Módní trendy, za které byste neměli utrácet.

Foto: Unsplash

Módní trendy, za které byste neměli utrácet.

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Módní trendy existují téměř stejně dlouho, jako lidé nosí oblečení. Každý rok jsou některé módní trendy obálkou každého časopisu a vstupují do každého domova, zatímco jiné jsou zapomenuty. Podle Avona Dorseyho, stylisty celebrit a bývalého editora stylů v Essence, skutečná síla v módě „zahrnuje rezonanci trendu s masami, což znamená, že je snadno interpretovatelný spotřebitelem bez příběhu designéra a bez vlivu celebrit.“

Pokud se tedy nemůžeme spolehnout na to, že nám módní návrháři a celebrity řeknou, co se bude nosit, jak máme zjistit, jaké trendy za naše peníze? Kdybyste měli křišťálovou kouli, abyste zjistili, za které trendy utrácet své těžce vydělané peníze a které přeskočit. To je místo, kde přicházíme s našimi odborníky na módu, styling a všechno trendy. Existuje spousta zajímavých a vzrušujících trendů, ale ne všechny jsou vítězné. Jedná se o módní trendy, které prostě nestojí za utrácení.

Řekněte ne rychlé módě

Pokud právě začínáte nahlížet do světa módy, pravděpodobně jste začali kupovat nějaké základní neutrální kousky pro svůj šatník a někdy je dokonce můžete najít v obchodě levně! Ale než si koupíte šest triček za 90 Kč nebo tři páry džínů za 300 Kč, vezměte si radu od módní návrhářky Priscilly Von Sorelly.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

„Největší chybou, kterou lidé při nakupování dělají, je plýtvání peněz na to, co průmysl nazývá„ Rychlá móda “,“ řekla The List. „Skládá se z nekvalitních oděvů, jako jsou prodejny v obchodech nebo značky zaměřené na Instagram, které prodávají oblečení za méně než 400 Kč.“ Von Sorella vysvětlil: „Tyto značky obvykle vyrábějí své oblečení v méně rozvinutých zemích, kde jsou pracovníci placeni nespravedlivě.“ Dodala, že rychlá móda může mít také negativní dopad na životní prostředí, protože oblečení může mít „kratší životnost“.

Ztlumte neon

Pokud máte obavy z nákupu módních trendů, které nestojí za peníze, můžete pokračovat a rozloučit se se všemi těmi neonovými. Zatímco květinové potisky jsou často stále relevantní rok co rok, existuje důvod, proč vidíme neonové trendy pouze každých pár let. Jistě, může být příjemné být součástí odvážného a živého davu, ale to je spousta peněz, které můžete utratit za něco, co budete moci nosit jen za velmi specifických okolností. Kolik neonových outfitů vidíte v kanceláři nebo v obchodě?

Allena Rissa, zakladatelka The Better Fit, pro The List v září 2020 uvedla, že ačkoliv v roce 2019 zuřil neon, „rychle se vytrácí jako módní barva.“ Ve skutečnosti bylo neonové aktivní oblečení jedním z módních trendů, kterých se lidé v roce 2020 vzdali. Rissa pokračovala: „Ať už jde o neonové aktivní oblečení nebo plavky, tyto světlé kousky nestojí za to utrácet peníze. Místo toho se zaměřte spíše na květinové vzory nebo pruhy.“

Jednorázové oblečení je jasná ztráta

Annie Draddy, spoluzakladatelka společnosti Henry & Higby, firmy profesionálních organizátorů, kteří pomáhají lidem zbavit se věcí, které nepotřebují, ví všechno o věcech, které visí ve skříni příliš dlouho. Její rada pro překročení výdajů na módní trendy je vyhnout se nákupu věcí pro konkrétní příležitost. Řekla The List: „Naše nejlepší rada, pokud jde o nákup módních trendů, je nakupovat věci, které máte rádi a které můžete a budete pravidelně nosit.“

Už žádné z těch silvestrovských šatů, které Vám od nynějška budou viset ve skříni, nebo navlékané topy, které si jednou obléknete do klubu se svými přítelkyněmi. To prostě nestojí za to. „Náklady na rychlou a / nebo trendy módu, pokud jde o naše skříně, naše peněženky a životní prostředí, jsou neměřitelné,“ podělil se Draddy. Než kliknete na potvrzení, ujistěte se, že opravdu myslíte na to, co kupujete.

Zabalte mikro kabelky

Dámské kabelky byly dlouho předmětem vtipů i úcty. Je toho spousta, co musíme nosit od šitíčka a makeupu po dobové produkty, léky a, dobře, skoro všechno, co se vejde. Jak se Vám to všechno vejde do jedné z módních mikrokabelek, které všude vidíme?

Gracie Davies, módní návrhářka The Fashion Jacket, vysvětlila: „Přestože se setkala s okamžitou adorací, protože přidává prvek třídy a je také„ vysoce instagramovatelná “, hlavní nevýhodou je funkčnost doplňku jako proporcionální tašky. " Davies poznamenal, že vzhledem k její velikosti „nemůžeme použít tyto tašky k udržení našeho mobilního telefonu nebo natož peněženky!“

Bianca a Paola Muns, zakladatelky značky MUNS The Brand, souhlasili. Poznamenali, že i když trend drobných tašek existuje už nějakou dobu a mnoho návrhářů má svou vlastní verzi, nezůstává moc. Sdíleli: „Nakonec jsou velmi nepraktické, protože se do nich nic nevejde a prodávají se za extrémně vysoké ceny. Tento trend nakonec zmizí, takže tyto taštičky budou zbytečné a nebude možné je znovu použít.

Osvoboďte se od kožešiny

Všichni víme, že nošení kožešiny je přinejmenším kontroverzní, ale i módní profesionálové začínají souhlasit s tím, že kožešina není tam, kam to, do čeho byste měli investovat své peníze. Stylista celebrit Avon Dorsey poznamenal, že mnoho lidí se právě teď zaměřuje na úsporu peněz a že je na výběr mnoho skvělých trendů, které nezlomí Váš účet. Poznamenal však: „Jediným trendem, kterému bych se právě teď vyhnul, je nákup jakékoli nové kožešiny, samozřejmě z ekonomických důvodů, ale také z etického a udržitelného hlediska.“

Pokud jde o vzhled, který hledáte, existují i jiné způsoby, jak toho dosáhnout, ať už jdeš o umělou kožešinu, nebo o něco znovu použitelného. Dorsey pokračovala: „Na trhu je již k dispozici tolik možností kožešin a nepotřebujeme více zvířat, která by kvůli trendu trpěla. Můžete jednoduše přepracovat a přepracovat střiženou nebo starou kožešinu, cítit se dobře a vědět, že neudržujete zbytečný proces. “

Objemné overaly najdeme jen ve výprodeji

Kombinézy a overaly určitě mají svoje užití a tvoří jeden z módních trendů, které zcela převzaly poslední desetiletí, a to navzdory výzvám, které představují při pokusu o použití toalety na veřejnosti. Zatímco většina trendových kombinéz byla omezena na lehké a prodyšné látky (a tedy na teplejší měsíce), objevuje se nový trend. Kombinézy vyrobené z těžšího materiálu jsou vhodnější pro chladnější měsíce, ale to neznamená, že jde o módní trend, za který byste měli utrácet peníze.

Lisa Langel, zakladatelka Scout a Poppy, pro The List řekla: „Jedná se o styl, který je pro většinu typů těl obtížně shledatelný. Vypadají objemně a těžké materiály, jako je džínovina nemusí každému slušet“ Kdo chce nosit něco tuhého a nepohodlného, co vyžaduje, abyste se na veřejné toaletě úplně odhalili? Existují mnohem lepší způsoby, jak vypadat trendy, a jak poznamenala Langel, kombinézy „prostě nejsou v každodenním životě praktické“.

Její rada? Pokud si opravdu chcete vyzkoušet trend kombinézy, neinvestujte do jednoho hodně peněz, protože tento trend bude pravděpodobně pryč, dříve, než si to uvědomíte.

Radši pořádná barva než batika

Všechno staré je opět nové a to platí i pro batikování. Ale pokud jste někdy zkoušeli stylové barvení, víte, že to není snadný výkon.

Nina Dias, expertka na kapslové šatníky a zakladatelka společnosti Cute Capsule, vysvětlila, že i když Vám začlenění batikování do Vašeho šatníku dodá trend, není to bez výzev. „Batikování bylo letos na jaře a v létě obrovským trendem a tento tisk jsme viděli na šatech, tričkách a dokonce i teplácích po celém Instagramu,“ prozradila, když mluvila v září 2020 pro The List. „Ačkoli se zdá, že tento trend pokračuje, nedoporučoval bych investovat do toho své peníze. “ Vysvětlila, že oblečení s batikovanými barvami je často světlé a rušné, a proto se s ostatními předměty, které chcete stylovat, nehodí.

Nenechte se nalákat rybářským vzhledem

Klobouky jsou skvělým doplňkem z mnoha důvodů: ochrana před sluncem, zakrytí vlasů, když se nám zrovna nelíbí, regulace teploty a tento seznam pokračuje dál. To znamená, že ne každý klobouk je vítěz, a kbelíkové klobouky prostě nejsou to, za co byste měli utrácet. Jistě, všichni chceme vypadat jako nadšenec kbelíkového klobouku Rihanna, ale Rihanna by vypadala dobře s bramborem na hlavě. Průměrná člověk s kbelíkem na hlavě nebude vypadat zřejmě moc dobře. Místo toho budete pravděpodobně vypadat jako Gilligan než jako stylová ikona.

Skautka a zakladatelka Poppy Lisa Langel souhlasila a zeptala se: „Kdo věděl, že rybářská čepice zasáhne molo?“ Není to tak, že klobouky jsou úplně špatný nápad, jen to, že zejména kbelíkové klobouky nemají takovou stálou sílu, díky níž stojí za to. „Jsem za ochranu před sluncem,“ řekl Langel, „ale nejsem si jistá, zda je to ten nejlichotivější pohled.“ Namísto toho Langel navrhla zvolit jiný styl klobouku a předpovídala, že klobouky se širokým okrajem budou i nadále trendy nad kabelkovými klobouky.

Nechejte přehozy komiksům

I když je pravda, že přehozy nejsou v módě nic nového, neznamená to, že jsou módním trendem, do kterého byste měli investovat. Jistě, vypadají opravdu skvěle a přicházejí v nejrůznějších barvách, látkách a stylech, ale jak často ho nosíte?

Cassandra Sethi, osobní stylistka a zakladatelka Next Level Wardrobe, řekla The List, že by svým klientům poradila, aby se drželi dál od přehozů, i když jsou trendy. „Neznám mnoho lidí, kteří by každý den nosili přehoz (kromě superhrdinů) nebo věděli, jak ho nosit v kompletním outfitu,“ řekla. Ve skutečnosti řekla The List, že schopnost spojit kompletní oblečení je tajemstvím skvělého vzhledu a módní móda se k tomu snadno nehodí. „Obecně se držím stranou od trendů svých klientů, protože většina neví, jak s nimi vytvořit kompletní outfit. A buďme upřímní, většina z nás nechodí po červeném koberci. “

Neplýtvejte penězi na snaze zapadnout

S tolika módními trendy je snadné se dostat do pasti myšlení, že musíte změnit svůj vlastní osobní styl, aby se do něj vešli. Diane Pollack, návrhářka oblečení, která se stala stylistkou, řekla The List, že je to špatný způsob přemýšlení. „Vždy říkám, že trendy jsou návrhy a nikoli pravidla,“ řekla. Protože trendy přicházejí a odcházejí, je nejlepší zaměřit se na svůj vlastní osobní styl.

Módní návrhářka Priscilla Von Sorella souhlasila. „Moje rada je nekoupit módní výstřely, které neodpovídají Vašemu stylu,“ řekla. „Pokud si ji kupujete jen proto, že jste viděli, jak ji nosí váš oblíbená celebrita a ne proto, že je to něco, co byste normálně nosili, můžete jen sledovat rychlý trend.“ A to je jen plýtvání penězi.

Pokud si nejste jistí kusem oblečení, zkuste to! Pollack sdílel: „Letos jsem si vyzkoušel několik nafouklých rukávů. I když je na ostatních obdivuji, nepřipadalo mi to jako můj styl.“ Dodala, že nejhorší módní trendy „jsou ty, které nejsou autentické pro Vás a Váš osobní styl.“ Pokud chcete utratit peníze, utraťte je za něco, co se Vám bude líbit po celá léta.

Zdroje: www.thelist.com, Unsplash

Podobné články