Jizvy po akné a tmavé skvrny: Co to je a jak se jich zbavíte?

Foto: Unsplash

Jizvy po akné a tmavé skvrny: Co to je a jak se jich zbavíte?

Boj s akné může být emocionálně náročný, drahý a těžký proces. Když tedy jednoho dne konečně dosáhnete čisté pokožky, ať už ošetřením, změnami životního stylu nebo jednoduše hormonálními změnami s věkem, bude cítit takovou úlevu. Ale často, když akné zmizí, zůstanou nám otravné malé připomínky, které kdysi byly ve formě jizev po akné a tmavých skvrn.

Rozdíl mezi jizvami a skvrnami

Pokud jde o léčbu, je důležité porozumět rozdílu mezi skutečnými jizvami po akné a tmavými skvrnami zanechanými akné; ano, jsou to dvě různé věci. 

Jizva po akné je skutečná jizva, protože v místě, kde byla vada, došlo ke změně tkáně kůže. Když je pupínek obzvláště zanícený, tělo na něj reaguje jako na ránu, buď ve snaze ho uzdravit vytvoří příliš mnoho nebo příliš málo tkáně. Když se vytvoří příliš mnoho tkáně, jizva se objeví vystouplá, když se vytvoří příliš málo tkáně, jizva se objeví jako zářez v kůži.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Mezitím tmavé místo zanechané akné je právě to: tmavé místo, kde se kůže stala hyperpigmentovanou v reakci na proces hojení akné. Každý z nich lze léčit, ale vyžadují různé přístupy.

Ošetření jizev po akné a tmavých skvrn

Skutečné jizvy, jako jsou ty, které jsou buď vyvýšené nebo vroubkované na kůži, často vyžadují profesionální ošetření, aby došlo k výraznému zlepšení jejich vzhledu. Mezi nejběžnější z těchto ošetření patří chemický peeling, mikroihličkování a lasery. Některá volně prodejná ošetření, jako jsou oleje z vitaminu E a exfoliační produkty, které obsahují retinol, kyselinu azelaovou, kyselinu salicylovou, kyselinu glykolovou a mléčnou, mohou pomoci, ale abyste viděli zásadní výsledky, stojí za to mluvit s dermatologem.

U tmavých skvrn může často znamenat velký vliv volně prodejná léčba. Všechno od séra s vitamínem C až po exfoliační krémy a séra, jako jsou ty výše uvedené, může dlouhou cestu omezit výskyt tmavých skvrn a pomoci vaší pokožce, aby se sama uzdravila. Klíčem je nechat tyto produkty dělat svou věc tím, že budou v souladu s používáním a aplikací v průběhu času. Vždy se také ujistěte, že používáte dobrý opalovací krém, který pomůže zabránit dalšímu poškození pokožky, které se může zhoršit, a dokonce vytvářet nová tmavá místa.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: