.

32. Holicí strojky, zastřihovače na nehty

Pamatujte si zastřihovač vousů a nabíječku (pokud to nechcete zdrsnět). Pokud uvažujete o balení jednorázových holicích strojků, doporučujeme místo toho utratit trochu více za dlouhodobé. Dlouhodobě ušetříte peníze a zároveň pomůžete dát méně plastů na skládku.

33. Plavecké vybavení

Nemusíte to přehnat s plavkami , šortkami a tak dále. Nezapomeňte, že když cestujete, budete mít spoustu příležitostí vyprat si oblečení! Pokud cestujete někam, kde budete hodně plavat, zabalte si dvě nebo tři možnosti, které můžete nosit znovu.

34. Brýle / kontaktní čočky / čistič kontaktních čoček

Pro ty, kteří potřebují nosit brýle, jsou výše uvedené důležité. Chcete být skutečně dobře vidět, když cestujete? Zařaď si to na svůj prioritní balicí seznam, pokud jsi někdo, kdo nosí brýle, jen aby ses ujistil, že nezapomeneš.

35. Mobilní telefon

Pokud se necítíte pohodlně, když si přinesete svůj obvyklý smartphone, kupte si levný před cestou a pak si pořiďte SIM kartu, která funguje v zahraničí - zkuste supermarkety nebo telefonní obchod, pokud je poblíž. Ujistěte se, že máte SIM s internetem, abyste měli na dosah ruky mapy, rezervace hotelů a cestovní průvodce!

36. Šálek na kávu

Během cestování pokračujte v práci pro životní prostředí a pořizujte si ekologický hrnek na kávu. Ať už máte chuť na teplý nápoj z nedaleké kavárny, snídani zdarma v hotelu nebo rychlovarnou konvici ze svého soukromého pokoje, víte, že se vám bude hodit při několika příležitostech během vaší cesty. V dnešní době si můžete dokonce koupit skládací šálky na kávu, což znamená, že zaujmou téměř žádný prostor.

37. Sluneční brýle

Nezbytné pro každou cestu. Ať už je léto nebo zima, doufejme, že během své cesty zahlédnete alespoň slunce! Doporučujeme zabalit si pár kvalitních slunečních brýlí, které vás budou chránit každý den.

38. Nouzové pískání

Pokud batoh ještě není vybaven... Nikdy nevíte, kdy se píšťalka bude hodit, protože při cestování mohou z ničeho nic vzniknout stres ující situace (i když doufejme, že vůbec nebudou). Může být použita, pokud jste uvízli v porouchaném autě, pokud se snažíte varovat nebojácné zvíře nebo i když jste uvízli ve výtahu a dveře se neotevřou! Nikdy nevíš...

39. Baterka

Může být pro kempování, brzký východ slunce nebo jen proto, abyste se vyhnuli rozsvícení všech světel ve vašem pokoji na hotelu a probuzení všech. Nemusí být velká nebo nóbl, jen malá, levná baterka by měla stačit.

40. Vodní brýle

Pro ty, kteří vědí, že budou trávit spoustu času ve vodě, zabalte si brýle nebo masku na šnorchlování, abyste mohli opravdu co nejvíce vidět moře. To vám ušetří od půjčování věcí nebo boje se slanými očima.

41. Podvodní fotoaparát

Opět, pokud víte, že strávíte spoustu času v moři, pak si kupte podvodní fotoaparát, abyste mohli fotografovat v tmavě modré barvě. Obzvlášť, když jdeš někam, kde víš, že mořský život bude úžasný.

42. Žabky nebo sandály

Pokud je vrchol léta, pak jsou nezbytné žabky nebo sandály. Ujistěte se, že dostanete kvalitní pár, který vám vydrží vaši cestu - nechcete žádné puchýře.

43. Pevné boty

Budeš se hodně procházet po městě. Žabky jsou skvělé pro teplejší den, ale pevné boty budou vaším zachráncem.

44. Visací zámek

Jakmile je vše zabaleno, zamkněte to visacím zámkem abyste zajistili, že vaše věci jsou v bezpečí. Když jste v nočních vlacích, procházíte přeplněnými vagony nebo ukládáte tašku někam, kde není ve skříňce, je důležité se ujistit, že je vždy zamčená. Bude také velmi vhod v hotelech, aby vaše cennosti zůstali v bezpečí.

45. Voděodolný batoh

Některé batohy mají i nepromokavé obaly. Pokud ne určitě koupit; To poslední, co chceš, je, aby se ti všechny věci zamokřily při dešti , než se dostaneš z bodu A do B.

46. Kšiltovka

Aby vaše hlava a tvář byly chráněny před sluncem. Čepice nejsou příliš drahé a rozhodně stojí za to je mít. Navíc většina z nich může být připevněna k vnější straně batohu, pokud bojujete o místo uvnitř.

47. Pravidelné léky

Všechny léky, které budete potřebovat během svých cest, jsou možná nejdůležitější položkou, kterou si zde můžete zabalit. U všech předepsaných léků nebo tablet, které denně používáte, nastavte v telefonu budík, abyste si ho nezapomněli vzít. Je tak snadné zapomenout, když jsi na výletě.

48. Balzám na rty

Balzám na rty je dobré na něj pamatovat, vaše rty mohou být poškozeny sluncem stejně jako vaše pokožka. Udržujte je hydratované balzámem na rty na ochranu proti slunci, který si můžete koupit ve většině lékáren nebo kosmetických obchodů.

49. Materiál na čtení/ cestovní průvodce

Během svých cest můžete trávit spoustu času v letadlech a vlacích, takže si kupte nějaké dobré knihy, abyste se zabavili nebo e-knihy. Během cestování jsou také dobré průvodce městem a knihy frází, ale ty mohou být těžké, takže se zkuste omezit na jeden. Pokud máte SIM kartu s daty, pak jste stejně připraveni!

50. Občerstvení

Zabalte si několik malých občerstvení, které se vejdou do batohu a dodají vám malou chuť domova. Vezměte si několik balíčků svých oblíbených sušenek nebo čokoládové tyčinky nebo obdobné trvanlivé potraviny. Jen se ujistěte, že si zabalíte občerstvení, které nebude zkažené příliš rychle, abyste si je mohli vychutnat, pokud můžete odolat!

Zdroje: st-christophers.co.uk, Freepik

Podobné články

1 Komentářů

tea

tea

před 1 roky

Prosímvás, nechte to psát někoho, kdo umí česky. To se nedá číst. To je prohnaný google translatorem, ne?

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: