Jaký je průměrný plat modelek v roce 2021?

Foto: Freepik

Jaký je průměrný plat modelek v roce 2021?

Popis práce

Modeling není jednoduché popsat. Existuje mnoho různých druhů tohoto odvětví, v závislosti na tom, jakým směrem se chcete vydat. Pokud bychom to měli co nejvíce zjednodušit, mohli bychom říci, že úkolem modelu je vypadat co nejlépe k propagaci oblečení a životního stylu. To je však opravdu příliš zjednodušující a ignoruje to mnoho složitějších aspektů práce.

Než se můžeme pustit do diskuse o platu modelů a modelek, měli bychom začít definováním dvou hlavních způsobů, jak lidé získávají práci v tomto odvětví. První je prostřednictvím modelingové agentury, kterou jako koncept dobře znáte.

Je diskutabilní, zda může modelka vydělávat více na volné noze nebo v agentuře. Může to záviset buď na osobních preferencích, nebo na tom, zda se vám vůbec podaří uzavřít smlouvu s agenturou. Konkurence o tato místa je tvrdá a pokud nebudete podávat dobrý výkon, můžete být z vaší agentury vyhozeni.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Obecně řečeno, nejlépe placené modelky na světě mají podepsanou smlouvu s agenturami. Po dosažení určité úrovně možná pracujete natolik, že nemáte čas hledat příležitosti. Tehdy bude užitečné mít agenta, který to udělá za vás!

Druhy modelingu

Existuje obrovské množství modelingových druhů, ze kterých si můžete vybrat. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom zde pokryli co nejvíce lidí, i když si uvědomte, že pokud chcete najít velmi konkrétní místo, může jich být ještě více.

Modelky na molu

Tyto modelky se během událostí procházejí po molu v návrhářském oblečení. Musíte být schopni velmi rychle se proměnit v zákulisí (a nesmíte se stydět za to, že vás ostatní sledují, jak se měníte), a být připraveni nosit výstřední, odhalující nebo nelichotivé oblečení. Jste prostředkem k předvádění módy a nejde o vás. Musíte mít silnou chůzi, musíte být vysoká a štíhlá a musíte se hodit k oblečení velikosti vzorku, které návrhář vytváří. Vaše práce bude pravděpodobně trvat několik hodin, od vlasů a líčení až po zkoušky a poté samotné představení, které může skončit za méně než třicet minut. Některé modely jsou placeny až 20 000 $ za show, zatímco jiné nemusí být zaplaceny vůbec, v závislosti na návrháři.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Redakční modelky

Když otevřete stránky módního časopisu, uvidíte redakční spready, které slouží k vyprávění příběhu o oblečení nebo k předvádění nových trendů. Redakční modelky podléhají různým požadavkům a budou placeny odlišně. Pokud se vám daří, můžete očekávat kolem 100 $ za hodinu. Počáteční modelový plat může být mnohem nižší, dokonce i 20 $ za hodinu, a možná budete muset nejprve pracovat zdarma, abyste získali své portfolio.

Komerční nebo reklamní modelky

Tento typ modelování může být velmi dobře placený, s průměrem 200 $ za hodinu. Opět můžete vydělat méně pro menší značky nebo více pro celostátní kampaně. Budete se muset dozvědět o různých typech plateb za reklamu, které mohou zahrnovat různé regiony, různá média, délku času atd. Chytrý agent nebo modelky vyjednávající sami za sebe mohou způsobit, že úspěšná reklamní kampaň bude platit, čím déle se bude zobrazovat.

Katalogové modely

Když nakupujete online nebo prostřednictvím katalogu, uvidíte modely, kteří nosí oblečení, aby předvedli, jak vypadá. Může to být velmi stálá práce, protože budete zavoláni zpět k vydávání nových produktů a můžete natáčet stovky vzhledů týdně. Musíte odpovídat standardním velikostem a obvykle se upřednostňuje obecnější vzhled - takže pokud máte nápadný nebo bizarní obličej, bude lepší pracovat redakčně.

Fit modelky

Fit modelky se používají k určení vhodnosti oblečení a zajištění správného vzhledu. Možná budete moci tuto práci zdvojnásobit s katalogovou prací. U fit modelek není váš obličej vůbec důležitý, pouze přesné rozměry vašeho těla.

Modelky "dílů"

Ruce, nohy, paže a nohy, rty, oči, vlasy, dokonce i části trupu - modelky pracují spíše s malou částí těla než s celý. Mohou pokrývat více než jednu část nebo se soustředit pouze na tu část těla, která je nejatraktivnější. Plat za ruku modelky by mohlo být velmi odlišný od platu za nohou modelky, nebo jejího oka, takže je obtížné vyčíslit na toto téma. Je to velmi specializovaná práce a vyžaduje tvrdou práci, fyzické nepohodlí a odhodlání uspět - stejně jako extrémní ochrana části, kterou používáte.

Živé modely

Událostí Živé akce, jako jsou autosalony, výstavy a veletrhy, často vyžadují modelky, aby přilákaly pozornost. Někdy známé jako grid girls (na automobilových akcích), promo dívky, promo modelky atd., Budou pracovat dlouhé dny a nebudou vždy dobře placeny. Očekává se, že budete pózovat pro obrázky s veřejností a budete mít vždy úsměv.

Televizní modely

Už to není tak běžné jako dřív, ale herní show někdy ještě pošlou atraktivní ženu, aby předvedla ceny. I když neznáme rozdíl mezi platem modelů Price Is Right nebo modely Deal or No Deal, je pravděpodobné, že budou dobře placeny - i když zdaleka ne tak dobře jako hostitel televizních pořadů. Práce může trvat jen krátkou dobu, což také znamená, že celková mzda nemusí být tak vysoká, jak se očekávalo, ale zaručuje větší míru expozice.

Modelky spodního prádla

Stojí za to dát modelky spodního prádla jako samostatnou kategorii, protože při stejné práci (jako dráha, redakční, obchodní atd.) Mohou často vydělat až dvojnásobek svých plně oblečených protějšků. Modelův plat Victoria's Secret je jedním z nejvyšších v oboru.

Pracovní prostředí

Pracovní prostředí se může den ode dne velmi lišit i od zaměstnání k zaměstnání. Je to proto, že práce je každý týden jiná! Možná budete natáčet plavky na Bahamách a skvěle se bavit, nebo se třesete v kanadském sněhu bez kabátu.

Jedna věc je jistá, a to, že se modely musí o sebe postarat. Občas dostanete občerstvení a postará se o vás asistent, ale ne vždy. Možná budete muset mít vlastní jídlo a pití, udržovat se v teple a suchu nebo prostě vydržet fyzické nepohodlí, dokud nebude práce hotová.

Pokud nejste stvořeni pro tento druh prostředí, možná neuspějete. Když odcházíte z placu, protože je vám zima, nebo jste unavení, může to ovlivnit vaši reputaci, což je v módním průmyslu vše.

Faktory ovlivňující modelové platy

Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit váš plat:

Pohlaví - Mužské modely mají tendenci zpravidla vydělávat méně.

Čas strávený prací - Možná nepracujete ani jeden den v týdnu, nebo pracujete sedm dní v týdnu, podle toho, jak dobře vy nebo váš agent získáváte rezervace.

Na průmyslové úrovni - Indie a malé značky určitě zaplatí méně než větší módní domy, které jsou již dobře zavedené s dobrým rozpočtem, což znamená, že na začátku své kariéry nemusíte vydělat tolik.

Místo - Práce v jednom z hlavních měst módy na světě (Londýn, New York, Paříž, Milán atd.) Vám pravděpodobně přinese vyšší modelový plat než někde, kde modeling není tak dobře zavedený.

Váš vzhled - Může se stát, že budete mít více či méně hodnotu v závislosti na tom, jak dobře zapadáte do požadovaného vzhledu a velikosti.

Schopnost vyjednávat - Pokud vyjednáte dobrou smlouvu, můžete potenciálně vydělat mnohem víc. Pokud vůbec nevyjednáváte, můžete ve srovnání se svým potenciálem skončit s nízkými platy.

Agentura - Pokud jste na volné noze nebo pokud máte agenta, který má nízké škrty, nebo pokud váš agent má vysoké škrty, pak vám může být vyplaceno více či méně.

Náklady na práci - Modelkám se z platů často strhávají výdaje. Mohou to zahrnovat věci, jako jsou lety, taxíky a auta, jídlo, ubytování atd., zejména když je vyžadováno cestování do jiného města.

Průměrné modelové platy

Údaje společnosti Ziprecruiter se pohybují od 401 500 USD do 11 000 USD, s průměrným modelovým platem 125 457 USD ročně v USA. Ve skutečnosti uvádí, že průměrný hodinový modelový plat je 23,43 USD, ačkoli jejich údaje zahrnují modelování dospělých, což může tento počet zkreslit směrem k vyšší hodnotě. Modely nejvyšší úrovně mohou snadno ovládat několik stovek dolarů za hodinu, ne-li více, v závislosti na úloze a jejich stavu. Například někdo jako Kate Moss vstoupila na úroveň slávy, kde je její tvář okamžitě rozeznatelná - a z tohoto důvodu bude placena nejen jako modelka, ale také jako celebrita. Její plat je každoročně uváděn v milionech, i když je samozřejmě daleko nad průměrem.

V celé USA existují určité oblasti, kde uvidíte vyšší hodinové sazby nebo více dostupných pracovních míst. Nejvíce práce mají obvykle New York a Los Angeles, v Kalifornii je uveden průměrný plat 25 $ za hodinu.

Můžeme přistupovat k údajům modelového platu za rok s trochou opatrnosti, protože jsou obvykle počítány na základě myšlenky 40hodinového pracovního týdne při vykazované hodinové sazbě. Je vlastně vzácné, aby modely tolik fungovaly! To znamená, že skutečný průměrný modelový plat za rok je pravděpodobně mnohem nižší, než se zdá.

Závěr

Jako model, či modelka je možné vydělat spoustu peněz - dokonce se stát milionářem. Realita u mnoha modelů je mnohem nižší. Pokud jste však odhodláni tvrdě pracovat, udržovat se ve formě a posunout svou kariéru na hranici možností, můžete snadno vydělat tolik nebo více, než kolik byste získali v kanceláři. To je skvělý motivační faktor pro mnoho modelů.

Nezapomeňte mít na paměti záložní plán, protože u většiny modelů má modeling často datum vypršení platnosti. Když se o vás bude soudit, že jste příliš staří, váš plat se propadne nebo se může úplně zmenšit.

Zdroje: www.pixpa.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: